021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

معرفی رایج ترین ارورهای دوربین کانن

ارور یا کد خطا، در واقع نوعی هشدار است که وجود نقص یا ایراد در یکی از بخش های دستگاه های الکترونیکی را به کاربران اعلام می کند. ارورهای دوربین کانن نیز دقیقا چنین ماهیتی دارند و باید آنها را در اسرع وقت برطرف کنید. وقتی یکی از بخش های عملکردی و یا قطعات داخلی دوربین دچار مشکل می شود، ارورهایی در صفحه نمایش آن به نمایش در می آیند که کاربر با توجه به آنها، متوجه مشکل می شود.

اگر شما بدانید که هریک از ارورها دقیقا چه مفهومی دارند، می توانید مشکل یا مشکلات موجود را در زمان مناسب برطرف کنید. اگر به تازگی یکی از دوربین های canon را خریداری کرده اید، مطلب پیش رو می تواند برای شما مفید باشد. ما در این مقاله قصد داریم ضمن معرفی رایج ترین ارورهای دوربین کانن ، مفهوم هریک از این کدها را به شما عزیزان ارائه دهیم. همچنین با استفاده از دانش فنی و تجربه تیم تعمیرات دوربین کانن، راه حل های برطرف کردن هریک از این ارورها را نیز به شما ارائه خواهیم داد. در صورت نیاز به تعمیرات تخصصی تر می توانید از تکنسین های مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

معرفی رایج ترین ارورهای دوربین کانن

چگونه ارورهای دوربین کانن را برطرف کنیم؟

ارور 01 دوربین کانن

ارور 01 دوربین کانن زمانی مشاهده می شود که پین های محل اتصال لنز آلوده شده و یا نقص خاصی داشته باشند. این پین ها هم روی لنز و هم روی دوربین وجود داشته و حالت ارتجاعی دارند. وقتی این پین ها گیر می کنند یا آلوده می شوند، پیغام Err 01  بر روی آنها مشاهده خواهد شد. برای برطرف کردن این پیغام خطا باید محل های اتصال لنز با دوربین را با استفاده از یک پارچه نرم ، خشک و تمیز به دقت تمیز کنید.

 

Err 02 دوربین عکاسی کانن

ارور Err 02 جزء خطاهای رایج دوربین های کانن است که با عنوان خطای کارت حافظه شناخته می شود. وقتی کارت حافظه یا رم در دستگاه شناسایی نشده و یا از دسترس خارج می گردد، این ارور در صفحه نمایش ظاهر می شود. برای برطرف کردن این کد خطا، باید کارت حافظه را بررسی کرده و مشکلات آن را برطرف نمایید. گاهی هم لازم است که مموری را از دوربین بیرون آورده و مجددا جا بزنید.

 

ارور Err 04

Err 04  هم از جمله ارورهای رایجی است که کاربران زیادی آن را در نمایشگر دوربین شان مشاهده می کنند. این کد به شما می گوید که کارت حافظه دوربین تان پر شده و ظرفیت ذخیره عکس های جدید را ندارد. مموری را بیرون آورده و تخلیه کنید تا ضمن آزاد شدن حافظه، ارور هم برطرف شود.

 

کد Err 05

همانطور که می دانید بسیاری از دوربین ها به فلاش مجهز هستند تا نبود نور را جبران کنند. اگر دوربین فلاش دار شما ارور Err 05 را نشان داد، فلاش را بررسی کنید. در این شرایط یا فلاش گیر کرده و باز نمی شود و یا یک شئ خارجی در آن گیر کرده است. توصیه می کنیم که برای بررسی و تعمیر فلاش دوربین کانن خود حتما از تکنسین های مجرب این حوزه کمک بگیرید.

 

Err 06

یکی دیگر از ارورهای دوربین کانن ، Err 06  است که وجود یک اختلال در سیستم تمیز کننده حسگر را به اطلاع کاربران می رساند. باید بدانید که رفع این ارور نیاز به مهارت و تخصص داشته و توسط خود شما امکان پذیر نیست. مرکز سخت افزار ایران برای این منظور در خدمت شما عزیزان می باشد.

 

ارور Error 99

ارور Error 99 در بیشتر دوربین های تولید شده پیش از سال 2007 ظاهر می شود. این کد تنها نشان دهنده این است که یک سری ایراد و نقص در دوربین وجود دارد و اشاره به قسمت یا قطعه خاصی ندارد. برای برطرف کردن این مورد از ارورهای دوربین canon بهتر است از یک تعمیرکار با تجربه کمک بگیرید.

 

ارور Err 10

از سال 2007  به بعد دوربین های پیشرفته تری مثل EOS-5D MK II و… تولید شدند که کد خطای آن ها نیز در موارد بیشتری فعال بود و کاربر را از مشکل به وجود آمده آگاه می کرد. دوربین های جدید کانن هم کد خطا را نشان می دهند و هم توضیحات کلی راجع به آن کد به کاربر ارائه می دهند. به این ترتیب شما می توانید راحت تر مشکل را تشخیص داده و اقدام به رفع آن نمایید. Err 10 از جمله همین ارورهای دوربین کانن است که اختلالات فایل را به کارر گزارش می دهد. این کد زمانی صادر می شود که امکان نوشتن فایل بر روی کارت حافظه وجود نداشته باشد.

 

Err 20  در دوربین کانن

Err 20  به شما اعلام می کند که یکی از بخش های مکانیکی دوربین تان دچار ایراد شده است. اگر دوربین برای عملکرد در قسمت های شاتر ، دیافراگم و… دچار خطا و یا قفل شده باشد، این کد در نمایشگر ظاهر می شود. البته این کد به صورت واضح اعلام نمی کند که دقیقا کدام قسمت دچار اختلال شده است؛ اما جای نگرانی نیست. تیم تعمیر دوربین کانن در مرکز سخت افزار ایران به شما کمک می کنند که این ارور را به راحتی برطرف نمایید.

 

Err 30

اختلال شاتر در دوربین های canon با کد Err 30 به اطلاع کاربر می رسد. در واقع این ارور بیان می کند که شاتر خراب شده و کار نمی کند. تعمیر شاتر یا تعویض این قطعه، کد خطای مربوط به آن را نیز برطرف می کند.

 

Err 40

یکی دیگر از ارورهای دوربین کانن ، Err 40  است که اختلال در منبع تامین انرژی را به اطلاع کاربران می رساند و برای رفع آن، باید باتری را تعمیر کرد. توجه داشته باشید که این ارور ارتباطی با ضعیف بودن باتری ندارد و تنها با تعمیر باتری دوربین کانن یا تعویض آن برطرف خواهد شد.

نمایندگی تعمیرات دوربین کانن انتخابی هوشمندانه

آمار بالای کاربران دوربین کانن موجب شد که واحدی مجزا را به ترمیم این محصول اختصاص دهیم. آلودگی لنز، شکستن لنز، خرابی یا از کار افتادن شاتر، فرمت شدن حافظه، بروز مشکلاتی در بخش تنظیمات دوربین، عدم فوکوس مناسب در هنگام عکاسی، آلودگی سنسور های مختلف دوربین، کثیف شدن کنتاکت های لنز، نمایش مداوم ارورهای تکراری در صفحه نمایش دوربین، عدم نمایش تصویر در ال سی دی، عمل نکردن تاچ، راه راه بودن تصویر در وضعیت پلی، مات بودن تصویر در حالت کمرا، آلودگی مکرر هد دوربین، شارژ نشدن باتری، کاهش شدید کیفیت عکس ها، خوانده نشدن کارت حافظه و کار نکردن کلید پاور، تنها بخشی از مشکلات و ایرادهای رایج دوربین های عکاسی دیجیتال هستند.

برای بررسی و رفع اغلب این مشکلات، باید دوربین باز شده و قطعات مختلف آن وارسی شوند. اگر محیط این کار و ابزار مورد استفاده برای انجام آن فاقد کیفیت لازم باشند، بدون شک باید منتظر تشدید مشکلات دوربین تان باشید. نمایندگی تعمیرات دوربین کانن در مرکز سخت افزار ایران با بهره مندی از فضای تخصصی و تجهیزات پیشرفته، این محصول را در بهترین شرایط ترمیم می کند.

امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.