اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

تعمیرات برد موبایل

تعمیرات برد موبایل و جزئیات آن، موضوع مقاله ی پیش روست. برد موبایل قطعه ای الکترونیکی است که اجزای مختلفی دارد. این قطعه مغز دستگاه است و با سایر قطعات در ارتباط است. مثل مادربرد کامپیوتر، قطعاتی مثل cpu، گرافیک، رم گوشی روی برد اصلی قرار دارند و به این ترتیب، عملکردهای مختلف موبایل را امکان پذیر می سازند. اگر اجزاء برد دچار مشکل شده و یا این قطعه بسوزد، عملکرد کل موبایل مختل می شود.

حتی ممکن است دستگاه روشن نشده و یا از کار بیفتد و یا باعث قطع شدن آنتن موبایل شود. به همین دلیل هم تعمیر برد موبایل، اهمیت بالایی دارد و باید به شکل حرفه ای انجام شود. اگر خطایی در اجرای مراحل رخ دهد، ممکن است گوشی به طور کلی از کار بیفتد. لذا بهتر است برای ترمیم این قطعه تنها به مراکز و تعمیرگاه های مجاز و معتبر اعتماد کنید. در بخش های بعدی شما را با جزئیات بیشتری در خصوص تعمیرات برد گوشی آشنا می کنیم.

نشانه های خرابی برد موبایل

برد گوشی تقریبا با تمام قطعات آن در ارتباط است و به همین دلیل هم خرابی و آسیب دیدگی آن، مشکلات متعددی را در عملکرد موبایل ایجاد می کند. هنگ کردن موبایل و ریستارت شدن، خاموش شدن کامل گوشی، خاموش و روشن شدن های پیاپی و بدون توقف، گیر کردن گوشی روی لوگو بعد از روشن شدن، روشن نشدن صفحه نمایش، شارژ نشدن و یا خالی شدن باتری، کار نکردن اسپیکر، دوربین و یا میکروفن و مشاهده پیغام های Encrypt Unsuccessful یا Internal Storage Damaged بعد از روشن شدن گوشی، همگی از نشانه های خرابی برد موبایل محسوب می شوند. در صورت مشاهده هریک از این مشکلات، بهتر است هرچه سریع تر به فکر تعمیرات برد موبایل باشید.

عیب یابی برد گوشی

یکی از چالش هایی که تکنسین ها برای تعمیرات برد گوشی با آن مواجه هستند، عیب یابی این قطعه است. برای این که تعمیرکار بداند برد قابل ترمیم است و یا نیاز به تعویض دارد، باید آن را عیب یابی کند. با این کار مشخص می شود که هریک از اجزای مین برد موبایل، شامل ترانزیستورها، خازن ها و … چقدر آسیب دیده اند. همکاران ما در مرکز تعمیرات موبایل، از اسپری های مخصوصی برای عیب یابی برد گوشی استفاده می کنند. به این ترتیب تعمیرات برد موبایل راحت تر انجام می شود و مشکلات ناشی از خرابی این قطعه نیز به نحو احسن برطرف می گردند.

تعمیر و تعویض برد گوشی سامسونگ

نمایندگی تعمیر موبایل در مرکز سخت افزار ایران، عیب یابی و تعمیر و تعویض برد گوشی سامسونگ را به شکل تخصصی انجام می دهد. همکاران ما اول برد را با استفاده از ابزار و تجهیزات ویژه عیب یابی می کنند تا شدت خرابی آن را شناسایی کنند. اگر برد قابل ترمیم باشد، این کار انجام می شود. درواقع اولویت با تعمیر برد گوشی سامسونگ است. اما اگر این قطعه سوخته باشد، آن را با یک برد جدید و البته اصل و اورجینال تعویض می کنند. پس از آن مشکلات ناشی از خرابی برد نیز از بین می روند.


تعمیر و تعویض برد گوشی شیائومی

اگر گوشی شیائومی دارید که مدام خاموش می شود یا بخش های مختلف آن از کار افتاده اند، با نمایندگی تعمیرات گوشی شیائومی در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید. کارشناسان این مجموعه در خدمت شما هستند تا ضمن تعمیر و تعویض برد گوشی شیائومی، مشکلات و ایرادات موبایل را برطرف سازند. همکاران ما اول تلاش می کنند که برد را ترمیم کنند. با این حال اگر این قطعه قابل تعمیر نباشد، یک مین برد اورجینال، متناسب با مشخصات گوشی به جای آن نصب می شود.


تعمیر و تعویض برد هوآوی

تعمیر و تعویض برد هوآوی و گوشی های دیگر برندها به این صورت است که اول درب پشتی گوشی باز می شود. سپس اجزایی همچون سیمکارت، باتری و … جدا می شوند. بعد با استفاده از ابزار مخصوص، کانکتور دوربین و دیگر اجزا جدا می شوند. حتی قطعاتی همچون مادربرد هم باید جدا شوند. در نهایت برد آسیب دیده با یک برد جدید جایگزین می شود و تمامی اجزای باز شده، مطابق قبل بسته می شوند. نمایندگی تعمیرات موبایل مرکز سخت افزار ایران به شما ضمانت نامه ای ارائه می دهد که نشان دهنده اصالت قطعات و خدمات است.

تعمیرات برد موبایل چگونه انجام می شود؟

کانکتور بسیاری از قطعات اصلی موبایل شامل ال سی دی ، سیم آنتن، سوکت شارژ، دوربین و … روی برد نصب شده اند. برای تعمیر برد موبایل، تمامی این کانکتورها بررسی شده و در صورت نیاز، ترمیم یا تعویض می شوند. اول مقاومت به عنوان یکی از مهم ترین قطعات برد به دقت وارسی شده و تعمیر یا تعویض می گردد. پس از تعویض مقاومت آسیب دیده، نوبت خازن هایی است که باد کرده و یا به هر شکل دیگری معیوب شده اند.

تعویض این خازن ها کمک می کند که منبع تغذیه عملکرد عادی و درست داشته باشد. سپس سیم پیچ، دیود و ترانزیستور هم اجزاء دیگری هستند که بررسی شده و اگر خراب باشند، با نمونه های جدید و سالم جایگزین می گردند. معمولا پس از تعویض این بخش ها، برد موبایل تعمیر شده و کار آن به حالت عادی باز خواهد گشت. تعمیرات برد موبایل هوشمند در شرایطی که این قطعه سوخته باشد امکان پذیر نبوده و باید آن را تعویض کرد.

تعویض برد گوشی

همانطور که اشاره کردیم، اگر برد گوشی سوخته باشد امکان تعمیر آن وجود ندارد. برای تعویض برد موبایل، اول درب پشت دستگاه باز می شود. سپس باتری با دقت باز شده و از گوشی خارج می گردد. پس از آن باید سیمکارت و کارت حافظه را نیز بیرون آورد.  پس از باز کردن پیچ های فریم میانی، این فریم باز و از گوشی جدا می شود. این مرحله باید با دقت بالایی انجام شود تا اتصالات و سایر قطعات آسیب نبینند. پس از باز کردن کانکتورهای دوربین، تاچ گوشی، ال سی دی کانکتور اصلی برد، این قطعات نیز جدا می شوند. در پایان برد با قطعه جدید جایگزین شده و تمامی بخش ها مطابق قبل بسته می شوند.

نمایندگی تعمیرات موبایل مرکز تخصصی تعمیر انواع موبایل

چنانچه در گوشی هوشمند خود مشکل یا ایرادی را مشاهده کردید، مرکز تخصصی تعمیر موبایل تا رفع کامل مشکل کنار شما خواهد بود. این مرکز یک مجموعه تخصصی است که کلیه خدمات و سرویس های مربوط به تعمیرات گوشی را در سطحی حرفه ای به کاربران ارائه می دهد. اساسا تعمیرات موبایل فرایند چندان راحتی نیست و به مهارت و تخصص بالایی نیاز دارد. تعمیرکار باید دانش نرم افزاری و سخت افزاری به روزی در این زمینه داشته باشد تا بتواند مشکلات بخش های مختلف دستگاه را به صورت حرفه ای برطرف کند.

تعمیر و تعویض باتری، تعویض lcd، تعمیر تاچ، تعویض گلس تبلت، تعمیر اسپیکر، ترمیم و تعویض مدارهای آسیب دیده، تعویض خازن های معیوب، تعمیر تخصصی برد، ویروس کشی، فلش نرم افزاری، بازیابی اطلاعات تبلت و اقداماتی از این دست، نیاز به مهارت بالایی دارند و بهتر است انجام آنها را به تکنسین های با تجربه محول کنید. نمایندگی مجاز تعمیر موبایل در مرکز سخت افزار ایران برای ترمیم انواع گوشی های سامسونگ، سونی، ال جی، لنوو، هواوی، اپل و سایر برندهای معتبر در خدمت شما عزیزان می باشد.

امتیاز شما به این نوشته