021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

تعمیر باتری لپ تاپ

تعمیر باتری لپ تاپ در نمایندگی تعمیر لپ تاپ مرکز سخت افزار ایران، به صورت حرفه ای و توسط تعمیرکاران مجرب انجام می شود. خرابی باتری لپ تاپ و تداوم این وضعیت، می تواند به دیگر بخش های دستگاه هم آسیب برساند. به همین دلیل ضروری است که بلافاصله پس از مشاهده اولین علائم خرابی باتری لپ تاپ، اقدام به تعمیر آن کنید. البته همیشه امکان تعمیر باتری لپ تاپ وجود ندارد و گاهی باید این قطعه را تعویض کرد.

در صورت نیاز به تعویض باتری لپ تاپ هم باید از اورجینال بودن قطعه جدید اطمینان داشته باشید. در ادامه این مطلب، نکاتی را در مورد روند کلی تعمیر باتری لپ تاپ بررسی می کنیم. شما می توانید برای دریافت تخصصی ترین خدمات در این زمینه و اطمینان از اصالت باتری جدید، با نمایندگی  تعمیرات لپ تاپ  تماس بگیرید.

 

تعمیر باتری لپ تاپ

هزینه تعمیر باتری لپ تاپ

قیمت تعمیر باتری لپ تاپ با توجه به فاکتورهای مختلفی همچون نوع و شدت آسیب دیدگی این قطعه، متفاوت است. بسته به این که چه اقداماتی برای تعمیر این قطعه لازم باشد و از چه تجهیزات یا ابزارآلاتی برای این منظور استفاده شود، هزینه تعمیر باتری لپ تاپ لنوو متفاوت است.

البته هزینه تعمیرات هرقدر هم که باشد معمولا از هزینه تعویض باتری کمتر است. با این حال ما به شما این اطمینان را می دهیم که باتری لپ تاپ تان به بهترین شکل تعمیر شده و در صورت نیاز به تعویض این قطعه، باتری جدید حتما اورجینال است.

تعویض باتری لپ تاپ

با این که اولویت تیم تعمیرات لپ تاپ در مرکز سخت افزار ایران بر تعمیر باتری لپ تاپ است، گاهی امکان انجام این کار وجود ندارد. درواقع برخی خرابی های باتری به گونه ای هستند که راهی جز تعویض این قطعه باقی نمی ماند. تعویض باتری لپ تاپ در مدل های قدیمی که درب پشتی آنها باز می شود کار راحتی است.

اما لپ تاپ های جدید باید با استفاده از ابزار مخصوصی باز شوند و ممکن است شما نتوانید باتری آنها را تعویض کنید. بهتر است در این شرایط از تکنسین های تعمیر لپ تاپ کمک بگیرید تا با استفاده از ابزار مخصوص و قطعه اورجینال، باتری را تعویض کنند.

مراحل تعویض باتری لپ تاپ

 • یافتن محل باتری در لپ تاپ و تخلیه کامل باتری فعلی.
 • خاموش کردن لپ تاپ و قطع کردن شارژر.
 • باز کردن بخش باتری لپ تاپ، ممکن است بسته به نوع لپ تاپ شما برای دسترسی به باتری، قطعات دیگر جدا شوند.
 • برداشتن باتری قدیمی لپ تاپ با دقت که هیچ قطعه‌ی دیگری را به همراه آن برداشته نشود.
 • نصب باتری جدید در محل قبلی آن .
 • قرار دادن قطعات در جای خود، بستن درب باتری و روشن کردن لپ تاپ.
 • شارژ کردن باتری جدید تا سطح آن به ۱۰۰ درصد برسد.

لازم به ذکر است که این مراحل برای هر لپ تاپ ممکن است کمی متفاوت باشد. همچنین، امروزه اکثر مدهای لپ تاپ دارای باتری قابل دسترس نیستند ولازم است برای دسترسی به باتری لپ تاپ توسط تکنسین باز شود.

راهکارهایی جهت نگهداری از باتری لپ تاپ

دورنگه داشتن لپ تاپ از گرما

دومین اصل در نگهداری از باتری لپ تاپ آن است که لپ تاپ در معرض دما و گرمای بالا قرار نگیرد. قرار نگرفتن در معرض دمای زیاد می تواند باعث افزایش طول عمر باتری لپ تاپ شود. همیشه به آزاد بودن مسیر تهویه هوای لپ تاپ توجه کنید و موجبات آن را فراهم سازید.

استفاده از فن های لپ تاپ که با USB کار می کنند اگرچه دستگاه را خنک می کنند اما مصرف باتری لپ تاپ را به شدت افزایش داده و کاهش عمر باتری را سبب می گردند. در صورت نیاز به خدمات مرتبط با بهسازی و احیاء این قطعه می توانید به مرکز تعمیر باتری لپ تاپ مراجعه نمایید.

توجه به میزان شارژ باتری

نخستین اصل که جهت نگهداری از باتری لپ تاپ می بایست به آن توجه کنیم توجه به میزان شارژ موجود در باتری است. بهتر است حتی الامکان از اینکه شارژ باتری به صفر برسد، پیشگیری نمایید. در صورتی که شارژ باتری دستگاه خالی شد هرگز  قبل از شارژ آن را روشن نکنید.

معمولاً باتری های لیتیومی لپ تاپ  ۲ تا ۳ سال عمر مفید دارند که این عمر مفید را با بکار گیری برخی تدابیر نرم افزاری می توان به دستگاه هدیه داد. البته عمر باتری به عواملی چون فناوری ساخت، شرکت سازنده باتری و … نیز بستگی دارد. در صورت نیاز به راهنمایی ها و مشاوره های تخصصی می توانید به مرکز تعمیر باتری لپ تاپ مراجعه نمایید.

جداسازی دستگاه های جانبی از لپ تاپ

توصیه دیگر جهت نگهداری از باتری لپ تاپ جداسازی دستگاه های جانبی از این دستگاه است. وب کم ها، دستگاه های وصل شده به USB، کارت های بی سیم PC، حتی ماوس  و… در افزایش مصرف باتری نقش دارند و جداسازی آنها می تواند در کاهش مصرف باتری لپ تاپ مؤثر باشد. (اگر از آندسته کاربرانی هستید که کار با تاچ لپ تاپ برای شما دشوار نیست، می توانید به جای ماوس از تاچ لپ تاپ استفاده کنید).

همچنین گزینه های ارتباط بی سیم مانند بلوتوث و WiFi هم می توانند در کاهش طول عمر باتری اثرگذار باشند. بعلاوه توصیه می شود زمانی که به شارژ باتری لپ تاپ احتیاج دارید ارتباط هدفون های بی سیم یا WiFi را با دستگاه قطع کنید. در هر حال در صورت بروز هر گونه خطا و اشکال در این قطعه می توانید به مرکز تعمیر باتری لپ تاپ مراجعه کرده و تخصصی ترین سرویس های مرتبط را دریافت نمایید.

بروز رسانی درایوها و نرم افزارهای لپ تاپ

اصل دیگری که در نگهداری از باتری لپ تاپ می توان به آن اشاره کرد، بروزرسانی مرتب درایوها و نرم افزارهای لپ تاپ است. نسخه های جدید نرم افزاری برای این تولید می شوند که بهینه سازی بیشتری در سیستم ایجاد کنند.

بنابراین به روز کردن این دو بخش می تواند در مصرف باتری لپ تاپ اثرگذار باشد. برای این کار کافی است به کنترل پنل و بخش windows Update بروید و در آن فهرستی از بروزرسانی های موجود را مشاهده کنید. این کار نقش مؤثری در کاهش مصرف باتری لپ تاپ و به تبع آن افزایش عمر مفید این قطعه دارد. خدمات مرتبط با این بخش در مرکز تعمیر باتری لپ تاپ ارائه می شود.

هزینه تعویض باتری لپ تاپ
 • عدم استفاده از شارژر سایر دستگاه های مشابه و غیر مشابه.
 • استفاده از حالت Hibernate به جای Sleep
 • Defragment کردن لپ تاپ
 • اگر می‌خواهید برای مدت خیلی طولانی (مثلا چند هفته) از باتری استفاده نکنید، آن را از لپ‌تاپ خود جدا کنید. البته باید شارژ آن ۴۰ درصد باشد و سپس آن را جدا کنید. همچنین توجه داشته باشید که باید باتری را در مکانی به دور از رطوبت قرار دهید. در کل دمای بسیار مناسب برای نگهداری آن بین صفر تا ۱۰ درجه سانتی‌گراد است.
 • افزایش رم دستگاه و بکارگیری حافظه های SSD
 • بروز به مرکز تعمیر باتری لپ تاپ در صورت نیاز و خودداری از حضور در مراکز نامعتبر
 • تمیز نگهداشتن اتصالات باتری
 • جت استفاده بهتر ، اول دوشاخه را به پریز برق بزنید و سپس فیش آداپتور برق را به لپ‌تاپ متصل کنید.
 • شارژکردن باتری پیش از آنکه شارژ آن کاملاً خالی شود. (در باتری‌های قابل شارژ لیتیوم یونی نباید تا اتمام شارژ باتری صبر کرد اما در باتری های نیکلی اتمام شارژ اشکالی ندارد).
 • استفاده از آداپتور AC به جای باتری در صورت امکان
 • تنظیمات ذخیره انرژی سیستم ‌عامل در بالاترین حالت خود (فعال کردن حالت Power Saving)
 • کاهش نور صفحه نمایش
 • بستن برنامه های فعال در پس زمینه
 • غیرفعال کردن تنظیمات اتوماتیکی مانند چک‌کننده هجی کلمات (spell checker) یا محاسبه خودکار (auto recalculate)

پیشنهاد مرکز سخت افزار ایران: رفع مشکل روشن نشدن لپ تاپ 

انواع باتری لپ تاپ

نیروی الکتریسیته مورد نیاز لپ تاپ ها با استفاده از باتری هایی فراهم می شود که در درون آنها تعبیه شده است. باتری های موجود در لپ تاپ ها برای حفظ ساعت اصلی سیستم و برای حفظ اطلاعات ذخیره شده در حافظه CMOS بر روی مادربرد هستند. برخلاف کامپیوترهای دسک تاپ، باتری لپ تاپ قابل حمل بوده و یک لپ تاپ می تواند تنها با استفاده از باطری ها کار کند. در حال حاظر تمامی لپ تاپ های جدید از باطری های لیتیوم یونی استفاده می کنند. دیگر باتری های مورد استفاده در لپ تاپ عبارتند از:

 • باتری لیتیوم یون (Li-ion)
 • باتری نیکل کادمیوم (Ni-Cd)
 • باتری نیکل متال هیدرید (Ni-MH)
 • باتری لیتیوم پلیمری(li-pol)
 • باتری هوشمند (Smart Battery)

شما کاربران گرامی در صورت علاقه و تمایل می توانید با پیگیری مطالب این سایت با انواع باتری لپ تاپ و دیگر محصولات مرتبط این حوزه آشنا شوید. بعلاوه در صورت نیاز به خدمات مرتبط با ترمیم، احیا، بهسازی و تعمیر باتری لپ تاپ می توانید به مرکز تعمیرات تخصصی لپ تاپ  پارت تعمیر باتری لپ تاپ مراجعه نمایید.

خدمات تخصصی تعمیر باتری لپ تاپ

 • نصب نرم افزار جهت بهینه سازی مصرف انرژی
 • عیب یابی آداپتور
 • عیب یابی دستگاه، شارژر، مدار شارژ لپ تاپ، کابل و … در مرکز سخت افزار ایران
 • تغییرات در تنظیمات دستگاه جهت کاهش مصرف انرژی
 • کالیبره کردن باتری لپ تاپ در مرکز تعمیر باتری لپ تاپ
 • تست باتری لپ تاپ در مرکز سخت افزار ایران
 • احیا باتری لپ تاپ در مرکز تعمیر باتری لپ تاپ
 • تعویض سلول باتری لپ تاپ
 • شوک دادن به باتری لپ تاپ (پس از عیب یابی باتری)

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران یکی از مجموعه های پیشرو در حوزه تعمیر دستگاه های هوشمند خانگی، الکترونیکی و ارتباطی است. این مرکز با همکاری نیروهای متخصص و ماهر خویش در تلاش است تا رویکرد جدیدی را در حوزه خدمت رسانی به ثبت رسانده و با ارائه خدمات تضمینی رضایت همیشگی کاربران و مشتریان خویش را کسب نماید. مرکز سخت افزار ایران در زمینه سرویس و تعمیر کلیه محصولات سخت افزاری هوشمند و الکترونیکی فعال است و آمادگی ارائه هر گونه خدمات اعم از تعمیر، نگهداری و بازدیدهای دوره ای و متناوب را داراست.

بهره‌مندی از ابزارآلات پیشرفته و تکنولوژی‌های روز دنیا جهت تعمیر به ویژه تعمیر تجهیزات ارتباطی و هوشمند (نظیر تعمیرات لپ تاپ، تعمیر باتری لپ تاپ و …) این مرکز را به عنوان بهترین و مجهزترین مرکز تعمیرات در ایران مطرح ساخته است. مرکز سخت افزار ایران، مجهز به بخش CRM ( واحد ارتباط با مشتریان) است تا تمامی خدمات ارائه شده در این مرکز زیر نظر این واحد مورد بررسی قرار گیرد و مشکلات احتمالی به مدیریت مرکز گزارش گردد.

مرکز تعمیرات لپ تاپ  /  تعمیرات لپ تاپ اپل / تعمیرات لپ تاپ ایسوس / تعمیرات لپ تاپ ایسر / تعمیرات لپ تاپ دل / تعمیرات لپ تاپ اچ پی / تعمیرات لپ تاپ فوجیتسو / تعمیرات لپ تاپ لنوو / تعمیرات لپ تاپ پاناسونیک / تعمیرات لپ تاپ توشیبا / تعمیرات لپ تاپ شارپ / تعمیرات لپ تاپ ال جی / مرکز تعمیرات نوت بوک / تعمیرات لپ تاپ سونی / تعمیرات لپ تاپ سامسونگ / تعمیر شارژر لپ تاپ / آموزش تعمیرات لپ تاپ / تعمیر آداپتور لپ تاپ

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

2 پاسخ

 1. سلام هزینه تعمیر باطری لپ تاپ سونی SVE111B11M
  19.5V -2A چقدر می شود. باطری از لپ تاپ جدا می شود

  1. با توجه به نوسانات بازار جهت استعلام موجودی و هزینه تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *