اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

تعمیر پرینتر اچ پی

آیا می دانید چرا کاغذها در پرینتر گیر می کنند یا مچاله می شوند؟ علت روشن نشدن چاپگر چیست؟ چرا برگه ها سفید چاپ می شوند؟ نحوه شارژ کارتریج پرینتر چگونه است؟ آیا روند تعمیر پرینتر اچ پی با دیگر برندها متفاوت است؟ در ادامه این مقاله به تمامی پرسش های شما پاسخ می دهیم.

در مجموع باید بدانید که تکنسین های نمایندگی تعمیر پرینتر اچ پی در مرکز سخت افزار ایران، جدای از برند دستگاه، آن را با دقت عیب یابی می کنند. سپس با توجه به شدت و نوع خرابی قطعات، آنها را ترمیم یا تعویض می کنند تا مشکل عملکردی پرینتر برطرف شود. ما امروز نکاتی را در خصوص تعمیر پرینتر اچ پی به شما ارائه می دهیم. اما با توجه به این که ساختار تمامی چاپگرها شبیه به یکدیگر است، می توانید از این نکات برای ترمیم و رفع مشکلات دستگاه های سایر برندها نیز استفاده کنید.

تعمیر پرینتر اچ پی

هزینه تعمیر پرینتر اچ پی چقدر است؟

تقریبا همه افرادی که برای تعمیر پرینتر با مرکز تخصصی تعمیرات پرینتر hp تماس می گیرند، دغدغه هزینه ترمیم این دستگاه را نیز دارند. عوامل بسیاری بر هزینه تعمیر پرینتر اچ پی تاثیر می گذارند که باید بررسی شوند. در واقع هزینه نهایی تعمیرات این محصول به شدت آسیب دیدگی آن و اقداماتی که برای رفع مشکلاتش انجام می شوند بستگی دارد. گاهی ممکن است پرینتر نیاز به تعمیرات گسترده ای داشته باشد و فرایند تعمیر، شامل چند قطعه شود. همچنین در صورت نیاز به تعویض قطعات، قیمت قطعه جایگزین شده هم به هزینه نهایی اضافه می شود. در هر صورت، هزینه تعمیرات اچ پی به صورت تقریبی به شما اعلام شده و امکان تغییر آن در پایان کار وجود دارد.

خدمات نمایندگی تعمیر پرینتر اچ پی

اقداماتی همچون بررسی و عیب یابی دستگاه، تعویض و پاکسازی درام، تعمیر و تعویض فیوزینگ، شارژ کارتریج، ترمیم و تعویض دکمه های آسیب دیده، تعویض کارتریج آسیب دیده، تعمیر کاغذ کش، تعویض کابل ها و اتصالات معیوب، تعمیر و تعویض برد، تعمیر برد پاور، ترمیم مین برد، تعویض مواد مصرفی و اقداماتی از این دست، بخشی از مهم ترین خدمات تعمیر پرینتر HP به شمار می روند. مرکز سخت افزار ایران این خدمات را به مدت مشخص (بسته به مورد تعمیراتی) گارانتی می کند تا شما عزیزان بتوانید هرگونه ایراد و خطای احتمالی را پیگیری کنید.

شارژ کارتریج پرینتر اچ پی

گاهی تنها اقدامی که باید برای تعمیر پرینتر و رفع مشکلات این دستگاه انجام شود، شارژ کردن کارتریج است. همانطور که می دانید، همه چاپگرها و دستگاه های کپی (چه لیزری و چه جوهر افشان) با استفاده از مواد مصرفی کار می کنند که در محفظه ای تحت عنوان کارتریج نگهداری می شوند. بسته به این که چقدر از پرینتر استفاده کنید، تونر یا جوهر آن بعد از چند وقت تمام شده و منجر به افت کیفیت چاپ می گردد. برای رفع مشکل در این شرایط، باید کارتریج را شارژ کنید. شارژ کارتریج پرینتر اچ پی و سایر برندها کار سختی نیست و به راحتی انجام می شود.

البته باید تجربه آن را داشته باشید و نکات آن را به خوبی بدانید. در غیر این صورت بهتر است از تکنسین های تعمیر پرینتر hp کمک بگیرید تا روند شارژ کارتریج به شکل درست و بی نقص انجام شده و بتوانید مجددا از دستگاه استفاده کنید.

تعمیر فیوزینگ پرینتر اچ پی

قطعه ای به نام فیوزینگ در چاپگرها وجود دارد که باعث می شود برگه ها پس از بیرون آمدن از دستگاه، گرم باشند. اگر این قطعه درست کار نکند، حرارت مورد نیاز برای تثبیت جوهر و تونر روی برگه تامین نشده و در نتیجه، کیفیت چاپ کاهش پیدا می کند.

اگرچه تلاش همکاران ما این است که این قطعه را ترمیم کنند، اما در بیشتر موارد، امکان تعمیر فیوزینگ پرینتر اچ پی وجود ندارد. لذا بیشتر تعمیرکاران، این قطعه را با نمونه جدید جایگزین می کنند تا مشکلات چاپ برطرف گردند. البته فیوزینگ جایگزین شده باید اورجینال بوده و با مشخصات پرینتر، تطابق کامل داشته باشد.

تعمیر مین برد چاپگر اچ پی

مین برد هم قطعه ای مشترک در تمامی مدل ها و برندهای پرینتر است که ضمن مدیریت پردازش ها و عملکردهای مختلف دستگاه، به بهبود کار چاپگر کمک می کند. وقتی اطلاعات مورد نظر از کامپیوتر یا از راه های دیگر وارد پرینتر می شوند، مین برد وارد عمل شده و آنها را پردازش می کند. سپس این اطلاعات به شکل های خاصی از دستگاه خارج می شوند. برای تعمیر مین برد پرینتر HP باید چیپ ست، بایوس و cmos بررسی شده و در صورت نیاز، تعویض گردند. با این حال ممکن است تیم تعمیرات پرینتر اچ پی به این نتیجه برسند که برد اصلی قابل ترمیم نیست و باید حتما تعویض گردد.

تعمیر کاغذکش پرینتر hp

اگر برگه مدام در پرینتر گیر کرده و یا مچاله می شود، ممکن است نیاز به تعمیر کاغذکش پرینتر باشد. کاغذ کش دارای دو بخش بیرونی و داخلی است که هریک وظیفه انتقال کاغذ به داخل دستگاه و بیرون آن را بر عهده دارند. پیکاپ رولر معمولا در دو نوع دستی و کاستی تولید شده و نقش اساسی در کار دستگاه دارد؛

بدین ترتیب، خرابی آن می تواند منجر به گیر کردن کاغذ و یا وارد نشدن برگه به داخل دستگاه شود. خوشبختانه در بیشتر موارد، کاغذ کش قابل تعمیر است و به ندرت پیش می آید که نیاز به تعویض این قطعه باشد. کارشناسان تعمیر پرینتر اچ پی نیز از این موقعیت استفاده کرده و کاغذکش را به شکل حرفه ای ترمیم می نمایند.

 • تعمیر انواع پرینتر های رومیزی، ایستاده و چندکاره اچ پی
 • نصب و راه اندازی پرینتر اچ پی
 • تعویض قطعات مستهلک انواع پرینتر های رومیزی، ایستاده و چندکاره جهت بهینه‌سازی عملکرد دستگاه و کاهش میزان مصرف انرژی
 • تنظیمات و نصب درایور و ماژول‌های جانبی انواع چاپگر و تجهیزات جانبی جدید
 • ارائه مشاوره جهت سرویس‌های زمان بندی دوره‌ای پرینتر اچ پی
 • ارائه مشاوره در خصوص چگونگی کارکرد پرینتر اچ پی
 • تست محتوایی و پایه‌ای اختلالات پرینتر اچ پی
 • بازیابی و ترمیم کابل‌ها، اتصالات و قطعات سخت‌افزاری به کمک واحد تعمیر پرینتر
 • تهیه بهترین مواد مرغوب مصرفی بر اساس ساختار و ظرفیت انواع پرینتر اچ پی

مشکلات پرینتر hp و راهکارها

 • گیر کردن کاغذ در پرینتر

یکی از مشکلاتی که بسیاری از دارندگان پرینترهای اچ پی از بروز آن شکایت دارند، گیر کردن برگه در این دستگاه است. عوامل بسیاری از جنس کاغذ گرفته تا چینش اشتباه آن در سینی و خرابی کاغذکش، موجب بروز این ایراد می شوند. بهترین کار این است که کاغذ مورد استفاده شما مطابق با استانداردهای دستگاه باشد. همچنین به نحوه چینش برگه ها دقت کنید تا کاغذها در پرینتر گیر نکنند. در نهایت با مراجعه مراکز مجاز تعمیر پرینتر اچ پی و ترمیم یا تعویض کاغذکش، می توان این مشکل را برطرف نمود.


 • تار بودن صفحات چاپ شده

همه پرینترها ممکن است برگه را تار و ناخوانا چاپ کنند؛ اما این مشکل در محصولات اچ پی نسبتا شایع تر است. تمام شدن مواد مصرفی، تنظیم پرینتر در حالت چاپ کمرنگ و به هم ریختن تنظیمات رنگ، مهم ترین دلایل کمرنگ شدن یا  تار شدن پرینت هستند. برای تعمیر چاپگر اچ پی در این شرایط باید اول کارتریج را شارژ کنید. پس از آن سری به تنظیمات دستگاه زده و آن را از حالت پرینت کمرنگ خارج سازید. در نهایت، بخش تنظیمات رنگ را اصلاح کنید تا مشکل حل شود.


 • تکرار مطالب چاپ شده در سطح کاغذ

بسیاری از کاربران پرینترهای اچ پی عنوان می کنند که چاپگرشان تصاویر را چندین بار روی کاغذ چاپ می کند. این مشکل که با عنوان سایه دار شدن چاپ نیز شناخته می شود، ممکن است ناشی از خرابی پاور یا های ولتاژ باشد. در این صورت پودر روی درام، به خوبی روی کاغذ نمی نشیند. خرابی کارتریج و یا کیفیت پایین آن نیز می تواند باعث تکرار چاپ شود. در نهایت برای تعمیر پرینتر hp در این شرایط، باید فیوز را بررسی کرده و این قطعه یا اجزای داخلی آن را تعویض کرد.


 • خطای شماره 50.4

اگر خطای شماره 50.4 را در پرینتر اچ پی خود مشاهده کردید، یعنی در بخش برق ورودی دستگاه مشکلی ایجاد شده است. اگر از محافظ یا سه راهی استفاده می کنید، اول آن را جدا کرده و پرینتر را مستقیما به برق شهری وصل کنید. پرینترهای لیزری به هیچ عنوان نباید به UPS وصل شوند. اگر بعد از اتصال پرینتر به برق شهری هم باز خطای شماره 50.4 را دیدید، باید برای تعمیر پرینتر اچ پی به یک تعمیرگاه مجاز و معتبر مراجعه کنید.

آدرس نمایندگی تعمیرات پرینتر اچ پی

آدرس شعبه مرکزی نمایندگی تعمیر پرینتر اچ پی در ستارخان بین شادمهر و بهبودی، کوچه نجاری ، پلاک ۱۸ ، طبقه همکف است. این شعبه از شنبه تا چهارشنبه از ساعات 8 الی 21، پنج شنبه ها 8 الی 18 و ایام تعطیل 9 الی 15 به همه کاربران خدمات ارائه می دهد. شماره تلفن  02162948 و ۰۲۱۵۴۱۱۴  یک شماره کلی است که کاربران می توانند از آن برای تماس با همه شعب استفاده کنند.

آدرس دقیق سایر شعب را نیز می توانید در صفحه “تماس با ما” مطالعه کنید. در این نمایندگی تمام مدل های پرینتر اچ پی از جمله ایستاده، رومیزی، لیزری، جوهر افشان، چند کاره و … مورد بررسی قرار می گیرند.

تعمیر پرینتر اچ پی در محل

اگر به هر دلیلی نمی توانید به تعمیرگاه اصلی پرینتر در مرکز سخت افزار ایران مراجعه کنید، می توانید از خدمات سرویس در محل این واحد مجاز و استاندارد بهره مند شوید. به این ترتیب دیگر نیازی به حمل و جابه جایی دستگاه ندارید. با تماس شما و ثبت درخواست استفاده از خدمات تعمیر پرینتر اچ پی در محل، در کوتاه ترین زمان ممکن تعمیرکار در محل حاضر می شود و هر آنچه که نیاز باشد، انجام خواهد داد.

تمامی خدمات در این سرویس تضمین شده و همراه با ضمانت نامه های کتبی و معتبر است. استفاده از سرویس در محل پرینتر مزایای بسیاری برای کاربران دارد. کاربر دیگر مجبور نیست این دستگاه سنگین را جابه جا کند. در هزینه های او صرفه جویی می شود. در اسرع وقت خدماتی مفید و کاربردی را در محل مورد نظر خود دریافت می کند و هرگز دغدغه حمل طاقت فرسای این دستگاه را ندارد. با استفاده از خدمات تعمیر پرینتر اچ پی در محل، این کاربر است که سود می کند. او می تواند بر روند اجرای تعمیرات نظارت داشته باشد.

5/5(1 امتیاز)