1. خانه
  2. تعمیر دستگاه کپی
  3. چگونه با دستگاه کپی، کپی پشت و رو بگیریم؟

چگونه با دستگاه کپی، کپی پشت و رو بگیریم؟

چاپ دو رو با دستگاه های کپی همیشه طرفداران زیادی داشته است. این قابلیت نوعی آپشن در دستگاه های فتوکپی به شمار می رود و فرایند چاپ اسناد را به مراتب راحت تر می کند. البته امروزه بیشتر فتوکپی های جدید از این قابلیت برخوردار هستند. اما با این حال مدل های قدیمی تر همچنان فاقد این ویژگی هستند و کاربران را دچار مشکلاتی می کنند. برای چاپ دو رو از اسناد مورد نظر، باید پس از کپی شدن یک طرف، سند را به صورت دستی پشت و رو کرده و مجددا عملیات کپی را انجام دهید.

بسیاری از کاربران سوالاتی در مورد نحوه کپی پشت و رو با دستگاه کپی دارند. در ادامه این مطلب نکاتی را پیرامون روش های مختلف چاپ دو رو در دستگاه کپی به شما عزیزان ارائه خواهیم داد. آشنایی با این نکات به شما کمک می کند که فرایند کپی پشت و رو را به راحتی و با سرعت بیشتری انجام دهید. چنانچه سوالی در این زمینه داشتید می توانید از تکنسین های مجرب نمایندگی تعمیر دستگاه کپی در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

کپی پشت و رو

کپی پشت و رو در دستگاه های کپی قدیمی

همانطور که اشاره کردیم، برخی از مدل های دستگاه کپی و به ویژه انواع قدیمی تر، فاقد قابلیت کپی دوروی اتوماتیک هستند. یعنی شما باید اول سند مورد نظرتان را روی شیشه فتوکپی گذاشته و سپس برگه را در داخل سینی کاغذ قرار دهید. نحوه کپی پشت و رو در چنین دستگاه هایی به این صورت است که باید پس از این بیرون آمدن برگه از دستگاه، سند دیگر را در جایگاه سند قبلی قرار دهید. سپس برگه ای که یک طرف آن کپی شده را به شکل برعکس در سینی قرار دهید.

با آغاز پروسه کپی سند دوم در دستگاه و کشیدن شدن برگه کپی شده درون دستگاه، تصویر سند دوم بر روی طرفِ سفیدِ آن چاپ می شود. البته باید بدانید که این فرایند به همین راحتی هم نیست و دردسرهای خاص خود را دارد. مثلا ممکن است طرف دوم به صورت وارونه کپی شود. یا این که دو طرف برگه از نظر کیفیت و رنگ چاپ با هم همخوانی نداشته باشند. مساله دیگر این که کپی پشت و رو در دستگاه های قدیمی زمان زیادی می برد و باید بر مراحل نظارت داشته باشید.

کپی دو رو در دستگاه های کپی جدید

(دارای قابلیت کپی پشت و روی خودکار)

خوشبختانه بیشتر دستگاه های فتوکپی جدید به قابلیت کپی پشت و روی خودکار مجهز هستند. این بدان معناست که دیگر مراحل و دشواری های روش قبلی را پیش رو نخواهید داشت. نحوه کار با قابلیت چاپ پشت و روی خودکار به شرح زیر است:

1- پیش از هر کاری باید سند چاپی مورد نظرتان را آماده کنید.

2- سپس اطمینان پیدا کنید که کاغذ در دستگاه وجود دارد.

3- ضمن بررسی اتصالات و کابل ها، مطمئن شوید که همه آنها درست نصب شده اند.

4- کارتریج را بررسی کرده و مطمئن شوید که به اندازه کافی تونر در آن وجود دارد.

5- در این مرحله کپی پشت و رو باید درب ADF را باز کنید.

6- سند مورد نظرتان را رو به پایین روی خط کش شیشه تنظیم کنید.

7- درب ADF را ببندید؛ فراموش نکنید که باز بودن این درب در حین فرایند کپی، منجر به ایجاد لکه های سیاه روی برگه خواهد شد.

8-  حالا دکمه کپی دو رو یا ۲sided Copy را در نمایشگر دستگاه انتخاب کنید.

9- ضمن انتخاب گزینه Sided to 2Sided 1 در این مرحله، کلید ok را بزنید.

10-  در ادامه مراحل کپی پشت و رو باید نوع برگه ها را در دستگاه تعریف کنید.

11- با نمایش صفحه کلید اعداد، تعداد سری کپی یا تعداد دلخواه را انتخاب کنید.

12-  در این مرحله باید دکمه استارت را بزنید.

13- سند را برداشته و سند بعدی را در دستگاه قرار دهید.

14- مجددا دکمه استارت را بزنید.

15- با انتخاب گزینه Read-End عملیات کپی شروع می شود.

 

در صورت بروز هرگونه مشکل در اجرای مراحل ذکر شده، می توانید راهنمایی های لازم را از تیم کارشناسی نمایندگی مجاز کپی در مرکز سخت افزار ایران دریافت کنید.

نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی

نمایندگی دستگاه کپی، عنوان مجموعه ای است که به صورت تخصصی و حرفه ای، در زمینه ی فروش و ترمیم انواع مدل های فتوکپی فعالیت می کند. در این مرکز تکنسین هایی فعالیت می کنند که جزء برترین متخصصین حوزه تعمیرات ماشین های اداری هستند و توانایی رفع انواع مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری این محصول را دارند.

این افراد با استفاده از تجهیزات و ابزار پیشرفته، خدمات تعمیری را مطابق با آخرین استاندارد های روز دنیا به کاربران ارائه می دهند. انواع برندهای مطرح از جمله کانن، دستگاه کپی کونیکا مینولتا، ریکو، اچ پی، زیراکس، کیوسرا و … در نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی مورد بررسی و ترمیم تخصصی قرار می گیرند. به این ترتیب، شما عزیزان می توانید از ترمیم فتوکپی خود به صورت حرفه ای اطمینان داشته باشید و آن را مثل روز اول از همکاران ما تحویل بگیرید.

تعمیر موبایل
فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+