اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

علت سیاه شدن برگه در دستگاه کپی چیست؟

یکی از مشکلاتی که برخی کاربران دستگاه های کپی با آن مواجه می شوند، سیاه شدن برگه است. به این معنا که کاغذها سیاه هستند و حتی ممکن است محتوا نیز قابل خواندن نباشد. این مشکل ناشی از عوامل متعددی است که باید بررسی شده و برطرف گردند. گاهی کیفیت پایین مواد مصرفی منجر به بروز این مشکل می شود و گاهی هم مساله ناشی از خرابی قطعات داخلی دستگاه است. این مشکل باید توسط یک تعمیرکار ماهر بررسی شده و در اسرع وقت برطرف گردد.

ما در ادامه برخی از دلایل سیاه شدن برگه در دستگاه کپی را معرفی می کنیم. همچنین روش هایی کاربردی را برای برطرف کردن مشکل به شما ارائه خواهیم داد. اگر علی رغم اجرای این روش ها مشکل برطرف نشد، تیم تعمیرات دستگاه کپی مرکز سخت افزار ایران خدمات تخصصی تر را به شما ارائه خواهند داد. برای شناخت دلایل و راه حل های سیاه شدن برگه و خط انداختن دستگاه کپی ، به ادامه مطلب توجه کنید.

سیاه شدن برگه در دستگاه کپی

دلایل سیاه شدن برگه در دستگاه کپی

تنظیمات اشتباه

یکی از اولین مواردی که هنگام سیاه شدن کاغذ در دستگاه کپی مورد بررسی قرار می گیرد، تنظیمات دستگاه است. اگر تراکم رنگ به درستی تنظیم نشده باشد، احتمال سیاه شدن برگه بسیار بالا خواهد بود. این مسئله کاملا طبیعی است و کابران میتوانند برای کم کردن این تراکم به روش دستی اقدام کنند. حالت تراکم خودکار نیز در این شرایط موثر خواهد بود. البته در این زمان بهترین راهکار مراجعه به مرکز تعمیر و سپردن آن به تعمیرکار و متخصص حرفه ای است.

معیوب بودن نقاط اتصال چاپگر

یکی از مشکلات متداول دیگر که گریبان گیر دستگاه های کپی میشود خرابی اتصالات داخلی دستگاه کپی است. این اتفاق نیز می تواند منجر به سیاه شدن برگه در دستگاه کپی شما شود. این مشکل ممکن است به دلیل اختلال در واشرهای سر سیلندر دستگاه کپی باشد که حل آن حتما نیاز به مراجعه به تعمیرکار و متخصص با تجربه دارد.

مشکلات فیوزینگ

گاهی ممکن است عدم کارکرد صحیح فیوزینگ دستگاه کپی باعث سیاه شدن کاغذ در این دستگاه شود. در این صورت باید اقدام به تعمیر فیوزینگ دستگاه کپی یا تعویض این قطعه نمایید.

کثیف شدن هد دستگاه کپی

از جمله دیگر دلایل سیاه شدن کاغذ در دستگاه کپی باید به کثیف بودن هد دستگاه اشاره کرد. این بخش باید تمیز شود تا کیفیت چاپ دستگاه به حالت عادی باز گردد.

پر شدن سطل زباله دستگاه کپی

پر شدن سطل زباله هم می تواند زمینه ساز سیاه شدن برگه در دستگاه کپی باشد. این وضعیت موجب ایجاد لایه های سیاهی بر روی کاغذهای چاپ می شود که از بالا به پایین کاملا مشهود هستند.

روش های رفع مشکل سیاه شدن برگه در دستگاه کپی

برای این که مشکل چاپ سیاه دستگاه کپی برطرف شود، باید دلایل شناسایی شده و ترمیم گردند. اگر دلیل بروز مشکل، خرابی قطعات داخل دستگاه باشد، نیاز به تعمیر و بعضا تعویض آنها خواهد بود. در غیر این صورت، ممکن است سایر بخش ها نیز دچار مشکلات جدی شده و عملکرد کلی دستگاه با اختلال مواجه گردد. یکی دیگر از روش ها، تمیز کردن قطعات و بخش های آلوده دستگاه است. برای این کار، کافی است با یک پارچه ی لطیف، به آرامی قطعات را تمیز کرده و گرد و غبار آنها را از بین ببرید.

همچنین می توانید با استفاده از یک دستمال نرم مرطوب شده با آب، شیشه پاک کن غیر ساینده یا تمیزکننده ی لنز عینک، شیشه دستگاه کپی را تمیز کنید. توجه داشته باشید که در این مورد، به هیچ عنوان نباید از موادی همچون استون، تینر و … استفاده نمایید. اگر با انجام این روش ها، مشکل سیاه شدن برگه در دستگاه کپی شما برطرف نشد، از یک تعمیرکار دوره دیده و مجرب برای رفع این مشکل کمک بگیرید.

نمایندگی تعمیر دستگاه کپی همراهی مطمئن

نمایندگی تعمیر دستگاه کپی، به صورت تخصصی و در سطح وسیع، اقدام به تعمیر و ترمیم انواع مدل های دستگاه کپی در برندهای مختلف می نماید. مدیریت این مرکز، به منظور ایجاد نظم و نیز راحتی کار کاربران، اقدام به ایجاد واحدهای مجزا برای هر برند نموده است. در این واحدها، مهندسین خبره ی حوزه ی تعمیرات کپی، ضمن به کارگیری جدیدترین متدهای روز دنیا، به عیب یابی و تعمیر تخصصی دستگاه های کپی می پردازند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر، می توانید باکارشناسان ما در نمایندگی تعمیر دستگاه کپی تماس حاصل نمایید.

فهرست