اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

آموزش ریست فکتوری تبلت اندرویدی

اگر از تبلت های اندرویدی استفاده می کنید، ادامه مطلب برای شما کاربردی است. ما امروز شما را با نحوه ریست فکتوری کردن تبلت ها و گوشی های اندرویدی آشنا می کنیم. ریست فکتوری یا بازگشت به تنظیمات کارخانه نوعی ریستارت دیوایس های هوشمند است که هنگام بروز برخی مشکلات نرم افزاری انجام می شود. گاهی ایراد نرم افزاری به گونه ای است که مانع از ادامه کار دستگاه می شود. مثلا ممکن است تبلت هنگ کند یا برنامه ها به کندی اجرا شوند.

در این صورت با بازنشانی تنظیمات دستگاه به حالت پیش فرض می توان مشکل را برطرف کرد. ما در ادامه این مطلب، مراحل و روش های مختلف ریست فکتوری تبلت اندرویدی را به شما آموزش می دهیم. این مراحل در مورد گوشی های هوشمند اندرویدی هم کاربرد دارند و شاید در برخی جزئیات متفاوت باشند. توصیه می کنیم اگر قصد ریست فکتوری دستگاه تان را دارید، پیش از مطالعه ادامه مطلب از اطلاعات مهم تان (عکس، فیلم، موزیک، برنامه ها و …) نسخه پشتیبان یا بکاپ تهیه کنید.

آموزش ریست فکتوری تبلت اندرویدی

ریست فکتوری تبلت اندرویدی در کدام شرایط ضروری است؟

همانطور که در قسمت قبلی اشاره کردیم، ریست فکتوری در دیوایس های هوشمند، روشی کاربردی برای برطرف کردن برخی از ایرادات نرم افزاری است. یکی از این ایرادها، هنگ کردن تبلت است. گاهی تبلت قفل کرده و هیچ یک از فرمان های کاربر را اجرا نمی کند. اگر مشکل سخت افزار نباشد و با روشن و خاموش کردن دستگاه برطرف نشود، ریست فکتوری راه حل مناسبی برای آن خواهد بود. ریست فکتوری تبلت اندرویدی هنگام ویروسی شدن این دستگاه هم روش کاربردی به شمار می رود.

تکنسین های تعمیر تبلت همچنین به کاربران توصیه می کنند که پس از آپدیت کردن دیوایس اندرویدی هم بد نیست آن را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید. معمولا بعد از بروز رسانی دستگاه های اندرویدی سرعت آنها کاهش پیدا می کند. در این صورت ریست فکتوری برخی ناهماهنگی های موجود را برطرف کرده و به این ترتیب سرعت دیوایس شما به حد نرمال خواهد رسید.

روش های ریست فکتوری تبلت اندرویدی

دو روش اصلی برای ریست فکتوری تبلت اندرویدی وجود دارد. شما می توانید این کار را از طریق بخش تنظیمات گوشی تان انجام دهید. گزینه ای تحت عنوان فکتوری ریست در بخش تنظیمات وجود دارد. همچنین برای بازنشانی تنظیمات تبلت خود به حالت کارخانه یا پیش فرض، می توانید در حالت ریکاوری اقدام کنید. در این بخش هر دو روش را مورد بررسی قرار می دهیم:

ریست فکتوری تبلت از تنظیمات دستگاه

راحت ترین روش برای فکتوری ریست تبلت اندرویدی ، استفاده از تنظیمات دستگاه است.

آسانترین روش برای ریست فکتوری تبلت اندرویدی ، استفاده از منوی تنظیمات است. البته شرط استفاده از این روش این است که امکان دسترسی به بخش تنظیمات یا  settings وجود داشته باشد. (گاهی مشکل به گونه ای است که نمی توانید منوی تنظیمات را باز کنید) برای این منظور باید به ترتیب زیر عمل کنید:

1.تنظیمات تبلت را باز کنید.

ریست فکتوری تبلت

2.در لیست تنظیمات بخش Backup & reset را پیدا کرده و وارد آن شوید.

بازگرداندن تبلت به تنظیمات کارخانه

3. حال برای ریست فکتوری اندروید، Factory Data Reset را لمس کنید.

آموزش ریست فکتوری Factory Reset

4.در این صفحه دستگاه اندرویدی به شما هشدار می‌دهد که با انجام این کار تمام اطلاعات شما، حساب‌های کاربری، برنامه‌ها، و… از دستگاه حذف خواهند شد.

5.گزینه Reset یا Delete All را در انتهای صفحه انتخاب کنید تا فرایند بازنشانی آغاز شود.

آموزش ریست فکتوری تبلت

6.اگر تبلت تان پسورد داشته باشد، در این مرحله باید آن را وارد کنید. به این ترتیب فرد دیگری به جز خودتان نمی تواند دستگاه را ریستارت کند.

ریست فکتوری تبلت از منوی ریکاوری

گاهی ممکن است تبلت هنگ کرده و یا خاموش شده باشد و امکان دسترسی به منوی تنظیمات وجود نداشته باشد. در این صورت باید فرایند ریکاوری تبلت اندرویدی را از طریق منوی ریکاوری و به ترتیب زیر انجام دهید:

  1. اول تبلت را (اگر روشن است) خاموش کنید.
  2. با نگه داشتن کلیدهای ریکاوری، وارد منوی ریکاوری اندروید شوید. (ورود به منوی ریکاوری در تبلت های برندهای مختلف به روش های متفاوت انجام می شود)
  3. پس از ورود به منوی ریکاوری، با کلیدهای کنترل صدا می‌توانید بین گزینه‌های روی صفحه جابجا شوید و با فشردن کلید پاور دستگاه، گزینه‌ های مورد نظرتان را انتخاب کنید.
  4. گزینه ای با مضمون Factory Reset را پیدا و انتخاب کنید.
  5. حالا باید گزینه YES را انتخاب کنید تا فرایند ریست فکتوری شروع شود. توجه کنید که به هیچ عنوان تبلت را در طول پروسه خاموش نکنید.

نمایندگی تعمیرات تبلت

واحد تخصصی تعمیرات تبلت در مرکز سخت افزار ایران سرویس های گسترده ای را به مشتریان خود ارائه می دهد. با مراجعه به این مرکز از خدماتی همچون مشاوره های تخصصی، تعمیر و تعویض ال سی دی، تعمیر و تعویض باتری، تعمیرات برد، تعویض خازن های آسیب دیده، تعمیر آی سی تغذیه، تعمیر ویبره، رفع مشکلات آنتن دهی، تعمیر قاب، تعمیر و تعویض میکروفن و اسپیکر، تعمیرات تاچ، تعویض گلس تبلت، رفع مشکلات نرم افزاری، بروز رسانی برنامه ها، فلش نرم افزاری، ویروس کشی و … از خدمات نمایندگی مجاز تعمیر تبلت به شمار می روند. خدمات این مرکز در دو فاز تعمیرات نرم افزاری و سخت افزاری تبلت به متقاضیان ارائه می شود تا مشکلات مختلف دستگاه برطرف شوند. گفتنی است کلیه سرویس های نمایندگی تبلت با گارانتی معتبر همراه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید