اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

سرویس دستگاه کپی

سرویس دستگاه کپی لزوماً به معنای تعمیر قطعه‌ای خاص از این دستگاه نیست؛ به عبارتی، سرویس دستگاه کپی، علاوه بر عملیات تعمیر، می‌تواند مشتمل بر بررسی، گردگیری و بکارگیری ترفندهایی باشد که جهت افزایش عمر مفید قطعات انجام می‌شود. بی‌توجهی به این مسئله، -یعنی سرویس‌های دوره‌ای- سبب کاهش عمر مفید دستگاه کپی و استهلاک قطعات آن در درازمدت خواهد شد. از همین رو به کاربران حرفه‌ای دستگاه‌های کپی توصیه می‌شود، بسته به کارکرد دستگاه، در بازه‌های زمانی متفاوت جهت سرویس دستگاه کپی اقدام نمایند و بدین وسیله از تشدید اشکالات احتمالی موجود در دستگاه پیشگیری کنند.

جهت استفاده از سرویس در محل دستگاه کپی کافی است از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در وبسایت این مرکز، با کارشناسان ما تماس بگیرید و درخواست خود –مبنی بر نیاز به حضور سرویس‌کار دستگاه کپی- را ثبت نمایید. توصیه می شود در زمان تماس، نوع اشکالات پیش آمده در دستگاه، دلیل خرابی پیش آمده (دستکاری، خرابی قطعه و …) و در نهایت مدت زمان استفاده از دستگاه را با کارشناسان ما در میان بگذارید.

شعبه فرجام

هزینه سرویس دستگاه کپی

قیمت سرویس دستگاه کپی، بستگی به اقداماتی دارد که برای این منظور انجام می شوند. مثلا اگر همه چیز به یک بررسی ساده ختم شود و مشکل خاصی وجود نداشته باشد، هزینه بسیار پایین خواهد بود.

اگر نیاز به شارژ یا تعویض کارتریج باشد، باید هزینه این کار را نیز پرداخت کنید. در مواردی که دستگاه استوک است و قطعاتی باید تعویض شوند، قیمت قطعه جدید هم به هزینه سرویس دستگاه فتوکپی اضافه خواهد شد. به عبارت بهتر، پس از پایان فرایند سرویس می توان هزینه قطعی آن را اعلام کرد و پیش از آن، نمی توان نظر مشخصی داد.

خدمات سرویس دستگاه فتوکپی

سرویس دستگاه کپی، شامل خدمات متنوعی است که تا حد زیادی به وضعیت دستگاه بستگی دارند. در مجموع، اقداماتی همچون بازبینی دقیق قطعات، شارژ یا تعویض کارتریج، تعویض مواد مصرفی، روغن کاری قطعات، تمیز کردن اجزای مختلف کپی، بررسی و تعویض سیم ها و کابل های آسیب دیده، ریست دستگاه در صورت نیاز، تعویض قطعات آسیب دیده یا قدیمی، رفع کدهای خطا و ارورها (بسته به برند و مدل دستگاه) و مواردی از این دست، مهم ترین خدماتی هستند که سرویس کار دستگاه کپی به دارندگان ارائه می دهد.

 • رفع عیب های قطعات تونر و تانک تونر Toner Hopper
 • تعمیر درایو دستگاه کپی و موتور دستگاه کپی
 • تعمیر و تعویض کاست و بای پس کاغذ Cassete , Bypass
 • تعمیر و تعویض ADF تغذیه کننده کاغذ
 • تعمیر هیتر دستگاه در روند سرویس دستگاه کپی
 • رفع عیوب مدار تغذیه
 • شارژ پودر سبک و سنگین دستگاه کپی و ……..
 • نصب و همچنین راه اندازی دستگاه های کپی (کپی)
 • تست و تنظیمات دستگاه کپی شارژ کارتریج
 • رفع عیب های اسکنر Scanner و قطعات آن
 • جنرال سرویس دستگاه کپی (سرویس کلی دستگاه)
 • رفع عیب های مرتبط به کدهای خطا
 • تعمیر و تعویض نمودن یونیت فیوزیگ Fusing Unit
 • تعمیر و تعویض نمودن یونیت ایمیجینگ Imaging Unit

سرویس دستگاه کپی شامل چه اقداماتی است؟

سرویس دستگاه فتوکپی بیشتر شامل اقداماتی است که در جهت  عیب یابی و بهبود عملکرد این دستگاه انجام می شوند. مثلا اگر سرویس کار ببیند که کارتریج خالی یا رو به اتمام است، آن را در صورت امکان شارژ، و در غیر این صورت تعویض می کند تا کیفیت چاپ برگه ها افزایش پیدا کند. رفع مشکلاتی مثل تونر ریزی هم دیگر اقدامی است که در روند سرویس دستگاه کپی انجام می شود.

همچنین در این حین، قطعاتی که آلوده شده اند مثل شیشه، درام، هد و … نیز به شکل درست و اصولی تمیز می شوند. تنظیمات دستگاه کپی هم در حین سرویس بررسی شده و در صورت نیاز، اصلاح می گردد. اگر دستگاه هنگام کار صدا بدهد، قطعات روغن کاری می شوند. در نهایت ممکن است نیاز به تعمیر یا تعویض قطعه ای باشد که این کار نیز در حین سرویس دستگاه کپی و در صورت رضایت مشتری، انجام می گردد.

جنرال سرویس دستگاه کپی

جنرال سرویس دستگاه کپی بیشتر در مورد فتوکپی های استوک کاربرد دارد. واژه ی استوک، برای دستگاهی به کار می رود که عمر مفید خود را گذرانده و پس از بازسازی در کارخانه، مجددا قابل استفاده می شوند. این مدل ها پس از ارائه مجدد به نمایندگی ها، به صورت کامل بازبینی و سرویس می شوند که به آن جنرال سرویس گفته می شود.

این کار با این هدف انجام می شود که مشکلی در دستگاه وجود نداشته و یا برطرف گردد. جنرال سرویس دستگاه کپی به تکنسین ها این امکان را می دهد که ضمن شناسایی مشکل، تعمیر و یا تعویض قطعات معیوب، دستگاه را به صورت سالم به کاربر تحویل دهند. از طرفی با انجام این کار، راندمان کاری دستگاه بهبود یافته و می توان مدت زمان بیشتری از آن استفاده کرد.

اعزام سرویس‌کار دستگاه کپی به محل

اعزام تعمیرکار دستگاه کپی به محل، راهکاری است جهت آندسته از کاربرانی که دستگاه مورد استفاده‌شان دچار اشکال شده است اما به هر دلیل، -دلایلی چون ضیق وقت، عدم دسترسی به وسیله نقلیه، ابعاد و وزن بالای دستگاه و … – امکان مراجعه به تعمیرگاه را ندارند. این گروه از کاربران می توانند جهت تعمیر، بهسازی و تعویض قطعات معیوب دستگاه‌شان از روش «اعزام سرویس‌کار دستگاه کپی به محل» مرکز سخت افزار ایران استفاده نمایید. در این روش، کارشناسان سرویس دستگاه کپی، خود به محل مورد نظر مراجعه کرده و تعمیرات دستگاه را به سرانجام می‌رسانند. در سرویس دستگاه کپی در محل، تمامی عملیات عیب‌یابی، تعمیر و تعویض قطعات در محل انجام شده و نیازی به خارج کردن دستگاه و جابجایی آن نیست. بعلاوه سرویس‌کار دستگاه کپی آرشیوی از قطعات جانبی را با خود به همراه دارد تا در صورت خرابی هر یک از قطعات، بی‌هیچ فوت وقتی، نسبت به تعویض آن‌ها اقدام نمایند.

نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی

نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی ارائه دهندۀ تمامیِ سرویس هایِ تعمیر، ترمیم و تعویضی است که در فهرست خدمات پس از فروش دستگاه های کپی ذکر شده است. این مرکز با تعهد به ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات به مشتریان خویش و التزام به اجرای تمامی استانداردهای این حوزه، در تلاش است تا رضایت کاربران این برند را کسب نماید. خدمات ارائه شده در نمایندگی تعمیر دستگاه کپی منحصر به مدلی خاص از این دستگاه نیست و تمامی مدلهای جوهرافشان، لیزری، کپی رنگی، دستگاه کپی سیاه و سفید، رومیزی، چندکاره و … را شامل می گردد. هدف نهایی ما در نمایندگی تعمیر دستگاه کپی جلب رضایت مشتریان و اطمینان از برآورده شدن انتظارات مشتری از سرویسهای ارائه شده به وی است، از اینرو کاربران می توانند پس از دریافت خدمات سطح رضایت خویش را از خدمات دریافتی اعلام دارند. برقراری امکانات استاندارد جهت ایجاد تعامل میان مشتریان و نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی سبب گشته تا سطح کیفی خدمات در این مجموعه به طور مداوم آنالیز گشته و نواقص احتمالی برطرف گردند. واحدهای ارائه دهنده خدمات در نمایندگی تعمیرات کپی در بخش زیر معرفی شده است.

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران یکی از مجموعه های پیشرو در حوزه تعمیر دستگاه های هوشمند خانگی، الکترونیکی، چاپ و ارتباطی است که با تلاشهای مستمر نیروهای متخصص و ماهر خویش موفق به ثبت رویکردی جدید در حوزه خدمت رسانی گشته است. مرکز سخت افزار ایران در تلاش است تا با ارائه خدمات تضمینی رضایت همیشگی کاربران و مشتریان خویش را کسب نماید و تمامی نیازهای آنان را رفع و مرتفع سازد. جهت اطمینان خاطر کاربران، تمامی خدمات ارائه شده توسط مهندسان و کارشناسان این مرکز دارای گواهی نامه کیفیت و بسته به نوع تعمیر دارای گارانتی (با بازه زمانی مشخص) خواهند بود. شما کاربران گرامی می توانید جهت آشنایی هر چه بیشتر با کادر فنی این مجموعه و نیز خدمات ارائه توسط این مرکز به سایر صفحات وب سایت مرکز سخت افزار ایران مراجعه نمایید و یا از طریق راه های ارتباطی درج شده در این وب سایت با کارشناسان مربوطه تماس بگیرید.

فهرست