چگونه مشکل کپی نگرفتن دستگاه فتوکپی را برطرف کنیم؟

برخی از کاربران دستگاه کپی هنگام تماس با نمایندگی تعمیرات فتوکپی از کپی نگرفتن دستگاهشان شکایت دارند. کاربران می گویند که وقتی دستگاه را روشن می کنند و قصد کپی گرفتن دارند، عملیات چاپ انجام نمی شود. به طور کلی مشکلات و اختلالات عملکردی در دستگاه های کپی با توجه به نوع و حجم کار این دستگاه کاملا عادی است. هیچ ایرادی ندارد اگر یک بار دستگاه کپی نگیرد. اما اگر این شرایط تکرار شد باید مساله را به صورت تخصصی پیگیری کنید.

ممکن است یک ایراد سطحی باشد که به راحتی برطرف شود اما گاهی هم کپی نگرفتن دستگاه فتوکپی ناشی از خرابی برخی قطعات داخلی دستگاه است. ما در ادامه این مطلب به شما می گوییم که چرا دستگاه فتوکپی تان کپی نمی گیرد. همچنین روش های کاربردی را ارائه می دهیم که با اجرای آنها می توانید مشکل را برطرف کنید. در صورت نیاز به دریافت خدمات تخصصی تر می توانید از تیم تعمیرات دستگاه کپی در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

کپی نگرفتن دستگاه فتوکپی

دلایل کپی نگرفتن دستگاه فتوکپی

اولین چیزی که هنگام کپی نگرفتن دستگاه فتوکپی بررسی می شود، حجم مواد مصرفی در کارتریج است. اگر کارتریج خالی باشد، دستگاه عملا نمی تواند کاری انجام دهد. بنابراین می توان خالی بودن کارتریج را یکی از مهم ترین دلایل کپی نگرفتن دستگاه فتوکپی به شمار آورد. جالب است بدانید که نوسانات جریان برق هم می تواند منجر به کپی نگرفتن دستگاه کپی شود.

حتی گاهی بر اثر زیاد و کم شدن مداوم جریان برق، قطعات دستگاه هم می سوزند. خرابی کاغذکش دستگاه کپی هم موجب گیر کردن برگه شده و به دنبال آن عملیات چاپ انجام نمی شود. البته موارد ساده تری مثل روشن نبودن دستگاه هم در این مساله تاثیر گذار هستند که معمولا کاربر به آنها توجهی نمی کند. موارد مهم تری همچون اتصالی کابل ها و خرابی یا از کار افتادن مین برد نیز به عنوان دلایل کپی نگرفتن دستگاه فتوکپی بررسی می شوند.

چرا دستگاه فتوکپی کپی نمی گیرد؟

برای رفع مشکل کپی نگرفتن دستگاه کپی ، باید دلایل را شناسایی کرده و آنها را برطرف نمایید. شارژ کارتریج کپی یکی از اقداماتی است که این مشکل را برطرف می کند. البته این کار تنها در صورتی مفید است که کارتریج خالی باشد و سایر قطعات و بخش های دستگاه ایرادی نداشته باشند. اگر به تازگی کارتریج را شارژ کرده اید و دستگاه کپی نمی گیرد، مشکل از جای دیگری است. بررسی و تعمیر کاغذکش هم اقدام دیگری است که می تواند در رفع مشکل کپی نگرفتن دستگاه فتوکپی موثر واقع شود.

اگر بخش هایی از کاغذ کش کپی آسیب دیده باشند، با تعمیر یا تعویض آنها می توان از گیر کردن برگه ها جلوگیری کرد. به این ترتیب مشکل کپی نگرفتن هم برطرف خواهد شد. اما در شرایطی که مشکل از مین برد باشد، باید این قطعه به دقت مورد بررسی قرار گرفته و تعمیر یا تعویض گردد. بروز هرگونه خطا در روند تعمیر مین برد دستگاه کپی یا تعویض این قطعه، دستگاه را در معرض خطرات جدی تری قرار خواهد داد. لذا توصیه می کنیم برای انجام این کار، از کارشناسان با تجربه تعمیرات دستگاه فتوکپی کمک بگیرید.

تنظیمات دستگاه کپی

تنظیمات دستگاه کپی اهمیت بسیاری داشته و روند کاری این دستگاه را تعیین می کند. بسیاری از مشکلات عملکردی دستگاه های فتوکپی به دلیل تنظیمات اشتباه ایجاد می شوند. این در حالی است که اگر بخش های مختلف را به درستی تنظیم کرده باشید، شاهد بروز ایرادهایی همچون افت کیفیت چاپ یا کپی نگرفتن دستگاه فتوکپی تان نخواهید بود. منوی تنظیمات در همه مدل های فتوکپی شامل گزینه هایی برای تنظیم رنگ، کیفیت، ابعاد چاپ و … می باشد.

اما دسترسی به بخش های مختلف تنظیمات و نحوه تنظیم عملکردهای مختلف بستگی به مدل و برند دستگاه دارد. دستگاه هایی که مجهز به پنل لمسی هستند برخی از گزینه های تنظیمات را در این بخش دارند. برای تنظیمات دستگاه کپی به صورت درست و اصولی بهتر است از دفترچه راهنمای همراه دستگاه کمک بگیرید. عملکردهای تنظیمات بخش های مختلف فتوکپی در دفترچه راهنما ذکر شده اند و می توانید از آنها برای بهبود کار دستگاه کمک بگیرید.

مرکز تعمیرات کپی

نمایندگی تعمیرات کپی، عنوان مجموعه ای است که به صورت تخصصی به ترمیم انواع مدل های دستگاه کپی اشتغال دارد. در این مرکز تکنسین هایی فعالیت می کنند که جزء برترین متخصصین حوزه تعمیرات ماشین های اداری هستند و توانایی رفع انواع مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری این محصول را دارا می باشند. این افراد با استفاده از تجهیزات و ابزار پیشرفته، خدمات تعمیری را مطابق با آخرین استاندارد های روز دنیا به کاربران ارائه می دهند.

انواع برندهای مطرح از جمله شارپ، ریکو، کونیکا مینولتا، توشیبا، کانن، زیراکس و … در نمایندگی تعمیرات کپی مورد بررسی و ترمیم تخصصی قرار می گیرد. همکاران ما در راستای عمل به شعار مشتری مداری، تلاش می کنند که کلیه مشکلات این محصول را برطرف کرده و نیاز کاربران را در این زمینه برطرف نمایند. نکته ی ویژه در مورد نمایندگی دستگاه کپی ، ارائه ی خدمات تعمیر در محل است که با مراجعه به سایر بخش های سایت، می توانید از جزئیات آن مطلع شوید.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+