021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

کمرنگ بودن کپی

کمرنگ بودن کپی و علل این اشکال، موضوع مقاله‌ی پیش رو خواهد بود. در این مقاله برآنیم تا ضمن بررسی اصلی‌ترین علل بوجودآورنده‌ی این اشکال، روش رفع آن را نیز شرح دهیم. به طور خلاصه در صورت کمرنگ بودن کپی گرفته شده می‌بایست مواردی چون میزان تونر، کارتریج تونر، کیفیت کاغذ و همخوانی آن با دستگاه فتوکپی، تنظیمات وضوح چاپ، فعال یا غیرفعال بودن حالت صرفه جویی در مصرف تونر و در نهایت کثیفی سطح بخش LSU در داخل دستگاه فتوکپی مورد بررسی قرار گیرد.

در بخش‌های آتی هر یک از این موارد به اختصار شرح داده شده و شیوه رفع اشکالات مرتبط با آنها آموزش داده می‌شود. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر در این رابطه می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز  تعمیر دستگاه کپی  تماس گرفته و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

کمرنگ بودن کپی

بررسی علل کمرنگ بودن کپی

در این بخش برخی از شایع‌ترین علل ایجاد کننده‌ی مشکل کمرنگ بودن کپی را بررسی و شرح خواهیم داد. توصیه می‌شود در صورت مواجهه با این اشکال در کپی های خود، موارد زیر را بررسی کرده و در صورت نیاز جهت رفع اشکال پیش آمده اقدام نمایید. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر در این رابطه می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیرات دستگاه کپی تماس بگیرید. کارشناسان ما در این مرکز حضور دارند تا تخصصی‌ترین مشاوره‌ها و راهنمایی‌های مورد نیاز را به شما کاربران گرامی ارائه دارند.

 

تونر:

اگر مشکل کم رنگ بودن کپی به صورت خطوط عمودی سفید رنگ یا بخشهای محو در صفحه ظاهر شود، احتمالا اشکال پیش آمده به دلیل کمی میزان تونر فتوکپی است. بنابراین بهتر است کارتریج تونر جدیدی را نصب نمایید.

 

کارتریج تونر:

ترکیبی از چاپ کم رنگ یا لکه دار می تواند نشان دهنده آن باشد که باید کارتریج تونر را تمیز کنید. بخشهای داخلی دستگاه خود را تمیز کنید.

 

کاغذ نامناسب:

کم رنگ بودن کپی ممکن است ناشی از بکارگیری کاغذهایی باشد که همخوانی چندانی با دستگاه ندارند. به عنوان مثال ممکن است كاغذ بیش از اندازه مرطوب و یا زیر باشد.

 

تنظیمات وضوح چاپ:

اگر کمرنگ بودن خطوط در سرتاسر صفحۀ چاپ شده مشاهده گردد احتمالاً این اشکال ناشی از قرار گرفتن تنظیمات وضوح چاپ، روی بخش بسیار کم است. این احتمال نیز وجود دارد که حالت صرفه جویی در مصرف تونر فعال باشد. در چنین شرایطی بهتر است وضوح چاپ را تنظیم کرده و حالت صرفه جویی در مصرف تونر را غیرفعال کنید.

 

کثیفی سطح بخش LSU:

یکی دیگر از دلایل کمرنگ بودن کپی می تواند کثیفی سطح بخش LSU در داخل دستگاه کپی باشد. در چنین وضعیتی بهتر است بخشهای داخلی دستگاه را تمیز نمایید. در صورت بکارگیری راهکارهای ارائه شده در بخش‌های زیر و تداوم اشکال پیش آمده در دستگاه می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز تعمیر فتوکپی تماس گرفته و پس از شرح اشکال پیش آمده، راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

 

اصلی‌ترین علل کم رنگ زدن دستگاه کپی

در میان علل ریز و درشتی که ممکن است سبب کمرنگ بودن کپی گردند، معمولاً بروز این اشکال به دلیل وجود ایراد در دو بخش کارتریج و تونر، شایع‌تر از دیگر موارد است. درصورتی که تونر یا کارتریج دستگاه کپی خالی یا خراب باشد، دستگاه، کپی‌هایی را ارائه خواهد که کمرنگ و یا بی کیفیت هستند. البته مشکل کم رنگ بودن کپی‌ها منحصر به این علت نیست.

موارد دیگری چون تنظیمات بد نرم افزاری و یا استفاده از کاغذهای نامرغوب نیز در کمرنگ بودن کپی بی‌تأثیر نیست. بنابراین توصیه می‌شود پیش از اقدام به تعویض کارتریج و یا تونر، از رعایت این موارد –یعنی استفاده از کاغذ صحیح، تنطیمات درست دستگاه و مواردی از این دست مطمئن گردید. در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با رفع مشکل کمرنگ بودن کپی می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی تماس بگیرید.

نمایندگی دستگاه کپی

خدمات ارائه شده در نمایندگی دستگاه کپی را، به طور کلی می‌توان در دو دسته جای داد. دسته نخست خدمات مرتبط با تعمیر، بهسازی، ترمیم و تعویض قطعات هر یک از دستگاهای کپی است. دسته دیگر، خدمات مرتبط با فروش دستگاه های کپی است که توسط کارشناسان خبره و با ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات پس از فروش ارائه می‌گردد. متقاضیان هر یک از سرویس‌های مذکور می‌توانند پس از حضور در نمایندگی دستگاه کپی و مراجعه به پارت مربوطه، خدمات مورد نیاز را دریافت نمایند.

نمایندگی دستگاه کپی به سبب اطمینان از عملکرد کارشناسان خود، تمامی عملیات اجرا شده به دست کادر فنی خویش را گارانتی نموده است. این امر به منظور کسب رضایت مشتریان گرامی و ایجاد اطمینان از کیفیت سرویس‌های تعمیر در نمایندگی دستگاه کپی صورت پذیرفته است.

5/5(2 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *