تعمیرات کیبورد کامپیوتر

تعمیرات کیبورد کامپیوتر ، خدمتی است دیگر در راستای رفع نیاز کاربران گرامی. مرکز تعمیرات کامپیوتر تمامی قطعات کامپیوتر را در اسرع وقت و با کمترین هزینه تعمیر خواهد نمود.

Keyboard””  سخت افزاری است برای وارد کردن متن، کاراکتر و سایر دستورات به کامپیوتر لذا جزء قطعات ورودی به کامپیوتر است؛ این سخت افزار مانند دستگاه ماشین تحریر قدیم عمل می کند و با استفاده از یک آرایش دقیق از دکمه‌ها یا کلیدها که به عنوان اهرم مکانیکی یا سوئیچ الکترونیکی عمل می‌کننداطلاعات را به کامپیوتر انتقال می دهند. حال اگر این قطعه سخت افزاری به هر دلیل دچار مشکل شود، عملا سرعت انتقال داده به دستگاه تا حد بسیار زیادی افت خواهد کرد، زیرا کیبورد جزو اساسی ترین و ابتدایی ترین قطعات اتقال داده به کامپیوتر است.

امروز کامپیوتر ها را به چالش خواهیم کشید و درباره خرابی ها احتمالی تعمیر رایانه و تعمیر کیبورد کامپیوتر  به گفت و گو می نشینیم.

مشکلات رایج ناشی از خرابی کیبورد کامپیوتر

وقتی هرچه تلاش می کنید که داده ای را از طریق صفحه کلید کامپیوتر به دستگاه وارد کنید و موفق نمی شوید، به این معنا ست که قطعا اشکالی در صفحه کلید به وجود آمده است. بسته به عمق مشکل صفحه کلید، راه حل هایی ارائه می شود، اما در نهایت اگر هر راهی را امتحان کردید و به نتیجه ای نرسیدید، ناچار باید به فکر یک صفحه کلید نو باشید.

  • کیبورد جا به جا و غلط تایپ می کند
  • با فشردن یک کلید، دو کاراکتر همزمان تایپ می شود
  • تعدادی از کلید ها در یک ردیف خاص( به شکل عمودی یا افق) کار نمی کنند
  • کیبورد اصلا عمل نمی کند

تعمیرات کیبورد کامپیوتر

 راه حل های تعمیر کیبورد کامپیوتر

مشکلات نرم افزاری

وقتی همه کلید های از کار افتاده باشد، قطعا رد پای یک مشکل نرم افزاری نیز دیده خواهد شد؛ با راه اندازی مجدد کامپیوتر می توانید مشکل را رفع کنید. اگر همه چیز به خوبی کار می کند تنها کافی است از طریق منوی استارت، کامپیوتر را در حالت shut down قرار دهید. در غیر این صورت دکمه پاور را برای ۵ ثانیه نگه داشته تا کامپیوتر خاموش شده و سپس دوباره شروع به کار کند.

اتصال نامناسب

گاهی اتصال نامناسب کابل صفحه کلید به مادر برد باعث می شود کیبورد کامپیوتر هنگ کند و کارایی خود را از دست بدهد. در این شرایط قطعا اتصالات مادربرد و کابل اکسیده شده اند یا ارتباط به هر شکلی قطعی دارد. جهت تعمیر کیبورد کامپیوتر در این حالت با مهندسین و متخصصین تعمیر کامپیوتر تماس بگیرید.

فشرده و زیاد نزدیک بودن دو کلید

گاهی ممکن است دو کلید کنار هم، به علت استفاده زیاد از صفحه کلید و فشرده شدن آن، از زیر صفحه به هم متصل شده باشند. سعی کنید با فشردن مداوم کلیدهای معیوب مشکل را حل کنید. برد اصلی از رده خارج شده و نیاز به تعویض دارد.

انباشت آشغالهای ریز

اگر دکمه های صفحه کلید یکی در میان قعطی دارند، ممکن است به دلیل انباشت آشغال های ریز این اتفاق افتاده باشد. به منظور تمیز کردن کامپیوتر بهتر است کیبورد را کج کنید تا سطح آن به صورت شیب دار در بیاید، سپس آن را تکان دهید تا تمام اضافات خارج شوند. اما در این شرایط خیلی تکان ندهید تا آسیب سخت افزاری به دستگاه وارد نشود.

خاموش بودن کلید NumLock

ممکن است کلید NumLock بی جهت و بدون استفاده فعال باشد این کلید را غیر فعال کنید.

معیوب شدن مدار

گاهی مدار کنترل کننده ی صفحه کلید متصل به مادر برد معیوب شده و به دنبال آن صفحه کلید کار نمی کند؛ شاید با برسی ها بیشتر مجبور باشید مادربرد را تعویض کنید.

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران، پیشرو در تعمیرات حرفه ای و تخصصی کامپیوتر مفتخر است که طی سالیان متمادی توانسته رضایت مشتریان را درجهت تعمیر انواع برند های کامپیوتر جلب کند . محوریت و شعار اصلی مرکز سخت افزار ایران مشتری مداری و توجه به حقوق مشتریان گرامی می باشد . دراین راستا از برترین متخصصین و پیشرفته ترین  تجهیزات بهره گرفته ایم .رضایت مشتریان مهم ترین دلیل استقبال آنان از مرکز سخت افزار ایران  بوده و نشان از اعتماد آن ها به این مرکز دارد  . متخصصین ما  پس از گذراندن دوره های فوق تخصصی و حرفه ای به این مرکز راه یافته اند و تمامی مشکلات کامپیوترها را در اسرع وقت و با دقت و ریز بینی رفع خواهند  کرد  . ذکر این نکته ضروری است که  متخصصین مرکز سخت افزار ایران  در بسیاری موارد ، قادربه رفع مشکلاتی هستند که اکثر مراکز آن را غیرقابل تعمیر می دانند . لذا مشتریان بدون هیچ گونه نگرانی  جهت  تعمیرات رایانه خود به مرکز سخت افزار ایران مراجعه می کنند  .

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+