021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

باج افزار چیست ؟

یکی از مشکلات سیستم های کامپیوتری باج افزار است. اما به راستی باج افزار چیست؟ این نوع مشکل گونه‌ ای از بدافزارها هستند که پس از ورود به سیستم با رمزگذاری فایل ها و محدودیت در دسترسی به آنان، کاربر را در شرایطی قرار می دهند که برای دسترسی مجدد به محتوای سیستم مبلغی را به عنوان هزینه پرداخت کند. این نوع بدافزارها از جمله بدترین ویروس های کامپیوتری هستند که با رمز گذاری فایل ها، امکان اجرا و استفاده از آنها را غیرممکن می کنند. بارها نیز اتفاق افتاده که کاربران پس از پرداخت هزینه نیز شاهد باز شدن قفل فایل ها نشده اند.

توجه داشته باشید که باج افزار یکی از انواع بدافزارها بوده و نباید آن را با ویروس های کامپیوتری دیگر اشتباه گرفت. برخی از ویروس های کامپیوتری صرفاً باعث اختلال در عملکرد سیستم شده و امکان اجرای برنامه ها را منتفی می کنند. این نوع ویروس ها پس از اجری آنتی ویروس های قدرتمند و اسکن کردن سیستم از بین رفته و کاربر مجدداً می تواند سیستم را راه اندازی کند و به فایل های خود دسترسی داشته باشد. اما باج افزارها ویروس های پیشرفته تری هستند که امکان دسترسی به فایل ها را حتی هنگام استفاده از آنتی ویروس محدود می کنند. در ادامه با این نوع بدافزارها بیشتر آشنا خواهیم شد.

شیوه کار باج افزار چیست ؟

همانگونه که گفتیم باج افزارها که توسط هکرها طراحی می شوند با ورود به سیستم کاربران اقدام به رمزگذاری فایل ها میکنند. پس از رمزگذاری، کاربر نمی تواند فایل را باز کرده و از محتویات آن استفاده کند. باج افزارها انوع مختلفی دارند اما اغلب همانند کرم ها منتشر می‌شوند و پس از نصب و اجرا در سیستم کامپیوتری شروع به رمزگذاری هارد دیسک خواهند کرد. اگر نمی دانید باج افزار چیست و چه ویژگی هایی دارد باید بدانید که اگر فایلی را در سیستم خود باز کرده اید و با پیغامی مبنی بر اینکه برای استفاده از محتویات فایل باید مبلغی را از طریق درگاه اینترنتی یا روش های دیگر پرداخت کنید باید بدانید با یک باج افزار مواجه شده اید.

شیوه پاک کردن قفل باج افزار چیست ؟

برای رهایی از قفل باج افزارها شیوه های گوناگونی وجود دارد. استفاده از نرم افزارهای ارائه شده در این زمینه می تواند شما را در باز کردن قفل یاری کند. رمزگشای Jigsaw و رمزگشای باج‌افزار Kaspersky دو نرم افزار شناخته شده هستند. اما متأسفانه در اغلب اوقات این روش منتهی به شکست شده و رمزگشایی فایل امکان پذیر نبوده است. پس راه مقابله با باج افزار چیست؟ برای مقابله با باج افزار شما یا باید آن را از سیستم پاک کنید و یا اینکه اقدام به بازگشایی فایل کنید.

اگر اطلاعات درون پوشه و درایو مهم باشد، از طریق حذف باج افزار ممکن است تمامی اطلاعات را از دست دهید. بنابراین بهترین روش شکستن قفل باج افزار است. پس از بازگشایی قفل، با گرفتن بک آپ از اطلاعات می توانید به حذف کلی باج افزار اقدام کنید. بازگشایی قفل در مراکز معتبر ریکاوری اطلاعات انجام می شود. متخصصان با استفاده از نرم افزارها و دستگاه های مجهز، اقدام به رمزگشایی درایو و فایل های قفل شده می کنند.

مرکز سخت افزار ایران ؛ معتبر ترین مرکز ریکاوری فایل های از دست رفته

چنانچه عکس، فیلم، فایل صوتی، پیام ها و شماره تماس مخاطبین خود را از روی انواع حافظه از دست داده اید با مراجعه به مرکز سخت افزار ایران می توانید تمامی آنها را ریکاوری کنید. این مجموعه مجهزترین مرکز بازیابی اطلاعات در کشور بوده و از تخصصی ترین نرم افزارهای ریکاوری اطلاعات بهره می برد. تکسین های مستقر در مرکز سخت افزار ایران از تجربه بالا و دانش علمی و تخصصی در زمینه ریکاوری اطلاعات برخوردار هستند. لازم به ذکر است کارشناسان این مرکز در حفظ اطلاعات و فایل های شما تمامی اصول امانت داری را رعایت کرده و به شما اطمینان خاطر داده می شود، اطلاعاتتان نزد مرکز محفوظ خواهد ماند.

امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.