021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

بهترین آنتی ویروس های رایگان 2024

آنتی ویروس ها ابزاری قدرتمند برای محافظت اطلاعات شخصی شما در برابر هکرها هستند. آنتی ویروس ها بر اساس این که در چه دستگاهی نصب می شوند و نیز بر اساس قابلیت های آنان دسته بندی می شوند. گاهی هزینه تهیه antivirus مناسب زیاد می شود و این می تواند مشکل ساز شود. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم در مورد بهترین آنتی ویروس ویروس های 2024 صحبت کنیم.

بهترین آنتی ویروس های رایگان

آنچه باید در مورد آنتی ویروس های رایگان بدانیم

اگرچه برای تهیه بسیاری از آنتی ویروس ها باید هزینه پرداخت کرد، اما شما می توانید این آنتی ویروس ها را بدون هزینه هم دریافت کنید. از آنجا که تعداد نرم افزارهای آنتی ویروس بسیار زیاد است، ما سعی کردیم در این مقاله بهترین آنتی ویروس های رایگان 2024 را به شما معرفی کنیم.

البته لازم است یادآوری کنیم که آنتی ویروس های رایگان درست است که یک عامل محافظتی هستند، اما گاهی ممکن است همه معیارهای حفاظت را نیز برآورده نکند. به عبارت دیگر ممکن است آنتی ویروس های رایگان با وجود برابری با نسخه های پولی، بخش های حفاظتی شان کمی محدودتر باشد. به هر حال لازم است یادآوری کنیم که آنتی ویروس های رایگان هرچند از برخی حفاظت ها ممکن است پشتیبانی نکند، اما اگر از حفاظتی پشتیبانی نماید، کارش را به درستی انجام می دهد.

ویژگی های مهم برای یک آنتی ویروس

قبل از این که به معرفی بهترین آنتی ویروس های رایگان 2024 بپردازیم، بهتر است شما را با چند اصطلاح و ویژگی مهم آنتی ویروس آشنا کنیم تا بتوانید در رابطه با نیاز خود، انتخاب بهتری را انجام دهید.

بدافزار چیست؟

بدافزارها شامل کدهایی هستند که به وسیله برنامه نویسان به دلیل های مجرمانه از جمله نگهداری داده ها برای باج گرفتن، سرقت اطلاعات مالی و غیره ایجاد می شود. آنتی ویروس می تواند با محافظت سیستم در برابر این بدافزارها دستگاه شما را در برابر این حملات محافظت نماید. یک انتی ویروس باید بتواند به خوبی در برابر بدافزارها سیستم عامل را پشتیبانی نماید.

اسکن بلافاصله

اسکن بلافاصله یک خصوصیت بسیار مهم برای یک آنتی ویروس است. اسکن می تواند خودکار و مداوم باشد و یا اینکه به صورت دستی انجام شود. اسکن بلافاصله برای محافظت از سیستم شما در برابر ویروس ها و بدافزارها ویژگی بهتری محسوب می شود، زیرا در برابر تهدید آن ها فعال تر عمل می کند.

عملکرد روان و آسان

عملکرد روان آنتی ویروس باعث می شود که کاربر به طور روزانه و دائم از آنتی ویروس استفاده کند. موضوع سادگی و روانی در استفاده موجب می شود که استفاده از آنتی ویروس باعث عملکرد منفی روی دستگاه نشود. برای مثال، فضای رم زیادی را اشغال نکند و سرعت کامپیوتر را نیز در زمان استفاده کاهش ندهد.

به روز رسانی خودکار

به روز رسانی خودکار یکی دیگر از ویژگی های بسیار مهم در بهترین آنتی ویروس های رایگان 2024 است و موجب کارآمدی آن می شود. یک آنتی ویروس خودکار به طور دائم همه ویروس ها و بدافزارها را شناسایی می کند. در صورتی که اگر یک آنتی ویروس فقط امکان آپدیت کردن دستی را داشته باشد، کاربر ممکن است آن را مدت زمانی بسیار دیرتر از حمله ویروس یا بدافزار، دستگاه را به روز رسانی کند و این موضوع می تواند موجب آسیب به دستگاه شود.

سازگار بودن با سیستم های عامل متفاوت

یک آنتی ویروس خوب باید بتواند روی سیستم عامل های مختلف اجرا شود، زیرا کابران معمولا ترجیح می دهند در همه دستگاه های خود از یک آنتی ویروس استفاده کنند. این موضوع باعث می شود، کاربر مجبور نباشد برای هر دستگاه خود به گونه ای خاص عمل کند و این موجب راحتی استفاده و اجرا می شود.

بهترین آنتی ویروس های رایگان 2024 در کامپیوتر

در ادامه این مقاله بهترین آنتی ویروس های رایگان 2024 را به شما معرفی می کنیم. البته شما برای انتخاب آنتی ویروس باید به نیازهای خودتان هم توجه کنید و سپس آنتی ویروس مناسب را انتخاب نمایید.

  • آنتی ویروس Avast

آنتی ویروس Avast یکی از بهترین آنتی ویروس های رایگان 2024 است. Avast، آنتی ویروسی قابل اعتماد است که چند صد میلیون کاربر در سراسر جهان دارد. خدمات اصلی این آنتی ویروس که به صورت رایگان است، حفاظت سایبری است.

Avast علاوه بر کار اصلی اش که fire wall است، دارای قابلیت اسکن است و قادر می باشد دستگاه تان را کاملا اسکن کند. همچنین Avast از شبکه وای فای محافظت می کند و به این طریق از دستگاه شما را به طور قوی مورد محافظت قرار می دهد. به علاوه این آنتی ویروس از ورود بدافزارها به سیستم شما جلوگیری می کند.

کار با Avast خیلی راحت است و برای همین طرفداران زیادی دارد. با استفاده از passive mode، این نرم افزار سرعت دستگاه را در حین اجرا کاهش نمی دهد و این یک مزیت بزرگ محسوب می شود.

 نکته قابل توجه این است که نسخه رایگان این نرم افزار را باید به صورت دستی به روز رسانی کنید تا از گزند ویروس ها و بدافزارها در امان بمانید. البته شما با خرید نسخه پولی آن می توانید این مشکل را حل کنید، زیرا نسخه های پولی دارای به روز رسانی خودکار هستند.

Avast بهترین آنتی ویروس های رایگان 2024 برای ویندوز شناخته می شود، اما برای سیستم عامل های دیگر هم از جمله macOS، iOS و اندروید هم توسعه یافته است. Avast سعی دارد خدمات محافظتی را به بهترین نحو در دسترس کابران خود قرار دهد. لازم به است در اینجا به شما بگوییم که زمان بوت شدن Avast ممکن است خیلی کند باشد.

بهترین antivirus های مجانی
  • آنتی ویروس Kaspersky

نرم افزار Kaspersky یک آنتی ویروس قوی و فوق العاده است. Kaspersky نه تنها نیازهای شخصی و خانوادگی را برطرف می کند، بلکه برای مشاغل کوچک و بزرگ هم کاربرد دارد. البته باید بگوییم که نسخه رایگان کسپرسکای به طور مکرر آپدیت نمی شود و بنابراین کاربر باید دستگاه خود را دائم اسکن کند.

آنتی ویروس Kaspersky طوری طراحی شده است که بتواند روی بیش از یک سیستم عامل کار کند. بنابراین، این آنتی ویروس از اندروید، ویندوز و نیز iOS پشتیبانی می کند، اما همان طور که قبلا هم گفتیم دائما به صورت خودکار بروزرسانی نمی شود.

با همه مزیت هایی که این آنتی ویروس های رایگان 2024 کاسپرسکای گفتیم، برخی از کارشناسان عقیده دارند که بهتر است از این آنتی ویروس استفاده نکنید، زیرا آن ها می گویند که این نرم افزار مشکلات امنیتی مرتبط با شناسایی کاربر دارد و داده های کاربران را جمع آوری می کند.

free antivirus
  • آنتی ویروس Adware

نرم افزار Adware یکی دیگر از بهترین آنتی ویروس های رایگان 2024 است و یکی از پیشگامان حفاظت حریم خصوصی و ضد جاسوسی است. جالب است بدانید که این آنتی ویروس جایزه محافظت رایگان در مقابل تهدیدهای آنلاین و نیز آفلاین را گرفته است. مزیت ویژه این آنتی ویروس آن است که دارای قابلیت اسکن هوشمند داخلی در نسخه رایگانش است. به عبارت دیگر این آنتی ویروس به محض ورود هر تهدیدی به کامپیوتر شما، واکنش نشان می دهد. همچنین باید بگوییم که ادویر در پس زمینه اجرا می گردد و به دلیل وجود این ویژگی به کاربر اجازه می دهد که به هر برنامه ای دسترسی داشته باشد.

شما با فعال کردن آپدیت روزانه، می توانید مجهز به جدیدترین تهدیدات باشید. آنتی ویروس Adware برای سیستم عامل ویندوز ساخته شده است و امکان اجرا روی ویندوزهای 7 تا 11 را دارد.

آنتی ویروس رایگان
  • آنتی ویروس Malwarebytes

آنتی ویروس Malwarebytes یکی دیگر از بهترین آنتی ویروس های رایگان 2024 است که مربوط به یک شرکت امنیت اینترنتی است که رتبه بالایی دارد و نرم افزار آنتی ویروس رایگان ارائه می دهد. این محصول توسط چند آزمایشگاه بررسی شده است و در نهایت به عنوان آنتی ویروسی کاربردی تایید شده است. Malwarebytes آنتی ویروسی بسیار موثر است و دستگاه ها را در برابر تهدیدهای مختلف محافظت می کند.

این آنتی ویروس، اسکنر قدرتمند برای شناسایی بدافزارها و حذف آن ها دارد اما تنها نسخه پولی آن به صورت دائم آپدیت می شود. به علاوه نسخه رایگان دارای قابلیت آپدیت رایگان در برابر باج افزارها نیست.

 البته کاربران می توانند به صورت دستی Malwarebytes را به روز کنند. به هر حال، این آنتی ویروس دارای قابلیت اسکن سریع و روان است و کاربران آن را می پسندند. این آنتی ویروس قابل نصب روی بسیاری از دستگاه ها و سیستم عامل هاست که از جمله آن ها می توان ویندوز، iOS و اندروید را نام برد.

Malwarebytes با نرم افزارهای امنیتی که روی سیستم نصب شده است، کاملا سازگار است. همچنین، این نرم افزار قابلیت رمز گذاری دارد که برای محافظت از تنظیمات برنامه ایجاد شده است و یک مزیت ویژه محسوب می شود.

کدام آنتی ویروس ها رایگان هستند
  • آنتی ویروس Bitdefender

از دیگر بهترین آنتی ویروس های رایگان 2024   Bitdefender است که برای ویندوز طراحی شده است. این آنتی ویروس اخیرا اصلاحاتی داشته است. بعد از این اصلاح ها این نرم افزار امکان دفاع چند لایه و محافظت خودکار را دارد و هم قادر است اسکن خودکار انجام دهد. بیت دیفندر در برابر بدافزارها دارای محافظت عالی است و اسکن آن نیز بسیار سریع است و موجب کاهش سرعت کامپیوتر هم نمی شود. Bitdefender یک محافظ بسیار عالی در برابر فیشینگ است.

این آنتی ویروس رایگان ویندوز محافظ بسیار خوبی برای ویندوز، اندروید و مک است و این دستگاه ها را در مقابل تهدیدها و بدافزارها به خوبی محافظت می کند.

در کنار همه مزایایی که برای بیت دیفندر رایگان گفتیم، باید اشاره کنیم که انواع پولی آن دارای ویژگی های بیشتر و بهتری است. مدتی پیش بیت دیفندر اعلا م کرد که چون می خواهند محصول خود را حول حفاظت چند پلتفرمی گسترش دهند، نسخه رایگان آن را فقط برای ویندوز ارائه می دهند.

آنتی ویروس مجانی

این مقاله را از قلم نیندازید: نشانه های ویروس شدن گوشی چیست؟

  • آنتی ویروس Avira

تا اینجا چندین آنتی ویروس را از بین بهترین آنتی ویروس های رایگان 2024 نام بردیم. در این قسمت در مورد اویرا توضیح می دهیم که می تواند یک گزینه مطمئن در برابر بدافزارهای در حال ظهور باشند. اویرا همچنین با وجود سرقت میلیاردها رمز عبور همچنان یک گزینه مطمئن محسوب می شود. تمرکز Avira روی امنیت مبتنی بر رمز عبور است. این نرم افزار دارای قابلیت اسکن بلافاصله در برابر تهدیدهای احتمالی است.

آنتی ویروس رایگان Avira می تواند عملکرد داخلی را بهینه سازی کند. با استفاده از Avira طول عمر باتری لپ تاپ بیشتر می شود و عملکرد دستگاه نیز روان تر می گردد. اویرا همچنین از سیستم شما در برابر حملات سایبری محافظت می کند. نرم افزار Avira قابلیت آپدیت دستی دارد و امکان به روز رسانی خودکار در آن نیست.

نسخه رایگان اویرا فقط برای سیستم عامل ویندوز است و البته یکی از بهترین آنتی ویروس های رایگان 2024 برای ویندوز محسوب می شود. اویرا ترکیبی از سه قابلیت است: محافظت از تهدید، حفظ حریم خصوصی و بهینه سازی سیستم.

antivirus رایگان
  • آنتی ویروس TotalAV

نرم افزار TotalAV دارای بیش از 25 میلیون کاربر است و دارای یک مجموعه امنیتی است. از نقطه ضعف های TotalAV این است که قابلیت محافظت بلافاصله در مقابل بد افزارها را ندارد، هرچند قادر به شناسایی تهدیدها و اسکن آن است. این برنامه بسیار روان و سریع است و قادر به حذف فایل های ناخواسته می باشد. یکی از مزیت های این آنتی ویروس آن است که عملکرد برنامه ها را بهینه می کند. به هر حال، نسخه رایگان TotalAV به روزرسانی خودکار انجام نمی دهد و اگر نیاز به آپدیت خودکار داشته باشید، باید نسخه پولی را تهیه کنید.

نرم افزار TotalAV با دستگاه های مختلف سازگاری دارد که شامل ویندوز و اندروید و اپل هم می شود. یک قابلیت مورد توجه این آنتی ویروس آن است که به شما در مورد به خطر افتادن رمز عبورتان خبر می دهد. TotalAV برای بیشتر محیط های کاربری مناسب است اما به هر حال نسخه رایگان آن در مورد حفاظت، ویژگی های محدودتری از نسخه پولی آن دارد.

antivirus مجانی
  • آنتی ویروس Panda

آنتی ویروس پاندا مبتنی بر کلاد است و دارای نسخه های رایگان و پولی می باشد. پاندا یکی از بهترین آنتی ویروس هاست و در برابر همه بدافزارها دارای محافظت بلافاصله است و نیز همه دستگاه های خارجی را که به کامپیوتر وصل می شود اسکن می کند.

آنتی ویروس Panda به شما امکان اسکن دستی را هم می دهد. به علاوه، Panda که بسیاری از کاربران، آن را از جمله بهترین آنتی ویروس های رایگان می دانند، مبتنی بر کلاد یا همان ابر است، همه کارها را خارج از سیستم شما انجام می دهد و درنتیجه باعث کارکرد آسان و سازگار با فضای ذخیره سازی می شود. پاندا بسیار سبک است و دارای عملکرد بهینه است. همچنین، بلافاصله پس از این که آن را نصب کردید، به شکل خودکار عمل می کند و دائما آپدیت می شود.

نسخه رایگان Panda با سیستم عامل ویندوز و اندروید سازگار است و هم از تهدیدهای آنلاین و هم آفلاین محافظت می کند. ویژگی های آنتی ویروس پاندا منحصر به فرد است و خیلی از این خصوصیات آن در آنتی ویروس های دیگر یافت نمی شوند. به هر حال، ویژگی های پیشرفته این آنتی ویروس فقط در نسخه های پولی وجود دارد و در نسخه های رایگان دسترسی به آن ها امکان ندارد.

نصب آنتی ویروس رایگان
  • آنتی ویروس ZoneAlarm

آنتی ویروس ZoneAlarm یک نرم افزار قوی است و یکی دیگر از بهترین آنتی ویروس های رایگان 2024 محسوب می شود. نسخه جدیدتر و به روز رسانی شده ZoneAlarm بسیار جالب است و چند ویژگی را به صورت رایگان نیز در اختیار کاربر قرار داده است. این نرم افزار، یکی از بهترین آنتی ویروس ها برای اسکن بلافاصله، برای کامپیوترها با فایروال داخلی و محافظت در مقابل بدافزارهاست. زون آلارم همچنین به شما امکان اسکن برنامه ریزی شده را می دهد.

باید بدانید که اسکن سیستم یا دستگاه با ZoneAlarm طول می کشد و در حین آن ممکن است دچار کاهش سرعت شوید. به هر حال، یکی از ویژگی های عالی نرم افزار ZoneAlarm قابلیت به روز رسانی خودکار و منظم آن است. این خصوصیت باعث می شود که دستگاه از هر نظر در برابر بدافزارها محافظت شود. نسخه رایگان زون آلارم تنها در ویندوزهای 7 و 10 و 11 در دسترس است.

ZoneAlarm دارای فایروال دوسویه و رایگان است و قادر به محافظت شبکه عمومی و خصوصی در مقابل جاسوس ها و سایر حملات است که یک ویژگی فوق العاده ای است و معمولا در آنتی ویروس های رایگان وجود ندارد. البته باید این را هم بگوییم که زون آلارم در نسخه رایگانش دارای محافظت از بدافزارها نیست.

معرفی آنتی ویروس های رایگان

برای اطلاعات بیشتر مطالعه کنید: بهترین آنتی ویروس های کامپیوتر

  • آنتی ویروس AVG

AVG یکی دیگر از بهترین آنتی ویروس ها برای کامپیوتر است و نسخه رایگان آن هم برای استفاده های خانوادگی و شخصی دسترس است. نرم افزار AVG برنامه ای سبک است و هم برای دستگاه های جدید و هم قدیمی طراحی شده است و در هر دو بدون این که عملکرد سیستم را کاهش دهد، عمل می کند.

نرم افزار AVG به صورت رایگان قابلیت شناسایی هر تهدیدی را از سوی اینترنت و روی دستگاه شما دارد و همه آن ها را شناسایی و مسدود می کنند. به علاوه، AVG سپر امنیتی در برابر ایمیل دارد و نیز دارای ضد فیشینگ برای محافظت همه جانبه است.

AVG به صورت رایگان به روز رسانی می شود و این قابلیت رایگان هم یک مزیت محسوب می شود، زیرا شما خیالتان راحت است که محافظت کامل و همیشگی در برابر بدافزارهای جدید دارید. آنتی ویروس AVG سازگار با اندروید و ویندوز و همچنین macOS است.

اگر به هر دلیلی نیازمند به محافظت بیشتر در برابر بدافزارها دارید، توصیه می کنیم که از AVG Internet Security استفاده کنید که البته این گزینه یک آنتی ویروس برای ویندوز است.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *