021-62948

اشتراک گذاری

تعمیر موتور ماشین لباسشویی

کاربرانی که در طول روزهای اخیر متوجه وجود اشکال و خرابی در موتور ماشین لباسشویی خود شده‌اند، می‌توانند جهت دریافت سرویس‌های تخصصی مرتبط با این بخش از دستگاه با کارشناسان ما در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرند. توصیه می‌شود در طول این تماس، نوع اشکال پیش آمده در دستگاه و نشانه‌های مشاهده شده در آن –نظیر آبگیری نکردن ماشین، نچرخیدن ماشین، نشستن لباس‌ها و مواردی از این دست- با کارشناسان در میان گذاشته شود.

در بخش‌های آتی انواع موتورهای بکاررفته در ماشین‌های لباسشویی، شیوه عیب‌یابی و در نهایت روش‌های موجود جهت تعمیر موتور ماشین لباسشویی شرح داده خواهد شد. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر در این باره و یا نیاز به دریافت سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر موتور ماشین لباسشویی می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز سخت افزار ایران، واحد تعمیرات لوازم خانگی تماس بگیرید.

انواع موتور ماشین لباسشویی

پیش از پرداختن به شیوه عیب یابی و تعمیر موتور ماشین لباسشویی بد نیست با انواع موتور بکاررفته در ماشین‌های لباسشویی آشنا شویم. به طور کلی موتورهای بکاررفته در ماشین‌های لباسشویی را می‌توان به سه نوع موتور DC، موتورهای القایی آسنکرون و در نهایت موتورهای اونیورسال تقسیم کرد. از میان این موتورها، موتورهای DC موتورهایی هستند که بدون ذغال، تسمه و پولی کار می‌کنند و طول عمر بالایی نیز دارند. کمپانی ال جی از پیشتازان تولید این نوع موتور بوده است.

موتور دیگر، القایی آسنکرون است که امکان چرخش کند و سریع را به ماشین می‌دهد. این نوع از موتورها برای کار کردن نیاز به خازن دارند. موتور دیگر، موتور اونیورسال است که در مدلهای الکترونیکی و الکترومکانیکی مورد استفاده قرار می‌گیرند و تنظیم دور در این موتور توسط یک تاکوژنراتور انجام می‌شود. بدیهی است تعمیر هر یک از این موتورها، به تبع ساختار و فناوری بکاررفته در آن‌ها، به شیوه‌ای متفاوت انجام می‌شود.

علائم خرابی موتور ماشین لباسشویی

خرابی موتور لباسشویی نشانه‌هایی دارد که  با مشاهده آنها می‌توان از خرابی این بخش مطمئن شد و جهت تعمیر موتور ماشین لباسشویی اقدام کرد. برخی از این نشانه‌ها عبارتند از: پمپ نشدن آب و نچرخیدن ماشین، پمپ شدن آب و نچرخیدن ماشین، عدم چرخاندن لباس‌ها توسط ماشین لباسشویی، خشک نشدن لباس‌ها، بروز مشکل در هر چرخه.

در صورت مشاهده هر یک از نشانه‌های درج شده در این بخش توصیه می‌شود دستگاه را خاموش کرده، از برق بکشید و با کارشناسان مرکز تعمیرات لوازم خانگی تماس بگیرید. در زمان تماس نوع اشکال پیش آمده و نشانه‌های مشاهده در دستگاه را با کارشناس تعمیر لباسشویی در میان بگذارید.

تعمیر موتور ماشین لباسشویی

موتور لباسشویی در یک «ماشین لباسشویی سطلی» گیربکس را به کار انداخته و با چرخاندن سبد شستشو و تأمین نیروی پمپ، ماشین را برای شستشوی البسه آماده می‌کند. در «ماشین‌های لباسشویی اتوماتیک»، موتور، وظیفه به کار انداختن پولی سبد شستشو از طریق تسمه را را برعهده دارد. بروز اشکال و خرابی در موتور لباسشویی معمولاً با صدایی مثل وزوز همراه است. این صدا هنگامی شنیده می‌شود که موتور شروع به کار می‌کند (گاهی این صدا با بوی خفیف سوختگی نیز همراه است).

اگر موتور محرک لباسشویی نتواند خودش آزادانه بچرخد، باید تعویض شود. اگر موتور شروع به کار نکند و صدایی شبیه به وزوزو ایجاد کند، این موضوع حاکی از خرابی موتور است. جهت اطمینان، تسمه های محرک و پمپ را از موتور جدا کرده و دوباره موتور را روشن کنید. در موتورهای دایرکت درایو یا بدون تسمه، باید پمپ و کوپلینگ را از گیربکس جدا کنید. اگر موتور روشن شد، مشکل از گیربکس یا پمپ است. برای یافتن علت اشکال، به ترتیب پمپ و گیربکس را به موتور وصل کرده و روشن کنید.

با هر کدام از آن‌ها اگر موتور روشن نشد، آن قطعه نیاز به تعویض دارد. در هنگام کار با موتور احتیاط کنید زیرا دارای مدار الکتریکی و قطعات متحرک می باشد. در ماشین لباسشویی های اتوماتیک، موتور سبد را با تسمه به حرکت در می آورد. تسمه را جدا کنید و موتور را روشن کنید. در صورت روشن شدن ماشین، مطمئن شوید که سبد آزادانه می‌چرخد و چیزی بین آن و دیگ گیر نکرده است. در صورت نیاز به سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر موتور ماشین لباسشویی می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در تهران

نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی متشکل از پارت های متعددی است که در هر یک از آنها سرویس‌های تخصصی مرتبط با یک محصول به مراجعان ارائه می‌گردد. (شایان ذکر است غالب سرویس‌های ارائه شده توسط کارشناسان و تعمیرکاران نمایندگی تعمیر لوازم خانگی بصورت سرویس در محل است). نمایندگی تعمیر لوازم خانگی در تهران با تجهیز فضای خویش به پیشرفته‌ترین تجهیزات تعمیر و حضور زبده ترین کارشناسان، این امکان را فراهم ساخته است تا دستگاه‌ها و لوازم خانگی معیوب، به بهترین شکل ممکن تعمیر گردد.

شایان ذکر است سرویس های ارائه شده در مرکز تعمیرات لوازم خانگی در تهران، به دلیل اطمینان از سطح مهارت و خبرگی کارشناسان این مرکز، گارانتی و ضمانت گشته است. بعلاوه سرویس های انجام شده بر روی دستگاه، تا رفع نهایی اشکالات پیش آمده و بازیابی کیفیت آن ادامه خواهد داشت و در نهایت، آنچه که صاحب دستگاه تحویل خواهد گرفت، محصولی تعمیر شده و بی‌عیب‌و‌نقص است که کلیه اختلالات آن برطرف شده است.

4/5(1 امتیاز)