021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی

بوی سوختگی ماشین لباسشویی دلایل متعددی دارد که در این مقاله آنها را بررسی می کنیم. این اتفاق اصلا خوشایند نیست و گاهی ممکن است بوی سوختگی ماشین لباسشویی، ناشی از سوختن یک قطعه یا حتی آتش گرفتن سیم باشد. اگر از سمت ماشین لباسشویی خود بویی شبیه به سوختگی حس می کنید، سریعا مسئله را بررسی کنید.

بهتر است در این شرایط با تکنسین های  تعمیر ماشین لباسشویی  تماس بگیرید تا ضمن بررسی دقیق و اصولی، اقدامات لازم برای رفع مشکل انجام دهند. جهت آشنایی با دلایل و راهکارهای بوی سوختگی لباسشویی، ادامه مطلب را دنبال کنید.

بوی سوختگی از ماشین لباسشویی

هنگام مواجهه با بوی سوختگی ماشین لباسشویی چه کنیم؟

بوی سوختگی که از ماشین لباسشویی به مشام میرسد، به هیچ عنوان ساده و بی دلیل نیست. این مسئله باید جدی گرفته شده و در اولین فرصت، عیب یابی گردد. این مسئله می تواند بسیار خطرناک باشد و حتی خطر آتش سوزی را به دنبال داشته باشد. در هنگام حس کردن بوی سوختگی ماشین لباسشویی، اول دوشاخه دستگاه را از برق بکشید. ممکن است بو ناشی از اتصالی برق باشد، بنابراین بد نیست که برق ساختمان را هم برای اطمینان بیشتر قطع کنید.

به هیچ وجه سعی نکنید خودتان دستگاه را تعمیر کنید. سیمهای برق ماشین را نگاه کنید و مطمئن شوید که آسیبی ندیده اند. در صورت مشاهده پارگی در سیم، به آن دست نزنید. در مرحله بعدی، شیرهای آب را ببندید تا آب وارد دستگاه نشود. با این کار از اتصالی دستگاه هم جلوگیری خواهید کرد. در نهایت، با یک تعمیرگاه مجاز ماشین لباسشویی تماس بگیرید تا دستگاه به صورت تخصصی، عیب یابی شده و ترمیم گردد.

دلایل بوی سوختگی در ماشین لباسشویی

پوسیدگی تسمه لباسشویی

یکی از  دلایل ایجاد بوی سوختگی ماشین لباسشویی، پوسیدگی تسمه است. دیگ لباسشویی توسط یک تسمه حرکت می کند که شل بودن آن، باعث صدای زیاد ماشین در حین کار می شود.  به مرور زمان، این تسمه پوسیده و یا پاره می شود. در این صورت، ممکن است بوی سوختگی ایجاد شده و شما را نگران کند. با تعویض تسمه، مشکل حل می شود.

خرابی موتور لباسشویی

یکی از دلایل اصلی بوی سوختگی ماشین لباسشویی، سوختن موتور است. موتور بر اثر استفاده زیاد از ماشین یا وزن بالای لباسها آسیب می بیند و ممکن است بسوزد. حتی سفت بودن تسمه هم ممکن است باعث خرابی یا سوختن این قطعه شود. اگر چنین اتفاقی بیفتد، تعویض موتور ماشین لباسشویی، تنها راه حل موجود برای برطرف کردن بوی سوختگی است.

ذوب شدن لاستیک المنت

یک لاستیک نزدیک المنت ماشین لباسشویی نصب شده است که ذوب شدن آن، بوی سوختگی ایجاد می کند. این لاستیک، ممکن است به دلیل گرمای بیش از حد المنت، ذوب شود. کارشناسان تعمیر لباسشویی با تعویض این لاستیک، بوی سوختگی را از بین می برند.

خرابی برد و تایمر

دلیل دیگر بوی سوختگی ماشین لباسشویی، خرابی برد یا تایمر است. اگر برد یا تایمر ایراد داشته باشند، وقتی آب داخل دیگ لباسشویی نیست، المنت در مدار قرار می گیرد و داغ می شود. در این شرایط، بوی المنت به بیرون سرایت می کند و کاربر تصور می کند دستگاه بوی سوختگی می دهد.

ایراد در سیم کشی لباسشویی

در بیشتر موارد، بوی سوختگی لباسشویی به ایرادات موجود در سیم کشی دستگاه مربوط است. اتصالی در سیم کشی و یا یکی از قطعات لباسشویی موجب بالا رفتن جریان الکتریکی در سیم کشی می شود. در نتیجه روکش ها و عایق ها می سوزند و بوی سوختگی در فضا می پیچد.

خرابی دوشاخه برق

ممکن است بوی سوختگی ماشین لباسشویی شما ناشی از خرابی و سوختن دوشاخه برق آن باشد. بعضی از مدل های لباسشویی سیم رابط سه شاخه دارند. در کشور ما چنین پریزهایی چندان کاربرد ندارند و برای استفاده از چنین دوشاخه هایی نیاز به یک تبدیل است. اگر تبدیل بسوزد یا بیش از حد داغ شود، احتمال ایجاد بوی سوختگی در ماشین لباسشویی، بالاست.

رفع بوی سوختگی ماشین لباسشویی

برای از بین بردن بوی سوختگی، باید بر اساس دلیل ایجاد این بو عمل کرد. اگر ایراد از موتور باشد، باید این قطعه را ترمیم یا تعویض کرد. اصلاح سیم کشی ماشین و تعویض دوشاخه هم می تواند بوی سوختگی لباسشویی را برطرف کند. تعمیر و تعویض برد، تعمیر تایمر، تعویض تسمه و لاستیک هم اقداماتی هستند که برای از بین بردن بوی سوختگی در ماشین لباسشویی انجام می شوند.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *