021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری
 • خانه
 • مقالات
 • علت و راهکارهای رفع مشکل حل نشدن قرص درماشین ظرفشویی

علت و راهکارهای رفع مشکل حل نشدن قرص درماشین ظرفشویی

بعد از مهمانی همه ظرف ها را به ترتیب در ظرفشویی چیده اید و حالا منتظرید تا ظرفشویی مثل همیشه کارش را انجام دهد. اما بعد از تمام شدن کار متوجه می شوید ظرف ها چرب هستند. سراغ جعبه قرص ظرفشویی می روید و علت را آن جا یا کف ظرفشویی پیدا می کنید: حل نشدن قرص در ماشین ظرفشویی.

و حالا شما اینجایید و احتمالا با خستگی دنبال دلایل حل نشدن قرص و راهکار حل کردن مشکل و قرصتان می گردید! جای درستی آمدید. یک جای راحت بنشینید تا دلایل و راهکارهای حل نشدن قرص در ماشین ظرفشویی را توضیح دهیم.

علت و راهکارهای رفع مشکل حل نشدن در قرص ماشین ظرفش

داستان حل نشدن قرص در ماشین ظرفشویی چیست؟

قرص هم بخشی از فرایند شستشو است و ممکن است خودش عامل مشکل باشد، اما در یک فرایند بهتر است همه اجزا بررسی شوند تا دفعه بعدی که در ظرفشویی را بستید از درست کار کردنش مطمئن باشید. پس ببینید قضیه حل نشدن قرص در ماشین ظرفشویی چیست.

 • ظرفشویی درست مثل ما از آب و ماده شوینده برای شستن ظروف استفاده می کند. تفاوت کار ظرفشویی با ما در این است که ماشین آب داغ را با فشار زیاد روی ظرف ها اسپری می کند.
 • کار از جایی شروع می شود که درست با وارد شدن آب گرم به فرایند شستشو، قرص هم از محفظه خود خارج و وارد فضای ظرفشویی می شود.
 • آب داغ باعث حل شدن قرص می شود و در دور دوم پخش کردن آب داغ روی ظروف همراه آب ظرف ها را شستشو می دهد.
 • بازوهای داخل مشین به اطراف می چرخند و آب و مواد شوینده را به شدت روی ظروف پخش می کنند.
 • بعد از شسته شدن ظروف، آبی که قرص در آن حل شده تخلیه می شود و ظروف با آب خالص آبکشی می شوند.
 • در نهایت المنت های حرارتی که آب را گرم می کردند با گرم کردن فضای ظرفشویی ظروف را خشک می کنند.

این مقاله را از دست ندهید: تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی

دلایل باز نشدن قرص در ماشین ظرفشویی

با مرور نحوه کار کردن ظرفشویی می توانیم حدس بزنیم که باید چه نقاطی را برای کشف مشکل بررسی کنیم. با این حال اجازه دهید تا چند نکته را قبل مطرح کردن مستقیم علت های حل نشدن قرص در ماشین ظرفشویی توضیح دهیم:

 • به هیچ وجه با دست های خیس قرص را داخل جعبه آن در ظرفشویی قرار ندهید.
 • قبل از گذاشتن قرص داخل محفظه ظرفشویی، از خشک بودن محفظه و سالم بودن درب آن مطمئن شوید.
 • بازوهای اسپری آب را بررسی کنید تا مبادا ترک یا شکستگی داشته باشند. آن ها باید بتوانند به خوبی بچرخند.
 • در صورتی که مواد غذایی رسوبات یا هر مانع دیگری سوراخ ناز بازوها را مسدود کرده، آن ها را تمیز کنید.

1. باز نشدن درب جعبه قرص

اگر درب جعبه قرص به هر دلیلی باز نشود، باعث حل نشدن قرص و چرب ماندن ظروف می شود. در صورتی که رسوبات مواد غذایی یا ترک و شکستگی مانع باز شدن درب جعبه نمی شوند، موقع چیدن ظرف ها مراقب باشید مبادا چیزی مانند دستگیره یا دسته یک ماهیتابه مانع باز شدن درب جعبه باشد.

همچنین همانطور که بالاتر گفتیم قبل از قرار دادن قرص درون جعبه آن را به خوبی خشک کنید تا باعث حل نشدن قرص در ماشین ظرفشویی نشود.

2. پایین بودن فشار آب ، یکی از دلایل حل نشدن قرص در ماشین ظرفشویی

اگر ماشین نتواند به خوبی آبگیری کند یا آب را با فشار مناسب اسپری کند، نه قرص حل می شود نه ظرف ها تمیز می شوند. لوله های داخلی و خارجی را بررسی کنید تا مبادا دچار شکستگی، پیچ خوردگی یا مشکلات دیگر شده باشند. اگر مشکل لوله اساسی بود، باید به فرد متخصص مراجعه کنید یا از نمایندگی کمک بگیرید.

3. گرم نشدن آب به حد کافی

گرم بودن آب بخش مهمی از فرایند شستشو در کار ظرفشویی است. علاوه بر موثرتر بودن آب گرم در شستشو باید بدانید که اگر آب گرم نباشد، باید انتظار حل نشدن قرص در ماشین ظرفشویی را نیز داشته باشید.

بعد از فرایند شستشو دمای ظرف ها را بررسی کنید. اگر ظرف ها گرم نیستند، دمای ماشین را در دور بعدی شستشو بالاتر ببرید. در صورتی که باز هم مشکل حل نشد، احتمالا مشکل از المنت حرارتی دستگاه است و به تعمیرکار نیاز دارید.

4. پایین بودن کیفیت قرص

بیایید درمورد ظرفشویی خوش بین باشیم. وقتی همه بخش های ظرفشویی درست کار کنند و باز هم قرص حل نشود، شما یک قرص خواهید داشت که تقریبا بدون هیچ تغییری کف ظرفشویی جا خوش کرده است!

اینجاست که کیفیت نامناسب پلاستیک قرص دلیل حل نشدن قرص در ماشین ظرفشویی است. روکش قرص باید طوری باشد که در آب گرم حل شود.

هیچ وقت خودتان پلاستیک دور قرص را باز نکنید. اگر قرار بود این کار مفید باشد، شرکت ها به جای قرص، پودر ظرفشویی تولید می کردند!

در و تخته جور نشده اند!

بیایید این بار به قرص ها هم شک نکنیم. به جای اینکار دفترچه ماشین ظرفشویی را چک کنید یا با نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی تماس بگیرید. شاید حل نشدن قرص در ماشین ظرفشویی تقصیر کسی نبود و مشکل اینجا بود که ماشین ظرفشویی شما تنها با انواع خاصی از قرص ها سازگار است و شما قرص اشتباهی را تهیه کرده اید.

نتیجه گیری

حالا می دانید که ظرفشویی دقیقا چطور کار می کند و باید چه ملاحظاتی را رعایت کنیم تا خستگی تمیزکاری بعد از مهمانی به تن مان نماند و ظرف ها به خوبی شسته شوند. بیشتر نکاتی که گفتیم را خودتان بدون داشتن هیچ دانش فنی می توانید بررسی و رعایت کنید.

دقت کنید ممکن است حین مراحل بررسی ظرفشویی یکی از ایراداتی که گفتیم را پیدا کنید، اما نباید با پیدا کردن یک ایراد از بررسی دیگر نقاط ماشین صرف نظر کنید. چه بسا علت اصلی حل نشدن قرص در ماشین ظرفشویی آن جا باشد.

3/5(2 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *