تعویض گلس موبایل سامسونگ

زمانی که به تاچ و ال سی دی موبایل شما ضربه‌ای وارد می‌شود یکی از این دو حالت به وجود می‌آید: اگر ضربه وارد شده به نمایشگر موبایل زیاد نباشد، امکان دارد ترک‌هایی بر روی آن ایجاد شود اما همچنان تاچ و ال سی دی گوشی کار کنند و هیچ مشکلی نداشته باشند. اما اگر ضربه وارد شده به نمایشگر موبایل خیلی زیاد باشد، علاوه‌بر شکستگی‌هایی که بر روی نمایشگر موبایل به وجود می‌آید، تاچ و ال سی دی آن به طور کامل از کار می‌افتند. در حالت اول که تاچ و ال سی دی سالم هستند و کار می‌کنند برای رفع ترک‌های به وجود آمده بر روی نمایشگر گوشی، تنها باید گلس آن را تعویض کرد. اما در حالت دوم که تاچ و ال سی دی موبایل از کار افتاده‌اند راهی جزء تعویض آن‌ها وجود ندارد.

البته منظور از تعویض گلس موبایل، همان گلسی که شما به عنوان یکی از لوازم جانبی موبایل می‌خرید و به راحتی بر روی نمایشگر آن می‌چسبانید نیست! ادامه این مطلب را دنبال کنید تا شما با مفهوم تعویض گلس موبایل و همچنین بهترین مرکز جهت تعویض گلس موبایل سامسونگ آشنا کنیم.

تعویض گلس موبایل سامسونگ

گلس موبایل چیست و چه نقشی در این دستگاه دارد؟

اگر نمایشگر موبایل شما ضربه دیده باشد و تعمیرکار به شما بگوید که باید گلس موبایلتان را عوض کنید، مطمئناً با خود فکر می‌کنید که منظور از گلس موبایل همان لایه پلاستیکی است که به عنوان یکی از لوازم جانبی موبایل نقش محافظت از صفحه نمایش را در برابر خط و خش بازی می‌کند. به این گلس، گلس محافظ موبایل یا محافظ صفحه نمایش موبایل هم گفته می‌شود. اما منظور از گلس موبایل، آن چیزی که شما فکر می‌کنید نیست! شرکت‌های سازنده موبایل بر روی مجموعه تاچ و ال سی دی، لایه شیشه‌ای محافظی را پرس می‌کنند که به آن هم گلس گفته می‌شود. نقش این نوع گلس که به آن گلس ال سی دی موبایل نیز گفته می‌شود، محافظت از مجموعه تاچ و ال سی دی موبایل در برابر ضربات نه چندان زیاد است.

بنابراین تفاوت محافظ صفحه نمایش موبایل با گلس ال سی دی موبایل این است که محافظ موبایل از جنس پلاستیک است که باید آن را به عنوان یکی از لوازم جانبی موبایل خریداری کرده و بر روی نمایشگر آن بچسبانید. درصورتی که گلس ال سی دی موبایل در کارخانه سازنده این دستگاه بر روی مجموعه تاچ و ال سی دی پرس می‌شود. گلس ال سی دی، تنها می‌تواند از تاچ و ال سی دی موبایل در برابر ضربات سطحی محافظت کند نه ضربات شدید.

چه زمانی می‌توان به تعویض گلس موبایل سامسونگ امیدوار بود؟

همانطور که اشاره کردیم گاهی‌اوقات ضربه‌ای که به نمایشگر موبایل سامسونگ وارد می‌شود به حدی است که تاچ و ال سی دی آن آسیب‌دیده و از کار می‌افتند که در این صورت راهی جزء تعویض تاچ و ال سی دی موبایل سامسونگ وجود ندارد. اما گاهی‌اوقات ضربه‌ای که به نمایشگر این دستگاه وارد می‌شود به حدی است که تنها چندین ترک بر روی نمایشگر گوشی سامسونگ به وجود می‌آید اما تاچ و ال سی دی بدون هیچ مشکلی کار می‌کنند. این حالت نشان می‌دهد که می‌توان به تعویض گلس موبایل سامسونگ بسنده کرد و نیازی به تعویض تاچ و ال سی دی این دستگاه نیست.

نحوه تعویض گلس گوشی Samsung چگونه است؟

جدا از تعویض محافظ صفحه نمایش موبایل که کار خیلی آسانی است، به گونه‌ای که خودتان هم می‌توانید به راحتی این کار را انجام دهید، تعویض گلس گوشی سامسونگ، کمی پیچیده است. درواقع تعویض گلس ال سی دی علاوه‌بر اینکه به تخصص و تجربه بالایی نیاز دارد به دستگاه‌ها و تجهیزات پیشرفته‌ای نیز نیازمند است. به گونه‌ای است که مهندسین نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ، با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته و گران قیمت، گلس ال سی دی را از روی تاچ و ال سی دی گوشی جدا می‌کنند. سپس یک گلس ال سی دی جدید را بر روی ال سی دی موبایل سامسونگ با استفاده از دستگاه پرس می‌کنند. مراحل گفته شده را می توانید در قسمت آموزش تعویض و تعمیر گلس مشاهده کنید. با این وجود می‌توانید با خیال راحت تعویض گلس گوشی Samsung را به نمایندگی تعمیر موبایل سامسونگ بسپارید.

تعویض گلس گوشی سامسونگ را به نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ بسپارید

اگر مشکلی برای نمایشگر موبایل شما در اثر وارد شدن ضربه به آن، به وجود آمده است، تنها باید به یکی از شعبه‌های نمایندگی تعمیرات موبایل سامسونگ در کلان‌شهرهای تهران و کرج مراجعه کنید و موبایل خود را به تعمیرکاران این مرکز بسپارید. تکنسین‌های نمایندگی موبایل سامسونگ با بررسی دقیق تشخیص خواهند که آیا باید تاچ و ال سی دی موبایل شما تعویض گردد یا گلس آن تعویض گردد. سپس با سرعت و کیفیت بالایی به تعویض تاچ و ال سی دی یا تعویض گلس موبایل سامسونگ می‌پردازند و این دستگاه را مانند روز اول در اختیار شما قرار می‌دهند. برای استفاده از خدمات نمایندگی تعمیر موبایل سامسونگ در تهران نیز می‌توانید از سرویس پذیرش و تحویل دستگاه در محل استفاده کنید.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+