اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

بازیابی عکس های موبایل اندرویدی

یکی از قابلیت های حال حاضر گوشی های تلفن همراه، قابلیت عکاسی آنهاست که البته در طول سالهای اخیر بسیار هم مورد توجه قرار گرفته است. این موضوع سبب شده تا بسیاری از کاربران گوشی‌های امروزی، برای ثبت لحظات و خاطرات خوش خود، به جای دوربین عکاسی از تلفن همراه خود استفاده کنند.

مشکلی که گاه در این میان به وجود می‌آید حذف ناخواسته و از دست رفتن تصاویری است که کاربر در گالری گوشی تلفن همراه خود ذخیره کرده است. اگرچه از دست رفتن اطلاعات و حذف تصاویر اتافق ناخوشایندی است اما خوشبختانه در غالب موارد – و به ویژه در صورت رعایت نکاتی چند- امکان بازیابی عکس های موبایل اندرویدی وجود دارد. ریکاوری و بازیابی عکس‌های حدف شده و از دست رفته به عوامل متعددی بستگی دارد.

یکی از عوامل مهم این است که این عکس‌ها در کجا ذخیره شده‌ است. اگر روی کارت قابل انتقال (removable) مانند کارت SD است، شانس بازیابی عکس های موبایل اندرویدی بالاست اما اگر ذخیره آنها روی فضای ذخیره‌سازی داخلی تلفن ‌همراه‌تان صورت گرفته باشد، در این صورت مشکل جدی‌تری خواهید داشت.

(نکته: به یاد داشته باشید وقتی داده‌ها حذف می شوند، -اعم از چه عکس، موسیقی، اسناد و … – این داده‌ها تنها تا زمانی قابل بازیابی هستند که مورد جدیدی در حافظه جایگزین آنها نشده باشد).

آموزش بازیابی عکس های موبایل اندرویدی

برای بازیابی عکس های موبایل اندرویدی نیاز به دانلود یک برنامه مناسب و نصب آن دارید. بنابراین برای شروع به play store بروید و برنامه بازیابی عکس بانام DiskDigger را دریافت و سپس برنامه را اجرا کنید. البته برای بازیابی و ریکاوری عکس‌ها و تصاویر از دست رفته موبایل های اندوریدی برنامه‌های متعددی در پلی استور معرفی و عرضه شده‌اند که شما می‌توانید بسته به نظر و خواست خود یکی از آنها را انتخاب و اجرا نمایید.

اما اگر جزو آندسته از کاربرانی هستید که گزینه خاصی را مدنظر ندارید، پیشنهاد ما به شما انتخاب، دانلود، نصب و اجرای اپلیکیشن DiskDigger از طریق play store است. دلیل این امر آن است که این برنامه نه تنها برای بازیابی عکس های موبایل اندرویدی قابل اطمینان است بلکه، تبلیغات کمتری را هم ارائه می‌کند. پس از نصب این برنامه، وای فای و اتصال داده ها را در تلفن خود خاموش کنید.

نکته:

در صورتی که بخواهید بازیابی عکس های موبایل اندرویدی با همان کیفیت و ابعاد اصلی صورت بگیرند، نیاز است تا دستگاه شما روت گردد. در غیراینصورت، به احتمال زیاد، بازیابی داده‌ها و تصاویر با کیفیتی پایین‌تر از عکس‌ها و ویدئوهای اصلی انجام خواهد شد.

برای روت شدن گوشی می‌توانید به راهنماهای موجود در فضای اینترنت مراجعه نمایید. در هر حال استفاده از برنامه DiskDigger به شما کمک خواهد کرد که عکس‌های پاک شده خود را بازیابید. بعلاوه این برنامه به شما این امکان را می‌دهد که آنها را به پوشه ای در دستگاه خود و یا به سرویس ابری بازگردانید.

ترفندهایی برای عدم نیاز به بازیابی عکس های موبایل اندرویدی

اگر شما در مرحله‌ای هستید که عکسهای تلفن همراه خود را از دست داده‌اید چاره‌ای جز بازیابی عکس های موبایل اندرویدی خود با استفاده از روش ذکر شده در بخش فوق ندارید. اما اگر هنوز این اتفاق برای گوشی شما نیفتاده است توصیه کارشناسان تعمیر گوشی آن است که جهت پیشگیری از این اتفاق –یعنی از دست رفتن اطلاعات گوشی-، همواره یک نسخه پشتیبان از اطلاعات ذخیره شده در آن تهیه نمایید.

تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات ذخیره شده در گوشی نیز به روش‌های متعددی امکان‌پذیر است. برای مثال شما می‌توانید اطلاعات خود را در یک هارد اکسترنال ذخیره نمایید. روش دیگر آن است که شما اطلاعات گوشی خود را به لپ تاپ یا کامپیوتر خود انتقال دهید. البته در تمامی این روش‌ها بازهم امکان حذف اطلاعات و از دست رفتن انها وجود دارد.

پیشنهاد کارشناسان ما در مرکز بازیابی اطلاعات برای تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات گوشی‌تان، استفاده از برنامه Google Photos است. این برنامه قابلیت ذخیره عکس به صورت نامحدود را فراهم می‌کند (تا زمانی که فایل ها خیلی بزرگ نیستند) و پشتیبان گیری در آن آسان است. رد صورت نصب این برنامه تنها کافی است به تنظیمات آن بروید، پشتیبان گیری و همگام سازی را انتخاب کنید.

مرکز بازیابی اطلاعات

مرکز بازیابی اطلاعات با تجهیز فضای خویش به پیشرفته ترین ابزار بازیابی و حضور زبده ترین کارشناسان ریکاوری کشور، این امکان را فراهم ساخته است تا داده های از دست رفته انواع هارد، فلش، رم، کارت های حافظه و دیگر تجهیزات ارتباطی بازیابی گشته و تخصصی ترین خدمات مورد نیاز و مرتبط با این حیطه به هموطنان گرامی ارائه گردد.

مرکز بازیابی اطلاعات یکی از برترین و مجهزترین شرکت های بازیابی اطلاعات و دیتا ریکاوری Data Recovery در کشور است که توانسته با ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات بازیابی نیاز بسیاری از کاربران را برآورده ساخته و آنان را از سردرگمی های رایج در زمان فقدان اطلاعات رهایی بخشد.

شما کاربران گرامی می توانید اطلاعات مورد نیاز و پرسش های احتمالی خویش در باب خدمات ارائه شده در مرکز بازیابی اطلاعات، شیوه ثبت درخواست، شیوه بازیابی اطلاعات و مواردی از این دست را از طریق تماس با مرکز بازیابی اطلاعات کسب نمایید. راه های تماس با مرکز بازیابی اطلاعات به وضوح در این صفحه از وبسایت درج گشته است.

امتیاز شما به این نوشته