021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

تراشه جدید کوالکام برای کنسول های قابل حمل

روز چهارشنبه یکم دسامبر 2021، تراشه جدید کوالکام برای کنسول های قابل حمل با نام G3x به بازار عرضه شد که نشان از اهمیت ویژه این بازار برای تولید کننده پردازنده های نیمه هادی است. این خبر حاکی از این است که شرکت کوالکام به دنبال بخشی از بازار داغ بازی ها و کنسول های بازی است، جایی که شرکت های NVIDIA و AMD به عنوان تامین کننده اصلی کنسول های بازی های شرکت های مایکروسافت، سونی و نینتندو با رشد چشمگیری مواجه هستند.

تراشه جدید کوالکام برای کنسول های قابل حمل

تراشه جدید Qualcomm برای کنسول های قابل حمل و توسعه دهندگان نرم افزار

خبر حاکی از این است که، این پردازنده در دستگاه های توسعه دهنده قابل حمل (Developer Device) تولیدی شرکت Razer، یکی از تولید کنندگان کامپیوتر و تجهیزات جانبی آن مورد استفاده قرار خواهد گرفت. این کنسول الهام گرفته شده از کنسول نینتندو سوئیچ خواهد بود، اما بازی های اندرویدی را اجرا میکند و دارای یک نمایشگر 6.65 اینچی و دسته کنترل سرخود است.

رقبای Qualcomm در دنیای بازی

کوالکام بزرگترین تامین کننده تراشه در بازار گوشی های اندرویدی است که توسط شرکت هایی همچون سامسونگ و شیائومی تولید می شوند. بازار نرم افزارهای بازی به عنوان عاملی برای فروش گوشی های رده بالا محسوب می شوند. زیرا برای اجرای بازی هایی با گرافیک بالاتر و نزدیک تر به واقعیت پردازنده های قوی تری در گوشی های همراه مورد نیاز است. از طرفی تولید تراشه برای سازندگان کنسول به بازار وسوسه کننده ای برای شرکت های تولید کننده تراشه نیمه هادی تبدیل شده است.

برای مثال AMD تولید کننده اصلی تراشه کنسول های پلی استیشن 5 و مایکروسافت سری X است. همچنین AMD برای کنسول جدیدی با نام Steam Deck است که در سال آینده راهی بازار خواهد شد. کنسول Razer برای مخاطبین طرفدار بازی و توسعه نرم افزار طراحی شده است و به نظر می رسد که این شرکت با تراشه جدید کوالکام برای کنسول های قابل حمل، و با پشتیبانی بیشتر با امکاناتی مانند اتصال به شبکه 5G آن را برای رقابت با محصولات شرکت نینتندو آماده خواهد کرد.

امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.