021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

تعمیر لیزر پروژکتور

احتمالا در سالن های کنفرانس متوجه نور آبی رنگ پروژکتور شده اید. این نور حاصل عملکرد قطعه ای به نام لیزر است که اهمیت بسیاری در نحوه کار ویدئو پروژکتور دارد. این قطعه با نور و رنگ در ارتباط است و نقش اساسی در نمایش تصاویر توسط پروژکتور ایفا می کند. وقتی این قطعه به هر دلیلی درست کار نکند، باید اقدام به تعمیر لیزر پروژکتور کنید تا مشکلات موجود برطرف شوند. اما به نظر شما تعمیر این قطعه به چه شکلی است؟

اصلا از کجا باید بدانید که لیزر پروژکتور شما نیاز به تعمیر دارد؟ ما نکاتی را در مورد عملکرد پروژکتور و فرایند تعمیر آن به شما ارائه می دهیم که اطلاع از آنها برای شما مفید خواهد بود. نمایندگی تعمیرات ماشین های اداری در مرکز سخت افزار ایران هم خدمات تخصصی مربوط به تعمیر این قطعه را به مشتریان عزیز ارائه خواهد داد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، از شما دعوت می کنیم به ادامه مطلب توجه کنید.

چه موقع نیاز به تعمیر لیزر پروژکتور می باشد؟

برای تشخیص این که آیا لیزر پروژکتور شما نیاز به تعمیر دارد یا خیر، بیش از هر چیز دیگری باید به کیفیت رنگ در تصاویر توجه کنید. یعنی اگر لیزر ایرادی داشته باشد، اولین بخشی که آسیب می بیند تصویر و رنگ آن خواهد بود. هرگونه ایراد یا اختلالی که در رنگ تصاویر ایجاد شده روی پرده می بینید، ناشی از لیزر است و باید سریعا این قطعه را بررسی کنید.

نمایش تصاویر به صورت به هم ریخته اولین نشانه ای است که تعمیر لیزر پروژکتور را ضروری می سازد. همچنین در صورت به هم ریختن رنگ تصاویر هم شما باید به فکر تعمیر لیزر ویدئو پروژکتورتان باشید. توجه داشته باشید که هرگونه بررسی و یا تعمیر لیزر باید توسط افرادی انجام شود که در این زمینه مهارت و تجربه بالایی دارند. در غیر این صورت ممکن است فرایند ترمیم لیزر پروژکتور با مشکل مواجه شده و کاربران را متحمل هزینه های سنگین نماید.

تعمیرات لیزر پروژکتور چگونه انجام می شود؟

روند تعمیرات لیزر پروژکتور در مرکز سخت افزار ایران با عیب یابی این قطعه آغاز می شود. اول تعمیرکار دستگاه را بررسی می کند تا مطمئن شود که ایراد از لیزر است و قطعات دیگر آسیبی ندیده اند. پس از این مرحله، لیزر بررسی می شود تا شدت و نوع آسیب دیدگی مشخص شود. معمولا لیزر قابل تعمیر است و همکاران ما تلاش می کنند که آن را ترمیم کنند. اما گاهی شدت صدمات وارده به اندازه ای است که امکان تعمیر لیزر پروژکتور وجود ندارد.

در این صورت، لیزر را با یک نمونه جدید و اصل جایگزین می کنند تا فرایند کاری پروژکتور به حالت عادی باز گردد. تیم تعمیرات پروژکتور مرکز سخت افزار ایران به دلیل تجربه بالایی که در این حوزه دارند، قادر به تعمیر لیزر پروژکتور و یا تعویض این قطعه به تخصصی ترین شکل ممکن می باشند. این افراد از پیشرفته ترین ابزار و دستگاه های روز دنیا در این زمینه استفاده می کنند و به این ترتیب، احتمال بروز هرگونه اشتباه را به صفر می رسانند.

لیزر در پروژکتور چگونه عمل می کند؟

تبدیل تصاویر انفورماتیک به تصاویر قابل نمایش روی یک پرده سفید، خلاصه کار ویدئو پروژکتور است. پروژکتور به ویژه در سمینارها و کنفرانس های آموزشی و … کاربرد زیادی دارد. کاربران با این دستگاه تصاوری مورد نظرشان را برای تعداد زیادی از مخاطبان به نمایش در می آورند. پروژکتور قطعه ای به نام لیزر دارد که با LED ترکیب شده و لامپ های جدیدی را موسوم به لامپ لیزری یا Laser & LED Hybrid خلق کرده است. وقتی این لامپ ها روشن می شوند نوری آبی رنگ به سمت قسمت فسفری رنگ پروژکتور ایجاد می شود که در هنگام کار پروژکتور آن را مشاهده می کنید. LED در مرحله بعدی وارد عمل شده و رنگ قرمز را می سازد.

در واقع تصویری که پروژکتور روی پرده سفید به نمایش در می آورد، حاصل ترکیب همین سه رنگ است. لیزر نقش اصلی را در این فرایند ایفا می کند. اگر به هر دلیلی لیزر پروژکتور شما از کار بیفتد، رنگ ها به هم می ریزند و احتمالا یک تصویر به هم ریخته و نامفهوم را به شما تحویل می دهد. با توجه به حساسیت ها و ظرافت های این قطعه، بهتر است تعمیر لیزر پروژکتور خود را به افرادی واگذار کنید که به اندازه کافی در این زمینه تخصص و مهارت دارند.

نمایندگی پروژکتور با ضمانت نامه معتبر

نمایندگی پروژکتور مرکز سخت افزار ایران، با برخورداری از سالها تجربه در زمینه تعمیر تخصصی محصولات این برند، به خوبی می داند که کاربران در چه حوزه هایی نیاز به دریافت خدمات دارند. یکی از این حوزه ها، تعمیرات پروژکتور است. با توجه به این که ویدئو پروژکتور محصولی پر کاربرد است و معمولا حجم کاری بالایی دارد، کاملا بدیهی است که ایرادات آن هم متعدد باشند. شناخت قطعات این دستگاه و تعمیرات صحیح و اصولی آنها نیاز به مهارتی دارد که معمولا کاربران عادی فاقد آن هستند.

تیم تعمیراتی نمایندگی تعمیر پروژکتور، به واسطه دانش فنی و تجربه بالایی که در این حوزه دارند، قادر به رفع انواع مشکلات و ایرادهای عملکردی این دستگاه مانند مشکل روشنایی پروژکتور ، تعویض حباب و فیلتر، تعویض لامپ و تعویض فن پروژکتور و … می باشند. به پشتوانه حضور این تکنسین ها استفاده از ابزار و تجهیزات پیشرفته، به شما عزیزان توصیه می کنیم که تعمیرات این محصول را از نمایندگی پروژکتور در مرکز سخت افزار ایران بخواهید. همکاران ما شما عزیزان را به بهترین شکل راهنمایی کرده و دستگاه را مثل روز اول و بدون ایراد، به شما تحویل خواهند داد.

امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.