اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

آموزش تعویض لامپ ویدئو پروژکتور

ویدئو پروژکتور دستگاهی کاربردی است که امکان نمایش تصاویر از روی لپ تاپ، رایانه و دیگر دیوایس‌ها را بر روی نمایشگر (عمدتا یک پرده سفید) فراهم می‌سازد. از میان قطعات ریز و درشت بکاررفته در پروژکتور، لامپ پروژکتور یکی از قطعات تاثیرگذار و مهم است که در صورت خرابی یا سوختن، عملکرد پروژکتور را به کلی مختل می‌سازد. اما این مساله ناگزیر است و گاهی شاهد نیم سوز شدن و یا سوختن لامپ هستیم.

همانطور که لامپ های یخچال و منزل قابل تعمیر نبوده و تعویض می‌شوند، لامپ‌های پروژکتور هم ممکن است نیاز به تعویض داشته باشند. چنانچه لامپ پروژکتور شما نیز دچار خرابی شده است، احتمالا ادامه مطلب برای شما مفید خواهد بود. ما ضمن آموزش تعویض لامپ ویدئو پروژکتور، شما همراهان عزیز را با نکات و جزئیات این فرایند آشنا خواهیم ساخت. چنانچه پیش تر تجربه باز کردن این دستگاه را نداشته و یا در اجرای مراحل با مشکل مواجه شدید، کافی است با نمایندگی پروژکتور در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید. تکنسین‌های این مرکز ضمن استفاده از قطعات با کیفیت و مرغوب، لامپ آسیب دیده را تعویض کرده و به این ترتیب عملکرد دستگاه را به حالت عادی باز می‌گردانند.

تعویض لامپ ویدئو پروژکتور

فیلم آموزش تعویض لامپ ویدئو پروژکتور

همانطور که در بخش قبلی اشاره کردیم، معمولا امکان تعمیر لامپ ویدئو پروژکتور وجود ندارد و باید این قطعه را با یک لامپ جدید جایگزین کرد. به نظر شما این کار چگونه انجام می شود؟ فیلم آموزش تعویض لامپ ویدئو پروژکتور به شما کمک می کند که ضمن آشنایی با مراحل این فرایند، لامپ را با نمونه سالم و جدید تعویض کنید. در این فیلم که توسط تیم تعمیرات پروژکتور تهیه شده، شما تمامی مراحل باز کردن دستگاه، تعویض لامپ و بستن پروژکتور را به طور کامل مشاهده می کنید.

تکنسین در این ویدئو دستگاه را با ابزار مخصوص باز می کند و لامپ را بیرون می آورد. سپس لامپ جدید را جایگزین کرده و مجددا پیچ ها و اتصالات دستگاه را می بندد. البته تنها دیدن این فیلم برای افراد مبتدی کافی نیست. توصیه می شود برای جلوگیری از آسیب دیدگی دستگاه، تعویض لامپ پروژکتور خود را به تعمیرکاران با تجربه واگذار کنید.

مراحل تعویض لامپ ویدئو پروژکتور

برای تعویض لامپ ویدئو پروژکتور باید به ترتیب زیر عمل کنید:

1- اول ابزار لازم شامل پیچ گوشتی متناسب با پیچ های دستگاه، یک دستکش تمیز و نرم و یک دستمال میکروفیبر را تهیه کنید.

2- ویدئو پروژکتور را خاموش کرده و از برق بکشید تا کاملا خنک شود و حرارتی نداشته باشد.

3- حالا محافظ لامپ را به آرامی بردارید. این قطعه معمولا پشت دستگاه قرار دارد و باید پیچ های آن را با احتیاط باز کنید.

4- چهارمین مرحله در آموزش تعویض لامپ ویدئو پروژکتور ، مربوط به بیرون آوردن اسمبلی لامپ است؛ برای این کار، باید همه سیم های متصل به این قطعه را با دقت از آن جدا کنید.

5- لامپ سوخته را جایی بگذارید که با لامپ جدید جابجا نشود.

6- در این مرحله کل محفظه لامپ ویدئو پروژکتور مورد نظرتان را با دستمال نرم و تمیز، پاک کنید.

7- همه کابل های برق را به لامپ جدید وصل کنید و آن را داخل محفظه قرار دهید.

8- محفظه لامپ را ببندید و بعد از چند دقیقه، دستگاه را روشن کرده و آن را تست کنید.

نمایندگی تعمیرات پروژکتور

برای این که از تعمیر پروژکتور خود به درست ترین شکل ممکن اطمینان داشته باشید، با نمایندگی تعمیرات پروژکتور در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید. در این مرکز، تعمیرات پروژکتور توسط تیمی از خبره‌ترین کارشناسان و با استفاده از پیشرفته‌ترین تجهیزات تعمیر انجام می‌پذیرد. استفاده از تجهیزات پیشرفته تعمیر و نظارت بر روند تعمیرات در این مجموعه موجب شده تا سطح کیفی خدمات به بالاترین حد رسیده و تمایزی فاحش با سایر مراکز مشابه داشته باشد.

با توجه به حساسیت های موجود در فرایند تعمیر ویدئو پروژکتور، مراحل کار توسط متخصصان زبده و با کمترین درصد خطا انجام می‌گردد. مرکز تخصصی تعمیرات ویدئو پروژکتور برای اثبات صحت خدماتش در این حوزه، گارانتی معتبری را نیز به کاربران ارائه می‌دهد. به این ترتیب شما کاربران ارجمند می توانید اطمینان داشته باشید که پروژکتورتان به دقت بررسی شده و پس از طی فرایند تعمیر، مثل روز اول کار می کند. رفع مشکلاتی از جمله به هم ریختن تصویر، به هم ریختگی رنگ، سوختن لامپ، خاموش شدن دستگاه، روشن نشدن، کار نکردن و … از جمله خدمات واحد تعمیرات نمایندگی پروژکتور به شمار می روند.