ارورهای پرینتر

تعمیر پرینتر

ارورهای پرینتر، کدهایی هستند که در نمایشگر دستگاه ظاهر شده و وجود ایراد در بخش های مختلف دستگاه را به اطلاع کاربر می رسانند. چاپگرها به گونه ای طراحی شده اند  که برخی از مشکلات عملکردی را در قالب ارورهای مشخصی به کاربران اطلاع می دهند. اگر شما به عنوان کسی که مرتبا از پرینتر استفاده می کند، معنی این کدها را بدانید، می توانید در زمان مناسب برای برطرف کردن مشکل اقدام کنید. گاهی برای برطرف کردن این ارورها باید کد دستوری خاصی را به دستگاه بدهید.

گاهی لازم است که بخش هایی از دستگاه بررسی شده اصلاح شوند. همچنین گاهی نیاز به تعمیر تخصصی قطعات داخلی پرینتر و یا حتی تعویض آنها می باشد. در این صورت باید حتما از افرادی که در حوزه تعمیرات پرینتر تجربه دارند کمک بگیرید؛ چون یک اشتباه کوچک منجر به تشدید مشکلات دستگاه می شود. نکته دیگر در مورد ارورهای پرینتر این است که کد خطای محصولات هر برند متفاوت است. در ادامه ما برخی از ارورهای رایج در چاپگرهای اچ پی و کانن را با مفهوم و روشهای برطرف کردن آنها مورد بررسی قرار می دهیم.

ارورهای پرینتر

ارورهای پرینتر اچ پی

پرینترهای برند اچ پی به دلیل کیفیت ساخت بالا و تنوع مدل، طرفداران زیادی دارند. کدهای خطای چاپگر اچ پی در روند عیب یابی و تعمیر این دستگاه اهمیت بسیار زیادی دارند. به گونه ای که تعمیرکار برای شناسایی بخشی از مشکلات پرینتر، ارورهای آن را مورد بررسی قرار می دهد. سپس با توجه به خطای ایجاد شده و مفهوم آن، اقدامات لازم را برای برطرف کردن ایراد دستگاه انجام می دهد. به عنوان بخشی از ارورهای پرینتر اچ پی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ارور [13.XX PAPER JAM [LOCATION

این کد به شما اطلاع می دهد که کاغذ در قسمت خاصی از پرینتر گیر کرده است. اگر هیچ برگه ای در دستگاه نبود، احتمالا سنسور ها معیوب شده و یا شکسته اند. با اصلاح وضع کاغذ و ترمیم یا تعویض سنسور پرینتر اچ پی، مشکل حل می شود.

ارور 13.1 PAPER JAM OPEN INPUT TRAYS

چنانچه ارور 13.1 PAPER JAM OPEN INPUT TRAYSرا در چاپگر اچ پی خود مشاهده کردید، سینی کاغذ را چک کنید. این کد نشان می دهد که برگه در سینی کاغذ گیر کرده است.

ارور 13.14

این مورد از ارورهای پرینتر hp بر اثر خرابی کنترل کننده PCAبه نمایش در می آید. برای رفع این کد خطا نیاز به تعمیر کنترل کننده PCA می باشد.

ارور 13.21 DOOR OPEN JAM

نمایش کد خطای 13.21 DOOR OPEN JAM در پرینترهای اچ پی به این معناست که هنگام انجام عملیات پرینت، درب بالای دستگاه باز بوده است. بنابراین درب را چک کرده و در صورت باز بودن، آن را ببندید.

ارور 20 INSUFFICIENT MEMORY

کد 20 INSUFFICIENT MEMORY یکی از مهم ترین ارورهای پرینتر hp است که پر شدن حافظه دستگاه را نشان می دهد. در واقع این ارور بیانگر آن است که میزان داده بیشتر از حافظه است و دستگاه ظرفیت آن را ندارد. در این شرایط باید از حجم داده کاست و یا حافظه را تخلیه کرد.

ارور 40 EIO x BAD TRANSMISSION

هرگاه کد 40 EIO x BAD TRANSMISSION را در نمایشگر دستگاه تان مشاهده کردید، باید بدانید که ارتباط بین دستگاه پرینتر و EIO، برقرار نیست. گفتنی است EIO ماژولی است که به چاپگر اضافه شده و اتصال آن به شبکه را میسر می سازد.

ارور 49XX PRINTER ERROR

آخرین مورد از ارور های چاپگر اچ پی ارور 49XX PRINTER ERROR است. این کد زمانی به نمایش در می آید که یک مشکل یا نقص نرم افزاری در دستگاه و یا سیستم عامل مورد استفاده وجود داشته باشد. در این شرایط دستگاه باید توسط یک تعمیرکار مجرب و ماهر بررسی شده و معایب بخش های مختلف آن برطرف گردند.

رایج ترین ارورهای پرینتر کانن

کانن هم در تولید و عرضه انواع پرینتر موفق عمل کرده و محصولات با کیفیت و قابل قبولی را روانه بازار کرده است. بخشی از رایج ترین ارورهای پرینتر canon عبارتند از:

کد خطای 1320

برای رفع این ارور، باید پس از قرار دادن کاغذ به صورت صحیح، دکمه Resume/Cancel را فشار دهید. در صورتی که همراه با این ارور چراغ سبز هم روشن باشد مشکل از RAM بوده و دستگاه به تعمیرات نیاز دارد.

کدخطای 1000

برای رفع این کد خطا لازم است کاغذ را در کاغذ کش  قرار دهید و Resume را فشار دهید. این خطا به موجود نبودن کاغذ در کاغذکش بالا مربوط است.

کدخطای 1851

یکی دیگر از ارورهای پرینتر کانن، کدخطای 1851 است. اگر دریچه داخلی در هنگام چاپ باز شود، این کد به نمایش درمی آید. برای رفع آن لازم است درب داخلی را ببندید و دکمه Resume/Cancel را انتخاب نمایید.

کدخطای 2500

وقتی پرینتر در تنظیم خودکار هد با مشکل مواجه می شود، ارور 2500 را به نمایش می گذارد. در صورت بروز این خطا تنظیمات هد پرینتر اعمال نشده و لازم است برای تعمیرات آن از کارشناسان تعمیر چاپگر کمک بگیرید.

تعمیرات پرینتر در محل

تعمیرات پرینتر در محل سرویسی است که شما را از جابجایی پرینتر و انتقال آن به تعمیرگاه معاف می کند. برای دریافت این سرویس  باید با نمایندگی تعمیر پرینتر تماس بگیرید. پس از طرح مشکل و ارائه اطلاعاتی همچون مدل دستگاه، آدرس محل مورد نظر و …، همکاران ما اقدام به اعزام تعمیرکاران به محل اعلامی شما می نمایند. تیم اعزامی، متناسب با مدل دستگاه و نیز ایراد اعلام شده، ابزار و قطعات مورد نیاز را تهیه کرده و به محل شما منتقل می کنند. پس از وارسی دقیق پرینتر و تشخیص مشکل موجود، تعمیرکاران مساله را برای شما توضیح داده و در صورت توافق، فرایند تعمیرات پرینتر را شروع می کنند. پس از انجام اقدامات لازم، مشکلات چاپگر شما برطرف می شوند و می توانید مثل روز اول از آن استفاده کنید.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+