021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

دلایل بوق زدن پلی استیشن

کنسول های بازی هریک مزیت ها و مشکلاتی مخصوص به خود را دارد و به همین جهت برخی از کاربران همیشه از خود می پرسند که پلی استیشن بخریم یا ایکس باکس؟ از جمله دردسرهایی که کاربران کنسول های بازی سونی با آن درگیر هستند، مشکل بوق زدن پلی استیشن است. نکته مهم این است که کاربران ممکن است در مواقع مختلف این صدای بوق را در حالت های متفاوتی بشنوند.

حالت های مختلف صدای بوق پلی استیشن می تواند به دلایل مختلفی باشد. بسته به دلیل بروز مشکل نیز راه حلی که می توان از آن برای رفع این صدا استفاده کرد متفاوت است. در برخی موارد صدای بوقی که از پلی استیشن شنیده می شود تنها به دلیل یک ایراد کوچک است که به راحتی نیز برطرف می شود و همیشه دلیل آن یک مشکل جدی نیست.

اما گاهی نیز می توان صدای بوق پلی استیشن را به یک مشکل جدی ربط داد که به تعمیرات تخصصی پلی استیشن نیاز است. با توجه به این موارد در این مقاله با ما همراه باشید تا با بررسی دلایل و حالت های مختلف بوق زدن پلی استیشن، با روش ها و راه حل هایی که برای رفع این مشکل وجود دارد نیز بیشتر آشنا شویم.

بوق زدن پلی استیشن

مهمترین دلایل بوق زدن پلی استیشن

همانطور که گفته شد طیف وسیعی از دلایل را می توان به صدای بوق پلی استیشن مربوط دانست. اما به صورت کلی اگر مشکل جدی باشد یک ایراد سخت افزاری دلیل بوق زدن این کنسول های بازی است. مهمترین عاملی که می تواند موجب بوق زدن این دستگاه ها شود، گرمای بیش از حد است. گرما و حرارت بالا دشمن تمامی دستگاه های الکترونیکی از جمله کنسول های بازی است.

در نتیجه اگر به هر دلیلی مانند روشن بودن زیاد دستگاه، خرابی سیستم خنک کننده یا مکان قرارگیری نامناسب پلی استیشن دمای آن بالا برود ممکن است دستگاه بوق بزند. شل شدن و خرابی اتصالات داخلی، خصوصا پیچ و مهره های داخل دستگاه نیز می تواند عامل مهم دیگری باشد که به دنبال آن پلی استیشن بوق می زند. سنسور داخلی پلی استیشن و خرابی و مشکلات رم هم می تواند دلیل بوق زدن پلی استیشن باشد.

خرابی مادربرد، بروز مشکل در ماژول های روی مادربرد، بروز مشکل در سیستم برقی پلی استیشن و به هم ریختن کابل ها و اتصالات آن به دلیل نوسانات جریان برق از دیگر دلایل مهم بوق زدن کنسول های بازی است. در نهایت ممکن است به دلیل وصل کردن یک دیوایس جانبی مانند فلش یا هدفون پلی استیشن بوق بزند.

برای اتصال پلی استیشن 5 به تلویزیون از این مطلب کمک بگیر.

مفهوم صدای بوق پلی استیشن در حالت های مختلف

برای رفع مشکل بوق زدن کنسول های بازی باید با حالت های مختلف آن هم آشنا بود، چرا که هر یک از این حالت ها به دلایل مختلفی اتفاق می افتد. در برخی مواقع پلی استیشن به صورت ممتد بوق می زند. این رایج ترین حالت بوق زدن این دستگاه هاست. در این شرایط معمولا سنسور پلی استیشن خراب شده و دلیل این بوق ممتد نیز همین است. اگر در زمان استفاده از دستگاه یک صدای تک بوق ناگهانی شنیده شود این بوق مشکلی ندارد و شنیدن آن طبیعی است.

معمولا صدای این بوق بعد از اینکه مدت زمانی طولانی با آن کار کنید و به دلیل گرمای زیاد پلی استیشن فن زیاد از حد کار کند شنیده می شود. حالت های دیگری که صدای بوق زدن پلی استیشن شنیده می شود، شنیده شدن صدای دو بوق، سه بوق و حتی چهار بوق است. در تمام این موارد دستگاه روشن است.

در نهایت حالت دیگر بوق زدن این دستگاه ها در زمانی است که پلی استیشن خاموش است. در برخی مواقع از دستگاه خاموش یک صدای بوق شنیده می شود و در ادامه نیز دستگاه به صورت خود به خودی روشن می شود. بسته به این که کدام یک از این حالت های بوق زدن در پلی استیشن دیده می شود می توان از راه حلی مناسب جهت رفع آن استفاده کرد.

راهکار رفع مشکل بوق زدن پلی استیشن سونی

راهکار رفع مشکل چهار بوق پلی استیشن سونی

در نهایت ممکن است صدای بوق زدن پلی استیشن را به صورت چهار بوق بشنویم. این حالت جدی ترین حالت بوق زدن این دستگاه هاست که معمولا نشانه بروز یک مشکل سخت افزاری جدی در آن است. اگر صدای بوقی که از پلی استیشن می شنوید به صورت چهار بوق باشد این بدان معناست که مادربرد و ماژول های متصل به آن دچار مشکل شده است. اگر صدای چهار بوق در زمان روشن بودن دستگاه شنیده شود دلایل خرابی را می توان در خرابی تایمر مادربرد یا خرابی برد اصلی دنبال کرد. حتی ممکن است ماژول رم هم دچار مشکلاتی شده باشد.

اما اگر بوق ها در زمان خاموشی پلی استیشن شنیده شوند می توان دلیل آن را به خارج نکردن دیسک بازی نیز ربط داد. در نهایت این احتمال هم وجود دارد که دلیل شنیده شدن چهار بوق از پلی استیشن وجود یک سری باگ های نرم افزاری باشد. راه حل های رفع مشکل می تواند از راه اندازی مجدد دستگاه، ریست کردن پلی استیشن، تمیز کردن و گردگیری دستگاه، پاک سازی دریچه های هوای پلی استیشن و نصب مجدد نرم افزار متفاوت باشد. راه حل های تخصصی تر هم شامل فرمت هارد پلی استیشن، جدا کردن و متصل کردن دوباره هارد دیسک دستگاه و در نهایت تعمیرات تخصصی مادربرد پلی استیشن و ماژول های متصل به آن می شود.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.