تعمیر کاغذ کش دستگاه کپی

تعمیر دستگاه کپی

کاغذ کش به عنوان یکی از اجزاء مهم دستگاه های کپی نقش موثری در درست کار کردن این دستگاه‌ها دارد. عملیات ورود و خروج برگه در دستگاه به وسیله همین قطعه انجام می شود. بخش های مختلف کاغذکش با همکاری یکدیگر تعیین می کنند که برگه با چه سرعتی وارد دستگاه شده و یا از آن خارج شود. تعمیر کاغذ کش دستگاه کپی زمانی انجام می شود که این قطعه یا بخش های مختلف آن به هر دلیلی دچار ایراد شوند. در این صورت کاغذ وارد دستگاه نشده و یا به درستی از آن خارج نمی شود.

بدیهی است که در چنین شرایطی روند کار فتوکپی مختل شده و نیاز به تعمیر تخصصی آن خواهد بود. نکته ای که در زمینه تعمیرات این قطعه وجود دارد، این است که تعمیرات آن باید توسط افراد ماهر و با تجربه انجام شود. اگر تعمیرکار مهارت کافی در این زمینه نداشته باشد ممکن است با یک خطای کوچک موجب شکستن کاغذکش شود. ما در ادامه مطلب نکاتی را پیرامون تعمیر کاغذ کش دستگاه کپی به شما ارائه خواهیم داد. در صورت نیاز به خدمات تخصصی تر می توانید با نمایندگی تعمیرات کپی در مرکز سخت افزار ایران تماس برقرار کنید.

تعمیر کاغذ کش دستگاه کپی

تعمیر کاغذ کش دستگاه کپی چه موقع ضروری می شود؟

اگر مشاهده کردید که کاغذ به دستگاه فتوکپی وارد نشده و گیر می کند و یا اینکه علی رغم پایان یافتن عملیات چاپ، برگه بیرون نمی آید، باید کاغذکش دستگاه را مورد بررسی قرار دهید. یکی از موارد تعمیر این قطعه زمانی است که برگه در ورودی کاغذ کشADF  گیر کرده و وارد دستگاه نمی شود. گیر کردن کاغذ در خروجی این قطعه هم مشکلی است که کاربران بعضا با آن مواجه شده و موجب مختل شدن کارشان می گردد. گیر کردن کاغذ در فیدر مرحله ۱ ADF، دیگر موردی است که باید برای رفع آن به تعمیر کاغذ کش دستگاه کپی خود کنید.

کاغذکش که بعضا با عنوان پیکاپ رولر هم شناخته می شود، یک بخش دیگر تحت عنوان بلت کاغذ کش هم دارد که گاهی برگه در زیر آن گیر می کند. ایجاد صدای ناهنجار در هنگام کشیدن کاغذ، چروک و کرکره ای شدن برگه در ADF، سرعت کم حرکت برگه در فیدر کاغذ کش و باز شدن درب ADF دیگر مشکلاتی هستند که بر اثر خرابی کاغذکش بروز پیدا می کنند. نکته دیگر این که در اغلب موارد امکان تعمیر کاغذکش دستگاه فتوکپی وجود دارد؛ مگر این که آسیب دیدگی خیلی شدید باشد که در این صورت این قطعه تعویض خواهد شد.

کاغذکش دستگاه کپی چگونه کار می کند؟

شاید برایتان جالب باشد بدانید که دستگاه های کپی دارای دو بخش مکانیکی و الکترونیکی هستند. همکاری این بخش‌های دستگاه کپی است که فرایند چاپ را امکان پذیر می سازد. کاغذکش یکی از بخش های مکانیکی دستگاه است و وظیفه حرکت دادن کاغذ را بر عهده دارد. بخش های ورودی، میانی و خارجی این قطعه، در فرایند ورود و خروج برگه به دستگاه کپی دخالت دارند. کاغذ کش ورودی یا پیکاپ رولر، کاغذ را به داخل دستگاه می کشد و کاغذ کش میانی، آن را به سمت فیوزینگ هدایت می کند.

بعد از انجام عملیات تونر ریزی، کاغذ کش خارجی برگه را به بیرون از دستگاه کپی هدایت می کند. اگر هر یک از بخش های کاغذ کش دچار مشکل شده و به درستی کار نکنند، برگه برای ورود و خروج به دستگاه با مشکلات جدی مواجه خواهد شد. در چنین شرایطی عملیات کپی به درستی انجام نمی شود و شما به عنوان کاربر دستگاه با مشکل مواجه خواهید شد. بنابراین در صورت بروز هرگونه مشکل در فرایند عملکردی این قطعه باید هرچه زودتر اقدام به تعمیر کاغذ کش دستگاه کپی خود کنید.

کاغذکش کپی

تعویض کاغذ کش دستگاه کپی

پیش تر اشاره کردیم که کاغذکش فتوکپی در بیشتر موارد قابل تعمیر است. اولویت کاری همکاران ما هم ترمیم این قطعه و رفع مشکلات عملکردی آن است. با این حال گاهی کاغذکش یا بخش های مختلف آن می شکنند یا به هر دلیل دیگری امکان تعمیر آنها وجود ندارد. در این صورت نیاز به تعویض کاغذکش کپی خواهد بود.

کاغذکش هم مثل سایر قطعات دستگاه کپی باید اصل باشد. در غیر این صورت کیفیت لازم را ارائه نخواهد داد. برای این که فرایند تعمیر کاغذ کش دستگاه کپی و تعویض این قطعه به درستی انجام شده و منجر به رفع مشکلات دستگاه شود، همکاران ما از قطعات اورجینال و مرغوب در دستگاه استفاده می کنند.

نمایندگی دستگاه کپی پشتیبان مشتری

فروش و تعمیرات، دو امر مجزا اما مرتبط به هم هستند. بسیاری از مراکز خدماتی، فعالیت خود را به یکی از این حوزه ها محدود کرده اند و در سایر زمینه ها، خدمات رسانی نمی کنند. این در حالی است که نمایندگی دستگاه کپی در مرکز سخت افزار ایران ، مجموعه ای از خدمات فروش، تعمیر و سرویس های پس از فروش محصول مذکور را به مراجعین خود ارائه می دهد. به این ترتیب، شما عزیزان می توانید هریک از خدمات مورد نظرتان را در یک مجموعه سازمان دهی شده و منظم دریافت کنید.

برای این که روند اجرایی این مرکز منظم تر باشد، هریک از فرایندهای مذکور در یک واحد مجزا انجام می شوند. هریک از این واحدها، متناسب با نوع فعالیت شان به تجهیزات به روز و مدرن مجهز شده اند و پرسنل با تجربه و کاربلد در آنها فعالیت می کنند. مشتری مداری، شعار اصلی و بنیادی نمایندگی تعمیرات فتوکپی است و تمامی فعالیت ها، در راستای تحقق این شعار انجام می شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خدمات این مجموعه می توانید از طریق شماره تلفن های موجود در سایت، با تیم پاسخگویی نمایندگی کپی در تماس باشید.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+
تغییر تایم کاری