تعمیر صدای ناهنجار پرینتر

تعمیر پرینتر

تعمیر صدای ناهنجار پرینتر یکی از خدمات تعمیراتی در واحد تعمیرات پرینتر در نمایندگی مرکزی پرینتر است. هر دستگاهی وقتی شروع به کار می کند، صدایی از خود تولید می کند. شدت و حدت این صدا در بسیاری از موارد نشان می دهد که دستگاه درست کار نمی کند و نیاز به تعمیر و ترمیم دارد. پرینتر نیز از این قاعده مستثنی نیست. هر پرینتری وقتی شروع به کار می کند، صدای متعادل و عادی خواهد داشت. اگر کاربر با هوشی باشید و از همان اولین باری که از دستگاه خود استفاده کردید، به صدای دستگاه توجه کرده باشید، بلافاصله با ظهور کمترین صدای غیر عادی متوجه ایراد و اشکال در پرینتر خود خواهید شد. برای تعمیر صدای ناهنجار پرینتر همچون سایر خدمات تعمیراتی باید عیب یابی دقیق و درستی از دستگاه انجام شود. پس از عیب یابی و ریشه یابی ایراد به وجود آمده، می توان با اجرای دستورالعمل های موجود، سلامتی را به دستگاه باز گرداند.

تعمیر صدای ناهنجار پرینتر

از کجا متوجه صدای ناهنجار پرینتر بشویم؟

تشخیص صدای ناهنجار پرینتر خیلی سخت نیست. تنها کافی است که به کارکرد و عملکرد صحیح دستگاه خود از همان ابتدا توجه کنید. در این صورت به راحتی می توانید صداهای هنجار دستگاه را از ناهنجار تشخیص دهید. وقتی پرینتر در حالت عادی شروع به کار می کند، یک صدای معمولی دارد که نشان از انجام درست عملیات پرینت و چاپ است. شدت و حدّت صدای دستگاه تعیین می کند که خرابی و ایرادی در کار هست یا خیر. صداهای غیر طبیعی نشان می دهند که دستگاه در بخشی از عملیات پرینت دچار ایراد و اختلال شده است و سریعا باید برای تعمیر صدای ناهنجار پرینتر از یک مرکز معتبر و استاندارد کمک بخواهید. توصیه اکید و همیشگی این است که در هنگام کار با پرینتر، هرگز به صدای پرینتر بی توجه نباشید تا بتوانید صداهای ناهنجار را از هنجار تشخیص دهید.

روش های تعمیر صدای ناهنجار پرینتر

همواره و همیشه نسبت به نوع روشن و خاموش شدن و کار کردن پرینتر حساس باشید. تنها در این صورت است که با پیدایش کمترین صدای غیر عادی متوجه وجود ایراد در دستگاه خود خواهید شد و به موقع برای تعمیر صدای ناهنجار پرینتر اقدام خواهید کرد. در صورت بی توجهی به این موضوع پرینتر شما با مشکلات بسیار جدی تری روبه رو خواهد شد که رفع آنها نه تنها زمان بیشتری نیاز دارد، بلکه بسیار هزینه بر تر هم خواهد بود.

علت پیدایش صدا در پرینتر از دو حالت کلی خارج نیست؛ یا از خود دستگاه است یا از کارتریج دستگاه. پس برای تعمیر صدای ناهنجار پرینتر ابتدا کارتریج را مورد بررسی قرار دهید

صدای کارتریج پرینتر

وقتی شارژ کارتریج تمام می شود، مگنت به علت تماسی که با بلید دارد، صدا تولید می کند. با شارژ کارتریج و تعویض مگنت، صدای کارتریج از بین می رود و عملیات تعمیر صدای ناهنجار پرینتر با موفقیت انجام می شود.

کاغذکش پرینتر

بررسی کاغذکش هم برای تعمیر صدای ناهنجار پرینتر تاثیرگذار است. صدای کاغذکش معمولا به علت خرابی کلاج کاغذکش است و صدای بسیار ناهنجاری است. تشخیص طبیعی و غیر طبیعی بودن صدای کاغذکش بسیار ساده است. کاغذ کش را به خوبی بررسی کنید تا ریشه یابی درستی انجام داده باشید

صدای موتور پرینتر

موتور هم در ایجاد صدای پرینتر موثر است. بررسی این مدل از اختلال تنها از عهده تعمیرکاران و تکنسین های ماهر بر می آید. دلایل مختلف و متفاوتی برای این مشکل مطرح است.

صدای چرخ دنده ها

 این مدل از صدای پرینتر به علت کثیفی چرخ دنده ها است و معمولا با تمیز کردن و باگریس کاری قطع می شود.

صدای فیوزینگ پرینتر

اگر صدای پرینتر به دلیل خرابی فیوزینگ باشد، معمولا چرخ دنده فیوزینگ و غلطک های هدایت کننده کاغذ نیز خراب هستند.

صدای لیزر

احتمال وقوع این صدا کمتر از موارد بالا است، اما با این حال ناممکن هم نیست. لذا لازم است برای تعمیر صدای ناهنجار پرینتر این موضوع هم بررسی شود.

نمایندگی پرینتر

مرکز تعمیرات پرینتر یک درگاه مطمئن است که کمک می کند همه کاربران انتخابی درست و مناسب داشته باشد. همه خدمات و سرویس های این نمایندگی تضمین شده است. پرینتر یکی از ماشین های اداری و دفتری است که در دنیای امروز بسیار کاربرد دارد. این دستگاه در مدل ها و برند های مختلفی تولید و عرضه می شود. در نمایندگی پرینتر می توانید در حوزه فروش، پس از فروش و تعمیرات پرینتر خدمات و تسهیلات بسیار متنوع و مفیدی دریافت کنید. نمایندگی پرینتر به کمک مرکز سخت افزار ایران کمک می کند تا تمام نیاز های کاربران در حوزه های مختلف مرتفع شود. تمام خدمات نمایندگی پرینتر همراه با کارت گارانتی معتبر و کتبی است. برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+