021-62948

اشتراک گذاری

تعمیر پرینتر لیزری

تعمیر پرینتر لیزری یکی دیگر از تخصصی ترین خدمات ارائه شده در مرکز سخت افزار ایران است. سرویس های مرتبط با این دستگاه در پارت مجزای خویش، با استفاده از سازگارترین تجهیزات و به دست زبده ترین تعمیرکاران انجام می پذیرد. کاربران و دارندگان این دستگاه می توانند با مراجعه به مرکز سخت افزار ایران و حضور در پارت تعمیرات پرینتر لیزری تخصصی ترین خدمات مرتبط با تعمیر، بهسازی، ارتقاء، ترمیم این دستگاه را دریافت نمایند. جهت اطمینان خاطر مراجعان، تمامی خدمات و سرویس های ارائه شده در مرکز سخت افزار ایران گارانتی گشته است.

تعمیر پرینتر لیزری در محل

هزینه تعمیرات پرینتر لیزری

یکی از مراحل تعمیر پرینتر، برآورد هزینه تعمیرات این دستگاه است. برای این منظور، باید اول دستگاه به خوبی عیب یابی شده و منشأ ایرادات آن مشخص گردد. سپس تعمیرکار با توجه به قطعات آسیب دیده و این که نیاز به ترمیم دارند یا تعویض، به صورت تقریبی هزینه تعمیرات چاپگر را اعلام می کند.

توجه داشته باشید که هزینه تعمیرات پرینتر لیزری، ممکن است پس از پایان روند تعمیر، تغییر کند. گاهی در طول روند تعمیر، تکنسین متوجه خرابی قطعات دیگری هم می شود. در این صورت قطعه مورد نظر پس از هماهنگی با مشتری، تعمیر یا تعویض می گردد. بنابراین هزینه قطعه جدید هم به مبلغ اعلام شده اضافه خواهد شد.

خدمات تعمیر پرینتر لیزری

خدمات نمایندگی تعمیرات پرینتر مرکز سخت افزار ایران به واسطه نظارت تعمیرکاران مجرب و استفاده از دستگاه ها و ابزار پیشرفته، در بالاترین سطح کیفی و تخصصی قرار دارد. تعمیر و تعویض فیوزینگ، تعویض درام و تمیز کردن این قطعه، شارژ کارتریج پرینتر، تعمیر کاغذکش و بخش های مختلف آن، تعمیر و تعویض مین برد، تعمیرات برد پاور، تعمیر اپتیک، ترمیم سنسورها، تعویض خازن های آسیب دیده، حل مشکل پیش فرض نشدن کامپیوتر، شارژ تونر، تعویض دولوپر، تعمیر و تعویض دکمه ها، تعویض کابل ها و اتصالات فرسوده و آسیب دیده، رفع مشکلات عملکردی دستگاه و اقداماتی از این دست، از جمله خدمات تعمیر پرینتر لیزری به شمار می روند. برای راحتی خیال مشتریان عزیز، تمامی خدمات با ضمانت نامه معتبر مرکز سخت افزار ایران همراه می شوند. این یعنی شما تا یک ماه فرصت دارید که هرگونه مشکل یا ایراد احتمالی را پیگیری کرده و برطرف نمایید.

 

شارژ کارتریج پرینتر لیزری

گاهی تنها اقدامی که باید برای تعمیرات پرینتر لیزری انجام شود، شارژ کردن کارتریج دستگاه است. همه چاپگرها و دستگاه های کپی (چه لیزری و چه جوهر افشان) با استفاده از مواد مصرفی کار می کنند که در محفظه ای تحت عنوان کاتریج نگهداری می شوند. با توجه به میزان استفاده از دستگاه، مواد مصرفی پس از مدتی تمام شده و نیاز به شارژ آنها می باشد.

شارژ کارتریج پرینتر لیزری فرایند نه چندان پیچیده ای است که طی آن، مواد مصرفی همچون دولوپر و تونر به کارتریج تزریق می شوند. نکاتی مثل استفاده از مواد با کیفیت و درست طی کردن مراحل، از جمله مواردی هستند که باید در این فرایند به آنها توجه شود. اگر با کارتریج خالی از پرینتر استفاده کنید یا حجم محتویات آن کم باشد، دستگاه دچار مشکلات و آسیب های جبران ناپذیر خواهد شد. بنابراین بهتر است شارژ کارتریج پرینتر خود را جدی گرفته و در اولین فرصت برای انجام آن اقدام کنید.

تعمیر مین برد پرینتر لیزری

یکی از قطعات مهمی که در بسیاری از مشکلات پرینتر نقش دارد، مین برد است. برد اصلی در این دستگاه هم مثل سایر محصولات الکترونیکی، وظیفه هدایت سایر قطعات را بر عهده دارد. نوسان برق و ورود ولتاژ بیش از حد به پرینتر، مین برد را دچار مشکل می کنند. حتی گاهی در این شرایط مین برد می سوزد و موجب بروز اختلالات بسیاری در عملکرد دستگاه می شود.

در واقع با سوختن این قطعه، پردازش اطلاعات در پرینتر به درستی انجام نمی شود و در نتیجه آن، فرایند چاپ با مشکلات جدی مواجه خواهد شد. بر خلاف بسیاری از بخش های دیگر، تعمیر مین برد پرینتر لیزری کار چندان سختی نیست و این قطعه به راحتی امکان تعمیر دارد. البته این در شرایطی است که برد اصلی نسوخته باشد و تنها اجزای آن دچار نقص شده باشند. کارشناسان تعمیرات پرینتر لیزری در صورت سوختن مین برد آن را با نمونه ای اورجینال جایگزین می کنند تا چاپگر به شکل درست و بی نقص کار کند.

تعمیر لیزر پرینتر لیزری

لیزر یکی از مهم ترین بخش ها در پرینتر لیزری است که خود از اجزایی شامل لیزر، برد، برد موتور گرداننده و یک آینه ی کوچک عدسی تشکیل شده است. همکاری هریک از این قطعات با یکدیگر و با سایر اجزای پرینتر، نور لازم برای چاپ را در دستگاه فراهم می کند. اگر تصویر چاپ شده تار بود و یا فوکوس لازم را نداشت، احتمالا لیزر آن دچار ایراد شده و نیاز به بررسی دارد.

تعمیر لیزر پرینتر لیزری به این گونه است که بخش های مختلف آن مورد بررسی قرار گرفته و ترمیم می شوند. گاهی هم شدت آسیب دیدگی بالاست و نیاز به تعویض لیزر خواهد بود. چنانچه هریک از علائم ذکر شده را مشاهده کردید، می توانید برای تعمیر لیزر از تیم تعمیرات پرینتر لیزری در مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

تعمیر کاغذکش پرینتر لیزری

قطعه استراتژیک دیگری که در فرایند تعمیرات پرینتر لیزری مورد توجه قرار می گیرد، کاغذکش است. کاغذکش دارای سه بخش بیرونی، میانی و داخلی است که در ورود و خروج برگه به دستگاه نقش دارند. خرابی هریک از این بخش ها منجر به عدم ورود برگه، گیر کردن کاغذ و یا چروک و مچاله شدن آن خواهد شد.

تعمیر کاغذکش پرینتر لیزری باید با دقت و ظرافت بالایی انجام شود. تعمیرکار باید بخش های مختلف این قطعه را به خوبی بشناسد. از طرفی تعمیرات باید به گونه ای انجام شود که منجر به شکستگی یا آسیب دیدگی اجزا کاغذکش نشود. معمولا ترمیم کاغذکش کار سختی نیست و به ندرت پیش می آید که نیاز به تعویض این قطعه باشد.

تعمیر پرینتر لیزری

تعمیر پرینتر لیزری در کدام موارد ضروری است؟

پرینترهای لیزری آنچنان که از نامشان پیداست برای چاپ محتوا از فناوری لیزر استفاده می کنند. لیزر در این دستگاه به منزله نور عمل کرده و تا حد زیادی تعیین کننده وضوح و کیفیت چاپ است. این دستگاه دارای محفظه ای به نام کارتریج است که مواد مصرفی یا تونر در آن نگهداری می شود. چاپگرهای لیزری هم مثل سایر مدل های پرینتر ممکن است با ایرادات عملکردی مواجه شده و نیاز به بررسی و ترمیم تخصصی داشته باشند.

مشکلاتی مثل گیر کردن برگه، کاهش کیفیت چاپ، چاپ سیاه یا سفید، خط انداختن، آلودگی برگه چاپ شده، خاموش شدن یا روشن نشدن، عدم شناسایی کارتریج، عدم اتصال به وایرلس، کار نکردن کلیدها، صداهای غیرعادی، لرزش شدید دستگاه و مواردی از این دست، تعمیرات پرینتر لیزری به شکل تخصصی را ضروری می سازند. هریک از این ایرادها احتمالا ناشی از خرابی قطعات داخلی هستند و حتما باید توسط یک تعمیرکار با تجربه و دوره دیده بررسی و برطرف شوند.

تعمیر پرینترهای لیزری اپسون

پرینترهای لیزری برای چاپ محتوا از فناوری لیزر استفاده می کنند و به نوعی، نور در آنها وجود ندارد. دیگر بخش ها و قطعات چاپگرهای لیزری تقریبا مشابه مدل های جوهر افشان است و به دلایل مختلف، ممکن است دچار آسیب دیدگی شده و درست کار نکنند.

گیر کردن برگه، کاهش کیفیت چاپ، چاپ سیاه یا سفید، خط انداختن، آلودگی برگه چاپ شده، خاموش شدن یا روشن نشدن، عدم شناسایی کارتریج، عدم اتصال به وایرلس، کار نکردن کلیدها، صداهای غیرعادی، لرزش شدید دستگاه و مواردی از این دست، عملکرد پرینتر لیزری را مختل می کنند و البته باید به شکل تخصصی، بررسی و برطرف شوند. برای تعمیر پرینترهای لیزری اپسون در هریک از این موارد، می توانید با نمایندگی مجاز پرینتر در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید. همکاران ما ضمن عیب یابی دقیق دستگاه، اجزای آسیب دیده را با پیشرفته ترین دستگاه ها، تعمیر و یا تعویض می کنند تا مشکل دستگاه برطرف گردد.

تعمیر چاپگر لیزری کانن

فرایند تعمیر پرینتر لیزری کانن و دیگر برندها، در حالت کلی تفاوت چندانی با تعمیرات دیگر مدل های چاپگر ندارد. تنها ممکن است برخی مراحل کمی متفاوت باشند که تشخیص آن بر عهده تعمیرکار است. پرینترهای لیزری، شباهت زیادی به دستگاه های کپی دارند و چاپ دائمی روی برگه ایجاد می کنند.

به همین دلیل هم چاپگر لیزری به ویژه برای چاپ نوشته ها بسیار مناسب بوده و مدل های خانگی آن هم بسیار محبوب و پر فروش است. کانن یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان پرینتر لیزری است و افراد زیادی برای استفاده در منزل، محصولات این برند را انتخاب می کنند. اگر شما هم جزو این افراد هستید و نیاز به خدمات تعمیر چاپگر لیزری کانن داشتید، می توانید از خدمات مرکز سخت افزار ایران در این زمینه بهره مند شوید.

تعمیر پرینترهای لیزری hp

حتما تا کنون با مشکلات مختلفی در عملکرد پرینتر خود مواجه شده اید. مثلا کیفیت چاپ کاهش پیدا کرده یا برگه رنگ و نور کافی ندارند و یا مشکلات دیگری که با راه حل های ساده و ابتدایی برطرف نشده اند. در این صورت، کافی است با واحد تخصصی تعمیر پرینترهای لیزری hp در نمایندگی تعمیرات چاپگر تماس بگیرید.

همکاران ما در شعب مختلف این مجموعه، کنار شما هستند تا تمامی ایرادات چاپگرتان را در کوتاه ترین زمان برطرف نمایند. تیم تعمیرات پرینتر، به خوبی با ساختار دستگاه های لیزری آشنایی دارند و روشهای جدید و به روز تعمیرات این نوع پرینتر را آموزش دیده اند. بنابراین آنها می توانند انواع ایرادات و مشکلات پرینتر لیزری اچ پی را به حرفه ای ترین شکل برطرف نمایند.

عیب یابی مشکلات پرینترهای لیزری

  • خطای تونر پرینتر لیزری در کامپیوتر

گاهی پس از تعویض تونر، چاپگر در رایانه شناسایی نمی شود و پیغامی مبنی بر خطای تونر، در سیستم نمایش داده می شود. در این شرایط باید اول چاپگر و رایانه را ریست کرده و مجددا امتحان کنید. سری هم به درایور پرینتر زده و در صورت نیاز، آن را بروز رسانی یا مجددا نصب نمایید. اگر مشکل حل نشد، سریعا با یک تعمیرکار پرینتر تماس بگیرید تا دستگاه را بررسی کرده و به صورت تخصصی، آن را ترمیم کند.

  • کند بودن سرعت چاپ پرینتر لیزری

اگر تنظیمات چاپ پرینترهای لیزری در بالاترین حد باشد، ممکن است سرعت چاپ آنها کاهش پیدا کند. بنابراین درصورت کند بودن سرعت چاپ پرینتر لیزری، اگر نیازی به چاپ با کیفیت بالا ندارید، وارد تنظیمات شده و این بخش را تغییر دهید. اگر تنظیمات پرینتر را روی حالت عادی قرار دهید، هم سرعت چاپ افزایش پیدا می کند و هم در مصرف پودر تونر صرفه جویی می شود. در بیشتر موارد، نیازی به تعمیر پرینتر لیزری نیست و با اصلاح تنظیمات، مشکل حل می شود.

  • گیر کردن کاغذ در چاپگر لیزری

گیر کردن کاغذ، مشکلی رایج در انواع پرینتر است که گاهی دامن گیر چاپگرهای لیزری هم می شود. معمولا در این شرایط یا غلطک ایراد دارد و یا کاغذها به درستی در سینی جای نگرفته اند. البته احتمال خرابی کاغذ کش هم وجود دارد که باید بررسی شود. کاغذهای مچاله شده، تا خورده و دارای سنجاق و منگنه هم ممکن است در چاپگر  گیر کنند. اگر مشکل با اصلاح کاغذ حل نشد، لازم است که برای تعمیر کاغذکش پرینتر لیزری، از تعمیرکاران باتجربه کمک بگیرید.

  • کیفیت چاپ نامناسب

مشکل دیگری که در روند تعمیرات پرینتر لیزری بررسی می شود، کیفیت پایین چاپ است. بهتر است اول مطمئن شوید که کیفیت برگه ها مناسب است و سند اصلی هم مشکلی ندارد، سپس به تعمیرگاه مراجعه کنید. گاهی ایراد از کیفیت پایین تونر است و گاهی هم فیوزینگ مشکل دارد. خرابی مگنت رولر هم عامل دیگری است که می تواند باعث کاهش کیفیت چاپ در پرینترهای لیزری شود.

چاپگر لیزری رنگی

چاپگرهای لیزری انتخابی بهینه جهت چاپ تصاویر گرافیکی و عکس هستند. تونرهای CMYK در این چاپگرها جایگزین جوهر گشته‌‌اند. این چاپگرها باعث ایجاد تصاویر گرافیکی و عکس‌هایی با کیفیت فوق‌العاده می‌شوند که نیاز عکاسان و گرافیست‌های حرفه‌ای را برآورده می‌سازند.

با توجه به کیفیت بالای این چاپگرها، بدیهی است که قیمت بالایی نیز داشته باشند. این چاپگرها مناسب مصارف حرفه‌ای و کاربرد زیاد است و برای محیط منزل و استفاده عمومی نیستند.

چاپگر لیزری سیاه و سفید

این نوع چاپگر طرز کار بسیار جالبی دارد . ابتدا کاغذ توسط سیستم تغذیه وارد می شود و در زیر غلطکی قرار می گیرد. در آنجا توسط سیستم کرونا و غلطک ، بارهای الکتریکی بر روی کاغذ سوار می شود ( طبق الگوی چاپ ) و در اصطلاح کاغذ باردار می شود. سپس پودر ها که همان پورد رنگ می باشد بر روی آن پاشیده می شود و بر اثر اختلاف بار ، این ذرات به قسمتهایی از کاغذ که باردار شده اند می چسبد.

سپس این کاغذ از بین دو غلطک گرمایی یا همان fuser عبور می کند . این پودرها بر اثر گرما به مایع تبدیل شده و بر روی کاغذ حک می شود و در اصطلاح با تار و پود کاغذ آمیخته می شود. از آنجا به بعد، توسط سیستم هدایتگر به خارج از دستگاه منتقل می شود و شما می توانید کاغذ چاپ شده را که کمی هم داغ است بردارید.

آموزش تعمیرات پرینتر

آموزش تعمیرات پرینتر یکی از دوره های تخصصی ارائه شده در مرکز سخت افزار ایران است که با حضور دو تن از اساتید برتر و با سابقه کشور برگزار می گردد. مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز پیشرو در حوزه تعمیر و سرویس ماشین های اداری است که در حال حاضر با دارا بودن سه شعبۀ فعال در سطح شهر، خدمات مورد نیاز هموطنان، کاربران، شرکت ها، ادارات و سازمان ها را در حوزه تعمیر و ترمیم ماشین های اداری و چاپ ارائه می دارد.

در صورت تمایل و علاقه به حضور در دوره آموزش تعمیرات پرینتر (اعم از تعمیرات پرینتر لیزری ، جوهرافشان و … ) می توانید از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در وب سایت مرکز با کارشناسان آموزش ما تماس گرفته و اطلاعات مورد نیاز خویش را کسب نمایید. دوره های برگزار شده در دو سطح مبتدی و پیشرفته بوده تا از اتلاف وقت برخی از متقاضیان (داوطلبانی که به سیستم و ساختار پرینتر آشنا و مسلط هستند) پیشگیری گردد.

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران بیش از دو دهه است که به ارائه تمامی خدمات تخصصی مرتبط با تعمیر و بهسازی دستگاه های خانگی (نظیر کولرهای گازی، تلویزیون های هوشمند و.. )، دستگاه های ارتباطی (تلفن همراه، فکس و …)، دستگاه های الکترونیکی (تبلت، لپ تاپ و…)، دستگاه های چاپ (پرینتر، کپی، فکس و …) و مواردی از این دست می پردازد و به سبب ارائه سرویس های با کیفیت و گارانتی دار مورد استقبال بسیاری از کاربران واقع شده است.

شما کاربران گرامی می توانید در صورت مشاهده هرگونه عیب و اختلال در هریک از دستگاه های هوشمند اداری، خانگی و از این دست به مرکز سخت افزار ایران مراجعه نموده و با حضور در مرکز تعمیرات پرینتر لیزری و سایر پرینترها تخصصی ترین خدمات مرتبط با این دستگاه را دریافت کنید. کارشناسان ما در این مرکز شما را در جریان جزیی ترین اشکالات پیش آمده در دستگاه قرار داده و راهکارهای موجود جهت رفع آنها را با شما در میان می گذارند. با ما تماس بگیرید.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *