021-62948

اشتراک گذاری

تعمیر ال سی دی لپ تاپ

تعمیر ال سی دی لپ تاپ یکی دیگر از تخصصی ترین خدمات ارائه شده در مرکز تعمیرات لپ تاپ  است که به دست تیمی از زبده ترین کارشناسان و با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات تعمیر انجام می پذیرد. همانگونه که می دانید گاه در اثر برخی رویدادهای پیش بینی ناپذیر و یا بی احتیاطی های کاربران، ال سی دی لپ تاپ، ضربه دیده و بخش اعظم آن از کار می افتد.

از آنجایی که تصویر در لپ تاپ، بخش رابط میان کاربر و دستگاه است، در صورت خرابی ال سی دی لپ تاپ، دستگاه عملاً بی‌استفاده شده و می بایست در اسرع وقت تعمیر گردد. خوشبختانه در مواقعی که کریستال صفحه نمایش دچار شکستگی شده باشد امکان تعویض و تعمیر ال سی دی لپ تاپ وجود دارد و دستگاه می تواند پس از تعمیر به حالت اولیه بازگردد. اگر لپ تاپ شما نیز چنین وضعیتی دارد، می توانید به مرکز تعمیرات تخصصی لپ تاپ ، پارت تعمیر ال سی دی لپ تاپ مراجعه کرده و صفحه نمایش دستگاه خویش را تعویض نمایید.

تعمیر ال سی دی لپ تاپ

مراحل تعویض و تعمیر ال سی دی لپ تاپ

نیاز به تعویض و تعمیر ال سی دی لپ تاپ عمدتاً ناشی از آسیب دیدگی و شکستگی بخش هایی از آن است بنابراین بهتر است پیش از هر چیز احتیاط های لازم در زمان جابجایی و کار با این دستگاه رعایت شود. در هر حال اگر به هر دلیل ال سی دی لپ تاپ شما دچار شکستگی شده و نیاز به تعویض دارد می توانید با انجام مرحله به مرحلۀ دستورالعمل زیر آنرا تعویض نمایید. توجه داشته باشید که انجام این مراحل بهتر است توسط کارشناسان تعمیر ال سی دی لپ تاپ انجام شود و کاربران عادی از انجام این کار خودداری نمایند.

اقدام به تعمیر ال سی دی لپ تاپ بی هیچ تخصص و تجربه ای، نه تنها ممکن است اشکال پیش آمده را مرتفع نکند بلکه احتمالاً به دلیل دستکاری های ناشیانه اشکالات بیشتری را در دستگاه بوجود خواهد آورد. شما کاربران گرامی می توانید با مراجعه به سایر بخش های این وب سایت مقالاتی از این دست را دریافت و مشاهده نمایید. مقالات مذکور توسط تیم کارشناسی مرکز سخت افزار ایران گردآوری و تدوین گشته اند. جهت تعویض و تعمیر ال سی دی لپ تاپ مراحل زیر را دنبال نمایید:

ابزار مورد نیاز:

 1. پک پیچ گوشتی دارای چندین سایز پیچ گوشتی باشد.
 2. تعدادی تیغه یا صفحه فلزی و لاستیکی نازک. (وجود این صفحات برای برداشتن قاب دور ال سی دی یا قاب دور ال ای دی ( قاب LCD ) ضروری است.

برداشتن قاب ال سی دی

 1. برداشتن باطری و کشیدن آداپتور
 2. بررسی دقیق صفحه نمایش جهت جداسازی قاب لپ تاپ (در برخی از لپ تاپ ها دو بالشتک در بالا قرار دارد که ال سی دی لپ تاپ را نگه می دارند. نیاز است که حفاظ پلاستیکی روی این لپ تاپ ها را خارج کرده و سپس پیچ زیر آنها باز شود.)
 3. باز کردن پیچ و باز کردن شیار بین دو قاب ال سی دی به منظور تعمیر ال سی دی لپ تاپ. (پیک را در راستای قاب ال سی دی لپ تاپ بالا ببرید تا تمام اتصالات قاب لپ تاپ از هم باز کردد.) توجه نمایید که خارج ساختن قاب لپ تاپ راه های متعدد دارد و شما کاربران گرامی می بایست این کار را پس از بررسی دقیق دستگاه انجام دهید. برای مثال ممکن است لپ تاپ شما دارای پیچ صفحه نمایش نباشد و یا در حالتی دیگر قاب ال سی دی شما با ضربه ای کوچک بر روی آن باز شود یا اینکه با یک پیک کوچک به سادگی باز شود و نیاز به باز کردن پیچ نداشته باشد؛ پس بهتر است پیش از هر چیز لپ تاپ خود را به درستی بررسی کرده و دستورالعمل لازم را پیدا کنید. جهت این کار می توانید با مراجعه به سایت کمپانی سازنده لپ تاپ خویش از پیچ ها و نحوه باز کردن آن مطلع شوید.

برداشتن پنل LCD شکسته از روی لپ تاپ

 1. برداشتن تمامی پیچ های نگهدارنده لپ تاپ
 2. قطع کردن تمامی کابل هایی که از ال سی دی لپ تاپ به مادر برد لپ تاپ وصل شده اند. (نکته: اگر سال تولید لپ تاپ یا نوت بوک شما از ۲۰۱۰ است و دارای ال سی دی و بک لایت است بر روی برد لپ تاپ دو کابل وجود دارد لیکن ال سی دی لپ تاپ های تولیدی پس از ۲۰۱۰ دارای یک کابل است.) در صورتی که قصد خرید یک ال سی دی جدید برای دستگاه خود را دارید در این زمان می توانید با مشاهده برچسب های کارخانه مدل کامل ال سی دی لپ تاپ خود را پیدا کنید و یک نمونه از آن خریداری کنید.)

 نصب ال سی دی جدید

 1. لپ تاپ خریداری شده را باز نمایید و مطمئن شوید که با LCD قبلی لپ تاپ یکی است.
 2. در صورت همانندی دو ال سی دی، ال سی دی لپ تاپ شما آماده وصل است.
 3. کابل تصویر را به ال سی دی جدید لپ تاپ وصل کنید و مطمئن شوید که LCD نو لپ تاپ در جای جدید خود کامل قرار گرفته است.

تست ال سی دی جدید لپ تاپ و جاانداختن قاب

 1. جا انداختن کابل برق و باتری
 2. تست LCD جدید لپ تاپ و اطمینان از صحت اتصال ال سی دی به دستگاه
 3. جا زدن قاب دور ال سی دی و بستن پیچ های قاب ال سی دی
 4. آماده شدن دستگاه جهت شروع به کار

در صورت نیاز به دریافت تخصصی ترین خدمات مرتبط با تعمیر ال سی دی لپ تاپ می توانید به مرکز سخت افزار ایران مراجعه کرده و دستگاه خویش را به پارت تعمیر ال سی دی لپ تاپ تحویل دهید. کارشناسان این بخش تخصصی ترین خدمات مرتبط با تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ را بر روی دستگاه شما اعمال خواهند کرد. شایان ذکر است تمامی سرویس ها و خدمات ارائه شده در مرکز سخت افزار ایران مشمول گارانتی و ضمانت است.

نکات مهم در انتخاب ال سی دی مناسب:

کارشناسان ما در مرکز تعمیر ال سی دی لپ تاپ برآنند تا شما را با برخی نکات مهم در زمان انتخاب ال سی دی مناسب آشنا سازند؛ آیتم ها و پارامترهای مهم در زمان انتخاب صفحه نمایش لپ تاپ مناسب عبارتند از:

 • رزولوشن: تقریباً همگی ما می دانیم که رزولوشن بالاتر همیشه بهتر است.
 • اندازه نمایشگر نرمال ۱۴ و یا ۱۵ اینچ است. ( کمتر از ۱۴ اینچ به ویژه برای کاربرانی که کارهای گرافیکی انجام می دهند مناسب نیست).
 • کارشناسان عقیده دارند که تبلیغات انجام شده جهت لپ تاپ لمسی بیشتر حقه تبلیغاتی و تله برای پول شماست. به ویژه آنکه (حداقل در دنیای امروز و با این وضعیت از پیشرفت در فناوری) لمسی بودن دستگاه سبب مصرف بالای باتری است).
 • در غالب مواقع نمایشگر لپ تاپ از نوع IPS بهتر از TN TFT است و زاویه دید بهتری رو در اختیار کاربر قرار می دهد.
 • زاویه دید نمایشگر لپ تاپ برای کاربرانی که تحت هر شرایطی بدون دردسر به صفحه نمایش نگاه می کنند توصیه می شود.

شما کاربران گرامی می توانید با مشاهده هر گونه اختلال درعملکرد و ساختار صفحه نمایش لپ تاپ خود به مرکز تعمیر ال سی دی مراجعه کرده و تخصصی ترین خدمات مورد نیاز خود را دریافت نمایید. کارشناسان ما در مرکز تعمیر ال سی دی لپ تاپ پس از عیب یابی صحیح و کارشناسانه و بررسی تخصصی این بخش از دستگاه، امکان تعویض و یا تعمیر آن را با شما در میان گذاشته و با اتمام تعمیرات، دستگاهی کامل و بی عیب و نقص به شما تحویل می دهند.

خدمات تخصصی مرکز تعمیرات لپ تاپ

خدمات ارائه شده در مرکز تعمیرات لپ تاپ مرکز سخت افزار ایران منحصر به دستگاه و برندی خاص نیست و شما کاربران گرامی دارنده هر یک از لپ تاپ های موجود در بازار که هستید، می توانید با مراجعه به این مرکز تخصصی ترین خدمات مورد نیاز خویش نظیر تعمیر ال سی دی لپ تاپ، بازیابی اطلاعات و …  را دریافت نمایید.

مدیریت مرکز تخصصی تعمیر لپ تاپ پیشرفته‌ترین تجهیزات را در اختیار متخصصان خود قرار داده ‌است تا کارشناسان مربوطه، ضمن عیب یابی صحیح دستگاه بتوانند برترین راهکار جهت رفع اشکالات پیش آمده را برگزینند و رضایت هرچه بیشتر مشتریان خود را کسب نمایند. برخی از برندهای لپ تاپ تعمیر شده در این مرکز عبارتند از: لپ تاپ دل ، لپ تاپ ایسر، لپ تاپ ایسوس، لپ تاپ سونی، لپ تاپ توشیبا، لپ تاپ فوجیتسو، لپ تاپ اپل، لپ تاپ سامسونگ و … .

 • بررسی و کنترل اجزای رایانه شامل: اتصالات، منبع تغذیه و کابلهای اتصال
 • بررسی و کنترل فن‌ها و درایوهای نوری
 • کنترل ولتاژ کلیه‌ مدارهای الکترونیکی مادربرد
 • کنترل ولتاژ کلیه‌ مدارهای الکترونیکی کارت گرافیک، مودم، پاور و…
 • روغن‌کاری کلیه فن‌ها به همراه شستشوی هیت سینگ (هت سینک) پردازنده و کارت گرافیک
 • گردگیری کلیه منافذ ورودی هوا به داخل لپ تاپ
 • انجام تنظیمات تخصصی جهت بهینه‌سازی و افزایش سرعت نرم‌افزارهای کاربردی در لپ تاپ
 • تعمیرات فوق‌تخصصی انواع درایوهای نوری لپ تاپ (رفع مشکلات  مکانیکی و الکترونیکی)
 • تعمیر لپ تاپ در بخش گرافیکی و در صورت لزوم تعویض چیپ گرافیگ لپ تاپ (VGA) در مرکز تعمیر ال سی دی لپ تاپ
 • تعمیر و تعویض انواع مودم لپ تاپ
 • بازیابی اطلاعات لپ ‌تاپ با دستگاه PC3000
 • رفع مشکلات مدار باک شارژر، گرافیگ، چیپ شمالی و جنوبی و … .
 • رفع مشکلات مدار SOUND  و مدار LAN
 • رفع مشکلات مدار RTC و  مدار  CLOCK
 • رفع مشکلات مدار POWERING
 • رفع مشکلات مدار PWM و مدار تأمین‌کننده ولتاژ CPU
 • تعمیر مادربرد لپ تاپ
 • نصب نرم‌افزارهای سازگار با ساختار لپ تاپ
 • نصب ویندوز، درایورها و کلیه نرم‌افزارهای عمومی و تخصصی لپ تاپ
 • بررسی همه جانبه‌ قطعات الکترونیکی و تعویض آنها در صورت لزوم
 • به‌روز رسانی انواع بایوس لپ تاپ و نیز گشایش قفل لپ تاپ
 • بررسی همه جانبه‌ی صفحه نمایش لپ تاپ به منظور پیشگیری از سوختگی پیکسل یا ضعیف و کم نور شدن فلورسنت و مشکلات های‌ولتاژ و … در مرکز تعمیر ال سی دی لپ تاپ
 • گشایش و به‌روز رسانی انواع پسورد بایوس و هارد در لپ تاپ
 • تعمیر و ترمیم شکستگی در ناحیه‌ لولا و قاب و نیز تعویض قاب انواع لپ تاپ
 • بررسی همه جانبه هارد از نظر صحت سیلندر و مکانیک هارد لپ تاپ
 • خدمات تخصصی تعمیرات و تعویض صفحات نمایش اعم از LCD و LED انواع لپ تاپ
 • ترمیم و تعمیر هارد دیسک لپ تاپ وایو (مکانیکی و الکترونیکی)…  سیلندر، برد، رفع بدسکتور
 • بازیابی اطلاعات و تست سلامت انواع هارد دیسک
 • تعمیرات و بازیابی باتری انواع لپ تاپ  وایو (تعویض سلول جهت رفع مشکل تخلیه سریع باتری و تعمیر برد جهت رفع مشکلاتی از قبیل عدم برقراری ارتباط با دستگاه و.. )
 • تعمیر تخصصی انواع شارژر لپ تاپ (آداپتور لپ تاپ )
 • تعمیرات کی‌بورد و تعویض کی‌بورد انواع لپ ‌تاپ (نوت بوک)
 • تعمیر و تعویض وایرلس و بلوتوث انواع لپ تاپ

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران با تکیه بر دانش و تخصص کارشناسان زبده و ماهر خویش در تلاش است تا تخصصی ترین خدمات حوزه سخت افزار و پشتیبانی فنی تجهیزات را به مشتریان، همکاران و هموطنان گرامی ارائه نماید. این مرکز مشتکل از پارت های متعددی است که در هریک از آنها خدمات مرتبط با یکی از محصولات هوشمند خانگی (نظیر تعمیر و سرویس کولرهای گازی خانگی)، دستگاه های ارتباطی (نظیر تلفن ثابت، تلفن همراه، فکس و… ) و دستگاه های الکترونیکی به کاربران ارائه می گردد.

این شرکت با مجهزترین دستگاه های عیب یابی و بهره گیری از پیشرفته ترین فن آوری و تکنولوژی روز دنیا و تأسی از تجربیات گرانبهای خود در زمینه تعمیر و ترمیم دستگاه های مختلف فعال است و آمادگی ارائه هر گونه خدمات اعم از تعمیر، نگهداری و بازدیدهای دوره ای و متناوب را به کاربران دستگاه های گوناگون داراست. در بخش های آتی با یکی از خدمات ارائه شده در مرکز سخت افزار ایران یعنی تعمیر ال سی دی لپ تاپ بیشتر آشنا می شویم. اطلاعات بیشتر در خصوص پارت های فعال در این مرکز در سایر صفحات وب سایت رسمی این مرکز موجود است.

مرکز تعمیرات لپ تاپ  / تعمیرات لپ تاپ اپل / تعمیرات لپ تاپ ایسوس / تعمیرات لپ تاپ ایسر / تعمیرات لپ تاپ دل / تعمیرات لپ تاپ اچ پی / تعمیرات لپ تاپ فوجیتسو / تعمیرات لپ تاپ لنوو / تعمیرات لپ تاپ پاناسونیک / تعمیرات لپ تاپ توشیبا / تعمیرات لپ تاپ شارپ / تعمیرات لپ تاپ ال جی / مرکز تعمیرات نوت بوک / تعمیرات لپ تاپ سونی / تعمیرات لپ تاپ سامسونگ /

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *