اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

نصب پکیج

امروزه به دلیل کارکرد مناسب و به صرفه ی پکیج ها در مقایسه با سیستم های گرمایش مرکزی و یا حتی آب گرمکن های دیواری، محبوبیت آن ها افزایش یافته وشاهد رواج استفاده از پکیج ها در ابعاد و انواع گوناگون می باشیم. راه اندازی پکیج امر حائز اهمیتی می باشد که نیازمند تجربه و دانش مرتبط با نصب پکیج است. چگونگی نصب پکیج براساس عواملی چون محیط مورد استفاده، سایز خود پکیج و اندازه ی محل نصب می تواند متغیر باشد، اما به طور کلی جهت تخمین تقریبی ظرفیت پکیج جهت راه اندازی پکیج نسبت به ابعاد موجود، بهتر است متراژ واحد را در عدد 150 برای نصب پکیج در آپارتمان ها و درعدد 100 جهت راه اندازی پکیج برای مراکز اداری ضرب نمایید.

حداقل متراژ برای نصب پکیج نیز حدود 64 متر مربع می باشد. اطمینان از درستی این اعداد و ارقام تخصصی در نصب پکیج با تجربه ی تعمیرکاران و کارشناسان حرفه ای نصب پکیج، شکل می گیرد. نمایندگی نصب پکیج در مرکز سخت افزار ایران، در زمینه ی نصب، بررسی و ترمیم انواع گوناگون این دستگاه با معتبرترین کمپانی ها، فعالیت کرده و شما را در مسیر راه اندازی  و سرویس پکیج یاری می نماید.

هزینه نصب پکیج چقدر است؟

آیا می دانید هزینه نصب پکیج چقدر است؟ اولین نکته در این مورد، برند دستگاه است. برندهای مختلف، ممکن است ویژگی ها یا قابلیت های خاصی داشته باشند که مراحل نصب را پیچیده تر کنند. همچنین محل نصب و نوع پکیج هم در تعیین هزینه تاثیرگذار هستند. هرچه تعداد رادیاتورها بیشتر باشد، هزینه نصب پکیج دیواری هم بیشتر می شود. متریال و تجهیزات مورد استفاده در فرایند نصب نیز بر قیمت این عملیات تاثیرگذار است. در مجموع، نصاب پس از بازدید از محل و پیش بینی مراحل کار و وسایل و ابزار مورد نیاز و نیز زمانی که نصب به طول می انجامد، تعیین می کند که هزینه نصب پکیج چقدر خواهد بود. البته قیمت اعلام شده کاملا حدودی است و ممکن است پس از پایان فرایند نصب، کمتر یا بیشتر شود.

 نکات مهم پیش از نصب پکیج

پیش از نصب پکیج نکات مهمی وجود دارد که باید به تک تک آنان توجه ویژه ای کرد. در این بخش به ارائه ی این نکات می پردازیم:

 • محیط نصب پکیج باید کلیه ی ویژگی های اساسی راه اندازی پکیج، همچون حجم مناسب و شرایط مورد نیاز دودکش و محفظه ی هوا را داشته باشد.
 • به ازای هر کیلو وات توان دستگاه به یک متر مربع فضا جهت نصب پکیج نیاز است.
 • در محیطی که دستگاه نصب شده است، نیاز به وجود دریچه و راه تبادل هوا می باشد.
 • دستگاه به هیچ وجه نباید در مجاورت مکان یا اشیاء قابل اشتعال همچون کاغذ، رنگ و مواد شیمیایی قرار گیرد.

 • دستگاه نباید در مکان هایی با ابعاد کوچک نصب شود.
 • از نصب پکیج در مجاورت فن های قوی ومکان های بادخیز خودداری کنید، چرا که این امر می تواند سبب جمع شدن گازهای سمی و خطر درست کارنکردن فن پکیج شود.
 • دستگاه را در مجاورت یا بالای وسایل گرمایشی خطرناک مانند اجاق گاز قرار ندهید.
 • پکیج با دیوار مقابل خود باید حداقل یک متر فاصله داشته باشد.

طریقه ی نصب پکیج

نصب پکیج یک امر بسیار مهم تخصصی می باشد که باید توسط نصاب با تجربه مراحل کلی زیر را در برگیرد:

 • جهت نصب پکیج از اتصالات، لوله ها و شیلنگ های استاندارد استفاده شود.
 • تمام مقررات و ضوابط ایمنی نصب دستگاه ها طبق دفترچه ی راهنمای مخصوص آن رعایت گردد.
 • هر دستگاه پکیج باید مجهز به شیر گاز از نوع توپی ربع گرد باشد، توصیه می شود برای لوله های رفت وبرگشت شوفاژ و آب سرد ورودی از شیر قطع و وصل مناسب استفاده شود .
 • برای نصب پکیج از شابلون نصب ارائه شده توسط شرکت سازنده استفاده شود.
 • بست نگهدارنده یا آویز طبق شابلون روی دیوار نصب شود.
  لوله کشی مطابق شابلون شکل گیرد.

 • لوله های آب و گاز را با نشتبندهای مناسب متصل نموده و در مسیر برگشت رادیاتور یک صافی قرار گیرد.
 • دودکش به صورت ثابت و محکم به دستگاه اتصال یابد تا در مقابل عوامل مکانیکی مقاومت داشته باشد.
 • کابل برق اصلی به صورت سه رشته که دارای سیم های فاز و نول و اتصال زمین می باشد، همراه پکیج ارائه می شود و به یک دو شاخه ی تامین نیرو نیز متصل می باشد، این دو شاخه را به پریز مناسب متصل نمایید .
 • پس از راه اندازی پکیج گرمایشی، به هواگیری شیر آب گرم مصرفی بپردازید.
 • شیرپرکن پکیج را تنظیم نمایید.

توجه داشته باشید که کاربران عادی توانایی راه اندازی صحیح و استاندارد پکیج را نداشته و تمامی این مراحل تخصصی، نیاز به دانش و تجربه ی یک تکنسین نصب پکیج دارد. متخصصین ما در واحد تعمیرات تخصصی پکیج با به روزترین ابزارات موردنیاز، آماده ی خدمت رسانی به شما متقاضیان گرامی می باشند.

مراحل نصب پکیج روی دیوار

 1. نصب پایه های نگهدارنده: در اولین مرحله نصب پکیج، باید پایه نگهدارنده یا همان شابلون، روی دیوار نصب شود. دیوار باید محکم باشد و پایه ها با پیچ مناسب و استاندارد روی آن محکم شوند.
 2. تراز کردن: در مرحله دوم، باید پایه ها تراز شوند تا خطر افتادن یا کج شدن پکیج وجود نداشته باشد.
 3.  نصب پکیج روی پایه: بعد از نصب پایه ها روی دیوار، باید پکیج را روی آنها نصب یا اصطلاحا سوار کرد. مطمئن شوید که پکیج کاملا محکم است چون در مراحل بعدی، دستگاه آبگیری شده و وزن آن افزایش پیدا می کند.
 4.  وصل کردن اتصالات و لوله ها: معمولا برای نصب پکیج، اول لوله های آب و بعد لوله های گاز را وصل می کنند. توجه داشته باشید که شیلنگ ها باید دارای قطر مناسب باشند و هیچ گونه نشتی نداشته باشند.
 5. نصب دودکش: یکی از مهم ترین مراحل در نصب پکیج دیواری، نصب دودکش است. این مرحله باید با در نظر گرفتن قوانین و استانداردها انجام شود. دودکش باید قطر مناسب داشته باشد و طول آن استاندارد باشد. (نه خیلی کوتاه و نه خیلی بلند) همچنین استفاده از کلاهک استاندارد H نیز  در خروجی دودکش ضروری است.
 6. وصل کردن پکیج به برق: پس از وصل شدن همه لوله ها و اتصالات، باید دوشاخه دستگاه را به برق وصل کنید. توصیه می شود برای محافظت بیشتر از پکیج، از یک محافظ برق هم استفاده کنید.
 7. باز کردن شیر آب: در ادامه مراحل نصب پکیج، نوبت به باز کردن شیر آب می رسد. شیر آب ورودی را باز کنید تا درجه فشار بار داخل منبع که با یک گیج اندازه گیری فشار بر روی پکیج نشان داده می‌شود بر روی 1.5 بیاید.
 8. تنظیم پکیج: اگر می خواهید که رادیاتورها گرم شوند، باید پکیج را روی حالت زمستانی تنظیم کنید.
 9. هواگیری پکیج: پس از ورود آب به داخل شوفاژ‌ها باید عملیات هواگیری پکیج را انجام دهید. مراقب  باشید که در حین هواگیری، فشار آب در بازه 1.5 تا 2 قرار داشته باشد.

مهمترین اصول و قواعد نصب پکیج دیواری

انتخاب محل مناسب

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در هنگام نصب پکیج به آن توجه داشته باشید، انتخاب محل مناسب برای نصب این دستگاه است. پکیج باید فاصله ای حداقل 15 سانتیمتری با کابینت های مجاور داشته باشد. همچنین حداقل فاصله پکیج از دیوارهای مجاور در حدود 100 سانتیمتر در نظر گرفته می شود. ارتفاع پکیج از زمین هم باید 120 سانتی متر باشد. عدم استفاده از پنجره های دوجداره، تراز بودن محل نصب و دور بودن پکیج دیواری از وسایل گازسوز هم نکات دیگری هستند که باید مد نظر داشته باشید. همچنین محلی که پکیج در آن نصب می شود نباید رطوبت داشته باشد.

نصب صحیح دودکش پکیج

از دیگر اصول مهم و حائز اهمیت در هنگام نصب پکیج، تعبیه درست و اصولی دودکش است. بهتر است قطر دودکش در حدود 15 سانتیمتر بوده و حداقل ارتفاع آن نیز 4 متر باشد. پکیج باید 40 سانت زیر سوراخ دودکش نصب شود و فاصله غیر متعارف با آن نداشته باشد. پیش از نصب دودکش، مطمئن شوید که مسیر آن مسدود نیست. ممکن است پرنده ها در خروجی لانه ساخته باشند و یا این محل توسط آلودگی ها مسدود شده باشد. توصیه می شود از دودکش های آکاردئونی برای پکیج دیواری استفاده نکنید.

فیلم آموزش نصب پکیج

اگرچه نصب پکیج یک اقدام کاملا تخصصی است و حتما باید توسط نصاب های حرفه ای انجام شود، اما دیدن فیلم آموزش نصب پکیج خالی از لطف نیست. در این ویدئو شما با مراحل و جزئیات نصب پکیج دیواری آشنا می شوید. ابزار مورد استفاده را می بینید و متوجه می شوید که برای نصب و راه اندازی یک پکیج باید به چه نکاتی توجه شود. لوله کشی، بستن اتصالات، بستن شیرها و لوله ها، نصب پکیج روی دیوار، نصب دودکش و … مواردی هستند که در ویدئوی آموزشی نصب پکیج، به صورت تصویری با آنها آشنا می شوید.

LSUzQ3ZpZGVvJTIwY29udHJvbHMlM0UlMEElMjAlMjAlM0Nzb3VyY2UlMjBzcmMlM0QlMjJodHRwcyUzQSUyRiUyRnZpZGVvLmhhcmR3YXJlY2VudGVyLmlyJTJGaGFyZHdhcmVjZW50ZXIlMkYxMzk5JTJGcGFja2FnZSUyRiUyNUQ5JTI1ODYlMjVEOCUyNUI1JTI1RDglMjVBOCUyNTIwJTI1RDklMjVCRSUyNURBJTI1QTklMjVEQiUyNThDJTI1RDglMjVBQy5tcDQlMjIlMjB0eXBlJTNEJTIydmlkZW8lMkZtcDQlMjIlM0UlMEElMjAlMjBZb3VyJTIwYnJvd3NlciUyMGRvZXMlMjBub3QlMjBzdXBwb3J0JTIwSFRNTDUlMjB2aWRlby4lMEElM0MlMkZ2aWRlbyUzRQ==

وظایف نمایندگی مجاز نصب پکیج پیش از راه اندازی دستگاه

نصاب دستگاه موظف است پیش از راه اندازی پکیج ، جدا از بررسی درستی و صحت سیستم داخلی پکیج، ویژگی های محیطی را نیز بررسی کند و در صورت مغایرت دستگاه با شرایط خاص محیط، پیشنهاد تعویض پکیج با دستگاه متناسب با شرایط متراژ را داده و سپس اقدام به راه اندازی پکیج برای شما عزیزان کند، همچنین نصب کننده ی پکیج در پروسه ی نصب پکیج باید از سلامت تمامی لوله های رفت و برگشت رادیاتورها و عدم مسدود بودن مسیر رفت و برگشت سیستم گرمایشی اطمینان حاصل کند.

از طرفی اگر برای نصب پکیج، محافظ استاندارد برق، صافی و یا صافی مغناطیسی استاندارد جهت محافظت از دستگاه در برابر آلودگی و سنگینی آب خریداری نشده باشد، تکنسین نصب کننده ی پکیج وظیفه دارد، پیش از نصب پکیج این موارد را نیز یادآوری کند.

نصب و راه اندازی پکیج

نمایندگی نصب پکیج مرکز سخت افزار ایران، تمامی خدمات مرتبط با راه اندازی پکیج را در اسرع وقت وبا صرف کم ترین هزینه ی ممکن ارائه می کند. این مرکز توسط تجهیزات پیشرفته و تخصصی، بهره مندی از دانش تکنسین ها و استفاده از قطعات حرفه ای، به نصب، تعمیر و سرویس دهی سیستم گرمایشی پکیج های امروزی پرداخته و با هدف ایجاد تجربه ی کارکرد صحیح و استاندارد انواع پکیج ها به یاری متقاضیان نصب پکیج می شتابد.

امتیاز شما به این نوشته