علت باد کردن باتری گوشی

تعمیر موبایل

باد کردگی باتری موبایل مساله ای رایج نیست، اما بعضا اتفاق افتاده و موجب نگرانی کاربران می شود. بسیاری از کاربران در این شرایط تصور می کنند که باتری از کار افتاده و باید تعویض شود که البته تصور اشتباهی هم نیست. اما آیا می دانید چرا باتری گوشی باد می کند؟ در مورد نشانه ها و علائم بروز این وضعیت اطلاعاتی دارید؟ خب ما اینجا هستیم تا نکات کاملی را پیرامون باد کردن باتری گوشی و دلایل و راه حل های آن به شما ارائه دهیم. با توجه به این که بیشتر گوشی های امروزی به باتری لیتیوم یونی مجهز هستند، باید علت باد کردگی این قطعه را در ساختار آن جست و جو کرد.

علی رغم باور عمومی، باید گفت که باتری های لیتیوم یونی نیز دچار ایراد شده و خراب می شوند. یکی از معایب این نوع باتری ها نیز همین مشکل باد کردگی است. فراموش نکنید که این مشکل می تواند منجر به آسیب دیدگی سایر قطعات و اجزاء گوشی شما شود. بنابراین بهتر است در صورت باد کردن باتری گوشی خود، هرچه زودتر به فکر ترمیم آن باشید. تیم تعمیر موبایل مرکز سخت افزار ایران برای بررسی باتری و رفع مشکل باد کردگی آن در خدمت شما عزیزان هستند. برای آشنایی با نکات بیشتر در خصوص ورم کردن باتری موبایل و روش های تعمیر آن از شما دعوت می کنیم به ادامه مطلب توجه کنید.

باد کردن باتری گوشی

آشنایی با دلایل باد کردن باتری گوشی

باد کردن باتری موبایل به شکل های مختلفی ایجاد می شود و دلایل متعددی دارد. در برخی موارد باتری به اندازه ای باد کرده که گویا به زودی منفجر می شود. گاهی هم مشکل به گونه ای است که در قسمت پشتی گوشی یک برآمدگی ایجاد می شود. حتی گاهی باد کردن باتری موبایل چندان محسوس نبوده و اهمیت زیادی هم ندارد. به هر ترتیب باید بدانیم که اصلا چرا چنین اتفاقی رخ می دهد. جالب است بدانید که در برخی موارد، وجود ایراد در روند تولید باطری موجب باد کردن آن می شود.

یعنی این قطعه در هنگام تولید دچار نقص شده و وقتی مورد استفاده قرار می گیرد، ورم می کند. تمام شدن عمر باتری هم منجر به تورم آن خواهد شد. اما اصلی ترین دلیل باد کردن باتری گوشی ، استفاده نادرست از موبایل است. اگر دائما از شارژرهای غیر اصل و متفرقه استفاده می کنید یا گوشی تان را بیش از حد شارژ می کنید، باید منتظر تورم باتری باشید. باتری های لیتیوم یونی به گونه ای طراحی شده اند که اگر بیشتر از حد مشخصی شارژ شوند، دچار ایراد خواهند شد.

اقدامات اولیه هنگام باد کردن باتری موبایل

چنانچه متوجه شدید باتری گوشی تان باد کرده، در اولین فرصت آن را از دستگاه خارج کنید. باتری در این وضعیت مثل یک بمب است که هر لحظه احتمال انفجار دارد. هنگام باد کردن باتری گوشی تان به هیچ عنوان گوشی را شارژ نکنید. توصیه می شود در این شرایط گوشی را از سرما یا گرمای زیاد دور کنید. حتی برخی از کارشناسان تعمیرات تخصصی موبایل توصیه می کنند که باتری را بیرون آورده و آن را زیر خاک دفن کنید. چنانچه گوشی شما باز نمی شود و برای بیرون آوردن باتری نیاز به ابزار خاصی دارید، بهترین کار مراجعه به یک تعمیرکار مجرب و دوره دیده است. باتری باد کرده گوشی های موبایل وضعیت بسیار خطرناکی را هم برای کاربر و هم برای سایر اجزا و قطعات گوشی ایجاد می کند. لذا باید احتیاط بسیار زیادی در مورد آن صورت گیرد.

چگونه مشکل باد کردن باتری گوشی را برطرف کنیم؟

نکته ای که باید بدانید این است که باتری متورم گوشی قابل تعمیر نیست. یعنی باید آن را از گوشی بیرون آورده و یک باتری جدید جایگزین آن کرد. با این حال شما به عنوان یک کاربر می توانید اقداماتی را برای کاهش آسیب ها و خطرات ناشی از بروز این اتفاق انجام دهید. تا حد امکان گوشی تان را با شارژر اصلی اش شارژ کنید تا شاهد خرابی و باد کردن باتری آن نباشید.

همچنین باید باتری و گوشی را خنک نگه داشته و حتی الامکان از داغ شدن آن جلوگیری کنید. اگر از پاوربانک استفاده می کنید، سعی کنید مدل های با کیفیت و درجه یک این دستگاه را خریداری کنید تا به باتری گوشی تان آسیب نرساند. برخی از کاربران عادت دارند که گوشی شان را از شب تا صبح به شارژ میزنند. ممکن است این کار به مرور زمان منجر به باد کردن باتری گوشی شود، بنابراین بهتر است این عادت را ترک کنید.

تعویض باتری موبایل

همانطور که در بخش قبل اشاره کردیم، بهترین راه برای رفع مشکل باد کردن باتری گوشی ، تعویض این قطعه است. مراحل تعویض باتری گوشی به شرح زیر می باشد:

1- آزاد کردن خشاب سیمکارت

2- گرما دادن به قاب پوشی

3- نصب ساکشن کاپ روی درب پشت گوشی

4- کشیدن ساکشن کاپ

5- وارد کردن پیک به لبه زیرین قاب

6- شل کردن لبه های دب پشت گوشی

7- جداسازی درب پشت گوشی

8- باز کردن همه پیچ های نگهدارنده فریم میانی

9- بلند کردن لبه زیرین فریم میانی

10- جداسازی فریم میانی

11- باز کردن کانکتور باتری

12- بلند کردن باتری از جایگاهش

13- جداسازی و تعویض باتری موبایل

14- بستن گوشی و بخش های جدا شده برعکس مراحل قبل

نمایندگی تعمیرات موبایل

چنانچه در هریک از انواع گوشی هوشمند خود مشکل یا ایرادی را مشاهده کردید، مرکز تخصصی تعمیر موبایل در مرکز سخت افزار ایران تا رفع کامل مشکل کنار شما خواهد بود. این مرکز یک مجموعه همه جانبه است که کلیه خدمات و سرویس های مربوط به تعمیرات گوشی های هوشمند را در سطحی حرفه ای به کاربران ارائه می دهد. اساسا تعمیرات موبایل فرایند چندان راحتی نیست و به مهارت و تخصص بالایی نیاز دارد. تعمیرکار باید دانش نرم افزاری و سخت افزاری به روزی در این زمینه داشته باشد تا بتواند مشکلات بخش های مختلف دستگاه را به صورت حرفه ای برطرف کند.

در غیر این صورت ممکن است با یک اشتباه کوچک، گوشی شما را برای همیشه از کار بیندازد. تعمیر و تعویض باتری، تعویض lcd، تعمیر تاچ، تعویض گلس موبایل، تعمیر اسپیکر، ترمیم و تعویض مدارهای آسیب دیده، تعویض خازن های معیوب، تعمیر تخصصی برد، ویروس کشی، فلش نرم افزاری، بازیابی اطلاعات موبایل و اقداماتی از این دست، عمده خدمات نمایندگی تعمیرات موبایل به شمار می روند.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+