021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

تعمیر باتری موبایل

تعمیر باتری موبایل  یکی از خدمات تعمیراتی است که درباره آن اما و اگر های فراوانی وجود دارد. اینکه آیا یک باتری تعمیر می شود یا خیر یا حتی در صورت تعمیر شدن آن کارایی لازم را دارد یا خیر؟ سوال بسیار رایجی است که کاربران بسیاری درباره آن سوال می پرسند. باتری بخش مهم و حیاتی یک موبایل یا گجتی مشابه موبایل است. حیات و زنده بودن دستگاه به باتری بستگی دارد. این باتری است که انرژی لازم را برای روشن ماندن و روشن بودن دستگاه فراهم می کند. وقتی خراب باشد، عملا استفاده از دستگاه غیر ممکن یا بسیار سخت ممکن خواهد بود. به همین دلیل است که تعمیر باتری موبایل در حوزه  تعمیرات گوشی  و ابزار مشابه آن، بسیار اهمیت دارد.

این اهمیت تا جایی است که بسیاری از کاربران ترجیح می دهند در صورت یافتن یک نمونه کاملا مشابه با باتری دستگاه خود، به جای تعمیر ، تعویض انجام دهند تا هم سریع تر به هدف برسند و هم مطمئن تر هم باشند. اما در شرایطی به دلایل خاص امکان تعویض وجود ندارد؛ سوال اینجاست که در اینگونه شرایط چاره چیست؟ ما به شما می گوییم.

تعمیر باتری موبایل

نشانه های خرابی باتری گوشی

باد کردن باتری موبایل

یکی از مواردی که در صورت مشاهده آن باید در اسرع وقت اقدام به تعمیر باتری موبایل کنید، باد کردن این قطعه است. در این شرایط باتری ورم می کند و حتی گاهی طوری به نظر می رسد که خطر انفجار آن وجود دارد! گاهی باد کردن باتری موبایل، برآمدگی در بخش پشتی گوشی ایجاد می کند و به راحتی می توان آن را تشخیص داد.

اما گاهی این ورم کردگی محسوس نیست و کاربر متوجه آن نمی شود. طراحی باتری، استفاده نادرست از باتری، استفاده مداوم از شارژرهای غیر اورجینال و مواردی از این دست، موجب باد کردن باتری گوشی می شوند. در این شرایط بهترین کار، تعویض باتری موبایل، البته با یک باتری اصل است.

  • خوردگی باتری گوشی
  • تغییر حجم باتری یا باد کردن باتری
  • چرخش سریع و راحت باتری
  • خاموش شدن گوشی بدون اتمام شارژ باتری موبایل
  • هنگ کردن موبایل
  • تخلیه سریع شارژ باتری موبایل
  • گرم و داغ شدن باتری گوشی
  • ریستارت شدن های خود به خود موبایل
  • بهم ریختگی ساعت و تاریخ گوشی
تعویض باتری گوشی

گذاشتن باتری موبایل در فریزر

یک ادعای افسانه ای وجود دارد مبنی بر این که گذاشتن باتری موبایل در فریزر، عمر آن را افزایش می دهد. اما این ادعا ابدا حقیقت ندارد! البته ممکن است عمر باتری ها در مواجهه با سرما بیشتر شود؛ اما این مسئله در مورد باتری های موجود در بازار صدق نمی کند.

حتی این کار می تواند به باتری آسیب رسانده و هزینه زیادی بابت تعمیر باتری موبایل روی دست شما بگذارد. به همین دلیل هم کارشناسان تعمیر موبایل به هیچ عنوان به کاربران توصیه نمی کنند که چنین کاری انجام دهند.

تعمیر و تعویض باتری گوشی سامسونگ

اگر متوجه شدید که باتری گوشی شما درست کار نمی کند، می توانید برای تعمیر و تعویض باتری گوشی سامسونگ، از همکاران ما در نمایندگی تعمیرات موبایل مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید. تیم تعمیر موبایل، اول گوشی را بررسی و عیب یابی می کنند تا بدانند که باتری به چه میزان آسیب دیده است.

همچنین اقدامات نرم افزاری مثل ریست فکتوری و … انجام می شوند تا اگر ایراد مربوط به سیستم عامل و برنامه هاست، برطرف گردد. در نهایت اگر امکان تعمیر باتری گوشی سامسونگ وجود نداشته باشد، این قطعه با نمونه اورجینال جایگزین می گردد.

تعمیر و تعویض باتری موبایل اپل

گوشی های اپل هم ممکن است مشکلاتی در بخش باتری داشته باشند. تعمیر و تعویض باتری موبایل اپل در مرکز سخت افزار ایران، به گونه ای انجام می شود که کاربر بتواند مجددا از آیفون استفاده کند.

این کار با استفاده از دستگاه ها و ابزارهای مخصوص انجام می شود و تکنسین ها تنها از باتری اورجینال استفاده می کنند. همکاران ما پس از باز کردن درب پشتی گوشی و جداسازی کانکتورها، باتری را بیرون می آورند. سپس باتری جدید را جایگزین کرده و اتصالات و بخش های باز شده را مطابق قبل می بندند. اگر نیاز به تمیز کردن اسلات ها و دیگر بخش ها باشد هم این کار انجام می شود.

تعمیر باتری گوشی شیائومی

اگرچه باتری یکی از نقاط قوت اصلی گوشی های شیائومی است، با این حال احتمال آسیب دیدگی این قطعه در موبایل شیائومی هم وجود دارد. اگر متوجه باد کردگی یا خرابی باتری شدید، تیم تعمیرات موبایل مرکز سخت افزار ایران برای تعمیر و تعویض باتری شیائومی در خدمت شما هستند.

اولویت همکاران ما این است که ضمن ترمیم باتری، مشکلات گوشی را برطرف کنند. اما گاهی راهی جز تعویض باتری گوشی شیائومی نیست. خوشبختانه قطعات اصلی گوشی های این برند نایاب نیستند و به راحتی می توان از باتری های اصل و اورجینال استفاده کرد.

روش های تعمیر باتری موبایل

باید بدانید که باتری با همه ویژگی های خوب و مفیدی که دارد، محصولی خطرناک است که در صورت بی احتیاطی می تواند فاجعه آفرین هم باشد. این را نمی گوییم که بترسید، می گوییم که آگاه باشید و درست از دستگاه و باتری آن استفاده کنید یا حتی اگر قصد تعمیر باتری موبایل خود را دارید، هرگز خودسرانه دست به کار نشوید.

برای تعمیر این قطعه سخت افزاری در تعمیرگاه ها معمولا از مسیر شوک دادن به باتری استفاده می شود. این روش را توضیح می دهیم، اما تاکید می کنیم که خودتان آن را انجام ندهید؛

شوک دادن به باتری موبایل

این روش کاملا تخصصی است. معمولا برای تعمیر باتری موبایل، تعمیرکار اگر صلاح ببیند و بداند که موثر است، از این روش استفاده می کند. در این روش یک سیم USB بلا‌استفاده را انتخاب کرده و سر کوچک‌تر آن ( که اکثرا روی آن، B نوشته شده است) را قطع می کنند و سر بزرگ‌تر سیم USB را به لپ‌تاپ یا کامپیوتر وصل می کنند؛ سیم قرمز را به قطب مثبت و سیم سیاه را به قطب منفی باتری اتصال می دهند. احتمال زنده شدن باتری با این روش وجود دارد؛ اما اجرای آن را حتما باید یک تکنسین با تجربه بر عهده بگیرد.

روش لحیم کاری

لحیم و لحیم کاری فاز دیگری از مسیر تعمیر باتری موبایل است. اجرای این روش نیز باید به کمک یک مرکز تعمیراتی مجهز و تعمیرکاران با تجربه انجام شود؛ در غیر این صورت آسیب های جبران ناپذیری به دستگاه وارد می شود.

تعویض باتری گوشی

اگر به هر دلیلی تعمیر عملیاتی نبود، بهترین راه پیش گرفتن مسیر تعویض است. البته به شرط مراجعه به یک مرکز تعمیراتی مجاز و معتبر و جایگزین کردن یک نمونه اورجینال.

نمایندگی معتبر تعمیر موبایل

یافتن یک نمایندگی معتبر تعمیر موبایل در این روز ها کار ساده ای نیست. از درب خانه که بیرون می آییم و به خیابان اصلی می رسیم، قدم به قدم مغازه هایی را می بینیم که با برچسب تعمیرات موبایل، به شکل و شمایلی خدمات رسانی می کنند، اما این خدمات تا چه اندازه امن و مطمئن است، خدا می داند.

به همین دلیل است که همه کاربران همیشه برای یافتن یک نمایندگی معتبر تعمیر موبایل با مشکل روبه رو هستند. اما آن دسته از کاربران که با آگاهی انتخاب می کنند، هرگز به سراغ اینگونه مراکز نمی روند و با درایتی که دارند از یک مرکز واقعی تعمیرات موبایل که مجاز و مجهز باشد، تقاضای کمک می کنند.

پس اگر به دنبال یک نمایندگی معتبر تعمیرات موبایل هستید، پیشنهاد می کنیم سابقه کاری این مرکز را مطالعه کنید و با توجه به محل سکونت خود از نزدیک ترین شعبه تقاضای کمک کنید. خدمات این واحد تعمیراتی معتبر شامل حال تمام کاربران تهرانی و شهرستانی می شود. تماس بگیرید و جزئیات بیشتر را جویا شوید.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *