021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

بدترین و بهترین محل نصب پکیج زمینی کجاست؟

آگاهی از بدترین و بهترین محل نصب پکیج زمینی در زمان نصب پکیج اهمیت بسیاری دارد.  شکستگی و نشتی لوله‌های پکیج به علت یخ‌زدگی آن در فصل زمستان و خاموش شدن پکیج به علت وزش باد یا افزایش بیش از حد دمای محیطی که این دستگاه در آن نصب شده است از مشکلات رایجی هستند که همه از نصب پکیج در محل اشتباه نشأت می‌گیرند.

بنابراین نصب پکیج در محلی مناسب اهمیت بسزایی دارد چراکه اگر پکیج را در محل نادرستی نصب کنید باید مشکلات متعددی که به بار می‌آید را به جان بخرید. از این‌رو تصمیم داریم شما را بدترین و بهترین محل نصب پکیج زمینی آشنا کنیم تا با انتخاب بهترین محل برای نصب پکیج با مشکلاتی که به آن‌ها اشاره کردیم، مواجه نشوید. پس ادامه این مطلب را دنبال کنید.

بهترین محل برای نصب پکیج

پکیج زمینی چیست و چه تفاوتی با پکیج دیواری دارد؟

قبل از اینکه به سراغ معرفی بدترین و بهترین محل نصب پکیج زمینی برویم، لازم است که شما را با این دستگاه آشنا کنیم. درواقع پکیج یک سیستم گرمایشی ایده‌آل است که این روزها جایگزین بسیار خوبی برای موتورخانه‌های پر سر و صدا و آبگرم‌کن‌ها شده است. پکیج یا به صورت زمینی است یا به صورت دیواری. در خانه‌هایی با مساحت زیاد که چندین و چند سرویس بهداشتی و حمام وجود دارد از پکیج زمینی استفاده می‌شود چون پکیج زمینی دارای یک مخزن اضافی است که آب گرم را ذخیره می‌کند. با این وجود به راحتی می‌تواند آب گرم مصرفی خانه‌های بزرگ را فراهم کند.

اما در مقابل برای خانه‌هایی که متراژ آن‌ها زیر 300 متر است از پکیج دیواری استفاده می‌‎شود چراکه پکیج دیواری برخلاف پکیج زمینی، مخزن اضافی برای ذخیره آب گرم ندارد و آب را به صورت لحظه‌ای گرم می‌کند. از این‌رو برای خانه‌هایی مناسب است که متراژ زیادی ندارند.

محل نصب پکیج زمینی باید چه مشخصاتی داشته باشد؟

 • بهترین محل نصب پکیج زمینی در محیط بسته است نه فضاهای باز مانند: حیاط، بالکن و … .
 • برای نصب پکیج زمینی باید محیطی را در نظر بگیرید که برای تعمیر یا سرویس پکیج، به راحتی بتوان به آن دسترسی پیدا کرد.
 • بهتر است محل نصب پکیج در نزدیکی یکی از انشعابات لوله گاز و برق قرار بگیرد تا نیازی به لوله‌کشی یا برق‌کشی روکار نداشته باشد.
 • محل نصب پکیج زمینی باید یک دودکش مجزا داشته باشد. در غیر این صورت باید دودکشی مجزا برای آن در نظر گرفت.
 • بهتر است قبل از نصب پکیج محیطی را برای آن در نظر بگیرید که لوله‌کشی آب مناسب با پکیج داشته باشد.
 • محل نصب پکیج باید به گونه‌ای باشد که برای لوله‌کشی شوفاژ و رادیاتور هیچ مانعی وجود نداشته باشد.

نکات ایمنی مرتبط با نصب پکیج زمینی

استانداردهای زیادی در مورد شیوه ی نصب وسایل گرمایشی در فضای خانه و محیط کار وجود داد. تکنسین‌های نصب و راه‌اندازی پکیج ملزم هستند که تمام پروتکل ها را رعایت کنند.

 • دسترسی به هوای آزاد

جهت نصب پکیج در داخل ساختمان دسترسی به هوای آزاد ضروری است. توجه داشته باشید نصب پکیج در محیط بسته برای شما و اعضای خانواده خطرناک خواهد بود.

 • دوری از مواد اشتعال زا

پکیج باید به دور از مواد اشتعال زا نصب شود. به عنوان مثال ؛ قرار گرفتن پکیج  نزدیک مکان هایی مانند انبار رنگ و چوب کاملا غیر امین و خطرناک است.

چه محل‌هایی برای نصب پکیج زمینی مناسب نیستند؟

 • مکان‌های باز مانند: تراس، حیاط، بالکن و … برای نصب پکیج زمینی به هیچ‌وجه مناسب نیستند.
 • نصب پکیج زمینی در حمام و زیرزمین کار بسیار اشتباهی است چون حمام و زیرزمین، دو محیط مرطوب هستند و باعث گازگرفتگی می‌شوند.
 • مکان‌هایی که کاملاً با در و پنجره دوجداره بسته شده‌اند برای نصب پکیج مناسب نیستند چراکه اکسیژن در چنین مکان‌هایی رد و بدل نمی‌شود و موجب آسیب رسیدن به افرادی که در آن مکان هستند می‌شود.
 • نباید پکیج را در کنار سیستم‌های سرمایشی / گرمایشی مانند: یخچال، کولر آبی، اجاق گاز، اسپلیت و … نصب کرد به این دلیل که عملکرد پکیج مختل می‌شود.

بهترین محل نصب پکیج زمینی

بهترین محل نصب پکیج زمینی ، آشپزخانه است چراکه نصب پکیج زمینی در آشپزخانه مزایای زیادی دارد که به شرح زیر می‌باشند:

 • امکان دسترسی سریع برای سرویس و تعمیر پکیج وجود دارد و به راحتی در کمترین زمان ممکن می‌توان این دستگاه را سرویس و تعمیر کرد.
 • پکیج در فصل زمستان دچار یخ‌زدگی نمی‌شود و لوله‌های آن دچار شکستگی و نشتی نمی‌شوند.
 • دسترسی به لوله‌کشی، انشعابات گاز، برق و آب راحت‌ترو سریع‌تر است.

بدترین محل نصب پکیج زمینی

همانطور که اشاره کردیم بدترین محل نصب پکیج زمینی در فضای باز مانند: بالکن و تراس است. معایب نصب پکیج در فضای باز به شرح زیر می‌باشد:

 • امکان خاموش شدن پکیج با وزش باد وجود دارد.
 • پکیج بیش از حد داغ می‌شود چراکه در معرض مستقیم آفتاب قرار دارد.
 • امکان یخ‌زدگی پکیج در فصل زمستان و آسیب‌دیدگی لوله‌های آن وجود دارد.

با این وجود توصیه می‌شود که به هیچ‌وجه پکیج خود را در فضای باز نصب نکنید. اگر مجبورید پکیج خود را در فضای باز نصب کنید و راهی ندارید بهتر است آن را درون یک کابین قرار دهید تا از باران، تابش مستقیم آفتاب، وزش باد و یخ‌زدگی در زمستان به دور بماند. جهت نصب پکیج زمینی می‌توانید با مرکز سخت‌افزار ایران تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مرکز به آدرس موردنظر شما اعزام شده و خدمات نصب پکیج زمینی را به شما ارائه دهند.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *