021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

آموزش فعال کردن سیری در آیفون

یکی از آموزش های ضروری و مفید برای کاربران آیفون، آموزش فعال کردن سیری در آیفون است. این گزینه ای است که از طرف شرکت اپل در اختیار کاربران گوشی های این شرکت قرار گرفته است. دستگاه های اپل، قابلیت های بسیار زیادی دارند و این ویژگی ها با به روز رسانی های شرکت رو به افزایش هستند. اما مشکل اینجاست که بسیاری از کاربران یا با این قابلیت ها آشنایی ندارند، یا نحوه فعال کردن آنها را نمی دانند.

درست مانند معرفی برخی ویژگی های مخفی iOS 15 آیفون، آموزش فعال کردن سیری نیز بسیار کاربردی است. سیری در واقع دستیار هوشمند کاربردی اپل است که می توان با فعال کردن آن از قابلیت های متعددی که دارد بهره مند شد. با فعال سازی سیری در آیفون می توان به یک دستیار شخصی کاربردی در سیستم عامل های iOS دسترسی پیدا کرد. در این آموزش ابتدا با قابلیت های این دستیار هوشمند اپل آشنا می شویم و در ادامه نیز نحوه فعال کردن سیری در آیفون را بررسی می کنیم.

آموزش فعال کردن سیری در آیفون

فعال کردن سیری در آیفون چه قابلیت هایی را در اختیار کاربران قرار می دهد؟

سیری یک برنامه کاربردی است که رابط کاربری آن با زبان طبیعی کار می کند. به این ترتیب با فعال سازی سیری در آیفون، می توان با آن ارتباط برقرار کرد و سوالات را به صورت صوتی پرسید و پاسخ ها را نیز دریافت کرد. سیری علاوه بر پاسخ دادن به سوالات کاربران، یک سری پیشنهادات را هم ارائه می دهد. نکته مهم در خصوص این برنامه این است که با تنظیم کردن آن می توان زبان برنامه را دقیقا بر اساس زبان کاربر تعیین کرد.

جالب است بدانید که نحوه ارتباط بین کاربر با برنامه سیری از طریق ارتباط گفتاری است. برنامه با دریافت دستورات، تمام آنها را به دقت اجرا کرده و پاسخ می دهد. سیری یک دستیار صوتی بسیار هوشمند و کارآمد است که به خوبی می تواند منظور کاربر را هم بفهمد و پاسخ گو باشد. فعال کردن سیری در آیفون های S4 به بالا امکان پذیر است، چرا که این قابلیت در این مدل ها به بالا در اختیار کاربران اپل قرار گرفته است.

مراحل فعال سازی سیری در آیفون

برای فعال سازی سیری در آیفون به مراحل بسیار پیچیده ای نیاز نیست. کافی است با لمس آیکون تنظیمات در گوشی، وارد منوی تنظیمات آیفون شوید. فعال کردن سیری در آیفون به صورت دستی است. در بخش General گزینه Siri را پیدا و آن را فعال کنید. برای فعال شدن برنامه باید عبارت Hey Siri توسط کاربر گفته شود.

با فعال کردن سیری می توان در ادامه تنظیمات مورد نیاز را نیز در برنامه انجام داد. برای مثال می توان زبان برنامه را مطابق نیاز خود فعال کرد. سیری به زبان های مختلفی مسلط است. به همین سادگی می توان این قابلیت را در تمام گوشی های آیفون فعال کرد و از قابلیت ها و مزیت های این برنامه بهره مند شد. در خصوص آیفون 10 فعال کردن سیری بسیار راحت تر است و تنها با کشیدن دکمه ای که در سمت راست دستگاه قرار دارد، می توان این ویژگی را فعال کرد.

چگونه از قابلیت سیری در آیفون استفاده کنیم؟

بعد از فعال کردن سیری در آیفون، باید بدانیم که چطور می توان از این قابلیت در گوشی خود استفاده کرد تا بتوان از قابلیت های بسیار کاربردی این دستیار هوشمند بهره مند شد. برای استفاده از سیری در گوشی های آیفون کافی است در حالی که صفحه نمایش گوشی قفل است، دکمه هوم را چند ثانیه نگه دارید. به این ترتیب یک عبارت با عنوان What can I help you? برای شما نمایان می شود.

حتی می توان به راحتی با گفتن جمله hey Siri نیز برنامه را صدا زد. چه با استفاده از صدا زدن صوتی برنامه و چه از طریق فشار دادن دکمه هوم، برنامه از شما می پرسد که چه درخواستی دارید. به راحتی درخواست خود را به صورت صوتی بیان کنید تا برنامه آن را انجام داده یا پاسخ شما را بدهد. بنابراین استفاده از قابلیت سیری نیز درست مانند فعال سازی آن بسیار راحت و بدون دردسر است.

 

3.7/5(11 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.