021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

معرفی برخی ویژگی های مخفی iOS 15 آیفون

با عرضه iOS 15، کاربران منتظر شگفتی ها و قابلیت های جدید این نسخه هستند. ویژگی های بسیار جالب و برجسته ای در این نسخه وجود دارد. اما در کنار مشخصات بارز و شناخته شده این نسخه، این آپدیت جدید iOS دارای یک سری ویژگی های مخفی نیز هست. پیدا کردن ویژگی های مخفی iOS 15 آیفون ممکن است برای برخی از کاربران، خصوصا کاربران جدید گوشی های آیفون کمی دشوار باشد. با این حال اکثر قابلیت های مخفی iOS 15 کارایی بسیار بالایی را ارائه می دهند و می توانند استفاده از دستگاه را راحت تر و لذت بخش تر کنند. در این مقاله می خواهیم به بررسی و معرفی برخی از ویژگی های مخفی iOS 15 بپردازیم. این قابلیت های کاربردی، جذابیت این آپدیت جدید را بیشتر برجسته می کند.

ویژگی های مخفی iOS 15 آیفون

کاربردی ترین ویژگی های مخفی iOS 15 آیفون

قابلیت های مخفی iOS 15 بسیار زیاد است. در این جا برخی از کاربردی ترین ویژگی ها را معرفی می کنیم.

امکان ترجمه متن در بستر های مختلف

یکی از ویژگی های مخفی iOS 15 آیفون، امکان ترجمه کردن متن های مختلف در برنامه های متفاوت است. در نتیجه کاربران می توانند در هر برنامه ای که هستند در صورت نیاز متن مورد نظر خود را انتخاب و آن را ترجمه کنند. برای دسترسی به این قابلیت مخفی کافی است بخشی از متن که مد نظر است را مانند عمل کپی پیست کردن انتخاب کرد تا با این کار یک پنجره با گزینه ترجمه نمایان شود.

با انتخاب گزینه ترجمه، متن مورد نظر برای ترجمه به اپل فرستاده می شود. با زدن گزینه Continue، در مرحله بعدی متن ترجمه شده نمایش داده می شود. می توان این ترجمه را کپی و زبان آن را نیز تغییر داد. نکته دیگر این که می توان در حالت آفلاین نیز با استفاده از On-Device Mode، متن را ترجمه کرد.

اسکن کارت متن ها و نوشته ها، یکی از ویژگی های مخفی iOS 15 آیفون

یکی از گزینه های جذاب در بین ویژگی های مخفی iOS 15 ، قابلیت اسکن متن ها و نوشته های مختلف است. با استفاده از این مشخصه می توان با گرفتن گوشی در برابر یک متن یا نوشته مانند کارت ویزیت یا یک تابلو، اطلاعات آن را کپی کرد. با باز کردن دوربین گوشی و انتخاب حالت عکس گرفتن در دستگاه، یک پیام مبنی بر Scan Text نمایان می شود که با انتخاب آن می توان متن مورد نظر را اسکن و سپس آن را در یک برنامه مانند Note کپی پیست کرد.

اعلان های هواشناسی در iOS 15

شرکت اپل توانست با در اختیار داشتن شرکت Dark Sky، ویژگی های جدیدی را به برنامه weather خود در نسخه iOS 15 بیفزاید. در نتیجه یکی از ویژگی های مخفی iOS 15 آیفون، اعلان هایی در خصوص برف و باران و پیش بینی های لحظه به لحظه هواشناسی است.

برای استفاده از این هشدار های لحظه ای کافی است وارد برنامه weather شده و در آن جا گزینه تنظیمات برنامه را زده و گزینه Notifications را انتخاب کنید. در این جا اگر موقعیت مکانی برنامه را فعال کنید، گوشی در هر زمان که برف یا بارانی در آستانه باریدن باشد به شما هشدار خواهد داد. این مورد یکی از کاربردی ترین قابلیت های مخفی iOS 15 است.

در iOS 15 امکان دراگ اند دراپ بین برنامه های مختلف وجود دارد

این همان قابلیت کپی پیست همیشگی است که در مدت هاست در نسخه های مختلف iOS 15 وجود دارد و در این نسخه نیز ارتقا یافته است. با استفاده از این قابلیت می توان یک فایل مانند عکس یا یک متن را در یک برنامه انتخاب کرد و سپس آن را به برنامه ای دیگر منتقل کرد. برای مثال می توان یک عکس را از برنامه گالری به برنامه پیام رسان گوشی منتقل کرد.

می توانید سایز متن های یک برنامه را تغییر دهید

یکی از ویژگی های بهبود یافته در بین قابلیت های مخفی iOS 15، امکان تغییر سایز نوشته ها در یک برنامه به خصوص است. همان طور که می دانید تا کنون در گوشی های هوشمند تنها امکان تغییر سایز فونت ها در کل سیستم عامل وجود داشت. اما در ویژگی های مخفی iOS 15 آیفون می توان از این ویژگی تنها در یک برنامه به خصوص استفاده کرد. با وارد شدن به بخش تنظیمات و سپس بخش control می توان گزینه text size را به ویژگی های کنترل سنتر اضافه کرد. به این ترتیب هر زمان که وارد یکی از برنامه های آیفون می شوید، می توانید سایز نوشته های آن برنامه را به تنهایی تغییر دهید.

قابلیت های بیشتر در برنامه photo

یکی دیگر از ویژگی های مخفی iOS 15 آیفون مورد توجه عکاسان حرفه ای است. در این قابلیت تازه اضافه شده به آپدیت iOS 15، کاربران می توانند بدون نیاز به استفاده از یک برنامه شخص ثالث، اطلاعات بیشتری در مورد تصاویر در برنامه photo به دست آورند. این اطلاعات به راحتی در دسترس کاربران قرار دارد.

ویژگی های مخفی iOS 15 iphone

کنترل و مدیریت راحت تر برنامه ها در iOS 15

یکی از ویژگی های مخفی iOS 15 آیفون به کاربران کمک می کند تا نظارت بیشتری روی برنامه های خود داشته باشند و بهتر بتوانند دسترسی های برنامه های خود را کنترل کنند. این قابلیت به کاربران اعلام می کند که کدام از برنامه های گوشی به داده های آن ها دسترسی دارند. به این ترتیب کاربران می توانند مانع دسترسی برخی از برنامه ها به یک سری از داده شده و به این ترتیب ریسک هک شدن داده ها و به خطر افتادن امنیت دستگاه را کاهش دهند.

به این ترتیب امنیت گوشی های آیفون از همیشه بیشتر می شود. می توان این گزینه را در بخش privacy پیدا کرد. با فعال کردن این ویژگی یک گزارش هفتگی از دسترسی تمام برنامه ها به داده های دستگاه برای شما ارائه می شود که می توان بر اساس آن دسترسی های دستگاه را مدیریت کرد.

با استفاده از  ویژگی های مخفی iOS 15 آیفون می توان سرعت پخش ویدئو ها را تنظیم کرد

از دیگر قابلیت های مخفی iOS 15 که کارایی خوبی برای کاربران دارد، امکان تنظیم کردن سرعت پخش شدن ویدئو هاست. تا زمان انتشار iOS 15، ویدئو پلیر های پیش فرض آیفون امکان کنترل سرعت پخش ویدئو را نداشتند. اما در نسخه جدید این برنامه به این ویژگی مجهز شده و کاربران می توانند میزان سرعت پخش ویدئو ها را کنترل کنند. این مورد یکی از ویژگی های مخفی iOS 15 آیفون است که خصوصا برای پخش آنلاین ویدئو ها مزیت محسوب می شود.

افزوده شدن قابلیت غیر فعال کردن حالت شب در دوربین

با وجودی که حالت نایت مود به عنوان یکی از ویژگی های جذاب آیفون در نظر گرفته می شود، اما با این حال گاهی اوقات کاربران می خواهند این قابلیت را غیر فعال کنند. تا پیش از معرفی iOS 15 و ارائه برخی از ویژگی های مخفی iOS 15 آیفون، غیر فعال کردن این قابلیت دردسر ساز و زمان بر بود.

اما در نسخه به روز شده سیستم عامل کاربران می توانند به راحتی این قابلیت را غیر فعال نگه دارند. با ورود به بخش تنظیمات دوربین دستگاه می توان این گزینه را روی حالت غیر فعال قرار داد. بر خلاف گذشته دیگر نایت مود به صورت خودکار بعد از غیر فعال شدن مجددا فعال نخواهد شد.

دیگر نگران گم شدن گوشی خاموش خود نباشید!

یکی دیگر از ویژگی های مخفی iOS 15 آیفون به نفع کسانی است که همیشه نگران گم کردن گوشی خاموش و بدون شارژ خود هستند. در نسخه جدید iOS 15، یک ویژگی اضافه شده که کاربران می توانند گوشی خود را حتی در حالت خاموش نیز ردیابی کنند. در iOS 15، گوشی آیفون در حالت خاموش نیز به یک ایرتگ تبدیل می شود. در نتیجه دیگر حتی در صورت خاموش بودن دستگاه نیز می توان آن را ردیابی کرد.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.