اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

آموزش نحوه غیر فعال کردن آپدیت خودکار ویندوز 11

ویندوز جدید مایکروسافت ویژگی های مختلفی دارد که برخی مواقع نیاز است این قابلیت ها غیر فعال شوند. برای مثال می توان به غیر فعال کردن انیمیشن های ویندوز 11 اشاره کرد. یکی دیگر از این قابلیت های ارائه شده توسط شرکت مایکروسافت در ویندوز 11 این شرکت، امکان آپدیت شدن خودکار ویندوز است. این به روز رسانی های دائمی برای رفع یک سری باگ ها و بهبود برخی مشخصه های ویندوز ارائه می شود.

اما بسیاری از کاربران تمایلی به این به روزرسانی های خودکار ندارند و به دنبال روشی جهت غیر فعال کردن آپدیت خودکار ویندوز 11 هستند. با غیر فعال سازی آپدیت خودکار ویندوز 11، سیستم عامل به صورت خودکار و بدون درخواست کاربر آپدیت نمی شود. در نتیجه کاربر در صورت تمایل باید به صورت دستی به روز رسانی های سیستم عامل را انجام دهد. روش های مختلفی برای غیر فعال کردن آپدیت خودکار ویندوز 11 وجود دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا روش های مختلفی که در این زمینه وجود دارد را بررسی کنیم.

غیر فعال کردن آپدیت خودکار ویندوز 11

چرا باید آپدیت خودکار ویندوز 11 را غیر فعال کنیم؟

پیش از بررسی روش های مختلف موجود جهت غیر فعال کردن آپدیت خودکار ویندوز 11 بهتر است ببینیم اصلا چرا این قابلیت باید غیر فعال شود؟ آیا به روز رسانی های خودکار برای سیستم مشکل ساز می شود؟ قطعا پاسخ منفی است چرا که این به روز رسانی ها از جانب مایکروسافت و برای رفع باگ های سیستم عامل ارائه می شود. 

اما معمولا این به روز رسانی ها در زمان هایی انجام می شود که کاربر زمان کافی برای انتظار را ندارد و نمی تواند برای اتمام آپدیت سیستم عامل صبر کند. در نتیجه به دلیل زمان بر بودن به روز رسانی، کاربر ترجیح می دهد با غیر فعال سازی آپدیت خودکار ویندوز 11، این کار را در زمان های مناسب مد نظر خود انجام دهد.

روش های مختلف غیر فعال کردن آپدیت خودکار ویندوز 11

برای غیر فعال سازی آپدیت خودکار ویندوز 11 روش های مختلفی وجود دارد. هر یک از آن ها را می توان برای غیر فعال کردن آپدیت خودکار ویندوز 11 انتخاب و مورد استفاده قرار داد. روش های زیر، راه کار های پیشنهادی برای این منظور است:

 • توقف آپدیت خودکار ویندوز 11 از طریق Update & Security
 • غیر فعال سازی آپدیت خودکار از طریق Update Services
 • توقف آپدیت خودکار از طریق توقف Metered Connection
 • غیر فعال سازی آپدیت خودکار از طریق Registry
 • توقف آپدیت خودکار ویندوز 11 با استفاده از Group Policy
 • استفاده از نرم افزار برای توقف آپدیت خودکار ویندوز 11

توقف آپدیت خودکار ویندوز 11 از طریق Update & Security

برای غیر فعال کردن آپدیت خودکار ویندوز 11 از طریق Update & Security، باید ابتدا دکمه های Windows + I را با هم فشار دهید تا به این ترتیب صفحه تنظیمات برای شما باز شود.

حال در این بخش با انتخاب گزینه Settings می توان به بخش Update & Security دسترسی یافت. با ورود به این قسمت، در سمت چپ صفحه گزینه ویندوز آپدیت را انتخاب کرده و مدت زمان تعویض آپدیت خودکار را انتخاب کنید. می توان این مدت را روی یک هفته تنظیم کرد. همچنین می توان با استفاده از تنظیمات پیشرفته ویندوز، مدت زمان تعویق بیشتری را برای آپدیت خودکار ویندوز 11 در نظر گرفت.

غیر فعال سازی آپدیت خودکار ویندوز 11 از طریق Update Services

برای استفاده از این روش به منظور غیر فعال کردن آپدیت خودکار ویندوز 11، باید در بخش جست و جوی ویندوز، گزینه service را سرچ کرده و Services app را انتخاب کرد. حال در صفحه ای که برای شما باز می شود از بین گزینه های موجود، گزینه Windows Update services را یافته و آن را انتخاب کنید.

روی ویندوز آپدیت کلیک کرده تا Windows Update Properties باز شود. حال در بین گزینه های بالای صفحه، وارد سربرگ General شده و در آن جا گزینه Startup type را انتخاب و آن را روی حالت Disabled قرار دهید. در نهایت برای تکمیل غیر فعال سازی آپدیت خودکار ویندوز 11 از این روش، روی گزینه apply و ok بزنید و تغییرات اعمال شده را ذخیره کنید.

توقف آپدیت خودکار از طریق توقف Metered Connection

برای غیر فعال کردن آپدیت خودکار ویندوز 11 از طریق Metered Connection نیز باید ابتدا به منوی تنظیمات ویندوز دسترسی یافت و از آن جا وارد منوی Network & Settings شد. با فشردن دکمه های Win + L می توان به این قسمت رسید. حال در صفحه باز شده در سمت راست گزینه Properties را انتخاب کرده و در لیست نمایش داده شده، روی گزینه Metered Connection کلیک کنید.

این گزینه دارای یک علامت است که باید آن را روی حالت on قرار داد. حال مسیر Settings -> Windows Update -> Advanced Options را دنبال کرده و در آن جا گزینه Download over metered connections را روی حالت off قرار داده تا به این ترتیب کار غیر فعال سازی آپدیت خودکار ویندوز 11 را به این روش انجام دهید.

غیر فعال سازی آپدیت خودکار از طریق Registry

برای غیر فعال کردن آپدیت خودکار ویندوز 11 از این طریق باید در قسمت جست و جوی ویندوز عبارت های Registry Editor یا Regedit را جست و جو کرده تا برای شما نمایش داده شوند. سپس روی آن ها کلیک کرده و وارد این بخش شوید. حال باید برای غیر فعال سازی آپدیت خودکار ویندوز 11 از این طریق، مسیر زیر را در این بخش دنبال کنید:

HKEY_LOCAL_MACHINE-SOFTWARE-Policies-Microsoft-Windows

در صورت داشتن گزینه ویندوز آپدیت روی آن کلیک کرده و آپدیت خودکار را غیر فعال کنید. البته ممکن است این گزینه از پیش وجود نداشته باشد. در نتیجه باید آن را به صورت دستی ایجاد کرد.

نحوه ایجاد ویندوز آپدیت به چه صورت است؟

در روش غیر فعال کردن آپدیت خودکار ویندوز 11 از طریق رجیستری، گاهی لازم به ایجاد ویندوز آپدیت است. برای این منظور باید مسیر زیر را دنبال کرد:

 • ابتدا روی ویندوز راست کلیک کرده و گزینه New را انتخاب کنید
 • در لیست باز شده، گزینه Key را انتخاب کنید
 • در این جا نام Key را به Windows Update تغییر دهید.
 • در مرحله بعدی باید برای ویندوز آپدیت یک Key جدید ایجاد کرد
 • نام Key را AU گذاشته و روی آن راست کلیک کرده و وارد بخش Value شوید
 • در این جا گزینه No Auto Update را پیدا کنید و روی آن راست کلیک نمایید
 • گزینه Modify را انتخاب و در آن جا Value را روی یک قرار دهید
 • در نهایت هم یک بار سیستم را ریستارت کنید

توقف آپدیت خودکار ویندوز 11 با استفاده از Group Policy

برای استفاده از این روش به منظور غیر فعال کردن آپدیت خودکار ویندوز 11 ابتدا باید یک نسخه پشتیبان از داده های سیستم تهیه کرد. با جست و جوی عبارت Group Policy Editor در بخش سرچ ویندوز، می توان وارد این بخش شد. روی آن کلیک کرده تا Group Policy Editor باز شود. حال برای غیر فعال سازی آپدیت خودکار ویندوز 11 از این روش، مسیر زیر را دنبال کنید:

Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Windows Update

حال در ادامه باید گزینه Manage end user experience را در لیست نمایش داده شده در سمت چپ پیدا کرده و روی آن کلیک کنید. در مرحله بعد بین گزینه های نمایش داده شده، روی عبارت Configure Automatic Updates دو بار کلیک کرده و گزینه رو به روی آن را روی حالت Disabled قرار دهید. تغییرات را ذخیره کرده و سیستم را ریستارت کنید. به این ترتیب آپدیت خودکار غیر فعال شده و باید از این پس تمام به روز رسانی ها به صورت دستی انجام شود.

استفاده از نرم افزار برای توقف آپدیت خودکار ویندوز 11

در روش دیگری که برای غیر فعال کردن آپدیت خودکار ویندوز 11 می توان از آن استفاده کرد، می توان از یک سری نرم افزار های تخصصی برای این منظور کمک گرفت. این نرم افزار ها اختصاصا برای مدیریت آپدیت های ویندوز کاربرد دارند و انواع مختلفی نیز از آن ها در دسترس است.

از کاربردی ترین آن ها برای غیر فعال سازی آپدیت خودکار ویندوز 11 می توان به نرم افزار های Defender block tool یا نرم افزار Blocker Utility اشاره کرد. برای استفاده از آن ها کافی است نسخه سازگار و مرتبط با ویندوز مورد نظر را دانلود و نصب کرد و با اجرای برنامه با استفاده از گزینه Disable Updates، آپدیت خودکار را غیر فعال کرد. این روش هم به راحتی می تواند به کاربران جهت مدیریت کامل آپدیت های سیستم عامل کمک کند و کارایی بالایی دارد.

5/5(1 امتیاز)