021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

چطور تلفن ثابت را به موبایل وصل کنیم؟

وصل کردن تلفن ثابت به موبایل، که با عنوان دایورت کردن هم شناخته می شود، روش های مختلفی دارد که در ادامه آنها را به شما آموزش می دهیم. با دایورت کردن تلفن روی موبایل، می توانید تمامی تماس های تلفن ثابت منزل یا محل کارتان را به گوشی موبایل خود منتقل کرده و به این ترتیب، تماس از دست رفته نداشته باشید. به این ترتیب حتی وقتی در محل نیستید، می توانید تماس ها را دریافت کرده و پاسخ بدهید.

مراحل و روش های وصل کردن تلفن ثابت به موبایل ساده هستند؛ با این حال اگر به هر دلیلی برای دایورت کردن تلفن خود دچار مشکل شدید، کافی است با نمایندگی تعمیر تلفن در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید تا کارشناسان ما به شما مشاوره رایگان ارائه دهند.

چطور تلفن ثابت را به موبایل وصل کنیم؟

مراحل وصل کردن تلفن ثابت به موبایل (از طریق مخابرات)

برای اتصال تلفن ثابت به گوشی موبایل، بهترین کار این است که از سرویس مخصوص مخابرات استفاده کنید. بدین منظور، به  نزدیک ترین مرکز مخابرات مراجعه کرده و درخواست کنید تا سرویس دایورت برای شما فعال شود. پس از فعال سازی، مراحل وصل کردن تلفن ثابت به موبایل را به ترتیب زیر انجام دهید:

  • گوشی تلفن ثابت خود را بردارید و دکمه ستاره را بزنید.
  • عدد 21 را شماره گیری کنید.
  • حالا دوباره کلید ستاره را بزنید.
  • شماره ای را که می خواهید تلفن ثابت خود را روی آن دایورت کنید، وارد نمایید.
  • کلید مربع را فشار دهید.
  • در این مرحله باید صدای تلفن تغییر تغییر کند تا مطمئن شوید که مراحل دایورت کردن به درستی اجرا شده اند.
مراحل وصل کردن تلفن ثابت به موبایل (از طریق مخابرات)

دایورت کردن تلفن ثابت هنگام مشغول بودن خط

ممکن است بخواهید هنگام مشغول بودن خط، اقدام به وصل کردن تلفن ثابت به موبایل کنید. در این صورت باید گوشی تلفن را برداشته و دکمه ستاره را فشار دهید. سپس عدد 60 را شماره گیری کرده و مجددا کلید ستاره را فشار دهید. شماره ای را که می خواهید در صورت اشغال بودن خط به آن انتقال یابد، شماره گیری کنید. در نهایت کلید مربع را بزنید تا مراحل دایورت کردن تلفن روی موبایل به پایان برسند.

دایورت موبایل روی تلفن ثابت

تا اینجا با مراحل و روش های مختلف وصل کردن تلفن ثابت به موبایل آشنا شدید. اما ممکن است به هر دلیلی بخواهید عکس این کار را انجام دهید. برای وصل کردن موبایل به تلفن ثابت، وارد قسمت settings گوشی خود شوید. سپس گزینه call را انتخاب کرده و روی گزینه call forwarding تپ کنید. صفحه ای باز می شود که گزینه هایی در آن دیده می شوند.

در صورتی که always forward   را انتخاب کنید، تماس ها برای همیشه به شماره ای که وارد می کنید دایورت می شوند. گزینه  forward if با سه گزینه دیگر نمایش داده می شود که Busy   در آن هنگام مشغول بودن خط، Unanswered  در صورت پاسخگو نبودن و unreachable  هنگام در دسترس نبودن، تماس ها را دایورت می کند.

دایورت موبایل روی تلفن ثابت

لغو دایورت کردن تلفن ثابت روی موبایل

ممکن است بعد از وصل کردن تلفن ثابت به موبایل، بخواهید این اتصال را قطع کنید. جهت لغو دایورت کردن تلفن روی موبایل، کافی است گوشی تلفن را برداشته و کلید مربع را فشار دهید. سپس عدد 21 را شماره گیری کرده و مجددا کلید مربع را فشار دهید. به این ترتیب، دایورت غیر فعال خواهد شد.

 

مقالات مرتبط تلفن سانترال

4.5/5(2 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.