021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

علت قطع و وصل شدن بلوتوث تلویزیون چیست؟

قطع و وصل شدن بلوتوث تلویزیون یکی از مشکلات رایج بوده که ممکن است برای اغلب کاربران ایجاد شده باشد. یکی از مزایای مهم و کاربردی که در سال های اخیر به تلویزیون های جدید افزوده شده، امکان اتصال به دستگاه های دیگر از طریق بلوتوث است. اما ممکن است در برخی مواقع با عدم اتصال بلوتوث تلویزیون روبرو شوید که در این مطلب بیشتر به این مشکل اشاره خواهیم کرد.

علت قطع و وصل شدن بلوتوث تلویزیون

بررسی دلایل قطع و وصل شدن بلوتوث تلویزیون

چنانچه در حین اتصال با قطع و وصل شدن بلوتوث تلویزیون مواجه شدید، دلایل متعددی دارد. به این ترتیب لازم است موارد زیادی را مورد بررسی قرار داده و علت آن را کشف کنید. در این بخش به این موارد اشاره خواهیم کرد:

راهکارهای رفع مشکل قطع و وصل شدن بلوتوث تلویزیون

حالا که با دلایل قطع و وصل شدن بلوتوث تلویزیون آشنا شدید، لازم است به راهکارهای رفع این مشکل اشاره کنیم تا بتوانید در مواقع ضرورت از آن ها استفاده کنید. این راهکارها از قرار زیر هستند:

تلویزیون را از طریق ریموت کنترل و لوازم جانبی اضافه کنید

برای اینکه به جفت کردن یک دستگاه بلوتوث جدید با تلویزیون بپردازید، لازم است برای بررسی بخش کنترل از راه دور و لوازم جانبی اقدام نمایید. این کار از طریق زیر انجام می شود:

 • ابتدا اقدام به باز کردن برنامه تنظیمات در تلویزیون نمایید که در بالای صفحه اصلی قرار گرفته و با نماد چرخ دنده نمایش داده شده است.
 • سپس به یافتن بخش Remotes & Accessories پرداخته و آن را انتخاب نمایید.
تلویزیون را از طریق ریموت کنترل و لوازم جانبی اضافه کنید
 • حالا به انتخاب تب Accessories بپردازید.
 • در این مرحله تلویزیون برای اتصال به دنبال دستگاه های بلوتوث سازگار است.
 • با پیدا کردن دستگاه، اقدام به انتخاب آن و آغاز فرایند جفت شدن نمایید.
 • شما می توانید با انتخاب Pair اجازه جفت شدن بلوتوث را تایید کنید.
 • حالا می توانید دستگاه را در لیست لوازم جانبی مشاهده کنید و مشکل عدم اتصال بلوتوث تلویزیون رفع خواهد شد.

از قرار گرفتن دستگاه در حالت جفت اطمینان حاصل نمایید

ممکن است علت قطع و وصل شدن بلوتوث تلویزیون از قرار نگرفتن دستگاه در حالت جفت باشد. از این رو باید لوازم جانبی یا دستگاهی که قصد جفت کردن آن را دارید، پیش از آغاز جستجوی تلویزیون، در حالت جفت سازی قرار بگیرد. 

در حالت کلی با نگه داشتن دکمه روشن/خاموش و چشمک زدن چراغ، دستگاه جفت می شود. اما این روش ممکن است در مدل های مختلف تلویزیون متفاوت باشد.

اتصال لوازم جانبی به دستگاه های دیگر را لغو جفت سازی کنید

زمانی که قصد اتصال لوازم جانبی بلوتوثی را دارید که با دستگاه دیگری جفت سازی شده، باید اتصال آن را لغو کرده و جفت سازی را متوقف نمایید. با این کار تلویزیون شما می تواند لوازم جانبی را به عنوان دستگاه جدید شناسایی کرده و در لیست نمایش دهد.

یک دستگاه سازگار را برای جفت سازی امتحان کنید

ممکن است علت قطع و وصل شدن بلوتوث تلویزیون از عدم سازگاری دستگاه با تلویزیون باشد. تلویزیون های اندرویدی قادر به پشتیبانی از اتصالات بلوتوث دستگاه ها و لوازم جانبی محدودی هستند. از این رو باید به انتخاب لوازم جانبی بپردازید که با تلویزیون سازگار هستند.

تلویزیون را خاموش کرده و مجددا روشن کنید

در برخی مواقع که با مشکل عدم اتصال بلوتوث تلویزیون روبرو می شوید، ممکن است با راهکاری ساده مشکل رفع شود. به این ترتیب یک بار تلویزیون را خاموش کرده و از پریز برق جدا کنید. سپس حدودا چند دقیقه منتظر بمانید و مجددا دستگاه را روشن نمایید و اتصال را امتحان کنید. با این اقدام تلویزیون شما تحت یک بازنشانی نرم قرار گرفته و ممکن است مشکل آن برطرف شود.

نرم افزار تلویزیون را به روز رسانی کنید

یکی دیگر از دلایل رایج قطع و وصل شدن بلوتوث تلویزیون این است که نرم افزار دستگاه دارای باگ است و امکان جفت سازی با سایر دستگاه های بلوتوثی را به شما نمی دهد. در این شرایط لازم است برای به روز رسانی نرم افزار تلویزیون به آخرین نسخه اقدام کنید. مراحل انجام به روز رسانی نرم افزار تلویزیون از قرار زیر است:

 • ابتدا به بخش تنظیمات تلویزیون وارد شوید که در بالای صفحه اصلی قرار گرفته است.
 • سپس گزینه More Settings را انتخاب کنید و وارد آن شوید.
 • حالا گزینه About را انتخاب نمایید.
 • در این مرحله وارد تب System Update شوید.
نرم افزار تلویزیون را به روز رسانی کنید
 • پس از آن، گزینه Check for updates را انتخاب کنید و از اتصال تلویزیون به اینترنت اطمینان حاصل کنید.
 • در صورتی که به روز رسانی در دسترس باشد، می توانید روی صفحه مشاهده کنید.
 • بنابراین با انتخاب گزینه Install صبر کنید تا فرایند به روز رسانی نرم افزار تلویزیون و نصب آن به اتمام برسد. با این روش مشکل عدم اتصال بلوتوث تلویزیون رفع خواهد شد.
بروز رسانی نرم افزار تلویزیون
3.5/5(2 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.