021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

اندروید تی وی چیست و چه کاربردی دارد؟

اندروید تی وی، دستگاهی است که برای دسترسی نمایشگرهای بزرگ، همچون تلویزیون به برنامه ها و سرویس های گوگل پلی طراحی شده است. این دستگاه به تلویزیون وصل می شود و با ارائه قابلیت های متعدد، امکانات متنوعی را برای کاربران فراهم می کند. فضای Android TV با تلویزیون همگام سازی شده و شرکت های مختلفی از جمله گوگل، انواع مختلف آن را تولید و عرضه کرده اند. حتی برخی از تلویزیون های جدید به صورت پیش فرض دارای اندورید تی وی هستند.

در ادامه این مطلب، ویژگی های اندروید تی وی را معرفی کرده و تفاوت های این دستگاه با اندروید باکس و دیگر دستگاه های مشابه را مفصلا بررسی می کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان تعمیر تلویزیون، با مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

اندروید تی وی چیست ؟

انواع مدل های اندروید تی وی

دستگاه های بسیار متنوعی در بازار وجود دارند که قابلیت های اندروید تی وی را ارائه می دهند. البته بیشتر این دستگاه ها Android TV  نیستند؛ اما مجهز به سیستم عامل اندروید بوده و می توانید از آنها برای اتصال به تلویزیون استفاده کنید.

نکته جالب تر این که بسیاری از این دستگاه ها تغییراتی در سیستم عامل ایجاد کرده و آن را به گونه ای تغییر می دهند که به تلویزیون دسترسی داشته باشند. لذا بهتر از است در صورت نیاز به اندروید تی وی، همین دستگاه را خریداری کرده و جهت جلوگیری از بروز هرگونه مشکل، از خرید نمونه های مشابه خودداری نمایید.

قابلیت های  Android TV

اندروید تی وی را می توان همان نرم افزار اندروید به شمار آورد که برای استفاده در تلویزیون بهینه سازی شده است. این دستگاه از تمامی برنامه ها و اپلیکیشن هایی که توسط برنامه نویسان برای گوشی های هوشمند و تبلت ارائه شده اند، پشتیبانی می کند. یعنی پس از وصل کردن اندروید تی وی به تلویزیون، می توانید به تمامی برنامه های گوگل پلی دسترسی داشته باشید. کافی است عبارت مورد نظرتان را تایپ کرده و یا به وسیله دستیار صوتی، آن را سرچ کنید.

ارائه محتوا در Android TV با استفاده از Google Play Store انجام می شود؛ اما ویژگی جالب آن این است که جستجو را از بین تمامی ارائه دهندگان خدمات آنلاین انجام و ارائه می دهد. قابلیت دیگر این دستگاه، اجرای بازی ها با همان کیفیت پلی استیشن و Amazon Fire TV است. در صورت تمایل به تماشای فیلم یا برنامه آنلاین، آن را جستجو کنید تا این سیستم، آن را در بین  تمامی ارائه کنندگان خدمات فیلم و سریال جستجو کند.

تفاوت اندروید باکس و اندروید تی وی

همانطور که در بخش های قبل اشاره کردیم، دستگاه های زیادی در بازار هستند که عملکردی شبیه به اندروید تی وی دارند. یکی از این دستگاه ها، اندروید باکس یا تی وی باکس است که طرفداران زیادی هم دارد. اما این دو دستگاه، تفاوت های زیادی باهم دارند که نباید از آنها غافل شوید. مهم ترین تفاوت این دو دستگاه، این است که برای دسترسی به قابلیت های اندروید تی وی باید لایسنس آن را از شرکت گوگل خریداری کنید.

اما تی وی باکس‌ از اندروید خام استفاده می کند که به صورت متن باز، در دسترس همه کاربران قرار دارد. همچنین رابط کاربری اندروید تی وی در مقابل تی وی باکس، سطح بالاتر بوده و به صورت اختصاصی برای تلویزیون طراحی شده است. اندروید باکس سرعت بیشتری دارد و البته می توان گفت که از کیفیت صدا و تصویر بالاتری هم برخوردار است. تفاوت مهم دیگر این که اندروید باکس، به مراتب ارزان قیمت تر از اندروید تی وی است.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.