چگونه موبایل را به تلویزیون وصل کنیم؟

سوالات متداول

گوشی های هوشمند امروزی قابلیت های فراوانی ارائه می دهند. این قابلیت های فراوان باعث ذخیره ی اطلاعات بسیاری می شود که شاید بخواهید آن ها را در صفحه ی بزرگ تلویزیون به نمایش بگذارید. وصل کردن موبایل به تلویزیون کار چندان دشواری نیست. کافی است یک بار با طریقه ی صحیح انجام این کار آشنا شوید تا پس از آن طی مدت زمان کوتاهی بتوانید سیستم تلفن همراه را به تلویزیون متصل کنید و فیلم ها و تصاویر مختلف را به تلویزیون منتقل کنید. در ادامه دو روش مختلف برقراری اتصال گوشی به تلویزیون را شرح خواهیم داد. بسته به نوع گوشی و شرایط تلویزیون مورد استفاده یکی از این روش ها را برگزینید.

وصل کردن موبایل به تلویزیون

وصل کردن موبایل به تلویزیون از طریق کابل

متداول ترین راه برای وصل کردن موبایل به تلویزیون استفاده از کابل است. امکان دارد کمی جزئیات این روش در گوشی های مختلف اندرویدی و نسخه های گوناگون ios متفاوت باشد، اما به طور کلی آنچه که باعث برقراری اتصال گوشی و تلویزیون می شود، یک کابل USB است. البته ابتدا باید به سراغ وب سایت سازنده ی گوشی مورد استفاده بروید و وجود تکنولوژی MHL در آن را بررسی کنید. اگر گوشی از این نوع فناوری پشتیبانی می کند، کابل و یا آداپتور MHL، درگاه ورودی اچ دی ام آی در تلویزیون، کابل HDMI و کابل پاور تمام چیزی است که فرآیند اتصال را شکل می دهد. پس از تهیه ی این کابل ها و تجهیزات، گوشی را به آداپتور MHL متصل کرده، سپس آن را با استفاده از کابل HDMI به تلویزیون وصل نمایید تا محتوای مد نظر بر روی صفحه نمایش تلویزیون نمایان شود.

نقش استاندارد میراکست در ارتباط بین موبایل و تلویزیون

راهکار دیگری که برای وصل کردن موبایل به تلویزیون وجود دارد، استفاده از استاندارد میراکست است. این استاندارد گاهی به عنوان یک نوع دستگاه اتصالی برای برقراری رابطه بین دستگاه های دیجیتال معرفی می شود. این تعریف نمی تواند صحیح باشد. استاندارد میراکست در واقع یک قابلیت است که دستگاه های دیجیتالی چون تلویزیون با داشتن آن قادر به برقراری ارتباطات بی سیم هستند. از حضور این ویژگی با بررسی اطلاعات تلویزیون در وب سایت برند سازنده مطلع شوید.

استفاده از وایرلس برای برقراری اتصال بین گوشی و تلویزیون

وصل کردن موبایل به تلویزیون به صورت بی سیم با استفاده از تکنولوژی میراکست امکان پذیر است. در منوی Device connector به بخش screen share بروید و میراکست را در تلویزیون و پس از آن در گوشی فعال سازید. کافی است در گوشی اسم تلویزیون را بیابید. به عنوان مرحله ی آخر پیغام مرتبط با اتصال گوشی به تلویزیون را اکی کنید و به راحتی محتوای درون موبایل را به تلویزیون انتقال دهید. اگر در این بین ارور خاصی دیده می شود و یا درخصوص یکی از مراحل ذکر شده نیازمند راهنمایی های بیشتری هستید؛ با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+