021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

آموزش وصل کردن کامپیوتر به اینترنت

شاید برای بسیاری وصل کردن کامپیوتر به اینترنت یک کار روتین و ساده باشد، اما هنوز هم برای بسیاری از کاربران، خصوصا کسانی که به سادگی یک سیستم را خریداری کرده اند انجام یک سری تنظیمات برای اتصال کامپیوتر به اینترنت جای سوال دارد. راه ها و گزینه های مختلفی اکنون برای وصل کردن کامپیوتر به داده اینترنت وجود دارد.

دلیل آن هم توسعه فناوری و گسترش قابلیت هایی است که برای اتصالات هوشمند ارائه شده است. در این مطلب با ما همراه باشید تا به بررسی گزینه های مختلفی که می توان یک کامپیوتر را به اینترنت وصل کرد بپردازیم. برخی از این روش ها به ابزارهای اضافی هم نیاز دارند و برخی نیز راه حل ساده تری برای وصل کردن کامپیوتر به اینترنت هستند.

آموزش وصل کردن کامپیوتر به اینترنت

روش های مختلف وصل کردن کامپیوتر به اینترنت

همانطور که گفته شد برای اتصال کامپیوتر به اینترنت چندین گزینه مختلف وجود دارد. کلیه مسیرهایی که می توان از آنها کامپیوتر را به اینترنت وصل کرد شامل موارد زیر می شود:

 • آموزش وصل کردن کامپیوتر به اینترنت مودم ( اتصال فیزیکی از طریق کابل )
 • وصل کردن کامپیوتر به اینترنت وای فای
 • وصل کردن کامپیوتر به اینترنت موبایل

این روش ها را می توان برای متصل کردن کامپیوتر به اینترنت در نظر داشت. برخی از این روش ها مانند روش اول که در واقع اتصال به مودم است می تواند به دو طریق با کابل یا بدون کابل، سیستم را مستقیما به اینترنت وصل کند. در بقیه روش ها نیز از یک دستگاه واسطه مانند گوشی برای اتصال استفاده می شود.

1. آموزش وصل کردن کامپیوتر به مودم

اولین گزینه برای وصل کردن کامپیوتر به اینترنت، اتصال فیزیکی است که  در آن از یک کابل برای اتصال کامپیوتر به مودم استفاده می شود. برای این منظور باید ابتدا کابل مناسب را تهیه کرده و یک سر آن را به سیستم و سر دیگر را به مودم متصل کنید. پورت مناسب برای زدن کابل اتصال به مودم در پشت کامپیوتر، پورت LAN است.

به این ترتیب می توان کامپیوتر را به مودم وصل کرد. البته برای این که اتصال به اینترنت در سیستم برقرار شود و بتوان از اینترنت استفاده کرد باید تنظیماتی نیز در آن اعمال شود. البته می توانید علاوه بر مودم از اتصال با کابل کامپیوتر به تلفن ثابت برای دسترسی به اینترنت هم استفاده کنید.

در کل به این گزینه ها، اتصال فیزیکی کامپیوتر به اینترنت گفته می شود. یک گزینه دیگر هم وجود دارد که به آن اتصال از طریق کابل اترنت گفته می شود. این نوع اتصال فیزیکی هم سرعت بسیار بالایی را ارائه می دهد و شاید بسیاری این نوع اتصال را انتخاب کنند.

2. وصل کردن کامپیوتر به اینترنت وای فای

روش دیگری که می توان مستقیما کامپیوتر را به اینترنت وصل کرد، اتصال از طریق وای فای است. این نوع اتصال به صورت بی سیم انجام می شود که انتخاب اکثر کاربران نیز هست. برای این نوع اتصال به یک روتر یا مودم بی سیم نیاز است. علاوه بر روتر برای وصل کردن کامپیوتر به اینترنت وای فای به آداپتور مناسب وای فای هم نیاز دارید. این آداپتور شبکه در واقع یک سخت افزار است که به سیستم شما قابلیت اتصال بی سیم به وای فای را می دهد.

شما باید کارت شبکه وایرلس را روی سیستم تان داشته باشید تا بتوانید به صورت بی سیم به وای فای وصل شوید. در صورت نداشتن آن باید درایور مربوط به دانگل وای فای USB را دانلود کرده و آن را روی سیستم نصب کنید. سپس با انجام تنظیمات مورد نیاز می توان کامپیوتر را به اینترنت وای فای وصل کرد. نحوه انجام تنظیمات مورد نیاز را در ادامه بررسی می کنیم.

اگر نیاز به تعمیرات تخصصی کامپیوتر دارید ، با کارشناسان تعمیر کامپیوتر در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

3. تنظیمات کامپیوتر برای اتصال به اینترنت وای فای

 • بعد از نصب آداپتور وای فای روی سیستم، برای وصل کردن کامپیوتر به اینترنت وای فای باید ابتدا وارد بخش کنترل پنل سیستم شوید.
 • در منوی استارت کنترل پنل را سرچ کرده تا به آن دسترسی یابید.
 • حالا در بخش کنترل پنل به دنبال گزینه Network and internet بگردید.
 • روی آن بزنید و در ادامه view network status and tasks را انتخاب کنید.
تنظیمات کامپیوتر برای اتصال به اینترنت وای فای
 •  روی این گزینه کلیک کرده و در ادامه بخش Change adapter settings را انتخاب کنید.
 • به این ترتیب شما به لیست کامل آداپتورهای وای فای نصب شده روی سیستم دسترسی خواهید یافت.
 • شما برای اتصال کامپیوتر به اینترنت به صورت بی سیم باید گزینه Wireless Network Connection را انتخاب کنید. 
تنظیمات کامپیوتر برای اتصال به اینترنت wifi
 • حالا روی گزینه CONNECT TO کلیک کنید تا بتوانید به شبکه وای فای در دسترس متصل شوید.
 • در صورتی که گزینه Connect Automatically را انتخاب کنید، سیستم شما همیشه به صورت خودکار در صورت فعال بودن شبکه به آن وصل می شود.
تنظیمات کامپیوتر برای اتصال به اینترنت وای فای

4. وصل کردن کامپیوتر به اینترنت از طریق گوشی

یکی دیگر از گزینه های وصل کردن کامپیوتر به اینترنت اتصال آن از طریق اینترنت گوشی است. برای این که بتوانید کامپیوتر را به اینترنت گوشی وصل کنید هم می توانید این اتصال را از طریق بلوتوث انجام دهید و هم از طریق وای فای. در کل این روش کمی پیچیده تر است اما قطعا در صورت دسترسی نداشتن به کابل، مودم یا اینترنت وای فای تنها گزینه است.

 • اتصال کامپیوتر به اینترنت گوشی با بلوتوث

اگر می خواهید دسترسی به اینترنت گوشی را در کامپیوتر از طریق بلوتوث فعال کنید باید ابتدا بلوتوث گوشی را روشن کرده و آن را در سیستم جست و جو کنید. حالا هر دو دستگاه را از طریق بلوتوث به هم وصل کرده و به اشتراک گذاری اینترنت گوشی را انتخاب کنید. با این کار شما می توانید به راحتی کامپیوتر را به اینترنت گوشی وصل کنید.

 • برای فعال کردن این تنظیمات در سیستم باید بعد از روشن کردن بلوتوث کامپیوتر  وارد بخش تنظیمات آن شوید و قسمت CONNECTION و سپس MORE را انتخاب کنید.
 • در مرحله بعدی قسمت Mobile Hotspot and Tethering را انتخاب کرده و گزینه به اشتراک گذاری اینترنت از طریق بلوتوث یا Bluetooth tethering را روشن کنید.
 • به این ترتیب کار وصل کردن کامپیوتر به اینترنت گوشی انجام می شود.
اتصال کامپیوتر به اینترنت گوشی با بلوتوث
 • استفاده از وای فای برای وصل شدن به اینترنت گوشی

 • در این روش درست مسیر قبلی را دنبال می کنید اما این بار در بخش CONNECTION، گزینه Mobile Hotspot and Tethering را فعال کنید.
استفاده از وای فای برای وصل شدن به اینترنت گوشی
 • با انجام این کار تلفن همراه شما در نقش یک مودم وای فای ظاهر می شود می توان سیستم را به اینترنت دستگاه وصل کرد.
 • این روش هم می تواند برای اتصال کامپیوتر به اینترنت استفاده شود.
4.1/5(17 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *