021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

علت خرابی تلویزیون چیست؟

خرابی تلویزیون به دلایل مختلف اتفاق می افتد. کارشناس باید ابتدا مشکل را شناسایی کرده و سپس برای رفع خرابی تلویزیون اقدام نماید. نداشتن تصویر ، چشمک زدن چراغ پاور ، خاموش و روشن شدن تلویزیون ، قطع و وصل شدن تلویزیون ، خرابی بک لایت تلویزیون و… از جمله خرابی های تلویزیون هستند. که هر کدام به دلیل مشکل در یک قطعه مرتبط اتفاق می افتد.

علت خرابی تلویزیون چیست ؟
 • اشکال در سیم‌ها، پریز برق، کنترل از راه دور، تنظیمات تصویر
 • خرابی در پنل یا برد تلویزیون باشد.
 • خرابی در قطعات الکترونیکی یا بورد منبع تغذیه باشد.
 • خرابی در بورد منبع تغذیه، بورد مادر یا بورد سایر قطعات باشد.
 • اشکال در اسپیکرها، کابل‌های صدا، تنظیمات صدا یا خرابی در بورد صدا باشد.
 • خرابي بك لایت (به دليل سوختگي LED های پس زمينه
 • خرابي در بورد LED يا بورد منبع تغذيه
 • قطع شدن برق
 • خرابي فيوز
 • خرابي كابل برق
 • خرابي در بورد منبع تغذيه
خرابی تلویزیون

عیب یابی و رفع خرابی تلویزیون

برای عيب يابي تلويزيون و رفع هر يك از مشکلات تلویزیون، لازم است كه قبلاً علايم و نشانه های آن را شناسایى كرده و سپس با رعایت احتياط های لازم، به برطرف كردن عامل خرابى تلویزیون بپردازید. البته بعضى از اين مشكلات نياز به دانش فنى و تخصصى دارند و بهتر است توسط کارشناس نمایندگی تعمیر تلویزیون عیب یابی شوند.

آموزش عیب یابی و رفع خرابی تلویزیون

اگر تلویزیون شما تصویر ندارد : ابتدا بررسی کنید که سیم‌ها و پریز برق به درستی وصل شده‌اند. سپس با کنترل از راه دور، تنظیمات تصویر را چک کنید و مطمئن شوید که روشنایی و کنتراست مناسب هستند. اگر مشکل حل نشد، ممکن است پنل یا بورد تلویزیون خراب باشد و نیاز به تعمیر داشته باشد.

در این مقاله با ما همراه شوید: دلیل سیاه شدن تصویر تلویزیون

اگر چراغ پاور (Power) تلویزیون شما به طور مداوم چشمک می‌زند 

در این صورت، باید تلویزیون را از برق جدا کنید و چند دقیقه صبر کنید. سپس دوباره تلویزیون را به برق وصل کنید و دکمه پاور (Power) را فشار دهید. اگر مشکل حل نشد، ممکن است قطعات الکترونیکی یا بورد منبع تغذیه خراب باشد و نیاز به تعمیر داشته باشد.

اگر تلویزیون شما خاموش و روشن می‌شود

ابتدا باید بررسی کنید که آخرین نسخه نرم‌افزار تلویزیون را دارید. برای این کار، می‌توانید به منوی تنظیمات (Settings) تلویزیون بروید و گزینه به‌روزرسانی (Update) را انتخاب کنید. سپس باید سرویس‌های اینترنت خود را چک کنید و مطمئن شوید که با تلویزیون سازگار هستند. اگر مشکل حل نشد، ممکن است بورد منبع تغذیه، بورد مادر یا بورد سایر قطعات خراب باشد و نیاز به تعمیر داشته باشد.

اگر تلویزیون شما صدا ندارد

برای عیب یابی تلویزیون و رفع خرابی تلوویزیون لازم است ابتدا باید بررسی کنید که اسپيكر های تلويزيون فعال هستند. برای این کار، مي‌توانيد به منوي تنظيمات (Settings) تلويزيون برويد و گزينه صدا (Sound) را انتخاب كنيد. سپس با كنترل از راه دور، حجم صدا (Volume) را افزایش دهید.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *