021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

مشکلات رایج تلویزیون

آندسته از کاربرانی که به صورت حرفه‌ای با دستگاه های تلویزیون سر و کار دارند، به این مسئله آگاهند که در این دستگاه‌ها، برخی اشکالات نسبتاً رایج و متداول هستند. بدین معنا که در حین کار با این دستگاه ها، برخی اشکالات هستند که صرف‌نظر از نوع و برند دستگاه، در دستگاه های تلویزیون اتفاق می‌افتند و عملکرد دستگاه را مختل می سازند. 

در این مقاله برآنیم تا شما کاربران گرامی را با برخی از مشکلات رایج تلویزیون آشنا سازیم و شیوه های احتمالی جهت رفع این اشکالات را با شما به اشتراک بگذاریم. در صورتی که از کاربران حرفه ای و یا حتی عادی دستگاه های تلویزیون هستید توصیه می شود تا با مشکلات رایج تلویزیون آشنا شوید و شیوه رفع این اشکالات را بیاموزید. 

آشنایی با عیوب رایج در تلویزیون و تسلط بر روش تعمیر آنها سبب می گردد تا با بروز این اشکالات، کاربر بهترین شیوه جهت رفع آنها را به کار گیرد و در کمترین زمان مشکل پیش امده در دستگاه را به دست خود رفع نماید.

مشکلات رایج تلویزیون

عیب‌یابی و رفع مشکلات رایج تلویزیون

در بخش زیر برخی از مشکلات رایج تلویزیون که امکان رفع و تعمیر آنها در مرکز تعمیر تلویزیون وجود دارد، شرح داده می شود. در مرکز تعمیر تلویزیون امکان تعمیر تمامی اشکالات مذکور و بسیاری دیگر از ایراداتی که ممکن است در دستگاه شما ایجاد شوند، امکان‌پذیر است. 

این مرکز فعالیت خود را همزمان با ورود این دستگاه به درون کشور آغاز کرده و همگام با پیشرفت تکنولوژی‌های به‌کار گرفته شده در این صنعت، تجهیزات و ابزار خود را توسعه بخشیده است، از این‌رو شما می‌توانید در این مرکز شاهد حضور تعدادی از مجرب‌ترین کادر فنی تعمیر تلویزیون و نیز به‌روزترین ابزارآلات تعمیر باشید.

برخی از مشکلات رایج تلویزیون که در این مرکز رفع می‌گردند:

  • دیر روشن شدن تلویزیون

بروز این اختلال بیشتر به دلیل وجود مشکلاتی در برد تغذیه می‌باشد. اکثر قریب به اتفاقِ تعمیراتِ این بخش، رضایت‌بخش و منجر به بازگشت تلویزیون به وضعیت اولیه می‌گردند.

  • آسیب مانیتور تلویزیون (ال‌سی‌دی یا ال‌ای‌دی) به دلیل برخورد با یک شی تیز

تنها راه‌حل موجود جهت رفع این مورد از مشکلات رایج تلویزیون، تعویض مانیتور با یک مانیتور جدید و اورجینال می‌باشد.

  • وجود خطوط عمودی یا افقی بر روی صفحه مانیتور تلویزیون

خطوط عمودی و افقی روی تلویزیون، یکی از مشکلات رایج این دستگاه است. بروز چنین اشکالاتی در تلویزیون به دلیل مشکلاتی است که در بخش پنل ایجاد شده است. به منظور حصول اطمینان از این وضعیت، بررسی‌های بیشتر توسط کارشناسان تعمیر پنل تلویزیون ضرورت دارد. در صورتی که خرابی پنل تأیید گردد، پنل با جایگزین اورجینال تعویض خواهد گشت.

  • پرش تصویر یا وجود خط‌های رنگی ثابت روی تصویر

پرش تصویر و جابجایی‌های ناگهانی آن بر روی مانیتور، به دلیل بروز اختلالاتی است که در پنل صورت گرفته‌اند که در اینصورت پنل می‌بایست تعویض گردد.

  • وجود لکه‌های سیاه بر روی تصویر

بروز این مورد از مشکلات رایج تلویزیون، احتمالاً مربوط به بک‌لایت دستگاه است. جهت اطمینان می‌بایست دستگاه توسط کارشناسان تعمیر پنل تلویزیون بررسی گردد.

  • خیس شدن پنل

در صورت خیس شدن تلویزیون می‌بایست بلافاصله دستگاه را خاموش کرده و از روشن کردن مجدد آن خودداری کنیم. در صورتی که تلویزیون در زمان خیس شدن خاموش است آن‌را به همان حالت رها کرده و به هیچ عنوان روشن نکنیم زیرا پنل‌های ال سی دی و ال ای دی به شدت در مقابل رطوبت آسیب پذیر هستند.

این مطلب مفید رو از دست نده : علت خرابی تلویزیون چیست؟

  • کم نور شدن ال سی دی

بروز این اشکال مربوط به بک‌لایت و یا برد اینورتر دستگاه است. جهت انجام تعمیرات در این بخش حضور کارشناسان تعمیر پنل تلویزیون ضروری است.

  • روشن شدن گاه و بیگاه تلویزیون و روشن ماندن نقطه پاور:

 بروز این مورد از مشکلات رایج تلویزیون ممکن است مربوط به بخش بُرد پاور یا بُرد مین تلویزیون ال سی دی ‌باشد که امکان تعمیر هر دو آن‌ها وجود دارد. مشکلات این دو بخش با تعویض قطعات نیمه‌هادی نیم‌سوز شده رفع می‌گردد.

  • خرابی ورودی‌های تلویزیون

این عیب مربوط به برد مین تلویزیون ال‌ای‌دی می‌باشد که گاهی به سبب خرابی دستگاه ورودی‌ای است که به تلویزیون وصل شده است.

  • خاموشی تلویزیون

وجود این مورد از مشکلات رایج تلویزیون بیشتر مربوط به برد پاور تلویزیون و خرابی آی‌سی‌های سازنده ولتاژ برد پاور می‌باشد. جهت تعمیر پنل تلویزیون که دچار چنین اشکالی شده است، می‌بایست قطعات فرسوده‌ای که سبب خرابی شده‌اند را تعویض کرد.
در صورت سالم بودن برد پاور، این احتمال می‌رود که خرابی از برد مین تلویزیون باشد که به علت نوسان برق به وجود آمده است. خرابی دستگاه های دیگر مانند ریسور نیز باعث سوختگی برد مین می شود که دراینصورت می‌بایست حتماً دستگاهای دیگر برای جلوگیری از خرابی مجدد تست شوند.

نمایندگی تعمیرات تلویزیون

نمایندگی تعمیرات تلویزیون ارائه دهنده تخصصی‌ترین سرویس های تعمیر و بهسازی انواع تلویزیون به متقاضیان است. دارندگان انواع تلویزیون، اعم از اولد، پلاسما، ال ای دی، ال سی دی و … می توانند در صورت بروز مشکلات رایج تلویزیون در دستگاه مورد استفاده شان، با نمایندگی تعمیرات تلویزیون تماس بگیرند و درخواست خود مبنی بر نیاز به حضور کارشناس تعمیرات تلویزیون را ثبت نمایند. 

تخصصی ترین مرکز تعمیرات تلویزیون، در تلاش است تا با همکاری نیروهای متخصص و مجرب، روز به‌روز خود را به استانداردهای جهانی این حوزه نزدیک‌تر سازد و بالاترین سطح کیفی خدمات را در زمینۀ تعمیر و سرویس‌های پس از آن به هموطنان گرامی ارائه نماید. 

احترام به مشتریان و هموطنان گرامی در کنار ارائه بالاترین خدمات، هدف مدیریت و کادر فنی نمایندگی رسمی  تعمیرات تلویزیون می‌باشد. واحدهای ارائه دهنده خدمات در نمایندگی تعمیرات تلویزیون در بخش زیر معرفی شده‌اند.

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران خدمات متنوعی را در زمینه پشتیبانی از کاربران دستگاه های دیجیتال و هوشمند امروزی فراهم کرده است. این شرکت با تکیه بر متخصصان و مهندسان کارآزموده خویش، آماده ارائه انواع خدمات به مشتریان و همکاران ارجمند می باشد. 

مرکز سخت افزار ایران با مجهزترین دستگاه های عیب یابی و بهره گیری از پیشرفته ترین فن آوری و تکنولوژی روز دنیا و تأسی از تجربیات گرانبهای خود در زمینه تعمیر و ترمیم دستگاه های مختلف فعال است و آمادگی ارائه هر گونه خدمات اعم از تعمیر، نگهداری و بازدیدهای دوره ای و متناوب را به کاربران دستگاه های گوناگون داراست. 

این مجموعه به دلیل انجــام پروژه‌های کوچک و بـزرگ بیشمار، کوله باری از تجربه و تخصص را آمیزه فعالیت های خویش ساخته و از این راهرو موفق به ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات به مشتریان خویش گشته است.

امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.