سیاه شدن تصویر تلویزیون

با وجود فناوری‌های خارق‌‌العاده بکاررفته در تلویزیون‌های امروزی، همچنان اشکالاتی هستند که بتوانند این دستگاه‌ها را درگیر خود کرده و از کار بیندازند. برای مثال سیاه شدن تصویر تلویزیون از آن دست اشکالاتی است که امکان رخ‌دادن آن در تمامی تلویزیون‌ها -فارغ از برند و نوع فناوری‌شان- وجود دارد. سیاهی تصویر تلویزیون دلایل متعددی دارد که در بخش‌های آتی به طور اختصار به هر یک از آنها پرداخته خواهد شد. خرابی بک لایت، خرابی پنل تلویزیون، سوختگی و مردگی پیکسل و مواردی از این دست برخی از دلایلی هستند که ممکن است سبب سیاهی تصویر تلویزیون گردند. سیاه شدن تصویر تلویزیون به هر دلیل که اتفاق بیفتد، مهم‌ترین نکته در تعمیر آن، استفاده از پیشرفته‌ترین تجهیزات عیب‌یابی و حضور کارشناسانی مجرب است. در غیر اینصورت، این امکان وجود دارد که منشأ اشکال پیش آمده به درستی تشخیص داده نشده و تلویزیون به دلیل دستکاری‌های نابجا، دچار خرابی دوچندان گردد.

سیاه شدن تصویر تلویزیون

دلایل سیاه شدن تصویر تلویزیون

سوختگی و مردگی پیکسل: سوختن پیکسل علت دیگری است که سبب سیاه شدن تصویر تلویزیون می‌گردد. البته شرکت‌های سازنده تلویزیون در طول سالهای اخیر فناوری‌های نوینی نظیر QLED و SUHD را در طراحی و تولید این دستگاه بکار برده‌اند تا میزان سوختگی پیکسل تلویزیون را کاهش دهند. در صورت بروز این اشکال –یعنی سوختگی پیکسل- نیاز است جهت بهسازی دستگاه، قطعه معیوب تعویض گردد. سرویس‌های تخصصی مرتبط با تعمیر این اشکال، با حضور در مراکز تعمیرات تلویزیون قابل دریافت است.

خرابی پنل تلویزیون: دومین علتی که ممکن است سبب سیاه شدن تصویر تلویزیون گردد، خرابی پنل دستگاه است. هنگامی که بخش ماژور یا لیکوئید در پنل تلویزیون خراب شود، این امر باعث سیاه شدن تصویر تلویزیون و صفحه نمایش ال ای دی خواهد شد. پنل های تلویزیون، دارای طول عمر محدودی هستند و باید پس از پایان یافتن طول عمر، تعویض شوند.

خرابی بک لایت: نخستین و مهم‌ترین علتی که ممکن است سبب سیاه شده تصویر تلویزیون گردد، خرابی بک لایت است. زمانی که بک لایت تلویزیون ال ای دی دچار مشکل شود، لکه‌هایی سیاه و تیره بر روی صفحه نمایشگر تلویزیون ظاهر می‌شود. در صورت بروز چنین اشکالی در دستگاه –یعنی خرابی بک لایت- می‌بایست سریعاً جهت تعمیر اقدام کرد. زیرا خرابی بک لایت در یک بخش، سبب پخش ولتاژ لامپ‌های معیوب در میان لامپ های سالم می‌گردد و در نهایت خرابی زودهنگام تمامی صفحه نمایش تلویزیون را موجب می‌شود. (نشانه خرابی بک لایت آن است که صفحه تلویزیون خاموش و روشن می شود).

رفع سیاه شدن تصویر تلویزیون

سیاه شدن تصویر تلویزیون غالباً به دلیل وجود اشکالی در بخش بک لایت اتفاق می‌افتد. به عبارتی دیگر بروز اشکال در بک لایت تلویزیون است که سبب سیاه شدن تصویر تلویزیون می گردد. (در این شرایط لکه‌های تاریک و سیاهی در صفحه نمایش دستگاه مشاهده می‌شود). عمدتاً بروز اشکال در بخش بک لایت به دلیل روشن‌ماندن‌های مداوم تلویزیون و زیاد بودن نور ال ای دی تلویزیون اتفاق می‌افتد. بنابراین توصیه می‌شود تلویزیون مورد استفاده خود را برای مدت طولانی روشن نگذارید و نور ال ای دی آن را نیز چک کنید که بیش از اندازه نباشد. در صورتی که مشکل سیاه شدن تصویر تلویزیون ناشی از بروز اشکال در بخش بک لایت تلویزیون باشد، نیاز است تا ابتدا بخش ماژور و صفحات پولاریزه برداشته شود. در مرحله بعد لامپهای معیوب شناسایی شده و لامپ های سالمی جایگزین آنها می شود. (در غالب تعمیرات بک لایت تلویزیون به دلیل برداشته شدن صفحه ماژور و ضخامت پایین این بخش، احتمال شکستگی پنل وجود دارد. به همین دلیل در مراکز تعمیرات تلویزیون عمدتاً از تعمیر این بخش صرف نظر کرده و پنل جدیدی جایگزین پنل قبلی می شود.)

نمایندگی تعمیرات تلویزیون

نمایندگی تعمیرات تلویزیون ارائه دهنده تخصصی ترین سرویس های تعمیر و بهسازی انواع تلویزیون به متقاضیان است. دارندگان انواع تلویزیون، اعم از اولد، پلاسما، ال ای دی، ال سی دی و … می توانند در صورت بروز هر گونه اشکال در دستگاه مورد استفاده شان، با نمایندگی تعمیرات تلویزیون تماس بگیرند و درخواست خود مبنی بر نیاز به حضور کارشناس تعمیرات تلویزیون را ثبت نمایند. تخصصی ترین مرکز تعمیرات تلویزیون، در تلاش است تا با همکاری نیروهای متخصص و مجرب، روز به‌روز خود را به استانداردهای جهانی این حوزه نزدیک‌تر سازد و بالاترین سطح کیفی خدمات را در زمینۀ تعمیر و سرویس‌های پس از آن به هموطنان گرامی ارائه نماید. احترام به مشتریان و هموطنان گرامی در کنار ارائه بالاترین خدمات، هدف مدیریت و کادر فنی نمایندگی رسمی تعمیرات تلویزیون می‌باشد. واحدهای ارائه‌دهنده خدمات در نمایندگی تعمیرات تلویزیون در بخش زیر معرفی شده است.

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران یکی از مراکز پیشرو در ارائه خدمات و سرویس های تعمیر دستگاه های هوشمند الکترونیکی، چاپ، ارتباطی و خانگی است. این مرکز جهت ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات، زبده ترین کارشناسان و مهندسان دو حوزه سخت افزار و نرم افزار را به همکاری فراخوانده است و پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا را در اختیار آنان نهاده است. خدمات ارائه شده در مرکز سخت افزار ایران در برگیرنده تمامی خدمات و سرویس های مرتبط با دستگاه های هوشمند و الکترونیکی امروزی اعم از گردگیری، بازسازی، تعویض، تعمیر و … است؛ از همین رو کاربران دستگاه های هوشمند خانگی، چاپ و ارتباطی می توانند در صورت نیاز به هریک از آنها، به این مرکز مراجعه نموده و تخصصی ترین خدمات ممکن را دریافت نمایند. مرکز سخت افزار ایران، مجهز به بخش CRM ( واحد ارتباط با مشتریان) است تا تمامی خدمات ارائه شده در این مرکز زیر نظر این واحد مورد بررسی قرار گیرد و مشکلات احتمالی به مدیریت مرکز گزارش گردد.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+