021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

آموزش بلاک کردن تماس ها در اندروید

در دنیای امروز ممکن است با پیام ها و تماس های ناشناس و تبلیغاتی مواجه شوید. هنگامی که با تماس‌ های ناخواسته و تبلیغاتی در گوشی اندرویدی‌ خود مواجه می ‌شوید، بلاک کردن آن ‌ها یک گزینه موثر است. روش های زیادی در رابطه با بلاک کردن شمار وجود دارد. در این مقاله از مرکز سخت افزار ایران، ما روش‌ های بلاک کردن شماره تماس را در گوشی های اندرویدی با یکدیگر مقایسه می ‌کنیم و این مراحل را به صورت تخصصی مورد بررسی قرار می دهیم.

مسدود کردن شماره تماس

مراحل شناسایی تماس های ناشناس و بلاک کردن شماره

بطور کلی برای شناسایی تماس های ناشناس و بلاک شماره، مراحل وجود دارد. ابتدا نیاز است تا شماره ناشناس را پیدا کنید، سپس در صورتی ایجاد مزاحمت می توانید آن را بلاک کنید. در صورتی که این شماره مسدود شده از طریق پیامک نیز برای شما پیام ارسال می کند، می توانید بسته به تنظیمات گوشی تلفن همراه خود جلوی این موضوع را بگیرید. در ادامه به بررسی دقیق تر این مراحل می پردازیم و آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

شناسایی تماس های ناشناس در گوشی سامسونگ

گوشی‌ های سامسونگ از یک ویژگی شناسایی تماس ‌های ناشناس به نام Smart Call بهره می‌ برند. شما می‌ توانید این ویژگی را از تنظیمات تلفن همراه سامسونگ خود فعال کرده و تماس ‌های اسپم یا تبلیغاتی را مسدود یا فیلتر کنید. سامسونگ شناسایی اسپم پایه را در اپلیکیشن تلفن خود که آن را Smart Call می‌ نامد، ارائه می ‌دهد.

 • برای فعال کردن آن، اپلیکیشن تلفن را باز کنید.
 • روی سه نقطه در بالا سمت راست صفحه ضربه بزنید.
 • روی گزینه تنظیمات ضربه زده و شناسه تماس را انتخاب کنید و به گزینه محافظت در برابر اسپم ضربه بزنید.
 • حال می ‌توانید این ویژگی را فعال کنید و همچنین مسدود کردن تماس‌ های اسپم و تماس ‌های ناشناس برای تماس‌گیرندگانی که در مخاطبین شما نیستند فعال کنید.

دو گزینه وجود دارد:

 • مسدود کردن همه تماس‌ های اسپم
 • مسدود کردن تنها تماس‌ های اسپم با خطر بالا 

می توانید بین این دو گزینه انتخاب کنید. سامسونگ از سرویسی به نام Hiya برای این ویژگی استفاده می ‌کند و شما باید با شرایط آن موافقت کنید تا از آن استفاده کنید. سامسونگ هنوز ویژگی های گسترده ای در رابطه با تماس راه‌ اندازی نکرده است، اما این امکان در آینده وجود خواهد داشت. Bixby Text Call در حال حاضر با One UI 5 در برخی مناطق موجود است اما تنها به زبان کره‌ ای فعال است. این ویژگی به شکل مشابهی با گوگل عمل می ‌کند: متن تماس‌گیرنده را تحت نظر می‌گیرد و به شما امکان پاسخ دادن از طریق متن به صدا را می ‌دهد.

شناسایی تماس ‌های ناشناس در گوشی پیکسل

اگر این شماره، شماره ‌ای از مخاطبین شما نباشد و به عنوان تماس اسپم یا تبلیغاتی شناخته نشود، گوشی Pixel به شما گزینه ‌هایی از جمله رد کردن تماس ، ارسال پیام پیش فرض و پاسخ دادن با متن را ارائه می ‌دهد. اگر کسی از یک شماره که در لیست مخاطبین شما نیست اما شماره اسپم شناخته نشده است تماس بگیرد، معمولاً یک پنجره بازشو ظاهر می ‌شود که به شما گزینه هایی مانند تماس رد کردن، اسکرینینگ یا پاسخ به تماس می دهد. اگر تماس را رد کنید، به صورت خودکار به صندوق پیام صوتی ارسال می ‌شود. اگر تماس را اسکرین کنید، قادر به مشاهده نوشته تماس‌گیرنده به عنوان متن در صفحه نمایش خود خواهید بود؛ سپس می‌ توانید تماس را بپذیرید، آن را رد کنید یا پیام خودکار ارسال کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر بخوانید: علت نخواندن سیم کارت در گوشی اندرویدی

بلاک کردن شماره در گوشی پیکسل

 • بعد از کپی کردن شماره ناشناس، ابتدا در اپلیکیشن مخاطب، گزینه Block number را انتخاب کنید.
 • در اپلیکیشن تلفن، گزینه Block / report spam را انتخاب کنید.
 • در صفحه تلفن همراه، یک پنجره بازشو ظاهر می‌ شود که از شما می‌ پرسد آیا می ‌خواهید یک شماره را مسدود کنید و به شما امکان گزارش کردن به عنوان اسپم زا می دهد.
 • می ‌توانید فقط شماره را مسدود کنید یا آن را به عنوان اسپم گزارش دهید.
 • سپس به اپلیکیشن تلفن یا اپلیکیشن مخاطبین خود بروید.
 • در انتها، اخطار داده می ‌شود که دیگر تماس یا پیام متنی از آن شماره دریافت نخواهید کرد.

در گوشی ‌های Pixel، پس از پایان تماس، می ‌توانید به راحتی شماره تماس را مسدود کرده و در صورت تمایل آن را به عنوان اسپم گزارش دهید.

آموزش بلاک کردن تماس ها در اندروید

بلاک کردن شماره در موبایل سامسونگ

فرآیند بلاک کردن شماره در گوشی سامسونگ بسیار مشابه است.

 • بعد از کپی کردن شماره ناشناس، ابتدا در اپلیکیشن مخاطب، گزینه Block number را انتخاب کنید.
 • در اپلیکیشن تلفن، گزینه Block / report spam را انتخاب کنید.
 • در صفحه تلفن همراه، یک پنجره بازشو ظاهر می‌ شود که از شما می‌ پرسد آیا می ‌خواهید یک شماره را مسدود کنید و به شما امکان گزارش کردن به عنوان اسپم را می دهد.
 • می ‌توانید فقط شماره را مسدود کنید یا آن را به عنوان اسپم گزارش دهید.
 • سپس به اپلیکیشن تلفن یا اپلیکیشن مخاطبین خود بروید.
 • در انتها، اخطار داده می ‌شود که دیگر تماس یا پیام متنی از آن شماره دریافت نخواهید کرد.

بلاک کردن شماره در موبایل سامسونگ

سامسونگ: فرآیند بلاک کردن شماره در گوشی سامسونگ بسیار مشابه است. بعد از کپی کردن شماره ناشناس، ابتدا در اپلیکیشن مخاطب، گزینه Block number را انتخاب کنید؛ در اپلیکیشن تلفن، گزینه Block / report spam را انتخاب کنید. در صفحه تلفن همراه، یک پنجره بازشو ظاهر می‌ شود که از شما می‌ پرسد آیا می ‌خواهید یک شماره را مسدود کنید و به شما امکان گزارش کردن به عنوان اسپم را می دهد. می ‌توانید فقط شماره را مسدود کنید یا آن را به عنوان اسپم گزارش دهید. سپس به اپلیکیشن تلفن یا اپلیکیشن مخاطبین خود بروید. در انتها، اخطار داده می ‌شود که دیگر تماس یا پیام متنی از آن شماره دریافت نخواهید کرد.

اخبار روز را از دست ندهید: خطر شنود ۳۰ درصد از گوشی های اندرویدی

امکانات اضافی درمورد بلاک کردن شماره تماس

 • Pixel: گوشی‌ های برند Pixel امکانات اضافی مانند اسکرینینگ متن تماس و ارسال پیام خودکار دارند.
 • سامسونگ: به جز بلاک کردن، گوشی ‌های سامسونگ از ویژگی Bixby Text Call پشتیبانی می ‌کنند که در اوایل 2023 برنامه‌ریزی شده است. این ویژگی به شما کمک می کند تا جلو ارسال پیامک را نیز بگیرید.

نکات ضروری در خصوص مسدود کردن تماس ها

 • هر دو گوشی از گزینه مسدود کردن تماس‌ های اسپم پشتیبانی می‌کنند.
 • اگر تماس‌گیرنده باعث ایجاد مزاحم برای شما شود، قطعا در این رابطه نیاز به اطلاع رسانی به مراکز مربوط جهت پیگیری این موضوع خواهید بود. زیرا این مشکل با بلاک کردن شماره حل نخواهد شد و ممکن است به راحتی با شماره دیگری با شما گیرد.
 • هرچند بلاک کردن تماس‌ ها موثر است، اما باید مراقب باشید که از این امکان به شکل نادرستی برای افراد مهم استفاده نکنید.
 • هر دو گوشی اندروید Pixel و سامسونگ راه ‌های موثری برای مقابله با تماس‌ های ناشناس فراهم می ‌کنند، ولی با ویژگی ‌ها و امکانات متفاوتی که انتخاب بین این دو دستگاه را وابسته به ترجیحات شما و نیاز های خاص شما می کند.
امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *