اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در email

معرفی بهترین برنامه های مدیریت پسورد

یکی از پر تقاضا ترین برنامه های مبتنی بر فناوری که امروزه کاربران به میزان زیادی از آن ها استفاده می کنند، انواع برنامه های مدیریت پسورد است. از طریق این نرم افزار های تخصصی می توان به صورت همزمان، تنها از طریق یک برنامه واحد رمز ورود تمامی برنامه ها را کنترل و مدیریت کرد. از طریق برنامه مدیریت رمز عبور، کاربران به تمامی پسورد های خود در یک برنامه دسترسی دارند و می توانند از این طریق برنامه های مد نظر خود را کنترل کنند.

نکته مهم این که با وجود این برنامه ها کاربران می توانند رمز های عبور بسیار پیچیده و قوی را برای برنامه های خود انتخاب کرده و هیچ نیازی نیز به حفظ کردن آن ها ندارند. در نتیجه استفاده از این اپلیکیشن ها برای کاربران مزیت های بسیار زیادی به همراه دارد و به همین دلیل همراه با افزایش تقاضا و محبوبیت این برنامه ها، تعداد برنامه های مدیریت رمز عبور در دسترس نیز رو به افزایش است. برخی از این برنامه ها به صورت رایگان در دسترس اند و برخی نیز با پرداخت هزینه قابل دریافت و استفاده هستند. در ادامه به معرفی برخی از بهترین برنامه های مدیریت پسورد موجود می پردازیم.

معرفی بهترین برنامه های مدیریت پسورد

اهمیت استفاده از برنامه های مدیریت پسورد

بر اساس گزارش های موجود با گسترش استفاده کاربران از گوشی های هوشمند و افزایش استفاده از برنامه های مهم روی این گوشی ها، اهمیت داشتن پسوردی ایمن و استاندارد نیز افزایش یافته است. با داشتن رمز های عبور ضعیف ریسک از دست رفتن اطلاعات مهم، نظیر از دست رفتن برنامه های مدیریت حساب بانکی بسیار بالاست. از این رو داشتن یکی از برنامه های مدیریت پسورد می تواند امنیت استفاده از برنامه ها را دو چندان کند.

دسته بندی بهترین برنامه های مدیریت رمز عبور

برای انتخاب راحت تر کاربران، دسته بندی برنامه های مدیریت پسورد را بر اساس داشتن نسخه رایگان، سهولت در استفاده و کاربری برنامه، داشتن گزینه ها و قابلیت های کاربردی بیشتر و کیفیت و هزینه های جانبی انجام داده ایم و بر این اساس می توان لیست زیر را به عنوان بهترین گزینه های موجود در نظر گرفت.

۱Password یکی از بهترین برنامه های مدیریت پسورد

برنامه ۱Password یکی از بهترین برنامه های مدیریت پسورد است که می توان آن را هم به صورت رایگان مورد استفاده قرار داد و هم با پرداخت هزینه ای نزدیک به 3 تا 5 دلار، از ویژگی های برجسته تر این نرم افزار بهره برد. البته نرم افزار تنها برای مدت زمان 30 روزه امکان استفاده رایگان را دارد. این برنامه یکی از بهترین گزینه ها برای کاربران گوشی های اندرویدی است. کاربری این برنامه بسیار ساده است و می توان از آن برای ساخت و ایجاد رمز عبور و مدیریت رمز ها استفاده کرد.

علاوه بر این، این برنامه از سایر سیستم عامل ها نیز پشتیبانی می کند. نکته قابل توجه دیگری که در خصوص این برنامه وجود دارد، قابلیت تنظیم پسورد مخصوص است. به این ترتیب اگر به صورت تصادفی شخص دیگری به گوشی دسترسی پیدا کرد، نمی تواند از طریق این نرم افزار رمز های عبور را استخراج کرده و به برنامه های روی گوشی دسترسی پیدا کند.

بیشتر بخوانید: آموزش نحوه بازیابی فایل های پاک شده
۱Password یکی از بهترین برنامه های مدیریت پسورد

برنامه مدیریت رمز عبور Dashlane

یکی دیگر از گزینه های کاربردی در بین برنامه های مدیریت پسورد، برنامه Dashlane است. این برنامه را نیز می توان به صورت رایگان دریافت کرد و از آن برای مدیریت پسورد های گوشی اندرویدی و آیفون استفاده کرد. با این حال برای دسترسی به قابلیت های بیشتر و کارایی بالاتر نرم افزار، می توان با پرداخت هزینه حق عضویت برنامه، از مشخصات برجسته تر نیز بهره برد. در این برنامه می توان به قابلیت پر کردن خودکار فیلد رمز عبور نیز دسترسی داشت.

علاوه بر این هشدار های امنیتی را نیز می توان دریافت کرد. در این برنامه مدیریت رمز می توان 50 پسورد را ذخیره کرد. این برنامه به گوگل متعلق است و می توان از ویژگی های گوگل نیز بهره برد. نسخه پرمیوم یا پولی این نرم افزار برای همگام سازی چندین دیوایس مورد نیاز است. این نرم افزار یک VPN قوی نیز دارد و فضای ذخیره سازی آن بسیار ایمن و استاندارد است. با یک احراز هویت دو مرحله ای، امنیت کاربری آن دو چندان می شود.

برنامه مدیریت رمز عبور Dashlane

برنامه مدیریت پسورد Last Pass

یکی دیگر از بهترین برنامه های مدیریت پسورد موجود، برنامه Last Pass است. این نرم افزار نیز هم دارای یک نسخه رایگان و هم یک نسخه پولی است. حتی در نسخه رایگان این برنامه نیز دسترسی ها و قابلیت های بسیار زیادی در دسترس کاربران است. در این برنامه می توان به راحتی پسورد ها را ذخیره و مدیریت کرد. علاوه بر این امکان ذخیره سازی اطلاعات کارت های بانکی، اطلاعات حساب و رمز آن ها نیز وجود دارد.

قابلیت احراز هویت دو مرحله ای و بررسی پسورد ها و تشخیص رمز های عبور ضعیف از نقاط قوت این نرم افزار است که می تواند موجب افزایش امنیت کاربری برنامه شود. در این برنامه می توان فرم هایی مانند فرم پرداخت و اطلاعات حساب را به صورت خودکار پر کرد. نکته قابل توجه در خصوص نرم افزار Last Pass این است که حتی نسخه رایگان این برنامه نیز قابلیت ها و قدرت بسیار بالایی دارد. به دلیل تمام این ویژگی ها، آن را به عنوان یک برنامه مدیریت رمز عبور ایمن و استاندارد در نظر می گیرند

برنامه مدیریت رمز Bitwarden

از دیگر برنامه های مدیریت پسورد بسیار پرکاربرد، می توان به برنامه Bitwarden اشاره کرد. این برنامه با دسترسی رایگان بهترین قابلیت ها را در اختیار کاربران قرار می دهد. این نرم افزار می تواند حتی در نسخه رایگان نیز به سایر دستگاه ها متصل شده و به صورت نامحدود برای اتصال و اشتراک گذاری رمز های عبور مورد استفاده قرار بگیرد. تعداد پسورد هایی که می توان در این برنامه ذخیره کرد نیز محدودیتی ندارد و می توان از آن برای ذخیره سازی تعداد بسیار نامحدودی از رمز های عبور استفاده کرد.

این نرم افزار قابلیت بررسی میزان امنیت پسورد ها را نیز دارد و در صورت ضعیف بودن پسورد انتخابی به کاربر هشدار امنیتی می دهد. از طرفی برای افزایش امنیت کاربری، این برنامه در صورتی که هر گونه دسترسی غیر مجازی به داده ها صورت بگیرد، به کاربر گزارش می دهد. با وجودی که این برنامه به خوبی در اندروید پشتیبانی می شود، در خصوص سیستم های iOS میزان پشتیبانی آن محدود و ضعیف است. این نرم افزار را می توان یکی از برنامه های Open-source در بین انواع برنامه مدیریت رمز عبور در نظر گرفت. در نتیجه توسعه ویژگی های این برنامه آزاد است.

برنامه مدیریت رمز Bitwarden

نرم افزار رایگان Keepass2Android

نرم افزار Keepass2Android یکی از برنامه های مدیریت پسورد قدیمی است که در دسترس کاربران اندروید است. این نرم افزار دارای یک نسخه رایگان و کامل است که تمام نیاز های کاربران را براورده می سازد. با این وجود می توان از نسخه های پولی برنامه نیز استفاده کرد.

این برنامه دائما در حال به روز رسانی است و نسخه های آپدیت شده آن در دسترس کاربران است. در این برنامه می توان رمز های قوی را ایجاد و آن ها را مدیریت کرد. از طرفی نیز امکان پر کردن خودکار فیلد ها وجود دارد. این برنامه می تواند کارایی زیادی داشته باشد و کاربران می توانند از آن برای ذخیره سازی فایل ها و محتوا های تصویری و ویدئویی نیز استفاده کنند.

نرم افزار رایگان Keepass2Android

نرم افزار کاربردی LogMeOnce

LogMeOnce یکی دیگر از برنامه های مدیریت پسورد قدرت مندی است که می توان از آن در دسکتاپ، اندروید و iOS بهره برد. از این روی یکی از نقاط قوت برنامه مدیریت رمز عبور LogMeOnce، پشتیبانی این برنامه از پلتفرم های مختلف است. فضا های ذخیره سازی شده در این برنامه کاملا رمز گذاری شده است و به دلیل قابلیت سفارشی سازی زیاد، امنیت کاربری این برنامه بسیار بالاست.

البته استفاده از این برنامه می تواند کمی به نسبت سایر نرم افزار های مدیریت رمز پیچیده تر باشد. این برنامه مدت هاست که برای مدیریت شبکه و امنیت شبکه در شرکت های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. در نسخه رایگان این برنامه نیز امکان ذخیره سازی پسورد ها به میزان بی نهایت وجود دارد. باز هم قابلیت احراز هویت دو مرحله این برنامه، امنیت آن را افزایش داده است.

برنامه مدیریت رمز Password Safe

برنامه مدیریت رمز عبور Password Safe یکی از گزینه های بسیار قدرت مندی است که در اختیار کاربران قرار گرفته است. یکی از دلایل کارایی بالای این نرم افزار، استفاده از ویژگی رمز گذاری 256 بیتی است. در این برنامه کاربران می توانند به راحتی رمز های عبور خود را ایجاد کرده و آن ها را دسته بندی کنند.

به این ترتیب به راحتی بر اساس نیاز خود می توانند به پسورد های ذخیره شده دسترسی داشته باشند. این برنامه به صورت خودکار می تواند از داده های ذخیره شده در برنامه نیز یک فایل بک آپ تهیه کند. این برنامه می تواند پسورد هایی بسیار قوی را ایجاد کند و امنیت کاربری بسیار بالایی دارد.

نرم افزار Google Smart Lock

یکی دیگر از برنامه های مدیریت پسورد رایگان و کاربردی پیشنهادی، برنامه Google Smart Lock است. این نرم افزار همان طور که از نام آن هم مشخص است، یک برنامه مدیریت رمز عبور متعلق به گوگل است. در نتیجه می توان از آن روی اندروید و گوگل کروم به صورت رایگان استفاده کرد.

این نرم افزار را به صورت پیش فرض اکثر کاربران استفاده می کنند و از آن در وب سایت ها و برنامه های گوگل برای ذخیره سازی پسورد ها بهره می برند. در نتیجه تمام کاربران گوگل به صورت رایگان از این نرم افزار مدیریت پسورد استفاده می کنند. این برنامه رمز های عبور را به همراه نام کاربری ذخیره می کند. حتی امکان ذخیره سازی ایمن اطلاعات کارت و حساب بانکی نیز امکان پذیر است.

نرم افزار Google Smart Lock
امتیاز شما به این نوشته