اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

تعمیر پکیج باکسی

تعمیر پکیج باکسی و رفع مشکلات مدل های مختلف این دستگاه، موضوع مطلبی است که در حال مطالعه آن هستید. اگر از پکیج دیواری های این برند استفاده می کنید، پیشنهاد می دهیم این مطلب را تا پایان دنبال کنید. ما ضمن بررسی برخی از رایج ترین ایرادات پکیج، شما را با نحوه برطرف کردین این ایرادها آشنا می کنیم. پکیج به عنوان یک سیستم گرمایشی مفید و کم دردسر، ممکن است به دلایلی درست کار نکند.

نکته ای که وجود دارد این است که تعمیرات پکیج باید توسط افرادی انجام شود که در این زمینه دوره دیده اند. تعمیرکار باید اجزاء مکانیکی و الکتریکی پکیج را به خوبش بشناسد تا بتواند آنها را به نحو احسن ترمیم کند. در غیر این صورت ممکن است با یک اشتباه، زمینه ساز از کار افتادن پکیج شده و هزینه زیادی را به کاربر تحمیل کنید. در ادامه علاوه بر ارائه نکاتی در خصوص تعمیرات پکیج باکسی، یکی از تخصصی ترین مراکز تعمیرات و سرویس پکیج دیواری را نیز به شما معرفی می کنیم تا در صورت نیاز، از خدمات تعمیری این مرکز برخوردار شوید.

تعمیر پکیج باکسی

نصب پکیج دیواری باکسی

آیا از میزان اهمیت نصب درست پکیج دیواری آگاه هستید؟ چنانچه پکیج درست نصب نشود، نه تنها به درستی کار نمی کند بلکه ممکن است خطرآفرین هم باشد. مثلا اگر دودکش مسدود باشد، دود حاصل از احتراق به درستی دفع نشده و ضمن خاموش کردن پکیج، ممکن است مشکلات تنفسی ایجاد کند. نصب پکیج باکسی یا هر برند دیگری، فرایندی چند مرحله ای است که شامل نصب لوله ها، وصل کردن اتصالات برق، نصب رادیاتورها در محل های تعیین شده، نصب لوله گاز و دودکش و روشن کردن دستگاه می شود.

نصاب باید ضمن تسلط بر هریک از این مراحل، نکات ایمنی و مقررات نصب پکیج دیواری را نیز به درستی رعایت کند. مثلا پکیج نباید در محیط های خیلی کوچک نصب شود و فاصله آن از دیوار و سقف باید به درستی رعایت گردد. تیم تعمیرات پکیج باکسی در خدمت شما هستند تا پکیج دیواری را به شکل درست و بی نقص و با ایمنی کامل، نصب و راه اندازی نمایند.

خدمات تعمیر پکیج باکسی

نمایندگی مجاز تعمیرات پکیج در مرکز سخت افزار ایران، سرویس های تخصصی تعمیر انواع پکیج های دیواری باکسی را به دارندگان این محصول ارائه می دهد. این سرویس ها دربرگیرنده تمامی اقداماتی هستند که در راستای رفع مشکلات عملکردی پکیج انجام می شوند. بررسی و تعمیر برد، تعویض برد آسیب دیده، تعمیر ترموستات، تعمیرات تخصصی مبدل، تعمیر و تعویض ویستور، ترمیم سنسورها، تعمیر ترمیستور، تعمیر و تعویض فلوسوئیچ، تعمیر شیر پرکن، تعویض کلیه قطعات پکیج آسیب دیده، رفع مشکلاتی همچون روشن نشدن پکیج، جرقه نزدن، خاموش شدن و …، بخشی از خدمات تعمیر پکیج باکسی به شمار می روند. گفتنی است تعمیرات پکیج دیواری باکسی در محل مورد نظر کاربر انجام می شود تا سطح کیفی سرویس ها به بالاترین حد ممکن برسد.

تعمیر ترموستات پکیج باکسی

چرا پکیج خود به خود خاموش می‌شود؟ چرا پکیج آب را بیش از اندازه داغ می‌کند؟ این دو مسئله از رایج‌ترین مشکلاتی هستند که هنگام خرابی ترموستات پکیج به وجود می‌آید. اما ترموستات چه نقشی در پکیج دارد؟ وظیفه ترموستات در پکیج، کنترل میزان دمای آب است. به گونه‌ای که با رسیدن دمای آب به 105 درجه سانتی‌گراد به برد، دستور خاموش کردن پکیج را ارسال می‌کند. به همین دلیل است که اگر مشکلی برای ترموستات پکیج به وجود بیاید، پکیج خود به خود خاموش می‌شود یا اینکه آب را بیش از اندازه داغ می‌کند.

اگر شما هم با هر یک از این مشکلات در پکیج باکسی مواجه شده‌اید، تنها کافیست که با نمایندگی تعمیر پکیج باکسی تماس بگیرید تا نیروهای این مرکز به آدرس موردنظر شما اعزام شده و خدمات عیب‌یابی و تعمیر این دستگاه را به شما ارائه دهند.

تعمیر پمپ پکیج باکسی

چرا بعد از روشن شدن پکیج، پمپ آن حرکت نمی‌کند؟ یکی از شایع‌ترین مشکلات پکیج که نشان می‌دهد، پمپ آن خراب شده است و به تعمیر یا حتی تعویض نیاز دارد، این است که بعد از روشن شدن پکیج، پمپ آن هیچ حرکتی نکند. نقش پمپ در پکیج این است که آب گرم تولید شده در رادیاتورها را در لوله‌ها به جریان می‌اندازد. بنابراین پمپ، عامل جریان آب گرم از رادیاتورها به حساب می‌آید.

جالب است بدانید که گران‌ترین قطعه پکیج، پمپ آن است. دلیل گران‌قیمت بودن پمپ پکیج نیز کم‌یاب بودن قطعات آن است. قطعات پمپ پکیج شامل: پمپ سیرکولاتور آب، هد، دبی، سیستم ضد گریپاژ و سیستم ضد یخ‌زدگی یا Anti Freeze می‌باشند. بدون آب کار کردن پمپ و نصب پکیج بدون صافی‌های سیستم برگشت شوفاژ از رایج‌ترین دلایلی هستند که موجب خرابی پمپ پکیج می‌شوند.

تعمیر فلومتر پکیج باکسی

چرا بعد از باز کردن شیر آب گرم، پکیج روشن نشده و آب هم گرم نمی‌شود؟ از آن‌جایی که قطعات زیادی در گرم کردن آب پکیج نقش دارند، بروز چنین مشکلی در پکیج می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها خرابی فلومتر پکیج است. وظیفه فلومتر یا دبی‌سنج در پکیج، اندازه‌گیری آب گرم مصرفی است. البته باید این نکته را به شما یادآور شوییم که منظور از فلومتر همان فلوسوئیچ نیست. چراکه فلوسوئیچ در پکیج‌های قدیمی در مسیر آب سرد پکیج قرار می‌گرفته است تا باز شدن آب گرم را تشخیص دهد. اما امروزه به جای فلوسوئیچ از فلومتر در پکیج‌ها استفاده می‌شود.

اگر شما هم با مشکل گرم نشدن آب مواجه شده‌اید، بهتر است تعمیر پکیج باکسی را به نمایندگی تعمیرات پکیج باکسی بسپارید تا تکنسین‌های این مرکز مشکل اصلی این دستگاه را با عیب‌یابی دقیق پیدا کرده و آن را با سرعت و کیفیت بالایی برطرف کنند.

تعمیر مبدل پکیج باکسی

یکی دیگر از عواملی که موجب گرم نشدن آب می‌شود، خرابی مبدل پکیج است. درواقع به محفظه‌ای در پکیج که آب در آنجا توسط مشعل گرم می‌شود، مبدل می‌گویند. مهم‌ترین عاملی که موجب خراب شدن مبدل پکیج می‌شود، رسوب‌گیری نکردن پکیج است. به همین دلیل است که تعمیرکاران همیشه به کاربران پکیج توصیه می‌کنند که پکیج خود را در بازه‌های زمانی مرتب سرویس کنند.

برای سرویس کردن پکیج خود نیز می‌توانید با نمایندگی تعمیر پکیج باکسی تماس بگیرید. کارشناسان این مرکز به آدرس موردنظر شما اعزام شده و با دقت و سرعت بالایی به سرویس پکیج شما می‌پردازند تا نه تنها قطعات آن با هیچ‌گونه آسیب‌دیدگی مواجه نشوند بلکه طول عمر آن‌ها به صورت چشم‌گیری افزایش پیدا کند.

سرویس پکیج باکسی

در مورد سرویس پکیج چه می دانید؟ منظور از سرویس پکیج دیواری،  عملیاتی است که طی آن، اجزایی همچون سنسورها، لوله ها، دودکش، رادیاتورها و … بررسی شده و در صورت نیاز، پاکسازی و اصلاح می گردند. سرویس های دوره ای باعث می شوند که ایرادات احتمالی پکیج پیش از جدی شدن، برطرف گردند. همچنین اگر لوله ها رسوب گرفته باشد، رسوب زدایی انجام می شود تا مشکلی در عملکرد دستگاه ایجاد نشود. توصیه تکنسین های تعمیر پکیج این است که به صورت مداوم و پیش از راه اندازی دستگاه در شروع فصل سرما، حتما دستگاه را سرویس کنید. برای سرویس پکیج باکسی می توانید با تعمیرگاه مجاز پکیج دیواری در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید.

کدهای خطای پکیج باکسی

برای عیب یابی پکیج دیواری و تعمیر هرچه بهتر آن، باید به ارورها و کدهای خطای دستگاه توجه کرد. هر کد، مفهوم خاصی داشته و بیان کننده خرابی قطعاتی خاص یا انسداد بخش هایی از دستگاه می باشد. در زیر بخشی از رایج ترین ارورهای پکیج باکسی را بررسی می کنیم:

E01

این کد خطا نشان می دهد که سیستم جرقه زنی ایراد  دارد و شعله روشن نمی شود. همچنین بیانگر نرسیدن گاز یا خرابی الکترود جرقه نیز می باشد.

E02

ارور E02 بیان می کند که عملکرد ترموستات حد 95 درجه بدلیل بالا رفتن غیر معمول دما در حالت نامطلوب است.

E03

نارسایی دودکش در پکیج های باکسی با این کد خطا نشان دادن می شود.

E05

یکی دیگر از کدخطاهای پکیج باکسی که نارسایی میکروسوئیچ دودکش یا انسداد لوله های انتقال فشار به میکرو سوئیچ را نشان می دهد، E05 است.

E06

اگر کد E06 را در پکیج دیواری باکسی خود دیدید، به این معناست که لوله انتقال هوای تازه به شیر برقی نارسایی دارد و یا مسیر دودکش مسدود شده است.

E10

پایین بودن  فشار آب سیستم گرمایی با کد E10 نشان داده می شود. البته این ارور گاهی نشان دهنده قطع شدن آب شهری هم می باشد.

E25

این کد در نمایشگر پکیج باکسی، به معنی عدم عملکرد پمپ سیرکولاتور یا انسداد مسیر شوفاژ است.

E35

در صورت نمایش ارور E35، یا شعله اولیه فشار و قدرت کافی ندارد و یا حرارت کافی به یون کنترل شعله نمی رسد.

عیب یابی پکیج دیواری باکسی

عیب یابی پکیج ها معمولا با توجه به کدهای خطای آنها انجام می شود. یعنی تعمیرکار متناسب با ارور نمایش داده شده، منشأ مشکل را تشخیص داده و آن را برطرف می کند. ارورهای پکیج باکسی شامل کدهای مشخصی هستند که هریک، بروز مشکل در یکی از بخش های دستگاه را نشان می دهند. مثلا اگر مشعل ایراد داشته باشد، یک ارور صادر می شود و در صورت خرابی برد، کد خطای دیگری در نمایشگر ظاهر می شود.

البته های قدیمی تر با روشن و خاموش شدن چراغ ال ای دی کوچکی که روی پکیج نصب شده، مشکلات دستگاه را به اطلاع کاربر می رسانند. پس از عیب یابی پکیج دیواری باکسی، تکنسین تصمیم می گیرد که باید چه اقداماتی برای رفع مشکل یا مشکلات موجود انجام دهد. اگر عیب یابی درست انجام شده باشد، فرایند تعمیر پکیج باکسی نیز به درستی و بدون خطا به انجام می رسد.

تعمیرات پکیج باکسی

چرا پکیج باکسی خاموش می شود؟

خاموش شدن پکیج باکسی یا هر برند دیگری، دلایل مشخصی دارد. در بیشتر موارد، این مشکل ناشی از خرابی سوئیچ های ایمنی است. عوامل دیگری همچون افت فشار آب، خرابی ترموستات، نشتی پمپ یا خرابی آن، بسته بودن شیرهای آب، قطع شدن گاز یا افت فشار آن و نبود جریان در قطعات الکتریکی هم در خاموش شدن ناگهانی پکیج موثر هستند.

تعمیر پکیج باکسی در این شرایط به این ترتیب است که اول قطعات ذکر شده بررسی می شوند. سپس قطعه آسیب دیده تعمیر و در صورت نیاز، تعویض می گردد. به این ترتیب مشکل خاموش شدن پکیج دیواری برطرف شده و کار می تواند به حالت عادی و بدون ایراد از آن استفاده کند.

روشن نشدن پکیج باکسی چه دلایلی دارد؟

مشکل دیگری که در روند تعمیرات پکیج باکسی مورد بررسی قرار گرفته و برطرف می شود، روشن نشدن آن است. گاهی پکیج دیواری به هیچ طریقی روشن نمی شود. انسداد لوله ها، تنظیم نبودن فشار، خرابی مشعل، کار نکردن شمعک و مواردی از این دست، مهم ترین دلایل روشن نشدن پکیج باکسی و تمامی مدل های پکیج دیواری به شمار می روند.

برای تعمیر پکیج BAXI در این شرایط، باید لوله ها رسوب گیری شوند. هواگیری پکیج هم در رفع مشکل موثر است. چنانچه مشعل و شمعک معیوب باشند، تعمیرکار آنها را تعمیر و یا در صورت نیاز، تعویض می کند. تیم تعمیرات پکیج در محل، ضمن بررسی کامل دستگاه و اجزاء مختلف آن، پکیج را به شکل حرفه ای ترمیم می کنند.

چرا فشار پکیج باکسی کاهش یافته است؟

معیوب شدن شیر اطمینان پکیج، نشتی پیدا کردن دریچه اتوماتیک تخلیه هوا، نشتی پیدا کردن رادیاتورها و شیرهای آن‌ها و گرفتگی هوای رادیاتورها همه از عواملی هستند که موجب افت فشار پکیج می‌شوند. متاسفانه افت فشار پکیج از آن دسته از مشکلاتی است که می‌تواند منشأ بروز مشکلات دیگری در پکیج باشد. به همین دلیل درصورت مواجه شدن با مشکل افت فشار پکیج بهتر است هر چه سریع‌تر با نمایندگی تعمیر پکیج باکسی تماس بگیرید تا تکنسین‌های این مرکز ضمن مراجعه به آدرس موردنظر شما به عیب‌یابی و تعمیر پکیج شما بپردازند.

چرا پکیج باکسی نشتی دارد؟

وجود ترک و شکاف در مبدل حرارتی، نشتی آب از پمپ آب، نشتی آب از اتصالات پمپ، نشتی از اتصالات لوله‌های پکیج، ایراد از شیر اطمینان فشار و ایراد از دیافراگم ظرف انبساط، همه از مشکلاتی هستند که منجر به نشتی پیدا کردن پکیج باکسی می‌شوند. خوشبختانه اکثر اوقات مشکل نشتی پکیج دیواری، خیلی جزئی است و به راحتی برطرف می‌شود. البته اگر به مشکل نشتی پکیج بی‌توجه باشید و آن را برطرف نکنید، مشکلات بزرگتری مانند: راه یافتن آب به برد کنترلی پکیج رخ می‌دهد که مجبور به تعویض کامل پکیج خواهید شد.

تعمیرات پکیج باکسی در محل

یکی از خدمات کاربردی و مهم تعمیر پکیج باکسی، ترمیم این دستگاه در محل است. به موجب این سرویس، تعمیرکار به محل مورد نظر مشتری رفته و ضمن وارسی و عیب یابی قطعات مختلف دستگاه، آنها را ترمیم و ایرادهای پکیج را برطرف می نماید. برای دریافت سرویس تخصصی تعمیرات پکیج باکسی در محل، کافی است با نمایندگی پکیج در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید. همکاران ما پس از دریافت آدرس و سایر اطلاعات لازم، با تجهیزات مورد نیاز به آدرس شما مراجعه می کنند. به این ترتیب پکیج بدون جابجایی و در حضور خودتان تعمیر می شود.

نمایندگی تعمیرات پکیج

نمایندگی تعمیرات پکیج در مرکز سخت افزار ایران، با این هدف راه اندازی شده که کاربران محترم بتوانند با کیفیت ترین سرویس ها را در زمینه ی ترمیم و تعویض بخش های مختلف این محصول دریافت نمایند. همکاران متخصص و مجرب ما در این مرکز، از ابزارآلاتی استفاده می کنند که از بین پیشرفته ترین نمونه های روز دنیا انتخاب شده اند. به همین دلیل نیز کاربران می توانند اطمینان داشته باشند که پکیج مورد نظرشان به تخصصی ترین شکل ممکن ترمیم خواهد شد.

ما در تلاشیم که ضمن ارتقا سطح کیفی خدمات در حوزه های ذکر شده و جلب رضایت کاربران گرامی، این عزیزان را از مراجعه به چندین مرکز خدماتی بی نیاز ساخته و نیازهای آنها در کلیه ی زمینه های مرتبط با انواع پکیج را به نحو احسن برطرف نماییم. گفتنی است نمایندگی تعمیرات پکیج، در راستای راحتی هرچه بیشتر کاربران، خدمات خود را به صورت سرویس در محل به این عزیزان ارائه می نماید.

فهرست