021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

اگر از پکیج های ایران رادیاتور در منزل یا محیط کارتان استفاده می کنید، بد نیست این مطلب را دنبال کنید. در این مقاله قصد داریم نکاتی را راجع به عیب یابی پکیج ایران رادیاتور به شما ارائه دهیم که در شناسایی و رفع مشکلات پکیج ایران رادیاتور، به شما کمک می کنند. برای عیب یابی این دستگاه و شناسایی منشأ ایرادهای عملکردی آن، باید علائم و ارورها را بشناسید. یعنی باید بدانید که هر کد خطا بیانگر وجود نقص در کدام بخش است و برای رفع مشکل باید چه اقدامی کرد.

ایرادهایی همچون نشتی آب پکیج، خاموش شدن، روشن نشدن، روشن شدن به صورت انفجاری و …، هریک منشأ مشخصی داشته و ناشی از خرابی قطعات خاصی هستند. اگر آسیب دیدگی قطعات پکیج به موقع شناسایی و برطرف نشود، امکان تخریب بیشتر این دستگاه و حتی از کار افتادن آن وجود خواهد داشت. بنابراین عیب یابی مساله ای است که باید با آن به خوبی آشنا باشید. البته عیب یابی تخصصی پکیج، نیاز به مهارت بالایی داشته و باید توسط تکنسین های مجرب تعمیرات انجام شود. برای آشنایی با عیب یابی پکیج ایران رادیاتور و نحوه انجام این کار، از شما دعوت می کنیم به ادامه مطلب توجه کنید.

عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

آموزش عیب یابی پکیج ایران رادیاتور

شما برای عیب یابی پکیج خود چه می کنید؟ احتمالا به محض این که مشکلی در عملکرد دستگاه مشاهده کنید، با یک مرکز تعمیرات تماس گرفته و از تکنسین می خواهید که پکیج را بررسی کند. این کار درستی است. اما خود شما هم می توانید دستگاه را تا حدی عیب یابی کنید. در بخش های بعدی، ارورهای مهم پکیج های ایران رادیاتور را معرفی می کنیم.

این کدها به شما می گویند که کدام بخش ها ایراد دارند و مثلا چرا پکیج روشن نمی شود. بنابراین یکی از روش های عیب یابی پکیج ایران رادیاتور، بررسی کدهای خطایی است که از این دستگاه صادر می شود. با  توجه به نوع و شدت مشکل هم می توان متوجه بخش های آسیب دیده شد. مثلا روشن و خاموش شدن شعله در بیشتر موارد ناشی از فشار پایین یا کم و زیاد شدن آب است.

چگونه بدانیم که پکیج ایران رادیاتور رسوب گرفته است؟

رسوب گرفتن پکیج به راحتی قابل تشخیص است. برای عیب یابی پکیج ایران رادیاتور در شرایطی که منشأ ایرادات آن  رسوب گرفتن مبدل ها و لوله هاست، اول باید حرارت آب را بررسی کنید. اگر آب مصرفی مدام گرم و سرد می شود، احتمال رسوب گیری وجود دارد. چشمک زدن کد خطای پکیج ایران رادیاتور (کد چراغ 70) صدا دادن پکیج، چشمک زدن چراغ‌های 40-70-80 و مواردی از این دست، نشان دهنده رسوب گیری دستگاه هستند. در این شرایط باید هرچه زودتر عملیات رسوب زدایی پکیج را انجام داد تا عملکرد دستگاه به حالت عادی باز گردد.

باقی ماندن پکیج در حالت انتظار

از دیگر مشکلاتی که در هنگام عیب یابی پکیج مورد توجه قرار می گیرد، زمانی است که پکیج در حالت انتظار باقی می ماند. یعنی با باز کردن آب گرم، مدار گرمایشی و مصرفی گرم نمی شود. در این حالت احتمالا  ایراد از پرشر دود است. البته موارد دیگری همچون کم بودن دور فن یا قطعی فن، وجود ترک در لوله ونتوری یا شلنگ سیلیکونی، شل بودن لوله ونتوری یا شیلنگ رابط، مسدود یا خراب شدن شیلنگ رابط یا مجرای بالای پرشر دود هم نیاز به بررسی سریع و دقیق دارند.

صدای مدار گرمایش پکیج

یکی از مهم ترین موارد عیب یابی پکیج ایران رادیاتور ، مربوط به بررسی مشکلات رایج این دستگاه است. صدای مدار گرمایش معمولا ناشی از وجود هوا در سیستم و کم بودن فشار است. با استفاده از یک آچار هواگیری و پیچاندن آن در خلاف عقربه‌های ساعت، می توان این مشکل را حل کرد.

حرارت زیاد اولیه آبگرم بهداشتی

اگر آبگرم بهداشتی منزل شما در لحظات اول داغ است و بعد از حرارت آن کاسته می شود، احتمالا بای پس و شیر سه ‌طرفه خراب شده و نیاز به بررسی و ترمیم یا تعویض دارند.

عدم گرمایش شوفاژها

عیب یابی پکیج ایران رادیاتور در شرایطی که شوفاژها حرارت ندارند، منوط به بررسی شیر سه طرفه است. احتمالا این شیر در حالت آب گرم مصرفی گیر کرده و آب گرم از مبدل ثانویه عبور می کند. در نتیجه شوفاژها به اندازه کافی گرم نمی شوند.

انفجاری روشن شدن پکیج دیواری

انفجاری روشن شدن پکیج دیواری به دلایل متعددی اتفاق می افتد. عیب یابی پکیج ایران رادیاتور در این شرایط، به مراتب گسترده تر از سایر موارد است. ممکن است حداکثر فشار گاز شیر برقی گاز پکیج یا فاصله الکترود جرقه زن تا سطح مشعل برنر، تنظیم نباشد. همچنین این احتمال وجود دارد که الکترود جرقه زن و کابل مربوط به آن شکسته باشند. خرابی ترانس جرقه و یا برد الکترونیک هم می تواند منجر به انفجاری روشن شدن پکیج شود.

کدهای خطای پکیج ایران رادیاتور (آنالوگ)

چنانچه نمایشگر کوچک پکیج شما مدام کدهای خطایی را نمایش می دهد، حتما با یک تعمیرکار تماس بگیرید تا دستگاه را به صورت تخصصی بررسی و ترمیم کند. به عنوان بخشی از کدهای خطای آنالوگ پکیج ایران رادیاتور، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

CF&FF) 30-40)

برد الکترونیک معیوب است

 CF&FF) 80)

ترموستات حدی، قطع است.

 CF&FF) 70)

پکیج بیش از حد گرم شده است.

 CF&FF) 60-80)

یخ زدایی با پمپ روشن

 CF&FF) 50-80)

ترمیستور آب گرم مصرفی اشکال دارد.

 CF&FF) 40-70-80)

ترموستات حدی 105˚C قطع کرده است اما دمای اندازه گیری شده توسط ترمیستور طبیعی است

CF&FF) 40-70)

پرشر سوییچ آب در وضعیت قطع است.

CF) 40-80)

نشت دود به محیط (ترموسات دودکش قطع است)

ارورهای پکیج ایران رادیاتور (دیجیتال)

اگر از مدل های دیجیتال استفاده می کنید، شناخت کدهای زیر در عیب یابی پکیج ایران رادیاتور به شما کمک خواهد کرد:

E1: پرشر سوییچ آب در وضعیت قطع می‌باشد

E2: عیب یابی یونی حین کار

E8: ترموسات حدی 105 درجه عمل کرده است

E10: نشت دود به محیط

E12-E30: برد الکترونیک معیوب است

E31: ترمیستور مدار شوفاژ اشکال دارد (اتصال کوتاه است)

E50: فن خاموش است اما پرشر سوییچ هوا در وضعیت وصل است

E51: فن روشن است اما پرشر سوییچ هوا در وضعیت قطع می‌باشد

نمایندگی تعمیرات پکیج

نمایندگی تعمیرات پکیج یک مجموعه تخصصی است که سرویس های مرتبط با ترمیم این محصول را به کاربران ارائه می دهد. این مرکز با بهره مندی از پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا، در تلاش است که سطح نوین و متفاوتی از تعمیرات را انجام دهد. همکاران ما با تکیه بر تجربه چندین ساله خود، انواع مدل های پکیج را بررسی کرده و به شکل حرفه ای ترمیم می نمایند.

دقت و وسواس عملیاتی آنها باعث شده که سطح کیفی خدمات به میزان چشمگیری ارتقا یافته و با استانداردهای روز دنیا هم رده گردد. تعمیر پکیج در محل، یکی از کاربردی ترین سرویس هایی است که این مرکز به کاربران ارائه داده و به این ترتیب، فرایند ترمیم پکیج را سرعت می بخشد. نمایندگی تعمیرات پکیج تحت نظارت مستقیم مرکز سخت افزار ایران فعالیت می کند و از کلیه مجوزهای لازم برخوردار می باشد.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.