021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

ولت، آمپر و وات در شارژر و باتری

در این نوشتار قصد داریم به مفهوم ولت، آمپر و وات در شارژر بپردازیم. ممکن است آداپتور تلفن هوشمند خود را عوض کرده باشید، اما ببینید که زمان شارژ خیلی بیشتر از قبل طول می‌ کشد. دلیل مسئله آن است که آداپتورهای مختلف موجود در بازار از نظر قدرت شارژ یکسان نیستند. در ادامه شما را با مفاهیم ولت، آمپر و وات باتری آشنا می ‌کنیم. با این کار می فهمید که برای تامین نیروی باتری گوشی خود به چه مقدار جریان برق نیاز دارید.

ولت، آمپر و وات در شارژر و باتری

خدمات تخصصی مرکز سخت افزار ایران: تعمیر باتری موبایل

تاثیر ولت، آمپر و وات در شارژر باتری

مجموع ولت، آمپر و وات در شارژر باعث می ‌شوند نیروی مورد نیاز برای کار کردن دستگاه فراهم شود. اصطلاح وات جهت سنجش تمام توانی که توسط شارژر جریان می ‌یابد، به کار می رود. لذا میزان وات بیشتر به این معناست که موبایل در مدت زمان کوتاه‌ تری شارژ می ‌‌شود. بنابراین هنگام خرید یک آداپتور شارژر جدید بهتر است با فرمول «وات = ولت x آمپر» میزان وات آن را محاسبه نمایید.

همچنین اگر تمایل دارید دستگاه شما با سرعت بیشتری شارژ شود، لازم است آداپتوری با بالاترین میزان وات را برگزینید. برای این که این مفاهیم را به خوبی درک کنید، در زیر توضیح مختصری درباره هر یک از آن ها آورده‌ ایم.

منظور از آمپر چیست؟

سرعت و قدرت جریان در قالب آمپر سنجیده می ‌شود. آمپر بالاتر به معنای این است که جریان برق با سرعت بسیار بیشتری جریان پیدا می‌ کند، بنابراین توان بالاتری به دستگاه می ‌رسد.

این آموزش را از قلم نیندازید: نحوه استفاده از گوشی بدون باتری

مفهوم ولتاژ باتری چیست؟

همان طور که گفته شد، ولت، آمپر و وات در شارژر همراه با هم انرژی لازم برای عملکرد دستگاه را تامین می ‌کنند. هر کدام از باتری‌ های موجود در بازار مصرف دارای یک ولتاژ خاص هستند. حال ممکن است موقع خرید باتری موبایل این سوال برایتان پیش آید که به چه میزان ولتاژ برای شارژ دستگاه نیاز دارید.

ولتاژ همان واحد جریان است که بر حسب ولت سنجیده می‌ شود. باتری خریداری شده مطابق با میزان ولتاژ آن جریان برق را از خود عبور داده و به قطعات مختلف دستگاه می ‌رساند. با توجه به این مطلب ولتاژ بالاتر به معنای این است که میزان جریان عبوری از باتری بیشتر خواهد بود.

مشخصات باتری

منظور از وات چیست؟

اصطلاح بعدی وات است که بیانگر میزان کل انرژی ایجاد شده در دستگاه است. این آیتم مطابق این فرمول اندازه ‌گیری می ‌شود:

وات=ولت*آمپر

چنانچه میزان آمپر یا ولتاژ افزایش پیدا کند، متناسب با آن مقدار وات بیشتری ایجاد می ‌گردد. در نهایت نیز توان بیشتری به وجود می‌ آید.

این مطلب را از دست ندهید: نکات نگهداری صحیح از باتری موبایل

گوشی‌ های آیفون برای شارژ شدن به چه میزان آمپر نیاز دارند؟

خب حالا که با مفهوم ولت، آمپر و وات باتری آشنا شدید، بهتر است میزان آمپر لازم برای شارژ آیفون را مورد بررسی قرار دهیم. کمپانی اپل گوشی های خود را به گونه ای طراحی کرده که تنها قادرند یک میزان آمپر خاص را بکشند. بنابراین حتی اگر آداپتور شارژر توان ارائه جریان بیشتری را داشته باشد، به هیچ وجه به دستگاه صدمه نمی‌ رسد.

5/5(1 امتیاز)

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.