کندانسور یخچال

کندانسور یخچال یکی از قطعات خنک کننده این محصول به شمار می رود. این قطعه که با نام رادیاتور نیز شناخته می شود، جزء قطعات و اجزاء مکانیکی یخچال است. کندانسور در واقع بر عکس اواپراتور عمل کرده و گاز مبرد را به مایع تبدیل می کند. فرایند کاهش دمایی که در این قطعه انجام می شود در نهایت منجر به خنک شدن محیط داخلی یخچال و مواد غذایی می گردد. بروز مشکل در رادیاتور می تواند موجب کاهش روند خنک سازی در یخچال و حتی فاسد شدن مواد غذایی شود. به همین دلیل باید در اسرع وقت اقدام به بررسی و ترمیم این قطعه نمایید. آنچه اهمیت دارد این است که ترمیم کندانسور توسط افراد ماهر و با تجربه انجام شود. مرکز سخت افزار ایران با به خدمت گرفتن مجرب ترین تکنسین ها در حوزه تعمیرات یخچال، با کیفیت ترین خدمات را در این حوزه به شما ارائه می دهد. برای آشنایی بیشتر با کندانسور یخچال و تعمیرات این قطعه با ما همراه باشید.

کندانسور یخچال

کندانسور چیست؟

اگر به قسمت پشتی یخچال خود نگاه کنید، تعدادی لوله ی پیچ در پیچ در کنار یا بالای موتور می بینید. این لوله ها همان کندانسور یا رادیاتور هستند. گاز مبرد یخچال یا فریون، به وسیله کمپرسور و با فشار زیادی وارد کندانسور می شود. سپس در این بخش دمای گاز کاهش پیدا کرده و به مایع تبدیل می شود. کارشناسان تعمیر یخچال معتقدند که کندانسور عمل چگالیدن گاز مبرد یا کندانس را با خنک کردن گاز مبرد انجام می دهد. به همین دلیل هم به رادیاتور، کندانسور گفته می شود. این قطعه حرارت گاز فریون را به محیط داده و به این ترتیب آن را به مایع تبدیل می کند.

بنابراین لوله های کندانسور همیشه گرم هستند و می توان این گرما را به راحتی حس کرد. اگر کندانسور مشکلی داشته باشد و نتواند مبرد را به مایع تبدیل کند، فرایند خنک سازی یخچال با مشکل جدی مواجه شده و باید هرزچه سریع تر این بخش را تعمیر نمود. در ادامه در مورد تعمیر کندانسور یخچال نکات بیشتری را ارائه می دهیم.

مشکلات رایج کندانسور یخچال

کندانسور هم مثل سایر قطعات یخچال ممکن است در طول زمان با مشکلاتی مواجه شود. یکی از مشکلات اساسی و رایج کندانسور یخچال، کثیف شدن آن می باشد. این قطعه در خارج از دستگاه و در مجاورت عوامل محیطی مثل گرد و خاک و … قرار گرفته است. به همین دلیل ممکن است گرد و خاک و پرز موکت و فرش بر روی سطح آن نشسته و مثل یک عایق، از انتقال گرما به محیط جلوگیری نماید. در اثر بروز این اتفاق فرایند تبدیل گاز داغ به مایع سرد دچار مشکل شده و در نتیجه، در اواپراتور سرمای کمی به وجود می آید. بنابراین آلودگی کندانسور می توان کل سیکل سرمایش یخچال شما را با مشکل مواجه کند.

البته فراموش نکنید که این مشکل مصرف برق یخچال را نیز به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. نشتی کندانسور یخچال نیز به عنوان یکی دیگر از مشکلات رایج این محصول شناخته می شود. در این حالت جایی از کندانسور دچار شکستگی یا سوراخ شده و گاز به بیرون نشت پیدا می کند. در هر صورت لازم است که مشکل کندانسور در اسرع وقت برطرف شود.

تعمیر کندانسور یخچال

بهترین روش برای تعمیر کندانسور یخچال، تمیز کردن این بخش است. برای این کار می توانید از یخچال یا جاروبرقی استفاده نمایید. نکته ای که وجود دارد این است که اگر در حین کار متوجه وجود تغییری در شکل ظاهری کندانسور شدید، باید حتما مراتب را به یک تعمیرکار گزارش دهید. همچنین از آنجا که ممکن است جریان برق در کندانسور وجود داشته باشد، بهتر است که برای تمیز کردن آن از یک تعمیرکار مجرب کمک گرفته و به این ترتیب از بروز برخی خطرها و آسیب ها جلوگیری نمایید.

در شرایطی که کندانسور دچار نشتی شده باشد، باید اول محل نشتی پیدا شود؛ این کار نیاز به دستگاه ها و ابزار ویژه ای دارد که تنها تعمیرکاران حرفه ای با آنها آشنا هستند. بنابراین در این مورد نیز باید از یک تکنسین دارای تخصص کمک بگیرید. همکاران ما در مرکز سخت افزار ایران ضمن برخورداری از مهارت و تجربه کافی در این زمینه، تعمیر کندانسور یخچال را بدون هیچ گونه خطا و اشتباهی انجام می دهند.

نمایندگی تعمیر یخچال

نمایندگی تعمیر یخچال، یکی از تخصصی ترین بخش های مرکز سخت افزار ایران است. این مرکز به صورت متمرکز و ویژه بر تعمیر و ترمیم انواع مدل های یخچال از کلیه برندها اشتغال دارد. انواع مدل های این محصول در واحدی اختصاصی مورد بررسی قرار گرفته و به شکل تخصصی تعمیر می گردند. استفاده از تجهیزات پیشرفته متناسب با هر محصول، سطح کیفی خدمات نمایندگی تعمیر یخچال را به میزان چشمگیری افزایش داده و موجبات رضایت کاربران را فراهم نموده است. اگر مشاهده کردید که یخچال شما به درستی کار نمی کند، کافی است با این واحد تماس گرفته و خدمات تعمیری را در منزل خود دریافت نمایید.

تعمیرات یخچال در تهران

تعمیرات یخچال در تهران و کلیه خدمات و سرویس های مربوط به آن را می توانید از مرکز سخت افزار ایران دریافت نمایید. برای این منظور، واحدی مجزا در این مرکز راه اندازی شده است که به پیشرفته ترین ابزار و تجهیزات تعمیری روز دنیا مجهز شده است. به گونه ای که برای ترمیم هرگونه مشکل این محصول، ابزار مورد نیاز آن در دسترس تعمیرکاران می باشد. از آنجا که تعمیر یخچال مقوله ای تخصصی بوده و نیازمند مهارت بالایی است، تکنسین های مجرب در این مرکز، فرایند ترمیم را بر عهده گرفته اند.

به این ترتیب، شما کاربران گرامی می توانید از کیفیت بالای خدمات ارائه شده اطمینان کامل داشته باشید. لازم به ذکر است که مدیریت مرکز سخت افزار ایران، با هدف تامین آرامش کاربران خود، اقدام به راه اندازی تعمیر یخچال در محل برای تعمیرات در تهران نموده است. به این ترتیب، شما کاربران گرامی می توانید با برقراری یک تماس با شماره تلفن مرکز سخت افزار ایران، تعمیر یخچال خود را پیگیری نمایید.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+
تغییر تایم کاری