021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

میزان رم در رایانه

میزان رم در رایانه پرسشی است که ذهن کاربران  به خود مشغول ساخته است . تعریفی که از رم در ذهن ما وجود دارد ، فضایی جهت نگه داری اطلاعات می باشد. وظیفه رم حفظ داده‌ها به صورت موقت است. سیستم‌عامل در هنگام بوت شدن (Boot) و همچنین تمامی  برنامه‌ها و اجزای آن (مانند متغیرهای برنامه و…) که اجرا می‌شوند، ابتدا بر روی این حافظه موقتی ذخیره می‌شوند تا به سرعت برای پردازش در دسترسی CPU قرار بگیرند.

 نکته ی حائز اهمیت این است که ، سرعت RAM بسیار بیشتر از سرعت حافظه‌های جانبی مثل هارد دیسک‌ است . با وجود رم  CPU می‌تواند به سرعت دستورات را دریافت کرده و پردازش کند.

سوالات مختلفی در مورد میزان رم در رایانه وجود دارد که به برخی از آن ها می پردازیم. رایانه به چه میزان رم نیاز دارد ؟ تاثیر رم در بازدهی سیستم چه اندازه می باشد؟چگونه می توانیم بیشترین بازدهی را از رم سیستم داشته باشیم؟ کارشناسان مرکز سخت افزار ایران در این مقاله پاسخگوی پرسش های شما خواهند بود.

میزان رم رایانه

رایانه به چه میزان رم نیاز دارد؟

میزان رم تاثیری مستقیم بر سرعت رایانه شما خواهد گذاشت. لذا جهت بهره مندی از نرم افزارهای مدرن ، باید رم سیستم را ارتقا دهید . با توجه به استاندارد های اعلام شده توسط کارشناسان ، حداقل میزان رم مورد نیاز در سیستم ها ۴ گیگابایت می باشد. این میزان از رم کاربر را جهت انجام عملیات پردازشی یاری خواهد نمود.

اما میزان رمی که برای رایانه ها با سیستم عامل ۶۴ بیتی ، توصیه می شود ۸ گیگابایت است . با این میزان رم با خاطری آسوده می توانید به اجرای نرم افزارهای گرافیکی و پردازشی بپردازید. همچنین می توانید بازی های مختلف روی سیستم خود نصب کنید.

آیا می دانید: چرا کامپیوتر هنگ می کند؟

دو عامل موثر میزان رم در رایانه

میزان رم در رایانه به  دو عامل بستگی دارد. عامل اول کاربرد رایانه و رم برای شما می باشد و دوم هزینه ی مورد نظر شما جهت خرید رم است. اگر می خواهید برنامه های زیادی روی سیستم خود نصب کنید مسلما به میزان رم بیشتری در رایانه نیاز دارید. حافظه ی بیشتر توان مدیریت برنامه های بیشتری را دارد. هرچند رم تنها عامل موثر نیست و حتی با مقدار بسیار کمی ازرم می توانید چندین برنامه را مدیریت کنید.

اما این کار سیستم شما را کند خواهد کرد. با طرح یک مثال این مسئله برای شما روشن خواهد شد. تصور کنید یک میز کار کوچک دارید و می خواهید تمام برگه ها و لوازم کار را روی آن قرار دهید . مطمینا این فضای کوچک سرعت کار شما را کند خواهد نمود. لذا رم را با توجه به فضای مورد نیاز خود انتخاب نمایید.

میزان رم در رایانه برای بازی های کامپیوتری

کاربرانی که از رایانه برای بازی استفاده می کنند به دنبال ارتقا آسان رایانه خود می باشند تا لحظات لذت بخشی را با بازی های رایانه ای تجربه کنند. طبق نظر کارشناسان ۸ گیگابایت حافظه برای اکثر بازی های رایانه ای کافی است. اما برای  بازی های مدرن مانند Battlefield 1 16 گیگابایت یا بالاتر توصیه می شود.

ارتقاء رم در مرکز تعمیرات رایانه

ارتقاء رم یکی از خدمات تخصصی در مرکز تعمیرات رایانه می باشد. متخصصین مرکز سخت افزار ایران  با توجه به این اصل که شما چه میزان رم در رایانه نیاز دارید ، اقدام به ارتقاء رم در کامپیوتر شما می نمایند.

همان گونه که در مقاله ی میزان رم در کامپیوتر مطالعه نمودید ، حافظه موقت یا همان RAM بخش حیاتی سیستم‌های پردازشی است، بنابراین هر چه حافظه بیشتر و پرسرعت‌تر باشد رایانه پایدارتر و بهتر عمل می‌کند. کارشناسان تعمیر رایانه با در نظر قرار دادان تمامی اصول مهم در ارتقاء رم رایانه عملیات ارتقاء را انجام خواهند داد.

امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *