021-62948

جستجو
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
اشتراک گذاری

راهنمای خرید یخچال

تنوع همانقدر که خوب است دردسرساز هم هست! یکی از نمونه‌های مثال زدنی تنوع، تنوع در طراحی و تولید یخچال فریزر است که هم دست کاربران را برای خرید این دستگاه نسبت به گذشته بازتر کرده است و هم اینکه کار انتخاب و خرید یخچال را از میان انبوهی از مدل‌های متعدد خیلی سخت کرده است. به همین دلیل یک راهنمای خرید یخچال فریزر همیشه می‌تواند به داد کاربر برسد. اگر شما هم به دنبال یک یخچال فریزر خوب می‌گردید که متناسب با پول توی جیب شما باشد ادامه این مطلب را از دست ندهید چراکه قرار است سیر تا پیاز خرید یخچال را به شما توضیح دهیم.

راهنمای خرید یخچال

معرفی انواع یخچال

یکی دیگر از مواردی که در راهنمای خرید یخچال مطرح می شود، مدل های متنوع این محصول است. پیش تر نیز اشاره کردیم که با توجه به نیاز کاربران، یخچال ها در مدل های مختلفی تولید و عرضه شده اند. انتخاب مدل یخچال، بستگی به نوع کاربری شما و فضای اختصاص یافته برای این محصول دارد. یخچال های کامپکت، مینی یا هتلی، به دلیل ابعاد کوچکی که دارند جای کمی گرفته و برای محیط های کوچک مثل سوییت های یک نفره یا هتل مناسب هستند. این یخچال ها فناوری خاصی نداشته و معمولا از کیفیت چندان خوبی هم برخوردار نیستند.

یخچال های کمبی، همان یخچال و فریزرهای بالا و پایین هستند که در اغلب منازل مشاهده می شوند. این محصول قیمت مناسبی داشته و برای خانواده های کم جمعیت گزینه بسیار خوبی است. ساید بای ساید نیز مدل دیگری از یخچال است که در راهنمای خرید یخچال مورد بررسی قرار می گیرد. این محصول فناوری ها و قابلیت های خاصی همچون آب سرد کن، یخچال و … داشته و البته قیمت بالایی هم دارد. این نوع یخچال برای کاربرانی که فضای کمی در منزل خود دارند، توصیه نمی شود.

در این بخش از راهنمای خرید یخچال نوبت معرفی انواع مدل‌های یخچال فریزر است تا بتوانید متناسب با نیاز و بودجه خود مدل مناسب خود را انتخاب کنید. 

1. یخچال فریزر بالا

اولین مدل از یخچال فریزر که تصمیم داریم آن را معرفی کنیم، یخچال فریزر بالا است. در این نوع یخچال، بخش فریزر در بالا قرار دارد و بخش یخچال در پایین. این مدل از یخچال فریزر فضای زیادی دارد اما به این دلیل که قسمت یخچال در پایین قرار گرفته است و مطمئناً در طول روز بیشتر به قسمت یخچال نیاز خواهید داشت تا فریزر آن، مجبورید دائم خم شوید.

مزایا:

 • ارزان‌تر از همه
 • تنوع بالا از نظر برند و مدل

معایب:

 • برای دسترسی به قسمت یخچال دائم مجبورید خم شوید

2. یخچال فریزر پایین

این مدل از یخچال فریزر برعکس مدل قبلی است به گونه‌ای که بخش یخچال در بالا قرار گرفته است و بخش فریزر آن در پایین. با این وجود دسترسی به بخش یخچال خیلی راحت‌تر است دیگر مجبور نیستید که برای برداشتن چیزی از یخچال خم شوید. جالب است بدانید که یکی از پرفروش‌ترین مدل‌های یخچال فریزر، همین مدل است.

مزایا:

 • دسترسی ساده به مواد غذایی قرار گرفته در یخچال
 • طراحی زیبا و چشم‌گیر

معایب:

 • این مدل از مدل یخچال فریزری که فریزر آن در بخش بالا قرار گرفته گران‌تر است
 • هزینه استفاده از این یخچال فریزر نسبت به هزینه استفاده از یخچال فریزر بالا گران‌تر است.
 • پروسه سرد کردن مواد غذایی نسبت به یخچال فریزر بالا کندتر است.

3. یخچال درب فرانسوی

می‌توان گفت که جادارترین یخچال فریزرهای موجود در بازار، یخچال فریزرهای درب فرانسوی هستند. این مدل از یخچال فریزر به گونه‌ای طراحی شده است که بخش یخچال در بالا و بخش فریزر در پایین قرار دارد البته بخش یخچال دارای دو بخش است که به صورت عمودی در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و درب‌های آن‌ها مانند دو پنجره باز می‌شوند. بخش فریزر که در پایین قرار دارد نیز دارای یک درب کشویی است. یخچال فریزر درب فرانسوی بهترین گزینه برای قرار دادن مواد غذایی حجیم است و فضای بسیار زیادی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. اما فضای زیادی را در آشپزخانه اشغال می‌کند از این‌رو اگر با کمبود فضا در آشپزخانه مواجه هستید نمی‌توانید این مدل از یخچال فریزر را خریداری کنید.

مزایا:

 • برخوردار بودن از آپشن‌های متنوع و ایده‌آل
 • طراحی بسیار شیک و زیبا
 • ظرفیت بسیار زیاد
 • امکان قرار دادن مواد غذایی حجیم در آن

معایب:

 • برخوردار بودن از اندازه فیزیکی بزرگ
 • اشغال کردن فضای بسیار زیاد در آشپزخانه
 • برخوردار بودن از قیمت بسیار بالا

4. یخچال فریزر ساید بای ساید

یخچال فریزر ساید بای ساید با وجود اینکه طراحی بسیار زیبا و ایده‌آلی دارد فضای زیادی را در اختیار کاربر قرار نمی‌دهد چراکه در این مدل از یخچال فریزر، بخش فریزر و بخش یخچال به صورت عمودی در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و این مسئله به این معناست که فضای بخش یخچال با فضای بخش فریزر کاملاً مساوی است. بنابراین یخچال ساید بای ساید برای قرار دادن مواد غذایی حجیم مناسب نیست.

مزایا:

 • برخوردار بودن از آپشن‌ها و ویژگی‌های متنوع
 • طراحی بسیار زیبا
 • دسترسی ساده به مواد غذایی چه در بخش یخچال و چه در بخش فریزر

معایب:

 • نداشتن فضای زیاد برای قرار دادن مواد غذایی حجیم
 • برخوردار بودن از اندازه فیزیکی بزرگ که فضای زیادی را در آشپزخانه اشغال می‌کند

5. یخچال فریز هوشمند

پیشرفته‌ترین و البته گران قیمت‌ترین یخچال فریزرها، یخچال فریزرهای هوشمند هستند که به دلیل برخوردار بودن از قابلیت اتصال به اینترنت پای خود را فراتر از دنیای یخچال فریزرها گذاشته‌اند. البته یخچال فریزرهای هوشمند برای کاربرانی که قیمت یخچال هیچ اهمیتی برای آن‌ها ندارد مناسب هستند.

از قابلیت‌های فوق‌العاده کاربردی و حتی شوکه‌ کننده یخچال فریزرهای هوشمند می‌توان به برخوردار بودن از دوربین، قابلیت اتصال به اینترنت، برخوردار بودن از دستیار صوتی، برخوردار بودن از نمایشگر، استریم موزیک یا فیلم بر روی یخچال، تماشای محتویات داخل یخچال بدون باز کردن درب یخچال با استفاده از دوربین داخلی آن، برخوردار بودن از سیستم عامل و … اشاره کرد.

راهنمای خرید یخچال فریزر

قبل از خرید یخچال فریزر اندازه ورودی آشپزخانه، محل قرارگیری یخچال و فضای باز شدن درب آن را مورد بررسی قرار دهید و متناسب با این مشخصات یخچال مورد نظر خود را خریداری کنید.

1. توجه به ابعاد یخچال

اگر اهل خرید مواد غذایی زیاد و تلنبار کردن آن‌ها در یخچال نیستید و همه مواد غذایی را کم کم و تازه می‌خرید خرید یخچال بزرگ به نفع شما نیست و برعکس اگر در هفته یک بار خرید می‌کنید و مواد غذایی زیادی را در یخچال نگه می‌دارید خرید یخچال کوچک به نفع شما نیست. علاوه‌بر این باید برای خرید یخچال به تعداد افراد خانواده خود نیز اهمیت بدهید. برای یک خانواده چهار نفره یخچالی با ظرفیت 18 تا 22 فوت مناسب است و برای خانواده‌ای دو نفره یخچالی با ظرفیت کمتر از 18 فوت مناسب است.

2. نوع یخچال فریزر

در حال حاضر یخچال فریزرها در پنج مدل شامل: یخچال فریزر بالا، یخچال فریزر پایین، یخچال فریزر ساید بای ساید، یخچال فریزر درب فرانسوی و یخچال فریزر هوشمند در بازار موجود می‌باشند.

 1. یخچال فریزر بالا (فریزر در بالا تعبیه شده است) فضای خوبی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد اما برای دسترسی به مواد غذایی در یخچال دائم باید خم شوید.
 2. یخچال فریزر پایین (فریزر در پایین تعبیه شده است) دسترسی به مواد غذایی در یخچال آسان است اما گران‌تر از مدل قبلی است. یخچال فریزر ساید بای ساید طراحی زیبایی دارد اما برای قرار دادن مواد غذایی حجیم مناسب نیست چراکه فضای زیادی را در اختیار شما قرار نمی‌دهد.
 3. یخچال فریزر درب فرانسوی از نظر ظرفیت بسیار بالایی که برای قرار دادن مواد غذایی در اختیار شما قرار می‌دهد فوق‌العاده است اما فضای زیادی را در آشپزخانه شما اشغال می‌کند.
 4. یخچال فریزر هوشمند گران‌ قیمت‌ترین و پیشرفته‌تربن یخچال فریزر موجود در بازار است که امکانات و آپشن‌های آن شامل موارد زیر می‌باشد:
 • دوربین
 • قابلیت اتصال به اینترنت
 • برخوردار بودن از دستیار صوتی
 • برخوردار بودن از نمایشگر
 • استریم موزیک یا فیلم بر روی یخچال
 • تماشای محتویات داخل یخچال بدون باز کردن درب یخچال با استفاده از دوربین داخلی آن
 • برخوردار بودن از سیستم عامل

3. امکانات کاربردی یخچال

امکانات یخچال فریزرهای مدرن که به آن‌ها نیاز پیدا می‌کنید شامل:

 • موتور اینورتر خطی
 • آب‌ریز و یخ‌ساز
 • امکان تنظیم قفسه‌های یخچال
 • شخصی‌سازی آن‌ها برای دسترسی به فضای بیشتر
 • فیلتر تصفیه آب و تصفیه هوا 

این مقاله را از دست ندهید: دلیل روشن نشدن یخچال چیست؟

 • موتور اینورتر خطی؛ صرفه‌جویی در مصرف برق

در این بخش از راهنمای خرید یخچال تصمیم داریم امکانات و آپشن‌های یخچال فریزرهای مدرن را بررسی کنیم و بگوییم که به کدام یک از آن‌ها نیاز دارید و به کدام یک از آن‌ها نیاز ندارید. اولین آپشن موتور اینورتر است که موجب کاهش چشم‌گیر مصرف برق می‌شود از این‌رو به شما پیشنهاد می‌کنیم یخچالی خریداری کنید که دارای موتور اینورتر خطی باشد.

موتور اینورتر خطی با جریان متناوب و فرکانس مورد نیاز کار می‌کند به گونه‌ای که برخلاف موتورهای قدیمی و سنتی به جای قطع و وصل کردن پیاپی دور موتور به کم و زیاد کردن دور موتور می‌پردازد که همین ویژگی موجب کاهش استهلاک و مصرف انرژی می‌شود.

 • بدنه تمام استیل؛ زیبایی در کنار کاهش هدررفت انرژی

اکثر شرکت‌ها در طراحی و تولید یخچال فریزرهای خود از بدنه تمام استیل استفاده می‌کنند که علاوه‌بر زیبایی چشم‌گیری که دارد موجب کاهش هدررفت انرژی می‌شود. علاوه‌بر این یخچال فریزرهای تمام استیل در برابر رطوبت و زنگ‌زدگی نیز مقاومت بسیار بالایی دارند. البته یخچال فریزرهای تمام استیل خیلی گران هستند و اثر انگشت بر روی آن‌ها باقی می‌ماند.

انتخاب یخچال مناسب
 • شخصی‌سازی فضای یخچال؛ دسترسی به فضای بیشتر در یخچال

یخچال فریزرهایی که از امکان تنظیم فضای قفسه‌ها برخوردار هستند اجازه شخصی‌سازی فضای یخچال را به کاربران می‌دهند که همین مسئله موجب می‌شود کاربران به فضای بیشتری در یخچال خود دست پیدا کنند. با این وجود اگر احساس می‌کنید که قرار است در آینده به فضای بیشتری در یخچال خود نیاز پیدا کنید، سعی کنید که یخچالی با امکان تنظیم فضای قفسه‌ها خریداری کنید.

 • آب‌ریز و یخ‌ساز؛ به تامین آب دستگاه فکر کنید!

اگر به دنبال خرید یخچال فریزری هستید که آب‌ریز و یخ‌ساز داشته باشد باید به فکر تامین آب یخچال نیز باشید و فکری برای لوله آب آن نیز بکنید. البته برخی از مدل‌های یخچال فریزر دارای مخزنی هستند که باید آن‌ها را به صورت دستی پر کنید از این‌رو نیاز به لوله آب ندارند اما مجبورید هر روز مخزن آب یخچال را پر کنید.

 • پرکن خودکار؛ آپشن اضافی!

برخی از مدل‌های یخچال فریزر که دارای آب‌ریز هستند دارای پرکن خودکار هم هستند به گونه‌ای که می‌توانید لیوان آب را زیر آب‌ریز رها کنید و به کارهای دیگر خود برسید. زمانی که لیوان پر شود پرکن به صورت خودکار جریان آب را قطع می‌کند از این‌رو آب از لیوان سرریز نخواهد شد.

 • فیلتر تصفیه آب و تصفیه هوا ؛ آب آشامیدنی با کیفیت بالا و یخچالی بدون بو

آب‌ریزهای پیشرفته دارای فیلتر تصفیه آب هستند که با وجود آن می‌توانید آب آشامیدنی با کیفیت بالاتری را نوش جان کنید اما باعث اشغال شدن فضا روی درب یخچال خواهند شد. فیلتر تصفیه هوا نیز از بو گرفتن یخچال و مواد غذایی جلوگیری می‌کند و خیلی کاربردی به نظر می‌رسد.

این مطلب کاربردی را بخوانید: دلیل یخ زدن وسایل داخل یخچال چیست؟

قیمت در راهنمای خرید یخچال

یکی از اولین نکاتی که در راهنمای خرید یخچال مورد توجه قرار می گیرد، قیمت این محصول است. هرچه قدر قیمت یخچال بالاتر باشد، شما امکانات و قابلیت های بیشتری را دریافت خواهید کرد؛ نکته ای که در مورد یخچال بیش از هر محصول دیگری صدق می کند. یخچال های گران قیمت، جزء محصولات رده بالا محسوب شده و به دلیل مصرف انرژی کمتر، موجب صرفه جویی در هزینه برق کاربران می شوند.

این محصولات همچنین به دلیل کیفیت بالا، استهلاک پایین تری دارند و تعمیرات آنها نیز کم هزینه تر خواهد بود. به این ترتیب، قیمت یکی از فاکتورهای مهم در راهنمای خرید یخچال است و شما با خرید یک یخچال گران قیمت، در واقع یک سرمایه گذاری اقتصادی کرده اید. البته این به معنای بی کیفیت بودن یخچال های قیمت پایین نیست.

با مطالعه راهنمای خرید یخچال در خرید یخچال دقت کنید!

تنوع همانقدر که خوب است دردسرساز هم هست! یکی از نمونه‌های مثال زدنی تنوع، تنوع در طراحی و تولید یخچال فریزر است که هم دست کاربران را برای خرید این دستگاه نسبت به گذشته بازتر کرده است و هم اینکه کار انتخاب و خرید یخچال را از میان انبوهی از مدل‌های متعدد خیلی سخت کرده است.

به همین دلیل یک راهنمای خرید یخچال فریزر همیشه می‌تواند به داد کاربر برسد. اگر شما هم به دنبال یک یخچال فریزر خوب می‌گردید که متناسب با پول توی جیب شما باشد ادامه این مطلب را از دست ندهید چراکه قرار است سیر تا پیاز خرید یخچال را به شما توضیح دهیم.

دیگر مدل های یخچال

علاوه بر موارد ذکر شده در قسمت قبل، یخچال انواع و مدل های دیگری نیز دارد. یخچال ‌فریزرهای دوقلو، یکی از پر طرفدارترین مدل هایی است که در راهنمای خرید یخچال جای می گیرد. این محصول، از دو قسمت مجزا (یکی یخچال و دیگری فریزر) تشکیل شده است که می‌توان از این دو بخش به‌ صورت کاملا جدا از هم یا به‌ صورت به هم چسبیده و مانند یک یخچال ساید-بای-ساید استفاده کرد. دیگر مدل یخچال که طرفداران خاص خود را نیز دارد، به عنوان یخچال‌ در فرانسوی معروف شده است.

این مدل، دو در کشیده در بالا و یک تا دو کشو در پایین دارد که حداقل یکی از آنها به فریزر اختصاص دارد. فضای داخلی این یخچال مناسب بوده و کاربران برای قرار دادن حجم بالایی از مواد غذایی در آن دچار مشکل نخواهند شد. البته این محصول جای نسبتا زیادی را گرفته و کاربران در هنگام خرید، باید به این نکته توجه داشته باشند.

بیشتر بخوانید: آموزش تراز کردن یخچال

قابلیت ها و امکانات در راهنمای خرید یخچال

دیگر موضوع مهم در راهنمای خرید یخچال، امکانات و قابلیت های این محصول است. یخچال ها با گذشت زمان، به تکنولوژی هایی مجهز شده اند که استفاده از آنها را برای کاربران راحت تر نموده است. برای برخی از کاربران مهم است که یخچالی که می خرند، قابلیت های جدید را داشته باشد. به عنوان مثال، یخ ساز یکی از امکاناتی است که تنها برخی از مدل های محدود از جمله ساید بای ساید به آن مجهز شده اند.

همچنین فناوری جدیدی تحت عنوان دور این دور (Door-in-Door) وجود دارد که امکان دسترسی به بطری های نوشیدنی، آبمیوه ها و … را از طریق محفظه ای جداگانه برای کاربران فراهم نموده است. به این ترتیب در بسیاری موارد، نیازی به باز کردن درب اصلی یخچال نبوده و می توان از طریق این قابلیت، به مواد مورد نظر دسترسی پیدا کرد.

فروش یخچال

حال که راهنمای خرید یخچال را مطالعه کردید، لازم است مرکزی معتبر را برای خرید این محصول به شما عزیزان معرفی نماییم. مرکز سخت افزار ایران، یکی از معتبر ترین مراکزی است که انواع مدل های این محصول را به صورت اورجینال در دسترس کاربران قرار می دهد. این مرکز، انواع یخچال های سامسونگ، ال جی، سونی، بوش، توشیبا، شارپ، دوو و … را به فروش رسانده و برای تضمین اصل بودن کالا، آنها را با ضمانت نامه معتبر همراه می نماید. گفتنی است مشاوران خبره در مرکز سخت افزار ایران، راهنمای خرید یخچال را نیز به خریداران ارائه نموده و به این ترتیب، آنها را در تجربه خریدی آگاهانه و به صرفه یاری می کنند.

تعمیرات یخچال

برای اینکه از تعمیرات یخچال خود در سطحی تخصصی اطمینان داشته باشید، می توانید به واحد تعمیرات این محصول در مرکز سخت افزار ایران مراجعه نمایید. تعمیرکاران فعال در این واحد، با استفاده از پیشرفته ترین ابزارآلات و دستگاه های روز دنیا، این دستگاه را به دقت بررسی کرده و اقدامات لازم را برای رفع مشکلات آن انجام می دهند. کارشناسان مجرب تعمیر لوازم خانگی در این واحد حضور داشته و به کاربران این اطمینان را می دهند که تعمیرات انواع مدل های یخچال، در نهایت دقت و صداقت کاری انجام می گردد.

مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران، یکی از معتبرترین مراکز ارائه دهنده ی خدمات ترمیم محصولات الکترونیک است. این مرکز، به پارت های مجزایی تقسیم شده که در هریک از آنها، تعمیرات یکی از انواع محصولات انجام می گردد. به دلیل برخورداری این بخش ها از تجهیزات بسیار پیشرفته، تعمیرکاران می توانند نوین ترین روش های تعمیراتی را اعمال کرده و به این ترتیب، خدمات را در سطحی تخصصی به کاربران ارائه دهند. تکنسین های فعال در این مرکز، از مهارت و تجربه ی بالایی در زمینه ی ترمیم محصولات الکترونیک برخوردار بوده و از این رو، کاربران می توانند از تعمیر محصول خود به صورت تخصصی اطمینان کامل داشته باشند.

فعالیت های مرکز سخت افزار ایران به محصول یا برند خاصی محدود نبوده و کلیه محصولات شرکت های همچ.ن توشیبا، شارپ، سامسونگ، ال جی، اپل، سونی، ریکو، اچ پی، ایسوس، ایسر، فوجیتسو، کانن، کونیکا مینولتا و … در این مرکز قابل تعمیر می باشند.

امتیاز شما به این نوشته

کاربر گرامی جهت اطلاع از هزینه ی تعمیرات با شماره های 02154114 ، 02162948 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *